Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

pakobylka

Měli různé důvody, proč odešli za moře do velké války ... bojovat za cizí zemi. Důležité je, že NEBYLI ŽOLDÁKY. Jejich příběh je i příběhem neokázalého hrdinství, které přichází poznenáhlu a nenápadně, aby se stalo neoddělitelnou součástí života ... ve světě, který změnil pravidla - a smrt zařadil mezi všední, banální záležitosti nevalného významu, jakými jsou snídaně či oběd, spánek nebo probuzení. Ve světě, který potlačoval i probouzel lidství. Zápletka je maličko útlocitná, tudíž se brání příliš realistickým obrazům. Dalo by se říct, že stojí spíš na straně svých hrdinů nežli krvežíznivé a nevděčné divácké obce, když s citem propojuje dramatickou, dobrodružnou i romantickou linii, aniž by kladla zvláštní důraz na kteroukoli z nich. Přitom ani na chvilku neztrácí orientaci … a vzdušné souboje předvádí s bravurou a elegancí - jako svůj hlavní triumf. Prakticky netuším, proč jsem „Rytířům nebes“ napoprvé udělila jen 3* - nelze jim vyčítat, že věrné vyobrazení válečných hrůz nikdy nebylo jejich cílem. P.S.: 1) Vyprávění vychází ze skutečných osudů skutečných letců; 2) Výdělek nemusí být vždycky měřítkem kvality filmu. ()

Juto

Rozhodne staromódny vojnový film, ktorý siaha po epických záberoch, no často je zapadnutý do klišé drámy. Problém filmu je, že akčné scény nikdy nie sú autenticky strhujúce. 5/10 ()

O´Hara

Válečný romantický film zahrnutý do období 1. světové války, který nám ukazuje počátky vzdušných soubojů a jejich hrdinů. Letecké scény jsou zpracovány s velkým citem a propracováním, což podtrhuje velkolepou podívanou. Taktéž obsazení v čele s Jamesem Francem dělá z filmu kvalitní a dechberoucí záležitost. ()

messiah

Z první světový je míň filmů než ze druhý...bodík k dobru. Pěkný letecký bitvy mě vzali. Vzducholoď mě posadila na prdel. ()

dr.fish

Na takovýhle film člověk jde proto, aby viděl co nejvíc bojových scén, nechal se strhnout atmosférou, viděl letadla, staré stroje. Dostane ale tunu patosu bez příběhu, dvě tři bojové scény a dost. Velmi těžko v těch dvou hodinách projekce hledat něco opravdu zajímavého. Snad jen Jean Reno oživil ten suchopár a párkrát pobavil. Jako pomník těm vojákům o nichž je to točené tedy opravdu nic moc. 55% ()

Radiq

Je hezký, že někdo natočil film o stíhačích z 1. světové, dvouplošníky ve filmech zas až tak moc k vidění nejsou. T bych teda schválil. Ale teda mohli k tomu vymyslet lepší story. Projíždí to klasickým schématem: trénink, neúspěchy, láska, zlepšujou se, pak je nejlepší a sestřelí nejzlejšího němce. Přitom z těch jeho americkejch kámošů se dalo krásně za začátku filma předpovědět, kteří z nich přežijou. Černoch, protože to byl jedinej černoch ve filmu. Ten chlap, co na něho doma čekala rodina. A ten hlavní. Akorát toho s tím hákem jsem netipoval. Ty souboje jsou až moc hrdinné a možná už jich bylo aji trochu moc. ()

Noviik

Důvodem proč jsem se díval na tento film byl Jean Reno. Filmy s ním mám rád a jsou-li francouzské tím spíš. Zde měl sice menší roli, ale když se objevil v záběru, upoutal, jako vždy. Zbytek mladíků, kteří se do vzduchu dostali dobrovolně či nuceně také potěšil. Romantická zápletka navodila atmosféru, nicméně bez ní by to také šlo a pro mě zůstali vrcholem záběry ze vzduchu, které byli sice nerealistické a zvláštní, ale pořád válečné a tudíž zajímavé. Asi tento film vyhledávat nebudu, ale rozhodně mě nezklamal. Více jsem neočekával. ()

MJMilan

Hodně dobře předvidatelný děj, ničím mne to moc neoslovilo. Kdyby dali více prostoru Jeanovi Reno, bylo by to mozna o necem jinem. ()

okkac

Je to patos a klišé a romantická zápletka taky nechybí, ale souboje jsou fajn, i když krapet nereálné. Potěšilo mne, že podle traileru to vypadá, že finále je souboj se Zeppelinem, ale film pokračuje dál dalším soubojem. Rovněž je tu po dlouhé době film o leteckých soubojích z 1. světové, jejichž počet by se dal spočítat na prstech jedné ruky. ()

tom88

Som rád, že konečne niekto natočil vojnový film z prvej svetovej vojny, ale na druhej strane to zas mohlo dopadnúť aj lepšie veď 60 miliónový rozpočet je celkom slušný rozpočet. Dej je priemerný a nie je ničím zvlášť výnimočný. Film neukázal žiadnu hrôzu vojny, všetko pôsobilo tak jednoducho a bezproblémovo. Postavám letcov všetko zlé ľahko prešlo, v reále by si už asi viac nezalietali. Herci mi príliš nesedeli, vymenil by som viacerých a navyše nezahrali moc presvedčivo a Jean Reno mohol byť viac využitý. Jediné čo sa mi na filme páčilo boli akčné letecké scény, ktoré naozaj vynikali a pociťoval som aj potenciál rozpočtu. Efekty boli na dobrej úrovni. Kamera a natáčacie exteriéri boli fajn. Vychádza mi z toho len lepší priemer aj to vďaka tým dych berúcim scénam zo vzduchu. 70% ()

misulka03

Příjemný film, ačkoli nemám filmy zasazené do této doby moc ráda, film mě celkem mile překvapil. James Franco neměl chybu a milostný příběh dvou lidí, kteří nachází společnou řeč mě zde zaujal samozřejmě nejvíce. Vzdušné bojové scény byly natočené dokonale. Bohužel není to můj nejoblíbenější žánr a tudíž mám problém, že nejsem schopná tento film porovnat s nějakými podobnými, proto je pro mě velice těžké hodnotit kvalitu. ()

Hafran

Oddychový film, s krásnými vděčnými záběry na prvoválečná letadla a zepelliny. Nic převratného, ale rozhodně to neurazí. ()

Magneto

No...Očakávanie bolo veľké,ale vykľul sa z toho Top Gun ale s dvojplošníkmi...Súboje sú dynamické a podarené,ale nie zase až tak uchvacujúce,aby to ospravedlnilo takú obrovskú stopáž...škoda nevyužitej šance..(ale to ako hlavný hrdina zabije hlavného záporáka je dosť COOOOOL) ;-) ()

adams89

Jako památka letcům z 1. světové války ten film není přesvědčivý, to si prostě nemůžu pomoct. Uvést na začátek známé a v současnosti už provařené motto "film podle skutečné události" je sice hezké, ale při očividné přimyšlenosti některých pasáží potom mizí výsledný efekt někam do ztracena. Místy slabé dialogy a nezajímavá zápletka výslednému dojmu také moc nepřidají, nemluvě o prokouknutí závěrečné pointy někdy v polovině filmu. Nutná nebyla ani ta milostná vložka našeho kovboje s mladou Francouzskou, jako by válčení bez něžného pohlaví asi nemohlo existovat! Z herců vyčnívají pouze Jean Reno a Martin Henderson ve vedlejších rolích. Naopak James Franco jako herec stále natolik nevyspěl, aby v takovém filmu dokázal utáhnout hlavní roli. Snímek tak zachraňují precizně zvládnuté letecké bitvy - zejména na útok proti německým bombardérům nebo vzducholodi v závěru je radost pohledět. Přesto jsou Rytíři nebes filmem, na který fanoušci válečných filmů dokáží hodně rychle zapomenout a přednost raději dají starším klasikám.60% ()

DaUr

Hlavní hrdina dostatečně sympatický, hlavní záporák dostatečně děsivý, efekty dostatečně kvalitní, i pár známých tváří by se našlo. Ale chybí tomu duše. ()

lucieK

Samotný film byl absolutně o ničem. Strašně pruhledný děj, který ničím nepřekvapí se spoustou nudných pasáží, ale musím ocenit letecké souboje na které byla radost se koukat a když se k tomu ještě přidá úsměv Jamese Franca, tak mu přecejen dám tři hvězdičky. ()

st.verka

Tak trochu romantický příběh několika mladých lidí ve válečné francii. Přes všechnu dramatičnost nepostrádá tato válečná doba ještě zbytky rytířskosti a cti. Němci už samozřejmě téměř ne. Jean Reno tam má velmi zajímavou a pro něj dost neobvyklou roli. Nejvýš ale hodnotím skvělé a skvěle natočené letecké boje. Ta barevná letadélka v záběrech z nebe i země vypadala opravdu věrohodně. Hezky si to hoši rozdávali. A to nejlepší nakonec- "Černý jestřáb" sestřelen. Vlastně zastřelen. Sám nečestný, dostal i takovou smrt. Ani ty závěrečné osudy mě nepřekvapily. ()

Beky

.....podobně jako u jiných nudných filmů to máme za odpad pánové a dámy!!!!!!!!!!!!!....teď jsem to vzal asi za špatný konec, nebo ne???....prostě momentálně nemohu vychytat tu správnou atmosféru pro filmy na které se těšim...mám smůlu nebo nebyly opravu tak dobré......podle traileru vše vypadalo dokonale...stopáš ale taky měla 2.30min, hudba skvělá, klišovité věty ( ty já rád:) a výborné efekty!!!!!!!!!!!!.....a co ve stopáži 140min zbylo???...klišovité věty, herci, kteří moc nehrají, a velmi dobré efekty ( myslim leteckých soubojů, zbytek je pouze ok!!! )...ale co mě nejvíce zklamalo je hudba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....myslim, že rejžovi nezbyly peníze na pořádný hudební mančaft, a tak se změnilo ústřední téma a hudební podbarvenost snímku mi zněla jak když máti uklízí nádobí!!!!...žádný emoce prostě!!!!!!!...ať všichni umřou, je mi to fuk...aspoň tak jsem se cítil v kině!!!...ve velkofilmech na hudbu hodně sázim!!!...sorry, tohle je rádoby velkej film, ale velmi slušně natočený!!!...objektivně si zaslouží 3 hvězdy!!! ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)