Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

karlos-rio

nechápu tak slabé hodnocení, které mě od filmu odrazovalo, nemám nic zásadního co bych filmu vytknul, skvělé letecké souboje, a film z 1.světové války vždy potěší,mohu jen doporučit ()

krasomama

Príjemný filmík na víkendové popoludnie s dávkou romantiky, hrdinstva, akcie a pôsobivou vizuálnou stránkou (hlavne jeden záber z vtáčej perspektívy si zapamätám: ako letia nad idylickou krajinou francúzskeho vidieka plnou sviežej zelene a v ďalšej chvíli už je pod nimi mŕtva, spálená zem a dymiace krátery). P. S.: Letecké súboje boli mňam. ()

Hlawi

Ve filmu jsou vidět peníze, to se musí nechat. Letecké bitvy jsou velmi efektně zpracovány.Přesto mi ve filmu chyběla vážnost a reálnost války, naopak to na mě působilo dojmem zahrajem si na vojáky. Nicméně na film se dobře kouká. ()

Petr59

Moc filmů z první světové války jsem neviděl a ani o moc filmech z tohoto období nevím. Tohle se mi celkem líbilo. Jde o možná lehký nadprůměr. Bylo to velmi dobře zpracováno po technické stránce. Letadla byly hodně dobře vidět. Možná se do toho zase trochu více pletla romantika, kterou v těchto filmech moc nevítám, ale i tak, se mi film celkově líbil a překvapil mě. ()

CorvusBlek

Britové a amíci se jali točit film z Velké války na území Francie a tak to i dopadlo, až komiksově-béčkové podání, papírová letadélka předvádějící manévry moderních stíhaček! Postavy jak vystřižené z filmů "Pearl Harbour" a "Titanic" a jejich pohnutky taktéž. Atmosféru 1. světové mělo asi jen těch pár minut v zákopech a to je dost málo na film, který má přes 2h. ()

Vlado_B

Rozkošný pátos, prdkajúce lietadielka švihajúce vzduchom sem a tam za zvukov hrdinskej hudby, nevinne vypadajúca žienka z francúzskeho vidieku zachránená lietadielkom odparkovaným 20 metrov od chalúpky... no nemilujte to :) Takmer ma dostali, ale ..s rozvahou 60%. ...ešte raz to ovšem pozriem... ()

X-tREmE

Mám rád vojnové filmy... Mám rád rýchly a dynamický dej... Mám rád vybuchujúci Zeppelin :))) Proste skvelá komerčná oddychovka so štipkou romantiky. ()

wir2k

Není to špatné, k tomuhle filmu jsem byl ze začátku skeptický, zvlášť po shlédnutí traileru ve kterém bylo každé němeské letadlo červený trojplošník, ale po shlédnutí musím uznat že když člověk ignoruje realitu a "americké" trademarky tak se mu dostane pohodové zábavy na jeden večer která neurazí ()

Sekel

Pokud prijmete fakt, ze se film odehrava v nejakem alternativnim vesmiru (nebo jako v podobne zjednodusenem 300, v komiksu), kde neplati fyzikalni zakony, kde prvni svetova valka pobliz nejstrasnejsiho bojiste vsech dob Verdunu probiha v proslunenem kockovani soupericich stran, kde si musi Francouzi pozvat partu mladych americanu, kteri nikdy nesedeli v letadle a neumi francouzsky, aby je naucili vsechno a dali jim moderni stroje, vice mene pro vlastni pouziti, kde cernosi jsou brani za stejne rovne jako dnes a kde se i lvi chovaji jako sousedovic Tapka, pokud tohle vse a deset dalsich nesmyslu prijmete bez vyhrad, budete se asi velmi dobre bavit, pri celkem slusne odsypajicich vzdusnych soubojich. ()

Pepe1783

Na film jsem se dlouho těšil. O pilotech prvoválečných strojů moc filmů není. Po shlédnutí filmu jsem odcházel se smíšenými dojmy. Na jednu stranu jsem byl spokojený, hezké vzdušné souboje, povedené zvuky, ale jako by mi tam pořád něco chybělo a vadilo. Příběh filmu je docela slabý a nenáročný. Při dialozích mě jakoby ani nezáleželo, co se povídá. A ten konec mě taky nepřesvědčil o tom, že se jedná o přelomové dílo. Jako film na nedělní večer svůj účel splní, ale není to film, ke kterému se budu s radostí vracet. Průměrný snímek, který nezachrání ani Jean Reno v roli velícího důstojníka. ()

Riker

U těch soubojů na obloze jsem vzpomínal na zlaté časy Red Barona a vztekle hledal před sebou joystick. :-))) ()

EvilEvE

opomenu-li trapnost ,,hlavního´´ hrdiny v podání ,,spidermanova´´ kamaráda Jamese Franca, který ve mně ještě do teď vyvolává úsměv na rtech, byl to pekný film..a i když nemám válečné filmy moc v lásce, ráda si ho pustím znovu.. ()

Manas50

Filmů o letcích z 1.světové války moc není, takže jsem se celkem těšil až seženu tento snímek. Ze začátku se seznámíme s hlavními postavami a poté hned začne výcvik aby mohly rychle začít scény ve vzduchu, na které se asi každy divák těší z celého filmu nejvíce. Vzdušné souboje jsou zpracovány efektivně, akčně, ale škoda že v některých věcech dost nereálně. Ve filmu je taky romantická linie, která mi tady spíše byla na obtíž a akorát vyplňovala scény když se nelétalo. Herecky není co vytknout, mladí herci zahráli dobře a kvalitní herectví Jeana Rena je samozřejmostí. Takže když pominu tu zbytečnou romantiku a některeré nereálné věci v soubojích, je z toho ve výsledku pěkný a příjemný film. 75% ()

The_God

Tenhle film není žádná scénáristická bomba, ale příjemně se mi na to koukalo i přes občasnou "počítačovost" scén a poměrně dobře jsem se bavil, hlavně u jedné z konečných scén, kterou jsem si hned pojmenoval jako "Nejvtipnější sestřel v historii". Slabší 4* ()

OsuDNR

Film z prostredia 1.sv vojny ktorý sa podobá filmom natočeným na temu leteckých bojov s 2.sv. vojny. Ale i tak pre mna jeden skvely film pretože kvalitných filmov z 1sv. nie je vela. Celkom fajn dej, fajn spracovanie dobre strety a akcie a zaroven vcelku komicke situacie o ktoré sa postaral Jean Reno :) ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)