Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

Black-star

Jeden velký omyl, místy vtipné ale jinak vůbec ne. Z větší časti až nechutné, perverzní a vážně nezábavné. Nehledě na to že úroveň spíše strmě klesá a když začínala na ničem tak je to vážně smutné! Odpad! Jediné co to zachrání jsou vybrané povedené scénky kterých je ale velmi ale opravdu velmi pomálu! ()

87pawlos

Tři hvězdy, člověk se někdy může válet smíchy na zemi a někdy mu stačí pár slyšet pár vět z výstupu a je unuděn k smrti. ()

Psycho.R

Všichni mě varovali, nechoď na to! A já stejně šel. Live stojí pořad za prd. Účinkující jsou trapný, alespoň dva ze tří, kterí se zůčastnili. Karel Hynek, od kterého jsem očekával nejvíc mě paradoxně potěšil. Chtělo bloncku. ()

VanMagnifico

Skvělí komici (Čech, Knor, Pazderková atd.) tu vystupují společně s průměrnými komiky, jejichž výkony kolísají (Hynek, Matonoha, Němec atd.) , ale bohužel tu jsou i naprosto nevtipní rádoby komici, jejichž "výkony" tenhle pořad stahují ke dnu ( Pavlásek, Babčáková a spol). ()

Wyrdas

Miloš Knor za šest hvězd, Iva Pazderková za "odpad". Pavel Liška pět hvězd, Tomáš Matonoha odpad všech odpadů. Daniel Čech, Lukáš Pavlásek, a rozhodně Karel Hynek opět za pět... Pavel Tomeš také ujde... ale pak zas třeba Petr Vydra, no to je kokot... nechápu, proč se "umělci" serou do politiky... a když už, proč staví svůj "humor" jen na nenávisti k jiným. Neuvěřitelně kolísavá zábava. Naštěstí, z této Pražské kavárny si každý může vybrat (na netu) jen to své, proto seriál uhájím do TOP 10, nicméně celkově je to čistě průměr. Záleží kdo zrovna vystupuje. ()

boni

Čtyři hvězdy za soubor těch genialit, jež jsem na YouTube viděl asi tak miliónkrát (číslo záměrně zlehčuji). Nehodnotim Pazderkovou a podobné kreatury, ale prostě za Karla Hynka, Miloše Knora a někdy i Lukáše Pavláska nemohu jít s hodnocením níž, i když z čistě objektivního hlediska byla většina výstupů průměrná se sklonem k zabředávání do trapnosti nejhrubšího zrna. ()

sulek

Kvalita jednotlivých scének je tak extrémě kolísavá... Většinou se spíš stydím, ale pár jich stálo za to! ()

DonTommy

Třikrát přecezený, zředěný a v mikrovlnce ohřívaný odvar z anglosaských stand up komedií, možná to spočívá i v českém jazyce, angličtina je pro tenhle typ humoru prostě mnohem lepší. Každopádně scénky made in czech nejen že nejsou vtipné, ale většinou i vyloženě trapné, prostě humor alá estrády TV Nova...díky nechci. A málokdo mi leze tak na nervy jako Iva Pazderková...brr! Ale jak se tak pročítám zdejšíma komentama, tak sem asi jediný. Pokládám se za tolerantního a ještě nikdy jsem nepolemizoval s názory Vás, kolegů z ČSFD, ale teď to musím porušit. Co na tý slepici probůůůůůh všichni vidíte? Mě osobně je sledování její kvazikomiky téměř fyzicky nepříjemné :-) ()

FvP

Tu a tam se zjevilo opravdu dobré vystoupení, ale tu a tam by nemělo stačit. Navíc tu a tam dobré je hojnou měrou vykoupeno spustou hnoje, na kterém obkročmo sedí moderátor tak ubohý, až to budí soucit. ()

sima275

Po několika zhlédnutých videií na youtube s Karlem Hynkem a blondýnou Pazderkovou jsem byl totálně nadšený. Ovšem jak jsem si potom pustil video s Lukášem Pavláskem, tak jsem myslel, že z toho, jak byl trapný, omdlím. Dávám proto jen 4 hvězdičky. 80% P.S. Nejlepší video je Jak jsem žehlil od Karla Hynka ()

baltik

Vzhledem k tomu že občas jsou některé opravdu horší kvality tak 5* by nesedělo... Ale poměrně se podivuji nízkému hodnocení, protože většina jsou perfektní skeče.. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj