Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

cocaine

Hustý, mrazivý a hlavně přesvědčující herecký výkony...a nejen proto, že mě tahle tématika zajímá, tak 4*. ()

Alchemilla

Candy nepřináší nic nového. O drogách bylo natočeno hodně lepších filmů, ale zdobí ji dva úžasné herecké výkony. Člověk má z Ledgera a Cornishové až husí kůži. O to víc zamrzí, že film jako celek působí nemastným, neslaným dojmem. 70% ()

lubica1995

Dojemný príbeh o drogách... milujem (tajne) Heatha Ledgera. Verila som mu všetko, čo v príbehu urobil. Bolo to poučné. Bolo to docela realistické. ()

maco19

V skutku pravdivé rozdelenie. Nebo - zábava, sex, alkohol, drogy, všetko je krásne. Zem - všetko si minul, nemáš prachy, strácaš rodinu, priateľov, nastáva tvrdá realita, škoda že si to uvedomuješ keď je už väčšinou neskoro. Peklo - už nič nemáš. Buď skončíš mŕtvy alebo v base kde ti už pomôžu z odvykaním. Veľmi poučný film. Odradí vás od vecí ktoré možno chcete vyskúšať. Veď žijeme len raz, nie? ()

B.e.r.n.y

Skvělý film z prostředí, které je prožrané zlem, jménem drogy., kde se počáteční idylka mění ve stereotyp "od absťáku k absťáku", "od slibu k dalšímu slibu". ()

lola10

Filmy o drogových závislostech v sobě většinou nesou jisté poselství ...Zde to na Vás z monitoru přímo stříká, jelikož si hlavní hrdinové vůbec neuvědomují, že dělají něco špatně, takže je to velmi reálné a skutečné. No a Heath ? Skvělý ! ()

skok01

Film je až drsně realistický. Na nic si nehraje. Ani náznak přetvářky nebo předstírání. Jen na konci jsem měl chuť jemu dát pár facek. ()

Chlo0opek

Takový klasický příběh s touhle tématikou a s koncem, jako by byl podle nějaké šablony vytvořen právě pro tyto filmy. Hodně zajímavá je nicméně scéna v porodnici (ne hezká, ne taková, na kterou by se člověk chtěl dívat vícekrát, ale zajímavá teda je). Celkový dojem - lepší průměr. ()

krchopetra

Tak toto bol veľmi intenzívny film. Emócie s postavami prežívate nejak automaticky. Ich zúfalstvo som im verila, hrali naozaj skvelo. Len si myslím, že boli celú dobu závislosti až príliž krásni. Trochu viac "feťáckeho" výzoru by filmu ešte pridalo na surovosti. ()

ájulinka

Co se mého názoru týče, výkon Heatha i Abbie byl opravdu skvělý. Nevím, jestli oba ve skutečnosti něco nebrali (pokud ano, jejich role jim asi nedaly moc zabrat... ;D), ale i kdyby ne, já bych jim to sežrala i s navijákem... Působili hodně autenticky, navíc příběh je konečně opravdovým odrazem reality.. Měla jsem tu "čest" setkat se s lidmi závislými na drogách, tedy mi většina fimů o tomto tématu přijde směšná, neboť představa lidí o světě narkomanů je opravdu značně zkreslená. Candy však na mě vůbec nepůsobila tímto dojmem. Opravdu skvělý film o životě feťáků, vřele doporučuji =) ()

Pattrick

Když můžeš přestat, nechceš. Když chceš přestat, nemůžeš Hm, takže tu máme další sondu do fěťáckého života. Nikterak šokující, krom scénky s dítětem. Všechno tak plynulo, pokračovalo a přitom kde nic tu nic. Dokonce mi ani jako feťáci nepřišli, na to, že si píchali. Škoda, dalo se z toho vytřískat mnohem více. 60% ()

Zrcadleni

Překvapivě v uvozovkách film o drogách, kde jsou mnohem důležitější než všechno herecké výkony. Už si ani nevzpomínám kdy tomu bylo jinak. Heath Ledger bude asi navždy slabostí všech pozorovatelů, protože to tak prostě je. Opravdu milé překvapení, ale chcete-li něco vyjímečného, tak víte, že máte sáhnou po Requiemu za sen. Nemůžu uvěřit blábolům, které tu píší někteří uživatele. Hollywood? Panebože vždyť je to australský film. Hrají v něm australští herci a režíruje to australský režisér za australské peníze z australských podniků. ()

Majino

Skvelý film o láske a drogách. V tomto snímku je skvelo zobrazené ako mladý pár najprv berie drogy „len-tak“, ako keby si ani neuvedomoval, že sa môže stať závislý respektíve si to uvedomuje, ale natoľko akoby veril sile svojej vôle, že si veľakrát hovorí, že už s tým prestane... až sa napokon závislým stane. Film ukazuje, čo je človek schopný urobiť kvôli drogám (získavanie peňazí formou ich požičiavania od rodičov svojej priateľky, práca v „bordeli“ z jej strany či krádež kreditiek z jeho strany...). Skvelé herecké výkony oboch protagonistov vťahujú diváka do deja. Pokiaľ by som, ale mal porovnať, kto z nich hral lepšie, tak Heath Ledger..., hoci film nesie názov po hlavnej hrdinke, ktorá sa volá Candy. On je zodpovedný za jej závislosť, on ju „do toho vtiahol“, on si to však nakoniec aj uvedomil. Vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinami formujúcom sa na báze: prežívanie ľúbostného okúzlenia – spoločné trápenie – výčitky z jej strany (pretože žena je predsa len citlivejšia bytosť) – výčitky zo strany jej rodičov – vyriešenie. ()

aquarkko

Působí to tak nějak věrohodněji a silněji, když víte, že na to ten člověk dojel i v reálu, co? Úvodní kolotoč přesně vystihující, jaký to je bejt na drogách, a zbytek filmu vám to ukáže dopodrobna...docela hnusná noční můra. ()

spaceCadet

Před pár dny jsem viděl Requiem za sen, takže mě tohle nijak moc neoslnilo nebo by bylo vhodnější říct nezasáhlo. Nejde to až na dřeň. Jediný co na mě trochu působilo bylo narození mrtvého dítěte. Herci byly smypatičtí, téma závažné. Geoffrey Rush jako vždy výbornej. Ale nic víc zapamatováníhodného. 108 minut příemně strávených u televize. ()

Bila_pani

Heath předvedl fakt obdivuhodný výkon a hodně sugestivně na mě taky samozřejmě působilo to, že z podobného důvodu, o kterém se točí celý film, už není mezi živými.. Abbie a Geoffrey si též počínali tak, že jejich výkonům není vůbec co vytknout. Cesta z "nebe" - mlhavého drogového opojení a opájení láskou, přes "zemi" - tvrdý dopad na dno odvykání a uvědomění si nevyhnutelnosti reality, až k "peklu", které je logickým vyústěním drogové závislosti... 5* už dávám jen za ten konec, který jsem nečekala a působil na mě i přes nádech určitého happyendu hodně drásavě. A taky za hudbu (Tim Buckley věděl, o čem zpívá) a za Candyinu básničku... film, který opravdu stojí za to vidět. ()

RoryWhite

Bylo nebylo... nebo jak vlastně začínají příběhy. Tenhle film dosáhl něčeho neskutečného. Ten styl, jakým je příběh vyprávěn, ten klid, melancholie... je neskutečná, děsivá... a přesto tak úžasná. ()