Jednotka příliš rychlého nasazení

• Česko Úsvit policajtů (více)

Seržant Nicholas Angel absolvoval školu s vyznamenáním a brzo si získal respekt i oblibu u lidí v londýnských ulicích. Dostal medaili za statečnost, devět ocenění jen za poslední rok ve službě a dosáhl většího počtu zatčení než kterýkoli jiný policista. Je prostě ze všech nejlepší a to začne vadit jeho kolegům i nadřízeným. Nicholas je převelen do malé vesničky Sandford. Z nové situace je hodně zklamaný, přesto začne své povinnosti plnit hned po příjezdu. Nejenže si svým přístupem získá opovržení místních policistů, navíc je považován za hlupáka. Jediný, komu se Nicholas zalíbí, je dobrácký strážník Danny. Po krátkém Angelově pobytu se v městečku s nulovou kriminalitou rozběhne kolotoč smrtelných nehod. Jediný, kdo v tom vidí něco daleko většího než souhru nešťastných náhod, je právě seržant Angel. (TV Nova)

Jossie

Čekáte-li, že se hodně zasmějete, tak čekáte zbytečně. Je to akční kriminálka o jednom přepoctivém poldovi a jednom podivném městečku, kde se to hemží překvapivými vraždami. Zábavný film plný neokoukaných tváří a milé nadsázky a ty dvě hodiny utečou ani nevíte jak. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vážně chcete to všechno sepsat? Došla mi propiska." Nemám nic proti tomu, aby si každý samosprávní celek zřídil domobranu s povolením zabíjet nepřizpůsobivé občany, ale má to jednu podmínku - nesmí v jejich služebním obvodu sloužit seržant Angel či jeho klon. Takový policista totiž ukočíruje veřejný pořádek i v době svého volna a jedno, zda je přítomen alkohol za volantem či nepřítomna mazaná labuť. Mám sice neodbytný pocit, že se z tématu akčního superpolicajta v klidné vesnici dalo vydolovat daleko více zábavy, ale to neznamená, že bych se mezi budováním obecného blaha, zkopanými důchodci a rozbořenými ploty nedokázal řádně pobavit. ()

EdaS

Hodně příjemná komedie pro každého s "akční minulostí", jen se nemůžu zbavit dojmu (stejně jako u Soumraku mrtvých), že z daného námětu šlo dostat ještě víc. Chyběla mi zajímavější zápletka a hlavně pořádné hlášky, které k akčnímu žánru prostě patří (viz Smrtonosná past 4.0). Oproti předchozímu Wrightovu filmu každopádně posun vpřed, takže se na další počin zatraceně těším. ()

xxmartinxx

Jak ze z komedie dostat přes mysteriózní drama k tupému blockbusteru snadno a rychle. Edward Wright si s žánry hraje velmi zdatně, ale ultimátna nedosáhnul - Na to je tu moc kečupu a málo krve. ()

Skejpr

Od začátku do konce nahuštěný akční nářez. A v něm tolik fórů, že by to vystačilo na 3 celovečeráky. Jedním slovem HUKOT!!! ()

Shit

První část je fakt hodně vtipná, i když se mi zdálo, že úplněj začátek byl zřejmě nejlepší pasaží týhle komediální části, nicméně takovejch vtipnejch vychtávek co se v tomhle filmu urodilo sem snad ještě neviděl, žádný ohraný trapný vtipy, hlášky nebo scény, skoro všechno naprosto originální a zároven famózně zahraný od Simona Pegga. Druhá část je zas akční, ale vtípky se rozhodně ani tady neztratí, ale abych pravdu řek, tak ta závěrečná gigantická přestřelka mě až zas tak neoslnila, sice se jako hodně střílí, ale těch mrtvol kolik je? No prostě hodně málo na to, že se střílí brokárnama a někdy i těžším arsenálem, kŕ když některý scény sou tak neskutečně brutální, že by se za to nemusel stydět ani prvotřídni slasher, že budu koukat jak se někomu zapíchne do hlavy 2 metrovej kámen, tu hlavu mu rozdrtí a zapíchne se do krku, ze kterýho cáká krev a přitom režisér ani nezaváhá a vůbec se neobtěžuje trošku uhnout kamerou, všechno pěkně navostro zobrazí, to bych zrovna u tohohle film nečekal, to mě totálně dostalo, ale stejně mi v tom filmu něco chybělo ()

flanker.27

Vždy když něžnější část domácnosti začne sledovat novou adaptaci klasického díla Rózy *undy Pi*črové, říkám si, že všechna ta idylka anglického venkova, kde se všichni zdraví a vychází spolu, potřebuje nějak oživit. A ejhle, anglické městečko, roztomilí sousedé a k tomu zběsilá akce. Až na místy zbytečně agresivní střih a hudbu (např. při focení do evidence) vrcholná zábava s vychytanými klišé akčního filmu, navíc pro klidné hloubavé Angličany dělání si legrace sami ze sebe a ze zidealizovaného životního stylu. Při Grabtharovu kladivu, takovouhle parodii jsem už dlouho potřeboval. ()

ORIN

Typický ostrovní humor říznutý peprnou akční omáčkou servírovaný na elegantním policejním podnose. A jako desert spousta odkazů na nejrůznější filmová dílka. Sám jsem jich napočítal kolem třiceti... Potěší role Stuarta Wilsona alias Jacka Travise. ()

gudaulin

Geniální filmy bývají ty, které dokážou balancovat přesně na hraně , takže kdyby se nějaké ingredience jen o malý kousíček přidalo, z velkého úspěchu by mohl být trapas. Typickým případem takového filmu je u nás Limonádový Joe. U Jednotky příliš rychlého nasazení jsem se více než polovinu filmu skvěle bavil a mohla to pro mě být komedie roku. Přesně nadávkovaná nadsázka na téma jednoho příilš horlivého policisty uvnitř zavedené byrokratické mašinérie byla nejen funkční, ale přímo božská. Stejně tak konfrontace mezi velkoměstem a ospalým maloměstským prostředím, kde se všichni znají jako své boty. Bohužel v druhé části měli tvůrci pocit, že je potřeba přidat. Prakticky všeho. A protože, jak známo, všeho moc škodí, změnilo se to v celkem průměrnou absurdní frašku. V momentě, kdy se objevila armáda vraždících psychopatů a dialogy dostaly rozměr britského nonsensu z Velké knihy nesmyslů Edwarda Leara, ztratil pro mě snímek kouzlo. První polovině bych dal 100% hodnocení, druhé 50, takže celkově 75 %. ()

choze

Moje první setkání s Jednotkou a předtím i se Soumrakem mrtvých dopadlo tragicky - brutálně mi neseděl Wrightův humor a u Jednotky ani poněkud divoké spojení policejního buddy movie s tajemně ponurou detektivkou z anglického venkova a la Agatha Christie. A srala mě zběsile nastříhaná akce. Při dalších zhlédnutích jsem si ale na ten styl/koncept zvykl a docenil ho. Jednotka je hodně scenáristicky i audiovizuálně nápaditá a vtipná a ústřední dvojka Pegg a Frost je hodně fajn. Jedinečná pocta akčním filmům a jak se tu s oblibou píše, příjemná povinnost pro všechny akční fandy. ()

Sarkastic

Zhruba hodinu a čtvrt je to dobře fungující komedie/parodie střihlá krimi žánrem, u které jsem se několikrát od srdce zasmál. Ale to co následovalo potom...to byl prostě přestřel a mě osobně dost minul. S odřenýma ušima to budou ještě 4*, ale jenom díky výbornému Peggovi, kterému byla role napsána přímo na tělo. Výstižný komentář: gudaulin ()

Dudek

Nejočekávanější film roku, od kterého jsem nic jiného než jasnou pětihvězdičkovou podívanou opravdu nečekal. Jak bych také mohl, předchozí práce tohoto tvůrčího týmu je moje nejoblíbenější komedie nového tisíciletí. Jenže nakonec jsem vlastně spíše zklamán, nadšení mi vydrželo jen po celou první rovinu příběhu, kdy tvůrci nasadí nevídané tempo a kadence vtipů je opravdu šílená. Tahle část uteče rychleji než stačíte říct Hot Fuzz. Hrdina je najednou z města ve vesnici roku a během prvního dne ji obrátí naruby. A právě tady skončilo mé nadšení. Edgar Wright se uchýlil k nadměrnému používání kamerových triků, čímž pouze maskuje nedostatky scénáře. Epizodní forma totiž není pro vyprávění koherentního příběhu zrovna vhodná. Ten sled epizodek sice úžasně baví a slepá místa bych hledal jen velmi těžko, ale na druhou stranu by to chtělo scény více pospojovat, i když by to bylo částečním roztržením pevně nastoleného temporytmu. Druhá část a kriminální rovina také stojí za to, zejména její rafinovatnost (v rámci komedie samozřejmě, takováhle krimi-rovina by jinak neobstála), vraždy, které se tváří jako náhody a všichni tomu samozřejmě věří, jen seržant Angle ne. Ten totiž nedokáže pochopit, že prodavačka upadla na nužky a ten muž co od ní utíkal byl jen nevinný zloděj kaktusů. V této části je také naplno rozvedena konfronatace mezi hrdiny ("neříká se nehoda, ale srážka automobilů") a v mnoha místech až absurní humor (jednoslovné Angelovi odpovědi) funkční hlavně díky neustálému opakování. Závěrečná řežba není tak úžasná, jak tu většina tvrdí, ale hodně se jí vyplácí jistá doslovnost a citovanost kultovních akčních snímků. Zejména kněz je opravdu úchvatný. Závěr je neskutečně bizarní, a to ať se jedná o vyvrcholení zápletky nebo tu již výše zmiňovanou bitku a smát se opravdu budete. Edgar Wright několikrát dokazuje, že má nakoukáno a cituje ať již klasické detektivní romány nebo známé akční snímky. Jenže bohužel, ať jsem se smál jakkoli a opravdu se bavil, nemohu - ač bych rád - to absolutní hodnocení dát. ()

Gilmour93

Jak by podotkl gothamský žolík: „Ha ha, ho ho, he hee.. and I thought my jokes were bad.." Křečovitá nuda na míle vzdálená britskému humoru, který mám rád. Ať se Bay s Wrightem navzájem strčí do kapsy a zůstanou tam. ()

Psema

Vezměte detektivní a akční žánr, dejte ho do rukou Edgaru Wrightovi a dostanete třaskavou nálož vtipů, která láme přes koleno všechna klišé a ty co utečou následně rozstřílí fízlovská dvojice v akčním infernu, za které by se nestyděl ani Joe Carnahan. Fantastické!!! ()

Tuxedo

Zatímco první polovina je nabita fóry, druhá je téměř nepřetržitou a nekompromisní akcí. Wright zná pravidla obou žánrů a umí jich dokonale využívat k parodování. Povedené je zkrátka vše, od scénáře přes herce (Pegg a Frost jsou akční hrdinové jaksepatří) až po zběsilou režii. ()

robbiee

[imdb: 8.0/10] | me: Pôsobivé :) ... Dosť dobre namakaná paródia s podstatnou dávkou humoru, ktorá miestami núti zamyslieť sa nad tým o aký typ filmu vlastne ide ... odpoveď nenechá na seba dlho čakať ... Silný záver správne vygraduje celkový dojem. Ukážka toho, že aj paródia môže byť spracovaná zaujimavo zábavne a pritom absurdne ako sa patrí. O to zaujimavejšie, že sme celý čas v Anglicku :) Totálna spokojnosť. ()

Brouk

Huráááá, bůh ochraňuj Anglii... Už je to tu zas... Starý kontinent zas potěšil mou dušičku před Hollywoodem... To je panečku jízda... Už jen začátek je tak famozní (prvních 8 minut), že si to musíte pustit 3x za sebou... Každépolíčko je totiž "nabušené"... Jen tak dál... tralalalala... hned je mi líp ()

genetique

Po dlhej dobe som sa pri filme cítil ako malý sopliak, ktorý bezhlavo a s otvorenou hubou, z ktorej mu tečie slina, čumí na kvalitný a namakaný blockbuster, pri ktorom je prvoradá zábava a dokonalá adrenalínová atmosféra. 'Hot Fuzz' sa mi svojou nekompromisnosťou vryli do hlavy behom pár sekúnd a následne sa prerývali stále hlbšie a hlbšie, aby som mal v závere v hlave poriadne zmätok a bordel, pretože toľkú filmovú skazu a výbušnosť, ktorú narobilo toto tvoriace trio, som snáď ešte nezažil. Pomyslene rozdelený film, kde prvá neskutočne zábavná, anti-policajne parodická tretina predáva štafetu takmer horrorovej vyvražďovačke, ktorá je nakoniec zavŕšená brutálne kvalitnou akčnou jazdou. 'Spoler - keď na akcii za záchranu strechy miestneho kostola zavraždí niekto miestneho novinára sochou anjela z kostolnej strechy za svedectva takmer celého mesta a nakoniec to celé vyhlásia za nehodu - koniec spoilera', taká scéna buď zaváňa totálnym prúserom, alebo genialitou, ktorej absurdnosť vedia do maxima vyťažiť asi len majstri remesla, akými Pegg a Wright už bezpochyby sú. V pozadí sa k nám ako obyvatelia mesta, či policajných zborov prihovára pestrá paleta podporných postavičiek, ktorá každá má svoj účel a svoj zmysel aj keď povedia len jednu, či dve vety. V tejto zmeske hercov som nechápavo každú chvíľu nachádzal hviezdy (Bill Nighy, Timothy Dalton, Martin Freeman, Jim Broadbent) veľkých filmov, či hviezdičky (Bill Bailey, Alice Lowe, Julia Deakin) zo skorších spoločných Wright-Pegg-Frost-ovských projektov, teda skvelých anglických seriálov, a ktorých prítomnosť ma neskutočne tešila a poháňala percentá intenzity môjho smiechu a celkovej filmovej spokojnosti k maximu. Takže v skratke - tento film je hriech nevidieť a ešte väčší je vidieť ho len raz! 95%. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)