Martin_W

A cenu za nejsilnější film, který jsem kdy viděl dostává.. Od snímku Zkažená mládež jsem nic tak dechberoucího neviděl. Ellen Page v hlavní roli je naprosto okouzlující a skvělá, škoda že v druhé polovině filmu jí už tolik není. (An) American Crime je jeden z mála filmů na který, ikdyž nehodnotím pěti hvězdami, rozhodně jen tak nezapomenu. 89% ()

misik95

Důvod proč jsem se na tenhle film rozhodl podívat byl kvůli Ellen Page, která se teď podílí na očekávané videohře Beyond, kde mě velice zaujala. Při výběru z její filmografie pomohl navíc můj oblíbenec James Franco. Celkový průběh je svižný, ale na druhou stranu se vše udavá v rámci slušné čtyrky a po celou dobu mě výkon Ellen očarovával. Poté přišel konec, velice mrazivý konec, ze kterého nemám slov ještě teď. Jako takovou zajímavost bych vybral postavu a celkový vzhled Ellen Page, která ve filmu hraje pravděpodobně osmnáctiletou plus, minus jeden rok, ve skutečnosti ji bylo při natáčení dvacet a nemohl jsem se ubránit pocitu, že sotva vypadá na čtrnáct let. 94% ()

Nethar

Aneb jak se dá natočit drama, které je drsné, aniž by se přitom záměrně kochalo v tunách krve a šílených záběrech, které si beztak každý dokáže sám dost dobře domyslet. ()

Untentrauer

Skutečnost byla mnohem horší, než se film snaží znázornit. I tak je to silné kafe. Fakt, že Gertrudu a ostatní nakonec pustili z vězení je na blití, ale v jejím a Hobbsově případě je aspoň uspokojující, že je nakonec dostala rakovina... ()

krusty2

Velka skoda ze som to nepozrel skor.Mimoriadne zvladnuty skutocny pribeh.Bravo hercom ,rejzovi a vsetkym.Super vrelo odporucam ()

bidja

pomalé reportérsky-dokumentárně-sadistické down tempo mi nedovolilo sledovat děj tak jak jej nabídl režisér a udělal jsem si vlastní sestřih, já tyhle neodvratné události nemůžu, je to jak sen, kdy víte jak to dopadne a nemůžete tomu zabránit, herecky a stylisticky dobré ()

rotel

Pred zhliadnutím filmu som myslel, že ma len tak niečo neprekvapí, no mýlil som sa. Bolo to fakt husté. Klobúk dole pred výkonom hlavných predstaviteliek. ()

dosig

Velmi poutavý příběh o ženě, která to neměla v hlavě moc v pořádku. Myslím, že to šlo natočit o něco líp,trošku tomu chybělo. Na druhou stranu se mi líbilo ke konci, když se zdálo, že to dobře dopadne, ale nakonec to tak samozřejmě nebylo (nechci spamovat, ti co viděli, vědí, o čem mluvím). Připomnělo mi to knížku Betonová zahrada, kterou jsem četla v 15 a pravdpodobně mě poznamenala na celý život :D. Tento film mi bude nějakou dobu vrtat v hlavě, ale nepoznamená mě tolik, jak by mohl. Kdysi jsem četla článek o nějaké jehovistce, která měla v opatrovnictví děti, byla extrémě pobožná a ty děti mučila, přivazovala k topení, nutila jíst kaši s myšíma hovínkama atd. Z toho jsem měla zježené všechny chlupy a to tomuhle filmu chybí, aby měl víc jak 90%. Za mě 4,5 ()

Dzarule

Celkový film vyborný, Ellen Page samozřejmě výborný, vůbec všecko... ale tak, +/- od 30 minuty sem seděl s otevřenou hubou, s myšlenkou (natočeno podle skutečné události) a s obrovskou nenávistí vůči lidem co jsou takovýdle (ani nejde říct co, páč na to asi slovo ani néni) koukal co se děje. Něco nezkutečnýho, fakt síla, silná síla! ()

Salmayo

Silné drama s výtečnými hlavními hrdinkami jak zápornými tak kladnými. Co jen to udělali mojí oblíbenkyni EP :-( Ještě teď mě mrazí v zádech když si uvědomím, že se to skutečně odehrálo. ***"Obětovala mě aby ochránila své děti a je obětovala aby ochránila sebe."*** ()

embecka

Toto mi prečo nikto nezakázal pozerať?!?!?!? Najstrašnejší film, zosobnená krutosť, hnusnosť, skazenosť, nechutnosť, jednoducho zločin, ktorý môže byť len americký a je mi z toho až zle, úplne strašne zle... Až také to bolo hrozné, zdrvujúce, odporné, že tomu dávam päť hviezd, uverila som všetko, každé gesto, každú scénu, len to nie, že ľudia môžu byť až takí... Jedna veľká zhnusená emócia, ktorú by mal vidieť každý a bude mu zaručene stačiť vidieť to iba raz... Hanobne dokonalé stvárnenie jednej najstrašnejšej udalosti vôbec... ()

RomanHyde

Další z filmů natočený podle skutečné události, v tomto případě musíme říci - bohužel. Tragický příběh o zlu, které je v nás a o manipulaci, skrze kterou se z nás stávají pomstychtiví exekutoři, kteří si pro hojení svých mindráčků vybírají bezbranné oběti. Film je i jakýmsi zrcadlem, protože pokud po filmu ani chviličku nejste otřesení či vykolejeni, patrně s váma něco není v pořádku.. Zároveň taky vypovídá něco o novodobé církvi amerického západu, kdy se nedělní mše stává jen jakousi povinností docházky, bez jakéhokoliv morálního či mravního dopadu. Film je mistrovsky odehrán, dětští představitelé hrají jako velcí a režisér k látce přistoupil bez zbytečné omáčky či nastavování. Diváka taky do jisté míry šetří, protože určité scény jsou jen "naznačeny", což je taky dobře. Asi to není film, který bych chtěl vidět vícekrát, ovšem jednou se s tímto případem seznámit bych doporučoval.. ()

kdosizrosy

Velice silný film natočený podle skutečné události. Pro slabší povahy určitě nedoporučuji, celé to působí velice nehezky, tak zle, dalo by se říct. Je to vysoce emocionálně laděný film, od dob - pro mě dnes již klasik - Requiem za sen a 21 gramů, první snímek, kde jsem se na konci po citové stránce cítila jako vyšťavený pomeranč. Ovšem s tím rozdílem, že tady opravdu budete mít chuť nějakým způsobem zasáhnout, budete mít zlost na vedlejší postavy, které jako by osleply a nic neviděli. Je to o domácím násilí, o tom, kam až je vlastně člověk schopný zajít, aby světu ukázal "pravdu", o strachu, který nejsme schopni překonat, o lidské lhostejnosti, závisti, tvrdohlavosti...Herecké výkony vyzdvihuji vysoko do výšin, zvlášť pak Ellen Page jako Sylvii. An American Crime je hnusné lidské drama, po kterém vás bude mrazit v zádech. Mohl to být naprosto perfektní film svého žánru, avšak to by nám režisér musel ještě víc přiblížit ty zločiny, jež byly spáchány. Ano, tím by ten film byl mnohem horší, nýbrž více by to odpovídalo realitě. ()

Spiizy

Můj obvyklý chronologický vývoj u kvalitního snímku: 1. Nalezení, 2. Čekání, 3. Shlédnutí, 4. Zařazení do filmotéky, 5. Opětovné shlédnutí. Pro tento film platí vše do bodu 3, tenhle film je svým obsahem tak odporný, že mi to jednou stačilo. Nicméně výborně nahrané drama, které naštěstí nespoléhá jen na silný, skutečný příběh, což se stává často kamenem úrazu a možným momentem pro podcenění ze strany režie. Zde všechno slušně odcejpá, povedené výkony hlavních představitelů, především mladičké (čím dál tím lepší) Ellen Page, drží vysoký standard. Nicméně se i přesto neubráním osobní nenávistí k osobě Gertrudy a tedy: Jednou a dost! ()

WinstonS

Uffff. Jsem relativně otrlý divák, ale tohle mě sebralo tak, že jsem pak pár hodin nemohl příběh nevinné Sylvie (excelentní Ellen Page!!!) a despotické Getrude (neméně famózní Catherine Keener!!) dostat z hlavy. Na rovinu, tohle není film pro pohodový sobotní večer. Neuvěřitelně realisticky působící psychický a fyzický teror, který je v něm k vidění, se vám zaryje do mozku tím spíše, že vychází ze skutečné události. ()

Gore

Podobné příběhy nemám rád pro svou hnusnou realitu a postrádání jakéhokoliv nadhledu. Příběh je to silný se skvělými hereckými výkony Ellen Page a Catherine Keener, ale filmařsky nijak nevybočuje z rutiní práce konceptu "podle skutečné události". Někdo tu píše, že kdo nedá vysoké hodnocení, tak mu jsou takové události lhostejné - to si vůbec nemyslím, protože zde se hodnotí filmy jako celek a ne míra citovosti viděných událostí. ()

Illy

Tak jen nevím, koho nenávidět víc. Matku, sestru, nebo ty haranty co se všeho zůčastňují. Silné. ()

bolan

Kolik už existuje filmů s názvem Americký(á) "něco".? Blbě neoriginální název vynahrazuje hodně velkej masakr. AC musí s každým zacloumat. ()

Janko_Vlyrd

Bolestivý zážitok a zároveň najnepríjemnejšie spojenie filmu a reality. Prípad, ktorý otriasol celou Amerikou sa dostáva na veľké plátna aby sa ukázalo, že „áno... toto sa u nás stalo a toto nás donútilo v právnom systéme konať.“ Vôbec sa nedivím, že vo filme nie je ukázané všetko, evidentne USA na seba nechceli pútať až také pohoršenie. A práve preto tento film nie je ľahké ohodnotiť. Ellen Page je znovu narodená Sylvia, bez debaty... keď som si pozrel jej fotku, mal som slzy v očiach. Netradičný filmový zážitok. Zlo, ktoré sa vryje pod kožu a pri spomienke naň, ešte dlho bolí. ()

memoman

Velmi silné drama o tom,jaké to je pro dvě mladé dívky ocitnout se na pár měsíců v péči zkrachovalé sousedky a stát se terčem teroru a mučení jí a jejího početného potomstva a kamarádstva. Zajímavá,ale hlavně mrazivá je myšlenka o tom,jak i obyčejní lidé-neprvoplánoví sadisté,mohou tak náhle propadnout šílenství v páchání zvěrstev. ()