Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

PinokKio

Vítejte v Bruggách, městě s ujetým trpaslíkem! Přesně tohle si asi někde v inzertních novinách přečetl Harry, šéf dvou nájemných zabijáků, kteří zpackali jednoduchou práci v Londýně a tak je raději odlifruje do Belgie, kde od nich bude chvilku pokoj. Jelikož je Ken, ten macatější z gaunerů, hroznej suchar, tak je ale jasný, že tahle nucená dovolená v téhle díře, kde se čas zastavil, bude pro floutka Raye k nepřežití. Doslova .. ()

Spooner

Pro mě asi největší překvapení roku. Film debutujícího režiséra McDonagha dokáže být v jedné scéně vtipnější než většina komedií dneška, o chvilku později je zase dojemnější než lecjaké drama. A i když ta hranice mezi tím je někdy sakra tenká, tak tady funguje po celou dobu. Je to perfektně napsaný, ať počítáme dialogy, postavy nebo celej příběh. Divadelní průprava režiséra je tady docela poznat. Atmosféra této ,,prdele světa" je budována průběžně a funguje dokonale. A herci tomu samozřejmě taky hodně přidávají. Colin Farrell podobnou roli potřeboval jako sůl a je vynikající, stejně tak jeho parťák Brendan Gleeson a jako dvojice fungují tito dva bezvadně. Ralph Fiennes se sice objeví až ve výborném závěru, kdy to všechno vyvrcholí, ale stejně hraje na 100% (a fuckuje nejméně třikrát v jedný větě). No a vedlejší postavy jsou taky perfektně obsazený, ať už se jedná o půvabnou Clémence Poésy nebo ,,rasistickýho trpaslíka". Prostě tento film mě naprosto překvapil. Normálně bych možná dal hvězdy 4, ale díky tomu že se jedná o debut, a že jsem tak vynikající film opravdu nečekal, tak se nebojím dát nejvyšší možný počet. ()

tahit

Je to vlastně taková poloviční parodie, kterou zachraňuje především pár vtipných scén a povedených gagů, jinak zas tak nic světoborného to nebylo. Protože po zhlédnutí tenhle příběh z hlavy vyvanul. Nebudu nic zastírat, hnedka řeknu, že jestli na tom filmu bylo něco opravdu báječného, tak to byli právě jen ty pohádkové Bruggy, jež jsou zdejšími uživateli často zmiňované ()

Davies182

Zejm. po atmosférické stránce neopakovatelný filmový zážitek o dvou břitkých gangsterech "na odpočinku". Colin Farrell a Brendan Gleeson se tu potulují po belgickém městě plném chlastu, polonahých dívčin a naštvaného Voldemorta. Jak tohle asi dopadne? ()

petero

Takto zahrať Colina Farrella som ešte nevidel. Tie jeho ksichty a to ako neznáša Bruggy je proste paráda. Hodne zábavná a štýlová gangsterka s gangstrami ktorých si nejde nezamilovať. ()

gogo76

Veľmi príjemný debut M.Mcdonagha s výborným B.Bleesonom, zámerne nepíšem C.Farrella, ktorý mi nikdy až tak nesedel, hoci nepopieram, že má talent. Úplne odlišná dvojica nájomných vrahov sa skrýva v Belgických Bruggách. Dalo by sa povedať, že Bruggy sú treťou hlavnou postavou. Toto nádherné historické mestečko je takmer v každom zábere a lepšiu reklamu by neurobili ani milióny na podporu cestovného ruchu. R.Fiennes tu veľa priestoru nedostal, ale to málo, využil na 100%. Bonusy na DVD sú kvalitné ako už dávno nie. Je mi ľúto pár naozaj dobrých vystrihnutých scén, ale hlavne jedna, kde sa rozoberá, prečo museli zabiť kňaza. Jeden bonus je venovaný Bruggám a histórii mesta. Viem si živo predstaviť, ako v Bruggách pribudlo množstvo turistov, pretože bude len málo divákov, ktorí po vzhliadnutí tohto filmu nedostanú chuť vidieť toto mesto naživo. 80%. ()

Xmilden

Luxusní dialogy, no uznejte: -Vidím to. Vypukne válka mezi všema černejma a bílejma. Už nebudou potřeba uniformy. V tyhle válce si nebudeš moct vybrat, na čí straně jsi. To bude daný. - Já vím, na čí straně budu. S černejma. Bílí dostanou na prdel. - O tom ty nerozhoduješ. - S kým budou míšenci? - S černejma, to je jasný. - A co pakistánci? - S černejma. - A co... nějakej chyták. A co Vietnamci? - S černejma! - Tak to bojuju za černý. Počkej! To by šli všichni bílí trpaslíci proti všem černejm trpaslíkům? -Jo. PS: 90minutová reklama na Bruggy. 100% ()

Tom_Lachtan

Klatě! Colin Farrell je výborný herec... Kdo by to byl řekl? To že je Brendan Gleeson bůh a Ralph Fieness ztělesnění poněkud poslizlého charismatického gentlemanství víme dlouho, ale Farrel? To on byl důvod, proč jsem tuhle takřka geniální pecku tak dlouho odkládal, což byla na jednu stranu pitomina, na tu druhou jsem si zas tuhle pročernělou baladu o nájemných likvidátorech mohl náležitě užít na velkém plátně, což dělá čest především Titulním Brugám, které se tímto zařadili někam na čelo pelotonu evroských měst, které chci vidět. Navíc jsou Brugy (tedy\ alespoň ty filmové, tak nějak doufám) prošpikované úžasným humorem, který se ale vůbec netříská s mnohými zcela vážnými a zcela nehumornými scénami, které jako málo co podtrhuje űberdokonale zvolená hudba. Film, který má atmosféru zhoustlejší víc, než Rákosníček mlhu okolo svého rybníčku. Viděno za velepříjemné společnosti na filmovém víkendu čsfd 2014 ()

lesumir

Jak může někdo říct, že je tohle "správná gangsterka"? Mi to připadalo jak cestománie o Bruggách, která splnila svůj účel, ukázala všechny památky a výhody belgického města, ale příběhově slabé, neubránil jsem se pocitům silné nudy. Ubrečený Farrell se snažil, ale nestačilo to, o Gleesonovi raději nemluvím. Antiamerický trend je dost přehnaný a za určitou normální hraničí, pár vtipných scének se sice najde, ale prosimtě, POMO, zajdi si k doktorovi, pokud chceš tohle srovnávat s nějakou Tarantinovkou! ------- Tohle jsem napsal p první projekci a osladil to dvěmi hvězdičkami. Po druhé projekci říkám, že je to pořád cestománie o Bruggách, ale je výborná! Tentokrát žádná nuda, žádná slabota, silně vytříbený humor a propracovaný příběh s vynikajícím Colinem! Přesně tohle! ()

darkrobyk

Nejvíce hvězdiček dávám za Bruggy. Kdo je navštívil, dá mi za pravdu, že jsou nádherné. Středověk dýchá ze všech koutů, byť, jak říká scénárista a režisér, po čase vám přijdou trochu nudné. A trochu nudný se zdá zpočátku i film. Nevím, ale komedii, jak je zde mnohými příběh označován, ani černou, nějak nevidím. Spíše drama se smutným koncem. Ultra sprostý slovník mi přijde prvoplánový, ale nechšť, do sprosté doby, ve které žijeme, se docela hodí. Výsměch Američanům je na místě, pokud nejsou třeba jejich peníze, a rýpnutí do filmu evropského též není od věci. Bosch. Uhrančivé obrazy nadčasového malíře v závěru filmu ožívají! A v Bruggách jsou jako doma... Vítejte v pekle, přátelé! Nebo raději Dovidenia.....? ()

Hrabka

První polovina parádní. Ani bych nevěřil, že slovo "fucking" mě dokáže ve filmu tolikrát rozesmát. Druhá polovina je už spíše thriller a mě to až tak nezaujalo. Ústřední herecké kvarteto na jedničku. Farrell se svým irským přízvukem v "zas*aných Bruggách" předvádí hereckou špičku, o kvalitách Fiennese nelze pochybovat. Co mě však zarazilo, že jsem nikdy předtím neviděl Clémensy Poésy, to bych si určitě pamatoval, je totiž skvělá. Velmi dobrý film, který koncem trochu ztrácí, ale rozhodně stojí za to. 75% ()

cheyene

Já tedy uchvácen nebyl. Líbilo se mi, jak hraje Farrell, Poésy a Ralph Fiennes, zaujalo mě prostředí, dokonce i námět, ale nebýt závěrečné scény na věži a naháněčky po úzkých a starých uličkách města, nebyl bych vůbec spokojeným divákem. Pro mě je to průměrný snímek, na který se za nějaký čas třeba opět podívám. ()

LiVentura

Vyvedené.. Má to pro mne i hloubku-sdělení. Skvělí herci, exceluje opět p.Farell, Gleeson rovněž bravurní a Fiennes, to je mystik pane... hrozivý pohled, už od Červeného draka. ()

nunka

Pre niekoho sú Bruggy perla Belgicka, pre iného prdel sveta. To najčarovnejšie na celom filme je poetická atmosféra a prostredie mestečka, menej už dej, no o ten tam vlastne šlo len okrajovo. Všetko ostatné (herci, suché dialógy, humor, dramatično a nadhľad) má správne parametre, stopáž k filmu absolutne ladí a v celom kontexte sa na to príjemne pozerá. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky