Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

HAL

Slušná černohumorná, psychologicky propracovaná gangsterka dokazující že i jinak než v Richieovském stylu to jde. 8/10 ()

liskam

Neuvěřitelný Farrell, skvělý Gleeson a Fiennes. Dokonalý scénář a režie. Kdo by nechtěl strávit dovolenou v Bruggách...? no přece všichni! Za mě 98% ()

Omnibus

Smíření. Navštívit Bruggy znamená smířit se. Sám se sebou, se svými chybami, s tím, že už jsem možná došel na konec cesty. Chvíle k usebrání a ohlédnutí se. Projížďky na lodičce v kanálech mezi středověkými domy. Všechny ty dlážděné uličky a labutě. "Jak někdo, kurva, nemůže mít rád labutě?!" Dva sympatičtí vrazi. Brendan Gleeson jako profík za zenitem, dnes už jen sám se sebou usmířený a záviděníhodný pohodář a Collin Farrel jako zbrklý a citově rozháraný zabiják začátečník, ale s vytříbeným smyslem pro černý humor. "Jasně, že jsi oslepl, když jsem tě střelil do oka slepým nábojem!" Díky za oba ty týpky, díky nim mám jasno, kam si jednou vyrazit. Až budu cítit, že přichází můj čas, poslední město, které navštívím budou Bruggy. Povozím se na lodičce a nechám se ukolébat k smrti tou houpavou a melancholickou melodií. Nebo si vylezu na věž. I když je mi jasné, že seshora neuvidím nic zajímavého. Jen to samé náměstí, na kterém už stejně stojím. Jen černý humor, nebojte... Ten film i můj komentář. ()

Snorlax

Tarantinovsky plné násilí a podivností, až by člověk řekl, že v tom ten Tarantino musí mít prsty. Prý nemá, ale já tomu nevěřím. ()

Šakal

POZOR: tento komentář je mládeži do 12 let nepřístupný :o) Na začátku se v mé hlavě zrodil nápad, který se posléze ukázal jako dosti nereálnej , chtělo by se spíše říci ZKURVENEJ :o) Počítat, kolikrát během celého snímku zazní slovo KURVA či zkurvený.....Netrvalo to ani moc dlouho a ukázalo se to jako opravdu hodně zkurvenej nápad. Kolikrát toto slovo zaznělo nevím, nicméně za sebe přidám ještě jedno. Tento snímek je kurevsky dobrej. A kdyby vám to snad nestačilo, tak návdavkem ( jako bonus) přihazuji ještě jednoho čuráka a vymrdanou malou kundu :o) Teď zase chvíli VÁŽNĚ: tihle dva chlápci jsou naprosto rozdílní ( vyrostl jsem v Dublinu...miluju Dublin, kdybych vyrostl na farmě a byl retard... :o) a náhoda ( práce ) tomu chtěla, aby spolu strávili 14 dní během vánočních svátků v zasraných Bruggách :o) Pokud někdo říká, že Colin Farrell neumí hrát, ať se podívá na tento snímek. Ve světle tohoto jeho výkonu musí jednoduše rezignovat. Přiznávám, že překvapil a to VELMI i mě samotného. S Brendonem Gleesonem vytvořil vskutku netradiční, ale o to více " fungující " hereckou dvojici. Jako zjemňující složka zde působí krásná, křehká ( to jméno v tomto případě nebude náhoda ) Clémence Poésy. Že je to málo, tak jako třešínku na dortu tu máme jejich bosse Harryho (v podání přesvědčivého Ralpha Fiennese) se svým osobitým smyslem pro čest. Přes výrazy, kterými jsem snímek doposud zahrnul, je In Bruges nádherný TRAGIKOMICKÝ, POETICKÝ snímek s mistrně napsanými dialogy, vynikajícími ( citlivými ) hereckými výkony, vše doplněno vhodně zvolenou hudební složkou. Pokud se vám samotný příběh nelíbí, můžete se alespoň kochat architektonickými krásami belgických Brugg, v dosti případech i s "odborným" komentářem :o) Všechny tyto skutečnosti dělají z tohoto svěžího dílka pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení za poslední dobu. Po druhém shlédnutí zvedám ( a RÁD ) hodnocení na plný počet! p.s. tato věta (jednoho z hlavních hrdinů ), vypovídá hodně o snímku samotném! Snažím se dobře ŽÍT a přitom se musím vyrovnat s tím, že jsem zabil pár lidí.....pokud bych byl knihkupcem, na přebalu by pod názvem knihy stálo toto: i NÁJEMNí VRAZI ( nejen ) ve ZKURVENEJCH BRUGGÁCH MAJÍ SVĚDOMÍ a smysl pro čest....... p.p.s musel bych zapátrat hodně hluboko v paměti, abych si vybavil, kdy naposledy jsem byl takto SPOKOJENÝ se samotným ZÁVĚREM snímku. NÁDHERA ()

Sobis87

Dva zabijáci se skrývají v belgických Bruggách, malebném městě, které je zároveň jednou velkou středověkou památkou. V tomto filmu jsou Bruggy více, než jen dějištěm. Jsou zároveň i soudcem, svědomím a katem pro Raye (Colin Farell), kterého tíží jedna nepovedená zakázka. Jsou zároveň i milenkou a múzou pro Kena (Brendan Gleeson), Rayova parťáka. A v neposlední řadě jsou i sladkým snem pro Harryho (Ralph Fiennes), šéfa obou zabijáků. To, co se ze začátku tváří jako další britská řízná gangsterka, se postupně mění v melancholické existenciální drama, aby se na konci stalo pravou tragédií nasáklou krví a slzami. A to všechno je navíc okořeněno skvělými dialogy, které se pro svůj ostrovtip mohou směle měřit i s Tarantinovy výplody a jsou zároveň i naprosto přirozené, tak, jak je píše i Kevin Smith - brilantní kombinace. Lépe to nemohlo dopadnout ani s výběrem herců. Colin Farrell je v tomto filmu i přes svůj hvězdný status zabiják Ray a ne Colin Farrell, co hraje zabijáka Raye, pokud chápete, co tím myslím. Dokáže být drsným gangsterem, přisprostlým vtipálkem i třesoucím se uzlíčkem nervů utápějícím se v slzách, aniž by jeho postava působila jakkoliv roztříštěně. Brendan Gleeson je taky jako vždy skvělý a Ralph Fiennes jako vyšinutý a neuvěřitelně sprostý gangster je ohromně zábavný. Přičtěte si k tomu úchvatné exteriéry, melancholický soundtrack a hutnou atmosféru a vyjde vám z toho zatím jeden z nejlepších filmů roku 2008. Tedy aspoň pro mě jím je. ()

IQ Tiqe

Konverzační, a vůbec specivický typ humoru v tomhle filmu stojí vážně za to. Pak britský, irský a kdovíjakýdalší přízvuk je další plus, herecké výkony na vysoké úrovni, obzvlášť Ralph Fiennes stojí za to. Ale film má, bohužel, i pár hlušších pasáží. Každopádně je to jeden z filmů s nejvyšší koncentrací "fuck". ()

HoneyBunny

Na začátku dobře rozjetá vtipná konverzačka o dvou nájemných zabijácích s ukrutným irským přízvukem, kteří se přijeli nudit do Brugg a provokovat obtloustlé americké turisty. Na konci (SPOILER) nepříliš efektivní řezničina s ironickou tečkou. V mých očích McDonagh tyhle dvě roviny nedokázal skloubit dost dobře dohromady a při titulcích jsem nevěděla, co mi vlastně svým filmem chtěl naznačit. Průměrné hodnocení i přes tuhle velkou výhradu dávám za zmláceného Kanaďana, sjetého trpaslíka a roztomilého (tentokrát ne-zlobivého) Colina Farrela. ()

Tsuki

Pro mě nicneříkající film. Scénář ušel, místy byl i vtipný. Ale to ostatní? Děj o ničem, herecké výkony o ničem. Co to jako mělo znamenat? Krom toho, Colina Farrella nesnáším, což se možná i podepsalo na mém hodnocení. Podle hodnocení ostatních jsem teda čekala, že "V Bruggách" bude mnohem lepší. ~(1,6)~ ()

Anderton

Je film dráma? Je film Krimi? Je film triler? Je film komédia? Je film gangsterka? Odpoveď je áno, čo ja osobne považujem za jeho hlavný problém. Nevedel som medzi týmito štýlmi počas jeho sledovania prepínať a tak aj napriek dobrému scenáru a niekoľkým luxusným fórom mi po jeho dopozeraní ostala mierna pachuť na jazyku. Hitchcock by mal tiež určite zopár pripomienok k jeho stavbe, k predstaveniu jeho postáv a narábaniu s nimi počas filmu a na jeho konci. ()

Frajer42 odpad!

Další zdejší nadhodnocená blbost. V tom filmu se totálně nic neděje a nesnažte se mi namluvit že ano. Strašně nesympatičtí herci byli posláni platit za svoje činy do strašně ošklivých Brug. Příběh totálně kreténský a humor žádný. Vážně nechápu, co tady někoho mohlo zaujmout. Navíc se vše hrozně táhne, protože se skoro pořád žvaní. Takže film vám přijde mnohonásobně delší než kolik udává stopáž. Jasný odpad a dovolte mi se divit všem ostatním hodnocením. ()

AppleCore

Přestaň mlátit s tim telefonem! Je to jenom zasranej neživej předmět. Ty seš zasranej neživej předmět!!! Dialogy a vůbec scénář tohohle díla jsou vysoce, ale opravdu vysoce delikátní. V každý větě prolítne slovo kurva, zasranej a tak vůbec. U tohohle díla se nedá psát komentář dokud neodjedete do Brugg a nezažijete to na vlastní kůži. Já se na to v budoucnu určitě chystam kurva. ()

boshke

Na Bruggy jsem slyšel pouze doporučení, i tak však předčily má očekávání. Líbil se mi celý ústřední herecký kvartet, líbily se mi exteriéry, dialogy a vůbec celková atmosféra filmu. Jen ten konec byl zbytečně přitažený za vlasy a příliš hrál na emoční nótu, to však velkoryse promíjím. Velice slušných 90% ()

Dzeyna

Podlě mě Colin Farrell nikdy neuměl a nikdy nebude umět hrát. Byl by dobrý možná tak v nějaké parodii, což tohle rozhodně není. I když musím uznat, že jeho přitroublé ksichty a poznámky to alespoň trochu zkomedizovali a vybarvili. Herci jsou vybráni zajímavě a rozhodně bych nečekala, že tady uvidím někoho jako je Ralph Fiennes, který je u mě na vyšších příčkách a tento snímek je spíše níž. Ztráta času to rozhodně nebyla, ale mě to úplně nedostalo. ()

Kothy

Skvělý film s Colinem Farrellem a Ralphem Fiennesem o nájemných vrazích s nezapomenutelnýma hláškami. "Kurva, jasně že nevidíš! Zrovna jsem tě střelil zkurveným slepým nábojem do oka!" :D ()

leila22

Parádna jazda plná čierneho humoru, ktorý na prvý pohľad zľahčuje celkom nepríjemné a zamysleniahodné situácie, do ktorých sa dostávajú dvaja nájomní vrahovia (Farrella nemusím, ale za Gleesona palec hore). Film, o ktorom som doteraz ani nepočula, pritom je tak fajn. Azda preto, že sa odohráva v tých s*urvených Bruggách. ()

Smok

Zo začiatku to vyzeralo len na turistického "kurva" sprievodcu po "zasraných" Brugách - "prdeli světa". Našťastie sa film celkom dobre rozbehol, ale na 5* to už s dychom nestačil... ()

teutates

Divadelná hra prenesená na filmové plátna s historickými kulisami, poetickými postavami a nevšednou tematikou. "In fucking Bruges" je lyricko - epická výpoveď Martina McDonagha, ktorej scénar presahuje všetky medze... 8/10 ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky