Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

Bohemák

Tohle by i za 1. republiky bylo po stránce humoru trochu slabé. Ale herci většinou dělali, co mohli. Za to 2 hvězdy. ()

cab

Z meho pohledu dosti trapny a neusmevny film dobre myslenky, ale o to podstatne horsiho provedeni. Herci se poti v divne napsanych rolich a divak se divi, ze podobne ladene komedie nam nejdou od ruky ani od pusy, jak by si nase branice zaslouzily. Valka, nacisti, obrazovy vtip, prevleky, recese, drama, situacni humor, zmatkovite lapalie. Ne kazdy podobny zanrovy naklad unese na svych bedrech. 35% ()

Paity odpad!

Naprosto neskrývavaná snaha o to svézt se ještě trochu na vlně Hřebejkových Pelíšků, které udělaly u nás díru do světa. Tahle snaha se ale naprosto minula účinkem. ()

Wishkah

Viděl sem to už třikrát a pořád nevím, jestli to skončilo dobře nebo špatně, a jestli se mám smát nebo brečet. Je to nudné, utahané a stupidní. Srandu z druhé světové si dokážou dělat jen francouzi ()

Vejrrr

Krásně rozporuplná fraška. Pochopím, když v tomhle snímku někdo uvidí skrytou genialitu, zároveň ale pochopím, když někdo nebude váhat s odpadním hodnocením. Já se ale bavil a zápletky, kterých je ve filmu snad asi tisíc, byli prostě vtipný... No... I když někdy taky ne... Ale výsledný dojem byl přinejmenším 60-ti procentní... ()

mira007

Takový pokus o ztřeštěnou komedii typu Sedmá rota, ale nebylo to úplně ono, přesto tento film hodnotím opravdu pozitivně, protože jsem se hodně nasmál. ()

IvcaSammet

Ona je to vlastně ve své podstatě strašná kravina, ale člověk se aspoň zasměje. Některé hlášky jsou opravdu skvělé. A když se k nim přidají herecké výkony Josefa Abrháma, Radka Holuba a Jaromíra Dulavy, vyleze z toho nakonec docela dobrá komedie. Nejsou to sice čisté čtyři hvězdičky, hlavně protože je to taková hovadina, ale tři mě přijdou už zase málo ... ()

Honza dAve

Mizérie, trapasy a nuda, které nesmaže ani občasný vtipný moment. Až na výjimky skvělí herci ve špatném filmu. Přitom kvalitní českou komedii z období II. světové války bychom klidně mohli mít - něco ve stylu Haló Haló :-). ()

Woodstock odpad!

“Make film, not WTF! Scheiße!“ Žánrově nezařaditelný paskvil. Komedie ani omylem a žánr “útrpná, nudná trapnost“ tu chybí. Ale jo, dal bych z útrpnosti aspoň tu jednu hvězdu, za nabílo napudrovaného černocha v náckovské uniformě. Ovšem jen pokud by mu Chýlková v přímém přenosu bílila jeho nadměrně vyvinuté afroamerické mužství, na které předtím tak nevěřícně (a natěšeně) valila své bulvy. Bohužel, žádné pudrování bimbase se nekonalo. Detailní záběr na černou kládu délky 25 cm (měřeno v klidovém stavu) byl z filmu na poslední chvíli, čili těsně před novinářskou projekcí, vystřižen. Škoda. Třeba bych podle toho údu konečně poznal, o jaký žánr se nebohý pan Chlumský vlastně pokoušel. ()

mh.mail

40% - Pokus o českou komedii z válečného období ve stylu Velkého flámu, Přátel kopretiny nebo Sedmé roty. Viděl jsem tenhle film minimálně dvakrát, možná dokonce třikrát a pořád nemůžu přijít na to, co je v něm špatně. Koukám na to, hrajou v tom kvalitní herci, technicky to není špatné, děj sice není nijak oslnivý, ale až tak úplně blbý taky ne, přesně identifikuji - toto je gag, tohle měla být velká švanda, ale čím to, že se u toho ani jednou nezasměju? Přitom pánové Čepelka a Šebánek patří k duchovním otcům Járy Cimrmana, ale zatímco u výtvorů pánů Svěráka a Smoljaka (a to i u těch více či méně infantilních) se směju neustále kolem dokola, tady ani ťuk. A přitom, jak už jsem psal, ty gagy tam jsou a nejsou úplně pitomé (snad jen záměna černoch - umouněný kominík je hóóódně ochotnická), jenom to prostě nefunguje. A tak mě napadá snad už jen osoba režiséra. Že to zaříznul způsob realizace. Fakt nevím. Ale na druhou stranu - u prvních dvou dílů Sedmé roty jsem se taky za břicho nepopadal a Přátelé kopretiny mi po letech taky nepřišli až tak moc. Takže možná je problém v přijímači, tedy ve mě. ()

Bozvav

Příjemná blbinka s hezkou ústřední písničkou, vtipnou zápletkou a hodně odlehčeným pohledem na věc. Za mne 55%. ()

agassi68

Toto je presne ten prípad, kde ani skvelé herecké obsadenie nepomôže chabému scenáru. Pri dobrej komédii predsa nemôžete zaspať. A ja som zaspal.. ()

ex.it

Pár dokonale vtipných scén, zápletka se mi líbí - ale celkově film působí dost zmateně a místy "sušše". Na odpad bych to ale v žádném případě neviděla. ()

Petyas

Tak tenhle film jsem nepochopil. O co vlastně autorům šlo, to tedy nevím. I když ten chaos nebyl úplně nejhorší. A chvílema to bylo i koukatelný a vtipný. 40% ()

Razzor_82

"Máte štěstí, že východní fronta je na západě, jinak bych vás tam poslal!" Tahle válečná groteska ze 2. světové války se teda Chlumskému vůbec nepovedla. Přehlídka trapných gagů. Křečovitý pokus o komedii ve stylu čtvrté roty. Jedna hvězda za Abraháma. Jinak nacpat do dialogů sto krát scheiße, není žádné velké umění.  2/10 ()

quixote

Téměř idyla, kde se o válce, která ještě neskončila, pouze mluví. V prostoru mezi zámkem a vesnicí se motají němečtí vojáci, čeští ajznboňáci, kominík a americký pilot. Všichni se neustále – samozřejmě jakoby náhodou – setkávají, utíkají před sebou a vyměňují si uniformy. Oproti např. francouzským komediím tohoto typu tu většinou nefungují gagy a situační komika; většinou působí nepřirozeně a chtěně. Tam, kde by film měl mít spád, drhne, a divák má tak bohužel dost času podivovat se nad tím, jak jsou některé situace přitažené za vlasy, ačkoli tento žánr dovoluje leccos... Škoda: určitý potenciál to mělo, ale výsledek je mírně řečeno hodně rozpačitý. ()