Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

B.e.r.n.y

Na El Orfanato jsem se musel podívat dvakrát, abych byl schopen ho dostatečně ohodnotit. Hlavně konec, ze kterého jsem byl při prvním zhlédnutí dost rozčarovaný mě napodruhé dost potěšil. Dost dobrá duchařina prošpikovaná ponurou atmosférou starého přímořského sirotčince a kvalitními lekačkami. Ztvárnění žalem zničené matky a syna "podivína" se též povedlo. 75% ()

MyFairLady

3,5* uz od zacaitku napinavy film, ktory nestavia na nechutnosti (az na scenu s nechtom...). Zimomriavky boli uz od uvodnych titulkov (detske ruky strhavajuce tapetu) a treba pochvalit zaver filmu s prostym (nijake ducharske komplikacie) vysvetlenim mnoheho, co sa v dome udialo. Geraldine Chaplin vo svojej kratkej ulohe potesi. ()

abrat

Klasický duchársky horor s napínavou atmosférou a nečakaným melodramatickým koncom. Film dostal niekoľko národných cien v Španielsku. ()

janemary

Horory nejsou mojí parketou. Tenhle mě zaujal a já se rozhodla po letech na nějaký kouknout. A nezklamal. V jeden moment mi naskákala husí kůže jak Tatry - kdo viděl a má děti - pochopí. Celý film mě překvapil a to velmi mile. Váhala jsem mezi 4 a 5. Dávám 4. Na pětku někde kdesi něco čeká... ()

Larikazka

Španělské horory jsou prostě TOP. Skvělé prostředí, kde se film odehrává. Výborné i originální zvuky. Skvělé zvraty. Není tu hromada krve a umírajících a přesto jsem celý film byla napjatá. Herečka Belén Rueda se skvěle představila jako hysterická matka. Pro mě opravdu výborný horor. ()

malyLibor

Na to, že horory nemám rád, to bylo docela dost dobré. Líbila se mi atmosféra, líbilo se mi, že tam prakticky chybělo tupé násilí (až na zbytečnou scénu s hlavou mrtvé staré ošetřovatelky sražené autem - tu si mohli tvůrci odpustit). Takže slušný duchařský film, kterému chybělo jediné - nějak jsem si nedokázal oblíbit ani toho kluka, ani jeho rodiče. Všichni mi přišli jako studení čumáci, mezi kterými jakoby nebyl žádný vztah. Proto mi pak to pobíhání a hledání přišlo nějak... nadbytečné. Ale jinak jo. Slušných 70%. ()

uprchlice

Nemůžu si absolutně stěžovat. Špnělské tvorbě jsem nikdy moc nevěřila a duchařinám už vůbec ne. Každopadně včera jsem se přesvědčila, že nejen Američané umí "postrašit" Nejlepší byl asi příběh. Líbila se mi historka o deformovaném klukovi s pytlem na hlavě a o jeho pomstichtivé matce. Nejlepší scéna byla, když se ten kluk poprvé objevil a hlavní hrdinka nevěděla, jak má reagovat. Nakonec šla k němu a snažila se mu pytel sundat, ale v tom jí kluk odstrčil a přiskřipl prsty do dveří (AU!) a pak zamknul. Závěrečná scéna s dětmi a hrou na honěnou byla taky fajn. Bála jsem se, když hrdinka řekla několikrát za sebou řekla: "Raz, dva, tři... pozor teď dej si"! No a pak se tam objevily ty děti... Běhal mi mráz po zádech. Sice tento film nevyděsí, tak jako například "Sinister", ale za shlédnutí opravdu stojí ;-) ()

Prusovka

Ten film je děsivý a myslím, že docela složitý. Konec je víc než hororový a v posledních minutách filmu jsem regulárně brečela dojetím. Moje dcera moje slzy nechápala, ale tohle dokáže pochopit jen máma! ()

Jansuper

No je to trochu složitější to moje hodnocení, jako ten příběh a děj je celkem dobrej a nechá vás to jakoby dobře bádat co jak bude ty otázky co se vám nabídnou v průběhu filmu, ale i tak sem čekal trochu více scary momentu a lekaček a občas sem se zanudil, ale jako ta místa a lokace bývaly tajemné a nevěděli ste co vás tam čeká ale i tak sem rád že se povedlo zase natočit nějakou normální duchařinu a jako je to  rozhodně jedna z povedenějšich a lepších duchařin posledních dob. Ale čekal sem to přeci jen lepší, více napětí lekaček a strachu ()

Frenk

Achjo. Podle hodnocení jsem čekal nadprůměrnou zábavu, ale dostal jsem spíš průměrnou nudu. Příběh byl zajímavý, takže kdyby tomu dal někdo kousek života, dovedu si představit, že si to oblíbím. Vím, že tam byli všichni mrtví, ale línější duchové už snad neexistují. Kdyby to bylo alespoň strašidelné, nebo obsahovalo znepokojivější atmosféru. Se sirotčincema tímto končím. *mračící se smajlík*(který ale není vidět, protože má místo hlavy pytel od brambor) ()

romannet

nemuzu si pomoci, ale tento film me nevzal tolik jak vetsinu lidi. Prislo mi, ze namet jsem uz nekde videl. 3 hvezdy jsou za atmosferu a hlavni herecku, ktera byla opravdu skvela jinak celkove film tak 55%. ()

clojster

Můj komentář k filmu The Mist byl prodchnut zklamáním z očekávání hororu a nakonec nepocítěním ani špetky strachu. Ne tak u The Orphanage. Byl jsem natěšen z očekávání podobné kvality jako u Faunova Labyrintu a zklamán jsem nebyl. Nebyl jsem zklamán ani po "hororové" stránce. Jelikož mám slabost pro duchařské horory, byl jsem jako přikovaný celou dobu. Dokonce jsem se u jedné scény lekl uplně nejvíc ve svém životě. A to se prosím nelekám. ()

Fash

Po zážitku z kina si troufnu říct, že se jedna o zajimavý mix hororu, drama a takového psycha. Lekavých scén není příliš mnoho, ale za to jsou výborné. Jedna z prvních, kdy bývalou ošetřovatelku srazí náklaďák a nasledně je i záběr na její hlavu je krutý podpis del Tora. V průběhu filmu jsem se nudil jen minimálněa vždy mě z lehké nudy vytáhla lekačka nebo ne zrovna očekávaný zvrat. Musim přiznat, že u znetvořeného chlapce jsem čekal něco tvrdšího....Závěr filmu je poměrně překvapivý a mění se v romantickou scénu, kterou bych si z části klidně odpustil, ovšem zároveň mi tak sedí. Ač pár mušek to má, tak dávám plný počet! ()

Pattrick

Tak ze tří na čtyři, ale opravdu je to o fous.. Dal jsem si ho ještě jednou :-).. Ano, španělé zase velmi příjemně překvapili na poli hororu. Skvělý nápad, skvěle natočený. Výborná kamera, která mě místy opravdu fascinovala více než samotný film. Bohužel mě nic nevyděsilo a mrazilo opravdu pouze chvilkově, spíše jsem byl místy v šoku, když se něco odkrylo a nebo stalo. Spíše jsem čekal, jak to vlastně se Simonem dopadne. Velké plus vůči ději byl samotný závěr, kdy bylo všechno vysvětleno a zapadalo do sebe. Takže duchařina se změnila ve skvělé psychologické drama a bylo jasné, že to dopadne takovýmhle způsobem. Belén Rueda skvělá.. Takže 70% .. Ale za hodně může ten skvělý rozjasnující konec ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze