Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

Jurcekk

Nechutná pikovina... Prirovnanie k Trainspotting mi celkom sedí. Boyle chcel baviť. Tento chce šokovať. Skrátka prasopal. ()

GrifHi55

Tak tenhle kousek mě dostal, tolik zvrhlostí, uchylek, násilí, hněvu se v jednom filmu jen tak nevidí. Zajímalo by mě, co za člověka tenhle příběh vymyslel. Co se týká filmové stránky, kamera na vysoké urovni, herecké výkony neuvěřitelně uvěřitelné, a obzvláště výborná hudba po celý film. Festivalové filmy to prostě drtí ()

Werca86 odpad!

Play, tak 5 min. a stačilo. Přetáčení, pokoukání.. Upřímě na mě moc násilí, tak ňák psycho a blbost. ()

Troniq

Vlastně tak trochu super-špinavá poezie o marnosti a lásce :-). Áčka musí tenhle snímek milovat a vlastně ho mám rád i já. Je totiž tak divokej, že se u něj úžasně vyklidnim :-) ()

kisho

paradicka ! napadite jednoduche ponorenie sa do stoky ako vyjadrenie spokojnosti so svojom dosavadnym zivotom. trosku moc preintelektualizovane pozadie, ale prijemny kontrast k societe do ktorej sa dobrovolne protagonista s vyssim socialnym statusom rozhodol vkrocit... ()

Astu.

Ten konec mě zabil. _____ Nácek v punkový kapele, sex se stokilovou plešatou bábou, výborná hudba a postižená kapela. Skvělá, inovativní kamera. Tohle se nedá popisovat, to se musí vidět. 9/10 ()

Mate0

Tenhle film se asi nezalíbí všem,pár lidí napíše že je to jen pro jednoduchého diváka kterému stačí jen bordel a trocha hoven a pulmetrový péra ... =D Ale film je výborný....povídka o tom jak jeden chytrej chlap dokáže rozebrat partu retardu a dělat si vše dle svého....Pár scén jak vystřižených s Trainspottingu...Ale určitě snímek který stoji za zhlédnutí,klidně i 2x ... :) ()

CHORCHOJ

Tento film som pozeral s otvorenu hubu od zaciatku az do konca.Vobec som netusil co pride dalsiu minutu.Genialne perverzne Audiovizualne dielo fuuu!Vyborna hudba,kamera.Jednoducho totalny naklad perverzie,nasilia,hudby a obrazu.Jeden z najlepsich filmov aky som kedy videl!Na vysledku je citit,ze tvorcovi sa vydarilo vsetko co chcel ukazat! ()

lukrecinkus

Hlboko intímny postmoderný počin, ktorý sa mi vryl nezmazateľne do mojej prešedivenej mozgovej kôry. Nikdy som nebol metalový nadržanec, no s The Feminists by som si zabúchal hocikedy. Ani som len netušil, že sa z takejto fekálnej zmesi hnusu, ošklivosti, brutality a zvrátenosti môže vykľuť tak nádherná kvetinka. Už si len privoňať, nepovracať sa a zbytočne si nevšímať všetky tie tŕne, ktorými sa tento skvelý snímok snaží do diváka pichnúť. ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)