Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

jenjan

Přehnané, zvrácené, místy samoúčelné ale..poutavá atmosféra pochmurných Flander, dobré herecké výkony zajímavých herců a hlavně výborná hudba! Všechno je v tomto filmu špatné, o to víc se vyjímá ta naprostá proměna chlapců, když se chopí nástrojů. Nic zde nemá smysl a když se začne hrát, tak ho i přestanete hledat! A to je rock´n´roll, ne žádnej drahej pane janda, landa, či jiná sran(j)da, podpora lesbiček, nebo spíš gayů, vypsaný pastelky a jiné estrády. ()

agassi68

Gummo, Eraserhead, Antichrist, Ichi the Killer. To je zopár filmov, ktoré sú podobne úchylné. Aj keď Antichrist sa z tejto kolonky umelecky vymaňuje. Na ich sledovanie musíte byť otrlý, bez srdcových problémov a dobrým žalúdkom. Keď tieto základné kritériá spĺňate, môžete sa dať do hodnotenia. Ale čo hodnotiť? V Ex Drummerovi je takmer všetko, čo zvyčajne býva u slušných ľudí tabu. Stačí si prečítať pár hodnotení vyššie. Je dobre, že existuje aj protiklad ku gýčovitým pozlátkam z Hollywoodu, no je otázkou, či je toto ešte umenie. Odpovedať si musí každý sám.. ()

Olík

Ano, čtyři postižení chlapi jsou stejně dobrý jako čtyři feministický děvky. Chápeš? – KURVA, co to jako mělo bejt - takovej punk už jsem dlouho neviděl!!!!!!! Chaos, nihilismus, provokace, násilí, drogy půlmetrový péro a rock´n´roll. To nejde popsat – to se musí vidět!!!!!!!!!!!!!!! ()

totalySICK

totální šílenost :D kdy nevíte, co vás čeká v příští minutě, což je celkem vzácnost :) plus nejlepší soundtrack všech dob! ()

Rockerman

Nevím jak a jestli vůbec budu hodnotit tento film. Je to totiž zlý film! Je to o zvrácenosti, agresivitě a násilí. Problémy se tu neřeší dohodou či kompromisem, ale vždy a jedině násilím, ať už slovním nebo častěji fyzickým. Vrcholem je ten mlátič holek! Vzhledem k hudební orientaci mě pochopitelně zajímají filmy o rockové muzice, jenže tady má milovaná hudba lidi nestmeluje, jak to znám z vlastních zkušeností, ale naopak přispívá k eskalaci násilí. To není o hudbě, je to těžce depresivní zážitek. Na druhou stranu je to velmi dobře natočené a občas probleskne i nějaký fór. Potěšil mě i " Mongoloid", kterého Tři sestry předělaly pod názvem " Manglovou". Možná nejlepší scéna je ta úplně poslední, po osvobození otce ze svěrací kazajky a to co se děje poté. ()

billyador

huh... kazdy anarchista a punker non plus ultra must see... kazdopadne naloz tohohle kalibru jsem necekal. Mate proed sebou tenhle film? dobre si rozmyslete, jestli snesete naloz velmi husteho opovrhovani svetem, spolecnosti, jedincem bo proste systemem jako takovym..pokud vahate, odlozte radeji na jiny moment. A kdo normalne vychovany mel kdy choutky poznat absolut freelife zeme tulipanu,tak mozna vrati letenky ;o).... ja to zvladnul prave jen diky presvedceni, ze tahle sonda do recist holandskeho hudebniho (a spolecenskeho) undergroundu pridava nekolik stovek procent k realu... ()

Pafnuc

Pro mě zřejmě příliš velké umění. Parta dementů se chová přesně tak, jak se od nich očekává. Trapná blbost. ()

bakeero

I když se tenhle film zcela vymyká hlavnímu proudu a vůbec tomu, na co jste zvyklí, tak by se připodobnit dal. Alespoň mě se občas blížil našim Mistrům. Ale tohle je nesrovnatelně větší nářez. Výborný pohled do punku a skvělá muzika. MONGOLOID! Aaaaaaaaaaaaaaa... Jo, a navrch tady zmiňovaný půlmetrový péro. :-D ()

MKLSKY

Zajímavej film. Naprostej chaos. DVD jsem dostal jako dárek k Vánocům od svý kamarádky, která žije v Ostendee a když se tamních lidí ptala, kterej film je fakt dobrej, údajně jí všichni řekli, že ExDrummer je jeden z nejlepších belgických filmů. Pokud je to pravda, musí být belgičani asi dost zvláštní lidi :) Nějak jsem moc nepochopil o čem to celé bylo, ale docela se mi to líbilo. Některý scény jsou fakt nezapomenutelný - jak ty krásný, tak ty divný. Akorát tý krve tam mohlo být trochu míň. ()

Adiemus

Pěkně ujeté. Dá se to srovnat snad jen se Saló, ale Ex Drummer mi připadá příliš samoúčelný. Hudba a nezvyklý začátek, ano. Nic jiného si ohodnocení nezaslouží. ()

0L0V0

Režisér Koen Mortier natočil drámu v ktorej vystihol psychológiu postav pomocou kreatívneho filmového postupu. Celý čas som mal pocit, že sa pozerám na klip. Viacnásobne prestrihávanie jednej a tej istej udalosti najviac intenzívne pôsobí vrámci strihu keď boli na koncerte. Práve tu vďaka chaotickej kamere a rýchlemu strihu máme pocit zachytenia reálnej udalosti a pocitu, že práve tak sa človek cíti, keď je na takomto mieste. Tmava pochmúrna farebná tonalita celého filmu len dopomáha na umocnenie filmového žánru. Mne sa osobne tento snímok páčil už len vďaka tomu, ako famózne pracoval s nápadmi a taktiež v akých kulisách, a miestach sa dej odohrával. Belgičania nakrútili vlastný svojsky trošku drsnejší Trainspotting. ()

rivah

Ujeté psycho ze společenského dna, kam nemusím. Oceňuji odvahu. A taky zpětnou jízdu na kole a chození po stropě -:) ()

Sandisek

Škoda, že na baskytaru s nima nehrál dnes již legendární basák Taloš, basák s nákopovými prvky a postižením, že měl 10ti metrovou šňůru dlouhou jen jeden metr... ()

djtoko

Tak tohle je buď totální sračka nebo kult. A já musím dát za ***** Tohle se prostě musí vidět ať už díky provedení nebo dnes již kultovnímu péru...ZÁŽITEK ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)