Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

Davered

Maximálně zábavný celovečerní videoklip plný sexu, násilí, homofobie a ponižování žen. Černočerná satira, která si nebere žádné servítky a má nejlepší předpoklad stát se kultem. ()

LV.Helter

Nikde taký diamant nenajdete. Film, pri ktorom znasilnenie 50cm pérom berete ako samozrejmosť. Ale ináč to smrdi chcankami. Krutá sonda do najväčšej spodiny, hold ten pravý underground. Každý herec je tam obzvlášť postihnutý, rozoberajúce rôzne sexuálne odchylky a iné zverstva. Ináč absolutne bizárne (kde sa hrabe Taxidermia), vizuálne geniálne a strihovo neskutočné. a záver nestkučné psycho, bol som z toho pár dni mimo. ()

Terter

Film, který vás pobaví, znechutí, naštve nebo nadchne, ale každopádně si budete ještě dlouho pamatovat ten půlmetrový penis, píseň Mongoloid nebo kapelu "6 miliónů Židů". Takhle má vypadat provokativní film, bez servítek a s pořádnou dávkou cynismu. ()

rarak

Ze začátku zábavný film s několika zajímavými postavami se zvrhne ve zběsilé cupitání (jízda bych tomu neříkal), kde je každý člověk určitým způsobem alespoň trochu magor. Občas se sice vyskytne nějaký zajímavý či dokonce zábavný prvek (např. zde tolik opěvované půlmetrové péro:), ale místo plnohodnotného děje jsou jen scénky plné buď násilí (to většinou), nebo sexu. Kdyby to celé o něčem bylo, bylo by to fajn. Bohužel, hlubší myšlenka chybí. ()

Kaluž

„Umím na velkou vzdálenost poznat, jestli někdo nosí paruku.“ Zábavný snímek plný štiplavého, zatuchlého humoru. ()

topi

No do prdele! To je zase jednou šílenost! Tři handicapovaní hudebníci, (kytarista, kterej je hluchej, další kytarista/zpěvák nemůže pořádně mluvit, protože šišlá a basák, kterej má postiženou ruku) hledají do své kapely bubeníka, musí být ovšem taky postiženej, tak si najdou bicmena, kterej ale neumí hrát na bicí. Když jsou komplet, tak si dají název The Feminists a jejich hit Mongoloid je fakt "uchylně postiženej". To jen něco málo k ději. Ve filmu uvidíte tu nejhorší lůzu, okraj společnosti, plný fet´áků, buzerantů, násilníků a neskutečně ujetých postav, jaké si jen vůbec můžete představit. Dialogy typu - "Smrdí mě kunda jak shnilá ryba", nebo - "Už bys neměla ukazovat návštěvám tu svoji vykotlanou krysu (rozuměj vagínu) jsou zde na dením pořádku. Nebo zpěvák šoustá basákovu matku a další další olpzlosti, to se hned jen tak nevidí! Zvláštní je kamera, nebo nějaké záběry jdoucí pozpátku, nebo když se bubeník Dries s Big dickem ocitnou uvnitř "vykotlané krysy", no zkrátka hodně haluzovej film! No a jestli chcete vidět padesáticentimetrový péro v klidu, tak neváhejte a Big dicka (tak se jmenuje jedna z postav) si nenechte ujít. Posledních 20 minut je jak utržených ze řetězu! ()

gojackill

Taková prázdná manýristická přehlídka násilí a perverze, ni víc v tom nevidím. Chybí myšlenka, zápletka a poslání mi není jasné. Ohavnost filmu předčí jen ohavná povaha spisovatele. Někomu se to líbí, ale já jsem se nudil. ()

Bones! odpad!

Za prvních cca 20 minut by si asi zasloužil lepší hodnocení, ale pak se to zvrhlo v samoúčelnou kravinu a to co na začátku připomínalo pokus o recesi, zapadlo pod vrstvou trapností. Rozhodně se nepohoršuji nad zobrazováním násilí, sexu a všemožných nekonvenčních záležitostí, nicméně dělat kult z filmu, kterej si klade ambice snad jenom šokovat co možná nejbrutálnějšími scénami a přitom postrádá nějakou myšlenku mi přijde přinejmenším přehnaný(Se zamyšlením nad manipulátorstvím, které by se mohlo nabízet, se nespokojím). Ale dovedu si představit, že si na tomhle snímku někdo něco najde. Navzdory mnoha jiným odpadům, ale nemůžu říct, že bych litoval návštěvy projekce. Když nic jiného stal se podnětem k zajímavé diskusi. ()

Hamaradža

Garážový trash rock ako červená niť v svete hnusu. Ex drummer svojou beznádejou upomína Korineho Gummo (I keď nieje ani spolovice tak silný) avšak svojim outsiderským exhibicionizmom i miernou originalitou je mi veľmi sympatický. škoda len že korčuluje na tenkej hranici humoru čierneho a buranského čím sa stáva zábavnou no zľahka prázdnou režijnou hračkou. Také silnejšie 3* ()

JohnMiller

No? Tak to som zase natrafil na riadne bizarný film, to vám teda poviem. Táto šialená jazda, ktorá preniká do vnútra sociálnych vzťahov úplne najnižšej vrstvy a ľudskej spodiny Belgického predmestia, je tak iná, tak nenormálna, tak absurdná, že si tento čiernočierny humor buď zamilujete na prvý pohľad alebo ho navždy znenávidíte. Ja som človek za každú srandu, takže u mňa to získalo status KULT! Príbeh sa zaoberá jednou podivnou a vo svojom vnútri, psychicky ťažko chorou kapelu The Feminists. Kapela pozostávajúca z výlučne nejako postihnutých hudobníkov, hluchý gitarista, basák má znecitlivenú pravú ruku atď ale nemajú bubeníka. Príbeh sledujeme prostredníctvom skutkov a rozhovoru objaveného bubeníka, ktorý patril k špičke a momentálne napísal svoju biografiu. Rozhodne sa, že to s touto idiotskou kapelou, na jednu šou, skúsi aby nezabudol aké to je byť na spodku avšak si neuvedomí, že ten jeho pomyselný spodok je vlastne vrchol oproti tomu čo uvidí. Snímka srší plnými dúškami nápadov. Napríklad sa mi veľmi páčila myšlienka, že po každej smrti nejakého charakteru sme sa vrátili k mŕtvole ktorá povedala niečo o svojom živote, niečo tajné čo si držala po celý život pre seba. Na bubeníkove prekvapenie, vedia všetci hráči hrať dosť obstojne, takže konflikty nastanú inde než pri skúšaní. Preberá sa tu otázka násilia na ženách, homosexualita, politika, rasizmus a anómia zo spoločnosti ale všetko je to podané tak skvelým a originálnym, vizuálnym vyjadrením, že som s toho nemohol odtrhnúť oči. Perfektný kúsok ale troška náročný. Každý tam asi neuvidí obsah ktorý som sem pred pár riadkami trocha rozpísal. Neviem k čomu by som tento insane film mohol prirovnať. Nenapadá ma nič... Možno tak americký bizzare...... GUMMO. ten má podobnú formu. Ten keď som pozeral na intráku, tak mi môj spolubývajúci povedal, že nie som normálny a iba strácam svoj drahocenný čas sledovaním takýchto hovadín. Takže asi tak... Rovnako náročný kúsok ()

rastlinka

Uletené psycho, ktoré nesadne každému divákovi. Na pobavenie fajn, ale občas film zíva nudou a nezachránia to ani vyslovené absurdnosti. ()

Necron

konecne po dlouhe dobe zase originalni a odvazany filmek, ktery vybocuje z hollyshitoveho pekla. misty mi to pripominalo american psycho, trainspotting, shortbus a kurz negativniho mysleni ;-) ()

honajz2

Moje blbost, že jsem si o tom nezjistil víc předtím, protože pak bych se na to nejspíš nepodíval. Náhodou jsem to objevil, viděl ty komentáře píšící o strašně divném filmu a někdy i o nejdivnějším filmu všech dob, přečetl si kus obsahu a měl jsem jasno, že tohle prostě musím vidět. No a nakonec jsem ani nedostal nic tak divného, prostě undergroundovější a skutečně punková verze Trainspottingu, ve které je záměrně úplně všechno co nejvíc hnusné a nepříjemné. Nebo se o to ten film aspoň snaží. Sice ten styl chápu, ale prostě není pro mě a místo pocitů znechucení ve mě vyvolává spíš jen velkou nudu. Navíc je to celé podkreslené hudbou, která jde taktéž mimo mě a u scény koncertu jsem měl co dělat, abych ji vůbec vydržel do konce - i s přetáčením. Musím uznat, že to má pár zajímavých filmařských nápadů, několik dobrých černohumorných scének, povedený konec a taky zajímavý námět, vlastně dokážu pochopit i pětihvězdičková hodnocení, jen mě to prostě minulo obloukem - a to dost velkým. Navíc ta urputná snaha být za každou cenu co nejdrsnější a ze všech zdejších trosek udělat naprostý odpad mi už místy připadala celkem samoúčelná. 2* ()

destroy83

Zatraceně kvalitní ujeťárna o třech muzikantech, kteří žijí na samotném dně společnosti. Aby mohli založit rockovou kapelu, potřebují bubeníka. Vybraný chlápek, spisovatel, tvoří zpočátku pro diváka jedinou normální postavu dílka. Ovšem jeho skryté zájmy při vstupu do kapely ho postupně degradují na roveň ostatních účinkujících individuí v tomto bizarním divadle. Režisér se s tím vskutku nesere a valí do diváka jednu šílenost za druhou. Plešatou nadrženou matkou jednoho hudebníka počínaje a půl metrovým dickem konče. Během sestavování kapely a její přípravy na veřejné vystoupení tvůrci postupně odhalují osudy jednotlivých postav a věřte, že i tohle je síla. Kvalitní hudba, kamera, vystavění příběhu, uvěřitelní herci, salva výše zmíněných bizarností a násilnosti tvoří dokonalou špinavou směsku ve stylu drogy, sex a rock´n´roll, která optimálně naladěného, značně otrlého diváka posadí doslova na prdel a koncem, který režisér předvedl, zamáčkne hluboko do toho, na co si divák sedl. Velmi zvláštní, ale velmi dobré. Za mě jasný plný počet. ()

Radiq

Tomuhle říkám vyjímečnej film. Absolutně svůj film. Něco tak drsnýho, hnusnýho, zvrhlýho a ujetýho jsem ještě neviděl. A rád se na to podívám zas. Všechno je tam naopak, nic tam není normální. Hej to se nedá okecávat, to se musí vidět. Já su z toho úplně nadšenej a jsem rád, že se ještě točí takovýhle filmy. ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)