Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

Disease

Dát za pět nebo za jedna, toť otázka :-D Úlet, který mě přesvědčil, že flanderský humor je ještě divnější než norský. ()

DannyBoy80

No je to takový filmový death metal. Jako má to své originální místa, ovšem taky ty nechutné. Nevím co si o tom přesně myslet, páč myšlenka je jaksi skyryta mezi pulmetrovými ptáky, hnusem, dementama a hromadou krve. Podruhé se na to asi nepodívám. ()

Mírouš

No tak to mě poser, takovou ujeťárnu jsem už dloho neviděl. Snad směsice všeho možnýho i nemožnýho. Jen škoda, že se celej film nenesl v duchu prvních třiceti minut, u kterých jsem se náramně zasmál. ()

Pafl

Ex Drummer je o věcech, o kterých chtěl být Fight Club, ale netroufl si. Ponor do těch nejtemnějších hlubin se dá udělat dvěma způsoby: buďto půjdete opatrně krok po kroku, aby vám neuklouzla noha a včas se zastavíte (tak jako třeba v trilogii Pusher) nebo se na to vybodnete a prostě skočíte po hlavě - i když to bude cákat všude okolo a bůhvíco cestou trefíte. Takový je Ex Drummer: zábavný, kritický a vtipný - pokud jste ochotni skousnout násilí na ženách nebo vtípky o zneužívání dětí. Protože tenhle film je jako skočit šipku tam kde to neznáte. ()

LBsmoke

........jinak hudba nadupala mě drásavě svěže ..všechno je tak mi vkusně brutální.. druhé zhlédnutí tuším mi to teprve dostane do dřeně.. ()

Cong

Jestli chcete svoji babičku přesvědčit, že když posloucháte ten "nelidskej řev a blití do mikrofonu" automaticky to neznamená, že patříte do subkultury neonácků, gaunerů, úchyláků a satanistů, zařiďte aby se k ní nikdy nedostal tenhle film. Fascinace brutalitou, sexem a dekadencí dovedená ad absurdum. ()

murderbird

nejlepší soundtrack (lightning bolt, mogwai, isis), největší péro (50cm), nejvíc machohardcore kapela (the feminists) a navíc jasné poselství toho, že spisovatelé jsou ty největší kurvy ze všech. ()

Perfo

Jako Korine natočil Gummo, tak Mortier natočil Ex Drummer. První hodinka byla výborná, zbytek byly už jenom nadávky, big dick, blbý kecy, špína... konec jsem lehce nepochopil. Ale i přesto dávám celkem slušné hodnocení, protože vizuální stránka a jisté "poselství" tento filmový počin má:) ()

werewolf69

Je to tak surové, drsné a občas i riadny humus, ale celé je to tak dobre natočene že sa mi to v podstate páčilo a to aj keď som väčšinu času len nechápavo krútil hlavou. ()

Maura

Keď zaznie Mongoloid, moje očakávania stúpajú. Nasleduje hodina bezúčelných násilných scén, ktoré balansujú na hrane bizarnosti a tuposti. A tak ostávam v rovnako dekadentnej nálade, ktorá ma priviedla k pusteniu si tohto vizuálne úchvatného trashu. ()

bidja

Tak to mě zase něco dostalo. Hlavně muzika studium na spousty večerů. Prostě to mé poetice sedlo. Tak bizarní, tak fiktivní až se to obrací v realitu. ()

Klajnik

Festivalovej bizár, kterej však oplývá dostatečnou dávkou zábavnosti, která pramení ze samotného konceptu povýšené inteligence rozsévájící svár mezi nižší vrstvu obyvatel. Osobnostní rozpoložení protagonisty, jenž se představí hned v úvodu, je přinejmenším zajímavé. Takových témat k prozkoumávání je tam načrtnuto několik. Když divák bude chtít, může si tam toho najít poměrně dost, avšak i bez toho je to poměrně zábavný film. Krom toho je i jeden z nejsurovějších a nejšpinavějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

Meechee

Ani se nedivím, že pan režisér sháněl peníze na tento film devět let - nebere si totiž servítky vůbec před ničím - postižení, přistěhovalci (včetně ti z "východní Evropy"), Asiati, sociálně slabí, homosexuálové, dánská královská rodina, obyvatelé města Oostende a ženy bez rozdílu barvy pleti a národnosti - ti všichni se aspon jednou v pruběhu filmu chytnou za nos - kazdopadne film je to svižný, plný šílených scén, dunivé muziky, černého humoru, vulgarit, násilí a ačkoli se mnou někteří nebudou souhlasit, celé to má hlavu a patu a nosnou myšlenku. Je to sice trochu morbidní, ale já se u tohoto filmu dobře bavil ()

Gastovski

Drsný, zvrácený, depresivní, a přesto skvělý film, na jehož konci jsem jen obdivně vydechl. Film o partičce totálních magorů a jejich strastiplné cestě za slávou, jež je podepřena vynikajícím režisérským umem, který překypuje skvělými nápady, které se tak moc nevidí. Celý děj postupně graduje až do nezapomenutelného finále, který je po všech stránkách geniální a měl by dostat na kolena nejednoho filmového fandu. Nedivím se, že si filmu Belgičané cení. Nedivím se! ()

Saur.us

Výlet do extrému, šokující přehlídka zvhrlostí a hnusu, která mě ukradla 104 minuty života a zanechala ve mě jen nepochopení a zhnusení. Možná by pomohla knižní předloha, nevím. Nejlepší byly ty skvěle nápadité úvodní titulky a hudba, jinak jen hnus, špína, filcky a nekázeň. ()

jiri.twist

Krváky mě neberou, ale když se oprostím od zaujatosti a na film se dívám s nadhledem, tak vidím zvláštní a zcela nekonformní dílko plné drogového humusu, oplzlosti, šílenosti, špíny fyzické i duševní a na druhé straně dobrá hudba, černý humor, úlet, nadlehčenost vyprávění těch nejdivočejších scén (včetně toho obrovského ptáčka, či spíše megaptáka), skoro všechno naopak včetně závěrečných titulků … 5565 ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)