Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Darth Kedr

Hledal jsem film, kterej mi zabere maximálně 2 hodinky, nakonec jsem zvolil RocknRollu. Žádná očekávání, vůbec jsem netušil o co má jít, jen název mě zaujal. A ejhle, ono se z toho vyklubalo pořádný překvapení. Solidní gangsterka plná akce, podrazů a intrik, která si drží vysoké tempo, což mě zpočátku docela mátlo a měl jsem problém zorientovat se v ději, ale nakonec se povedlo. I když jednu chybu to má - nenajdete tu hlavního hrdinu, místo toho tu máte pár postav, které o hlavní roli usilují, ale každá má vždy jen omezený čas a prostor, takže z toho nic není. I přes to se však jedná o zábavný film s překvapivým koncem. ()

nikkittka

Samotnou mě to překvapuje,ale RocknRolla mě,navzdory vysokým očekáváním,nijak výrazně nebavila.Ritchie se snaží o návrat do zajetých kolejí,experimentuje s dějovou výstavbou,nechává diváka vybrat si hlavní postavu,vše obléká do mimořádně cool vizuálního hávu... ale mě to nechává absolutně chladnou.Holt nevstoupíš dvakrát do stejné řeky,Ritchieho svěží,levné a drzé gangsterské žánrovky z přelomu tisíciletí se už asi nevrátí. ()

Mr.Lojza

Velmi dobré obsazení v čele s Butlerem a Strongem. Nejvíce mě potěšila přítomnost Karla Rodena, už aby se do takovýchto filmů dostávalo více Čechů. Jinak RocknRolla se celkem povedla, chvílema je to šup sem šup tam, ale člověk se nenudí. ()

Slam7

Ta podobnost se Sbal prachy a vypadni je víc než jasná, to musí vidět každej. Ale přesto si myslim, že pořád tenhle film svojí originalitu má! Butler mě čím dál víc začíná zajímat, v poslední době se mi hodně líbí, možná stejně jako hezounovi Bobovi:-) Néé, jasně, že jenom po filmový stránce. A taky se domnívam, že režisér měl v plánu, aby postava Rodena byla víc než podobná ruskýmu majiteli londýské Chelsea, takhle to vidim já a myslim, že to trefil a i Roden to zahrál dobře. Tyhle gangsterský filmy mam rád a kdo jinej by mě jima měl zásobovat než právě Ritchie... ()

BenchPress

Nevím proč, ale RocknRollu bych rozřadil na 4 části. Nejdříve úvod, který diváka dostane rychlým tempem, představením postav a seznámení se se situací. Poté je druhá část, kdy nastanou první Ritchiovské propletence mezi postavami. Pak je třetí část, kdy by měl děj gradovat ke čtvrté části, kdy by měl být fantastický závěr. Byl jsem spokojen s prvními dvěma, třetí mě docela dost nudila a zbytečně se to prodlužovalo k dobrému závěru. Herecké obsazení je famózní, stejně tak nenapodobitelná Ritchieho režie. Hold, ale natočit podobný žánr po třetí, to už je výzva, ale Guy nezklamal. Kvalit Podfu(c)ku nebo Sbal prachy a vypadni to ale nedosahuje, proto 4/5. 4/5. ()

Tweety11

Důvod, proč jsem se na tohle vůbec dívala má jméno - The Subways. I když tam byli jenom na chvilku. Jinak jsem se během filmu docela zasmála a líbila se mi hudba, ale to je tak všechno. ()

Paladin25

Príjemné osvieženie sobotňajšieho večera. Film, ktorý nesklame avšak nie je to ani nič čo by spravilo dieru do sveta. Zaujal ma hlavne skvelý Mark Strong. ()

Ados12

3 filmy, které si zaslouží stejný komentář, protože všechny tři jsou stejné a přitom jiné. Všichni se "znají", všem jde o stejnou věc a vždy se to posere. A ikdyž jsou stejné, není starší lepší jak nový a nový není lepší jak starý, všechny dokážou zapůsobit a pobavit. Sbal prachy a vypadni, Podfuck a RocknRolla. Britovené tento styl umí a douvám, že natočí, aspoň ještě jeden takový. Všechny za 5 hvězd. ()

Charlinka

No nic moc. Chyběl tomu švih, jaký maj třeba Dannyho parťáci a postavy byly málo rozpracovaný. Všechno to bylo takový moc nalehko. ()

calculus

Další, asi ne úplně chtěná, parodie na gangsterky. Pár vyšampónovaných místních zlodějíčků (ti dobří, kterým máme fandit) a mafiáni z východu (zlý Karel) spolu hrají hodně naivní "paci paci pacičky". Některé postavy, co se dobře vyjímají v traileru (Thandie Newton), jsou ve filmu zcela postradatelné. Když si to pak kluci vyřeší mezi sebou, přijde závěr s obrazem, který "stál jen jednu ruku a nohu nějakýho Rusáka". Kabrňáci, to je dobrý tak akorát k tomu, abychom se mohli pěkně chlapácky poplácat po zádech. Pro mě solidní jednorázovka pro pobavení, ale jinak to i na komedii silně zavánělo podbízivostí. ()

only_serials

Takovej naprosto standardní "Guy Ritchie film"... Za vše od příběhu po herce bych dal 3 hvězdy.. díky koncertu The Subways dám 4.. ()

chrchel

Soubor magorů a hajzlů, to mě skoro vždy baví sledovat. Navíc když tam hraje hned několik mých oblíbených herců najednou. Pan Madonna nezklamal :-) ()

Thovt

dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Ritchie používá svý klasický postavy a schémata, ale tentokrát to drhne. problém je zvlášť v hlavní postavě - zatímco v LS&2SB a Snatch byli v popředí troubové, vyvolávající kromě sympatií i trochu posměchu ve stylu "jo chlapci, můžete si za to sami", Butler je jen trapně prvoplánovej sympaťák. navíc linka toho feťáka byla zdlouhavá a mimo mísu (přirovnal bych to k tomu mnohaminutovýmu nudnýmu kňourání Buddyho Israela ve Smokin' Aces). Ritchiemu ale eště úplně nezměk mozek, takže to vytáh aspoň na lehce nadprůměrnej film... ()

mArtinko5MB

Nuda a veľmi veľmi málo momentov, ktoré by pobavili. Tak ma zaujíma, ako je možné, že je tento film v top300 obľúbených filmov na 228. mieste? Nevidím v ňom nič špeciálne, čo by mohol ponúknuť. Koniec koncov, Ritchieho tvorba ma celkovo nezaujala. Slabotka 55% ()

krumlajs

Svižnej, drsnej a vtipnej Ritchie to prostě nemá chybu. Butler, Elba a Hardy existuje víc drsná trojka? Film jede od začátku do konce ani jedno šlápnutí do brzd tak to má vypadat. ()

elanista1

Ak by sme nakreslili dva kruhy, jeden kruh ktory predstavuje vsetko to co ma bavi, na com sa smejem, co zboznujem, a druhy kruh ktory by predstavoval tento film, tak tieto dva kruhy by sa sice pretli, ale spolocny priestor ich spojenia by netvoril viac ako 10%. Odteraz sa seriozne zacnem tvorbe Guya Ritchieho vyhybat, este ziadny jeho film ma nepresvedcil o tej jeho slavnej genialite...porovnavat jeho dialogy k Tarantinovym je naozaj odvaha. RocknRolla ma tisic postav, no iba jedina ktora ma uprimne bavila bola postava uctovnicky, ale to bolo skor tym, ako vyzerala a ako bola zahrata, nez to ako bola napisana. Celkovo mi bolo uplne ukradnute ako to skonci, kto zbali prachy a vypadne, kto koho podvedie, kto zdechne...zíval som. Pozriem si znova 1/10. ()

silak_xup

oficiální text distributora píše ,,a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu...´´ Drsná filmová řežba to fakt není, ano je to zábavná podívaná od začátku do konce ale nic nového pod sluncem a plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu... tak možná toho rock´n´rollu. Určitě příjemná gangsterka s místy dobrýma hláškama a slušným spádem, ale celé je to takové nemastné neslané. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)