Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Danthare

Typický, leč lehce vyčpělý Guy Ritchie, představuje rádoby mix Pulp Fiction, Podfucku či Sbal prachy a vypadni. I přes slabší a předvídatelný scénář je herecky vše odvedeno na 100%, kamera typicky britsky bez chyby, hudba stylová a Karel Roden ve své stálé formě. Pro mě poctivých 70%. ()

izual

Proč 4*? Protože Mark Strong. Tento film názorně ukazuje, že český dabing je občas solidní prasárna. ()

Efreeti

Po druhém shlédnutí dávat 5 hvězd. Guy Ritchie v nejlepší formě, Gerald Butler ještě téměř neznámý, Thandi Newton krásná a okouzlující jako vždy, Wilkinson a Roden slizští jak si role žádají. Veškeré figurky londýského podsvětí jako živé. Guy, zdá se, pochopil, proč mají lidi jeho filmy rádi a k jeho štěstí si to dokáže zreplikovat kdykoliv si zamane. ()

Prubner

Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k mě nikdy moc nebraly, ale aspoň měly super klipovitý styl a akci. RocknRolla z toho nemá nic. Nevadila by mi spousta postav a zamotaný děj, kdyby tam byla akce, vtipné situace a vtipné dialogy. Jenže nic z toho tu není. Pořád se tu nudně žvaní a žvaní a nic moc zábavného se neděje. Herci jsou bez výjimky nevýrazní a nezajímaví, bohužel včetně Rodena, kvůli kterému jsem se na to vlastně díval. Asi to byl záměr, ale Roden je nevýrazný, matný, nudný. Umí být mnohem, mnohem lepší. ()

Bratr

Ačkoliv byl film velmi hezky vizuálně zpracován, nemůžu si pomoct, ale působil na mě spíš jako rozjezdová sekvence. Celou dobu jsem si říkal..."tak kdy už to konečně přijde, kdy se to rozjede..." a ono to nepřišlo. Proto mě trošku uchlácholil slib na konci, že to celé bude pokračovat, ale otázka stále zůstává: Stojí to za to, koukat dál? ()

Ygan

Ritchie je zpět, ale stále musí ještě trochu přitvrdit, aby navázal na svoje prvotiny. Herci luxusní. ()

Mephisto

Pěkné to je, ale na Snatch to naprosto nemá. Nebýt tradičně luxusního soundtracku, bylo by dokonce o hvězdu méně. ()

CrazymanM

Nevím,nějak moc mě to neoslovilo.Určitě to nebyl špatnej film,obsazení slušný,ale nevím,prostě to nebyl úplně můj šálek kávy.Možná po dalším shlédnutí změním názor,nyní pouze 3. ()

kenny79

Tohle mě moc nevzalo, vlastě už ani nevím o čem to bylo, jen si pamatuju, že tam hraje Roden prachatého hlavouna nějakého gangu a že jsem to po 40. minutách vzdal. :( ()

krivkin

Rock´n´roll tam opravdu je a jakse patří :-) ale jinak nevím, proč Rocknrolla??!? Na začátku je hozena otázka a místo toho, aby ji film zodpověděl, byla to klasická Ritchieho "gangsterka". Plná bizarních figurek, spolu s opravdu povedeným hudebním doprovodem nenudí a je svým způsobem zábavná - ale přeci jen tohle schéma mi připadá už trošku obehrané... ()

Emilii

Dost dobře jsem se bavila, už ta hudba se dá skvěle poslouchat, a nemá chybu ta rychlost děje, má to celkově dobrej spád. ()

Bobofon

Působí to roztříštěným dojmem, dobré chvíle střídají slabé a celé to nedrží moc pohromadě, na rozdíl od geniálního Podfucku. A chybí tu opravdu výrazné charismatické osobnosti, taky na rozdíl od Podfucku. Nicméně Guy už byl na cestě dostat se zase do formy, neboť se už evidentně zbavil kastračního komplexu z Madonny - tu děsivou rašpli poslal k vodě na poslední chvíli, ale zaplaťpánbůh za to. A Sherlock Holmes už má zase koule, jupííí. ()

x_ander

Butler, Hardy, Strong, Wilkinson, Roden a spol., včetně sexy Thandie Newton ve filmu Guye Ritchieho. Takovém, který Ritchie opravdu umí. Jen to je protentokrát trochu zmatené, hlavně v první půlce. Příliš mnoho postav, příliš mnoho "separátních" příběhů, které se sice spojí dohromady, ale stejně zůstane pocit, že to trochu drhlo. Stále však jde o stylový filmek. ()

TylerDurden

Úžasně propletený příběh proložený maličkostmi, které nakonec všechno změní. Člověk ani neví jaká postava je hlavní... Odpověď je jasná! Důležité jsou naprosto všechny, od Rusa Uriho až po teplého řidiče Boba, protože nebýt těch maličkostí Lenny by neskončil na dně Temže, Paní účetní by neskončila pod drnem, v příkopě nebo kde, Huhňa, Raz-dva a Bob nepřežili a ten spratek Johnny by nezdědil celou tu mašinerii... ()

werous

Chvílema jsem se v tom ztrácela. A to hodně. Ale druhá loupež? Režijní koncert! K tomu pecková hudba. Ale kam se ztratil Karel a ta roztomilá kočička? 75% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)