Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

baclajean

Skvelé od A po Z, človek môže tento počin sledovať znova a znova, a vždy je dojem ako po prvýkrát. Nápaditý dej, ktorému na hodnote pridáva hviezdne obsadenie, chytľavé hlášky a dokonalý soundtrack. Čo viac si želať. ()

mojma79

Ja fakt nevim, koukat se na to dalo, ale nejvetsi pruser, ze film mi nic nedal. Lautr nic. Necekej nic od filmu, do kteryho rejza neda srdce :-( a tady to sakra plati :-( koukal jsem se na loutkove divadlo :-\ ()

Gangsta

Co na to říct? Buď to miluješ nebo nesnášíš a já to miluju, stejně jako většinu filmů Guye Ritchieho ale tenhe alespoň pro mě vyčnívá. Gerard Butler ano ten Butler co v Londýně pobíhá s Kalašnikovem, zabíjí vše co se dá a u toho zachraňuje prezidenta USA, kdo by řekl že je to takhle skvělý herec. Ale popojedem. Tady prostě všechno do sebe zapadá jako ve zbrusu nových hodinkách Omega. A je tu i česká stopa Kája Rodenů který hraje ruského mafijána a hraje ho skvěle. A ta věta "Now im gonna be a real rock'nrolla" tu snad nikdy nezapomenu. A pro toho kdo to náhodou neviděl tak vám tady nebudu slibovat že se vám to bude líbit protože je možné že ne, tenhle fim není pro každého ale pro mě to je ten jeden dokonalý šálek černého čaje. Za mě 95% 5* nic míň. ()

sAreOn

Guy Ritchie je zpět, tedy ješte ne v plné síle, ale co není může být. Další film ze série Podfuck a Sbal prachy a vypadni... RocknRolla je sice asi nejslabší, ale přesto jeden z lepších filmů. Možná by to chtělo více humoru a možna občas i více akce, jinak hezky natočeno a dobře zahráno. ( a ty uvodní titulky byly prostě sexy ) ()

stimpy

Ritchie se vrátil ke svým kořenům, jen humoru je trochu méně. Mark Strong dokázal, že si hlavní roli zasloužil a s Tomem Wilkinsonem patří k tomu nejlepšímu co film nabízí. Vizuální podoba filmu je jedinečná a scéna honičky mezi Divokou bandou a ruskými zabijáky je nezapomenutelná. ()

gpx

Film, který je zpočátku velmi dobrý, ale pak se začne zhoršovat až se stane tak špatným, že se nedá dokoukat. ()

esmoke

Rozhodně jeden za slabších filmů Guye Ritchieho :( ceklově jsem měl dojem že to mohlo být mnohem akčnější, zábavnější a prostě chytlavější. Začátek je ješto ok, ale v momeně tky jsem čekal že se film rozjede se nic moc nedělo a jen se většinou mluvilo. Celá dějová linka oledně fěťáckého synka je nemastná neslaná a nemá žádné pořádné tempo, místo ní bych třeba uvítal možnost vidět jak dopadnul pan Roden... ()

májovec13

Sem fanda filmů jako Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni, tak sem se novou Ritchieovku docela těšil. Hned na první pohled je vidět, že je něco jinak - je to jaksi barevnější, míň ponuré, což však není na škodu. Zápletka vcelku klasická - spousta menších či větších gangsterů, zamotaných do kšeftů kolem jednoho "šťastného" obrazu. Gerard Butler alias mr. One-Two je zatraceně vtipnej, Tom Wilkinson dostatečně mocnej, krutej a blbej:) a celej film má slušnej spád. Proč teda jenom 4? Ten konec...možná vinnou ne tak srdceryvné či existenční zápletky je konec jen malým poďobaným bráchou zbytku filmu. Doufám, že Ritchie tím něco zamýšlel a zodpoví to v možném pokračování. ()

Drekorian

Když to zabralo jednou (Snatch), proč by to nemohlo zabrat znovu? Protože tentokrát nemáš vynikající obsazení, postrádáš humor a snažíš se to zaplácnout střílením. Ale Roden jede :) ()

bonvivan

Guy sa posunul a ide s dobou. Novodobé problémy Anglicka sa nesú celým dejom_ fuckin immigrants, ruskí "bohatieri" etc. Zápletka ako má byť, jediným sklamaním je pre mňa kamera. Tesne za LSATSM + Snatch, veľmi ďaleko pred Revolverom. ()

gu-staff

Co to má kurva bejt? Britská, stylová, o 14 let opožděná odpověď Quentinovu Pulpu? A je to dobrý? Hell yes! A zábavný jaxviňa. Tečka. ()

redalert21

Dobré, dobré, dobré...začatek jak z podfuku, postupné představování není nikdy na škodu, luxusní postovy, dobře zahrané co víc si přát..."Be my, be my, be my little rock & roll queen" ()

vasek.raul

Nářez. Tenhle film je opravdu. Od začátku do konce jsem jen koukal a nevnímal okolí. Je vidět, že Guy Ritchie opět vzal otěže za správný konec. Velmi zajímavé téma podsvětí, úplatků a sem tam nějakého "úrazu". Velmi mile mě překvapil Karel Roden, ke kterému se role bohatého Rusa opravdu neskonale hodila. Opět skvěle natočená věc ke které nemám námitky. All 5. ()

mouzi

takovy trochu jiny film, nez Snatch a Lock, Stock.., hodne si z nich bere, ale zdaleka se jim nevyrovna.. zvlastni film.. 3* ()

Belerofon

Guy Ritchie nezapomněl. Pořád umí udělat stylový film, plný efektních záběrů (honička v tunelech byla boží) pořád je to vtipné i když už méně. Sonda do mafiánských kruhů plných zlodějíčků, šarlatánů a sjižděčů, kteří neznají dno dýmky funguje skvěle, kvalitní a prověření herci s britské společnosti, žvejkavý britský dialekt, k tomu si přidám výtečného Butlera a ještě výtečnějšího Marka Stronga a mám tu luxusní gangsterku Ritchieho stylu a ražení. Do pomyslné (podfuckové) páté hvězdy mi ale pořád něco chybí. Yeah... že je to pořád dokola...pořád někdo někoho podvádí....pořád jde o prachy....za pokračování se zlobit rozhodně nebudu, určitě si ho užiju jako kvalitní dýmku, ale jestli nás bude Guy dál zásobovat dalšími hříčkami ze světa londýnského podsvětí....omrzí určitě omrzí. Takže fuckin rock n roll again a další film chci no rock, no roll... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)