Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

laik_60

Komedialny a satirický pohľad na vzťahy medzi arabským (palestínskym) národom a izraelitami. Podľa mňa nie veľmi vydarená paródia, ktoerej nepomohol ani miestami až príliš "násilny" prejav židovského humoru Adama Sandlera. ()

KatanaCZ

Parádní oddychová komedie s hutnou dávkou černého humoru, originálním příběhem a parádními hereckými výkony. Už jsem začínal mít pomalu dost všech těch novodobých komedíí jako je například Date Movie, kde je "největší" senzací celého filmu breakdance v podání hlavního hrdiny. Tohle má prostě šmrnc. ()

Mol

Na čtyři hvězdy ani náhodou. Bylo tam moc vtipů, který nefungovaly, ale za to ty který fungovaly mě dostávaly fest. Plus ještě vedle mě v kině seděl týpek, kterej se naprosto luxusně smál a dostával mě tím do kolen. Díky cizinče. ()

Loki81

Vahal jsem mezi 3 a 4* ale nakonec se hodnoceni prece jen prehouplo ke 4. Sandler se do takovych roli proste hodi. Cekam ze cesky dabing filmu ubere minimalne 2*, proto doporucuji zkouknut tento islamsky rachot jedine v puvodnim zneni. ()

tomeek

Délkově trošku přestřelené, ale jinak pekelná sranda ve stylu starých kvalitních komedií/parodií! A není nad pořádný Muchentuchen! :D ()

otík

Parodie, která je místy geniální, bohužel mnoho scén je buď nechutných, nebo trapných nebo přinejlepším nefungují tak vtipně, jak asi měly. Místy je to i celé hodně ukecané. Co se však nedá kritizovat, je výkon Sandlera i Turturra, kteří si své role dokonale užili a jsou tím, kvůli čemu se dá na tento film mrknout snad ještě jednou. Co potěší, je určitě parodie na Rockyho i s originální hudbou a kupa známých herců společně s Johnem McEnroem. Průměrných 50 %. PS: mé hodnocení je sice nízké, ale na druhou stranu - některé scény se stanou určitě kultovními a film rozhodně neupadne v zapomnění. ()

Radiq

No no no no no no no. Sandlerova klasika. Granáty ve friťáku. Kopání s kočkou. Skeč s dredama. Liqu-a-hid nitrochažin. Koza, co uměla nosit cibulovou polívku, chch. Skvělej Rob Schneider. Dokonale zvládnutá angličtina ze středního východu (takže lepší na to koukat bez dabingu - samotná ta mluva je vtipná). John Turturro taky vtipnej. Myslím, že až na to kouknu ještě jednou, tak se tomu budu smát ještě víc. ()

Susinnon odpad!

Po Brunovi ďalší znechucujúci film... Sedela som na posteli a nechápala, mozog vypovedal službu... Neviem, kto vymýšľa tieto nechutné kraviny, ale niekto by to mal zastaviť. Fakt to nebolo vtipné, smiešne, nič pekné... Proste ďalšia blbosť, bez ktorej by sa svet kľudne obišiel a možno by mu bolo aj lepšie... ()

wendelin9

Ach můj bože! Právě sem zahodila 2 hodiny života sledováním totální kraviny, plné trapných vtipů, nechutných sexuálních scének a až moc detailních záběrů na rozkrok Adama Sandlera.... Zasmála sem se cca asi 2x. Po zbytek filmu sem stále konrolovala čas, kolik mi ještě zbývá minut urpení.... Tohle jsem opravdu nečekala.... Další účes od kadeřníka Zohana? Děkuji, nechci.... Btw. půl hvězdičky dávám za ty 2 vtipy, kterým se podařilo mě rozesmát a druhou půlku (ikdyž to možná bude znít divně) za okouzlující Emmanuelle Chriqui, která i v těch nejoplzlejších scénách, zachraňovala totálně se ponižujícímu Sandlerovi prdel...... ()

reky

Zatim nejulítlejší Sandlerovka z těch, co jsem viděl. Zohan si dělá srandu z Izraelců, Palestinců (no srandu, možná by bylo lepší napsat, že poukazuje na absurdnost jejich konfliktu), Bonda, Rockyho, Matrixu a buhví čeho všeho. Film nabízí velké množství přehaných scén, které skvěle pobaví, zároveň však nikdy nepřekročí onu pomyslnou hranici mezi vkusem a nevkusem (kterou má samozřejmě každý divák jinde) a nesklouznou k fekálnímu humoru a podobným trapnostem. Rozhodně doporučuju skouknout v originálním znění, protože Sandlerův východní akcent je vynikající, jeho postava zároveň v pohodě táhne celej snímek. Když se k tomu připočte povedenej "záporák" John - tohle je odznak dělej si co chceš a projde ti to - Turturro z Transformerů a pěkná Emmanuelle Chriqui, je zaděláno na vysoké hodnocení. Škoda jen trochu zbytečně dlouhé stopáže a klišovitého moralizujícího závěru, utnout to o 25 minut dřív, byla by to bomba. Takhle "jen" 75% ()

tom88

Komédia je to skutočne komediálna, ale vtipom a typom humoru prílišne prehnaná. Množstvo trápnych scén striedalo množstvo nudných a navyše nič nehovoriacich dialógov. Adam Sandler hrá na svoje pomery tak ako ho poznáme aj keď je to trocha iná komédia. Prehnanú stopáž som ako tak prekusol, ale miestami som sa fakt začínal nudiť a možno je chyba vo mne ale ten vtip, pri ktorom som väčšinu len krútil očami mi naozaj moc nesadol. Je to fakt bláznivá komédia. Po viacerých stránkach je to ledva priemerná filmárčina. Budem sa musieť poriadne prinútiť k druhému pozretiu. 45% ()

Rockwood

Další trefená komedie. Já v poslední době mám čím dál větší problém najít nějakou solidní komedii. Myslím solidní dobovou komedii. No a když už nějakou najdu v některých případech se z toho vyklube nějaká hrozná bizardnost, což je přesně případ Zohana. Trefené, přízemní, bizardní... no ale tak abych tomu nekřivdil, chvílemi mě to pobavilo, což je hlavní. Bohužel, víc jak tři body si to ode mě nezaslouží. ()

sir-dave

Sandlerovky mám rád, protože mně snad nikdy nezklamali a těšil jsem se ale tohle byl podle mně docela propadák... Čekal jsem trochu uplně něco jiného než nějakou parodii na akční filmy.. Chytat kulky nosem už je docela přehnané a nepřišlo mi to vtipné. Jednohvězdičkové filmy jsou ale daleko horší než toto a za dobře zahrané postavy 2*. Škoda jen těch izraelců a kdyby se zaměřilo více na kvalitu vtipů než kvantitu.. ()

URBAN

Ještě doted si pamatuju jak jsem k tomuhle filmu přišel . Asi před třemi čtyřmi lety k nám přijel stréjda s krabicí plnou filmů kterou dostal od kámoše a sjížděli jsme to snad týden a co jsem tam nenašel dvdčko s názvem Zohan další filmy co na tom byly si ani nepamatuju a já jsem si řek to bude bestak nějáká kravina , ale za skoužku nic nedám a ona to taková kravina nebyla bylo to bylo to něco nepopsatelného kdyby jsem k tomuhle filmu nedošel tak ani možná nezačnu s filmy Joo jeden by se divil že to byl právě zohan , ale tenhle fagala mě fakt bavil , bavil a bavil až jsem ho viděl snad ani nevím kolikrát a proto ikdyž už nepatří do mojí topky tak si ho tam pořád nechávám protože navždy zůstane v mém filmovém srdci !!! ( 5/6.2.2013 / Můj první film na mojem novém Macbooku ) / Můj nejoblíbenější film od roku 2008 do roku 2010 ()

dr.fish

Tak tohle je naprostá trefa do černého. Uznávám, že asi jen pro mne, protože kdybych nestrávil dva roky v Izraeli, asi bych se tolik nebavil. Ale právě proto, že jsem tam nějakou dobu žil, musím ocenit celkově skvěle vykreslené postavičky toho jejich "blízkovýchodního" světa. Všichni aktéři snímku si ten palestinsko-izraelský "souboj" ve filmu náležitě užívají, je to fakt sranda. Zároveň je tím ale taky vysílán jasný signál: máme tu vaší nekonečnou válku u prdele, nechte nás v klidu žít!. Takže tu máme vlastně protiválečnou parodii! Sandler si u mně tímhle nadhledem krutě šplhnul a Turturro jen potvrdil, že je fakt bourák. 85% ()

Deyw

chciju ztoho :D jak hrajou ten pinces v mori.. :D:D sandler a jeho humus je top..uplne ujeta chujovina az se ztoho kazdej pochcije.. :D ()

Triple H

Priznám sa, že Adama Sandlera mám rád. Jeho humor síce "intelektuáli" označujú za trápny, ale mňa vždy vedel dobre pobaviť. Myslím, že niekedy je skrátka vážne lepšie vypnúť mozog a len sa baviť. Sandler už má na konte slušný počet všelijako absurdných komédií, ale to čo si na diváka pripravil v Zohanovi nemá v jeho filmografii obdoby. Tento film je totiž ukážkový príklad absurdnej bláznivej komédie, akú som ja v mainstreame už pomerne dloh nevidel. Vtipy o Zohanovom penise; jeho zastavovanie guliek, súloženie s obstarožnými zákazníčkami, dobehnutie skútra (to bolo fakt brutálne :-)), infolinka Hizbaláhu a iné. Toto si Sandler tak skoro dovoliť nebude môcť. V závere sa to síce pretaví do klasického sandlerivského happy endu s peknou dievčinou a urovnaním sporu medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi (hej!), ale tá prvá polovica je ozaj vtipná. ()