Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

danny_21

Ta tam je ta mystery konspirační atmosféra z předchozí filmového zpracování , ve výsledku je to tuctová krimoška ve stylu jednoho z dílů 6. - 9, série v té době už uvadajícího seriálu i když ani to ukončení nebylo v typickém do ztracena stylu ... Mělo smysl tuhle chcíplou krávu ještě trápit taháním za vyschlé struky ? 40 % ()

aLCaP0Ne

Na tento film som neskutočne čakal a neustále snoril po všetkých zahraničných fórach tohto seriálu. Do kina sme išli všetci plný očakávania, nadšenia. Musím uznať, že väčšina z nás na konci mala zmiešané pocity. Čakali sme ufo, nevysvetliteľné javy atď no namiesto toho nám ponúkli celkom pútavý a zaujímavý trhiller. Po prvom prezretí som mal zmiešané pocity ale na druhý, tretí krát musím uznať, že obnovenie aktov x bol skvelý počin a bolo super vidieť v akcii Muldera a Scullyovú.. 80% ()

sarfian

Je mi lúto, ale menej ako 5* nemôžem dať. Staré spomienky na kultový seriál sa prebudia a vy si už len vychutnávate staré známe postavy a ich asi už posledný príbeh.....čistá nostalgia.....a film nemal síce nadprirodzené javy, ale za to to bol výborný thriller. VIDENÉ 2x ()

bono22vox

film, predevsm pro skalni fanousky serialu... jen ti ho dokazi opravdove ocenit... 80%. Duchovní otec seriálu nám tu nachystal plno překvapení a skvělou napínavou podívanou, kde to mezi našimi milými agenty krásně jiskří. Film, který je plný motivů, narážek, náznaků na seriál, je především pro nás skalní fanoušky. A co kromě příběhu a skvělých agentů stojí ještě za řeč, je skvělý střih. Díky střihu, který někdy chytře propojuje události odehrávající se nejenom na jiném místě ale i v jiné době, nepůsobí film pouze jako prodloužená epizoda. Scullyová sice připomíná Mulderovi, že už nejsou agenty FBI a že nemá sílu dál s ním ,,hledět do temnoty´´ - my, nebo alespoň já však po tomhle celovečeráku stále doufám, že alespoň jednou tam ještě nakouknou... ()

Martensson35

Žádná konspirace, jen obyčejná temná detektivka, která ničím neoslní a po které si budete potřebovat spravit chuť u nějakého z dílů seriálu. ()

Likan7

I když to nemá s pravými Akty X nic společného (až na ústřední dvojku), tak je to o mnoho lepší Akta X než devátá série. Duchovny a Anderson se pro tohle prostě narodili a dávají si svoje role s prstem v nose. Jen je věčná škoda, že je kolem vybudována tuctová kriminálka, která nemá s paranormálními jevy pranic společného. Vrah, oběť, vyšetřování, záchrana další oběti. Takových scénářů jsme viděli tolik, že nás to už prostě nebaví. Jestli tohle mělo být zakončení, tak je to škoda. Jediné trochu zajímavé je sledovat další vývoj Muldera a Scyllyové, protože nic jiného tady zajímavý není. ()

rublik05

Zmizelo nadpřirozeno, přibyly citečky a vztahové výlevy. Od Akty X jsem očekával napínavé, možná i tajemné sci-fi, samozřejmě doplněné o nutné krimi prvky. Ve finále jsem dostal obyčejnou kriminálku, která má sice napětí a tajemnou atmosféru, ale absence paranormálních jevů a vlastně všeho, na co je divák zvyklí, nebo spíš co by od agentů Muldera a Scullyové očekával. Tvůrci se primárně soustředí na hororovou atmosféru a na vztah mezi dvěma hlavními aktéry. Což mě osobně trochu zklamalo a vztahové scény mě vůbec nebavily. Pokud se člověk od toho všeho oprostí, užije si povedenou, lehce průměrnou kriminálku s povedeným hereckým obsazením. Snímek je také relativně dobře natočený, napětí funguje a film moc nenudí. 5/10. ()

koulen

Sice na celovečerák nic moc,ale stejně dám 5 hvězdiček,za prvý z nostalgie,za druhý z toho důvodu,že kdyby to Chris Carter rozpůlil do dvou řadových dílů,byly by stejně kvalitní a úspěšný,jako kterýkoliv jiný ze série a za třetí abych naštval všechny ty,co to tu tak zdrbali.Přátelé nebuďme furt v takové křeči a nečekejme s každým novým filmem nemožné.......nebo už jsme opravdu všichni tak moc rozmazlený????Asi jo......škoda,ale já si to vždycky odůvodním-nerozumíte tomu,já ANO. ()

doGof...

To, ze X-Files nebudou pokracovat v duchu serialu, bylo vedeno dlouho dopredu, to ze ale X-Files nebudou obsahovat zadne "tajemno", cekal asi malo kdo. Otresne vykony hercu (X-Zibit at se radsi drzi Pimp my Ride, nehraje a hlavne nevydava uz zadna alba, Amanda Peet, ta at nehraje uz radsi vubec v nicem) podtrzene neskutecne nudnym pribehem dela z fenomenu propadak. Jedina svetla chvilka nastava v radu par vterin na obraz Bushe. Naopak nejvetší výsměch všem příznivcům X-Files je prezentování "milsotného" vztahu obou agentů. [1/10] ()

Gremlin1

Těžko lze hodnotit film, který staví na seriálovém počinu, jenž ovlivnil nejedno dětství. Fešný Fox Máldr a dobře udělaná Danuška Scully dokázali temně rozzářit mnoho večerů a některé díly (zejména z prvních sérií) už ze své paměti nikdy nedostanu. První celovečerák udělal velmi dobrý dojem - seriál přetáhnul do filmové podoby, zachoval dostatek mysteriozna, svoji atmosféru a celkově se velmi povedl. Pak to ale začalo jít z kopce. Mnoho epizod z posledních sérií jsem neviděl, ale ty, které jsem viděl, se příliš nepovedly - přišlo mi to jako ždímání suchého prádla. A obdobný pocit mám z filmu Akta X: Chci uvěřit. Není to až tak tragický film, ale když člověk ví, že "tehdá to bylo podstatně lepší", hodnocení jde strmě dolů. Začátek filmu vypadá slibně, pár záběrů z vrtulníku, propojování dvou scén a do toho svižná muzika. Co následuje pak, tomu člověk nechce uvěřit. Ne že by hlavní představitelé hráli špatně - jsou to víceméně opět Ti samí agenti FBI (Gillian Anderson ale např. prohlásila, že si myslela, že vrátit se po pěti letech do role agentky bude snadné, ale měla s tím prý docela problémy). Ale scénář je nicovatý a jak tu někdo podotkl, je to spíš detektivka, než staré dobré Akta X. Navíc samotná přítomnost Foxe a Dany je v ději filmu takřka iracionální. Situaci naštěstí zachraňuje pedofilní kněz.... to jsme to dopadli. Někdo by měl Carterovi říct: natoč něco kloudného nebo je nech už v klidu umřít. Na film se určitě v sobotu večer na nějaké komerční stanici rád podívám, ale čekal jsem mnohem víc. Jediné, co mě mile překvapilo, byla Dana v plavkách. Ale to je na Akta X pořád málo. ()

DjMetal

Otvaraci vykend bol pre nich strhujuci, pretoze mali premieru ako aj Batman: Tajomny ritier....Akta X - 196 milonov Sk, Batman - 1,4 miliardy Sk. ()

Marty7CZ

Pro mě velký zklamání.S Akty X to má vopravdu společný už jen hlavní představitele,mysterioza zůstala kompletně v prvním filmu.Film se maximálně zaobírá vztahem mezi Mulderem a Scully a ten,kdo neviděl všechny tv série bude z toho ůplně mimo mísu.Je to film určenej vyloženě znalejm fanouškům,ikdyž tentokrát asi právě voni zapláčou...Obyčejná detektivka,nic víc,nic míň. ()

husoko

Akty X bez paranormálnych javov sú ako film bez obrazu- pri jeho sledovaní budete mať stále pocit, že vám niečo zásadné chýba :) ()

MManual

Mrazive a temne krimi zo starej skoly, ktore ignoruje vsetky tie moderne a najma idiotske predstavy o prehnanom zaporakovi. X-Files ma v popredi istu hmatatelnu kvalitu v tom, ze cely film je natoceny skutocnymi scenami s kaskadermi a nie tu co len jediny specialny efekt. V kazdej scene je citit realnost postav a prostredia, ktora je neustale podporovana viacerymi moralnymi otazkami. Pre mna osobne, je X-Files: I Want to Believe najvacsie prekvapenie roka. ()

BaronX

Oproti seriálu se někam vytratilo to KOUZLO, které z akt X udělalo kultovní věc, to NĚCO nad čím přemýšlela hromada lidí, tajemné JISKŘENÍ mezi Mulderem a Scullyovou ... co tedy zůstalo? ... X-Files: I Want to Believe je "pouze" solidní detektivka, která vyšumí rychleji než dojedou závěrečné titulky. Na jedno zkouknutí dobré, vracet se k tomu bude už málokdo. Chci uvěřit, že se z Akt X dá vyždímat mnohem víc, ale stejně jako Scullyová ... začínám pochybovat!!! ()

GOGO3000

Je to pro mě docela smutné zklamání. Po všech těch televitních epizodách a jednom celovečeráku bych čekal daleko lepší podívanou. Celý děj se k původním Aktům X ani zdaleka nepřiblížil, chabé poznámky o stálém hledání Mulderovy sestry se taky nechytají, a role Scullyové je po většinu tak nejaně zastřená, jako by byla na tripu. Přesto jsem jej neodepsal úplně - asi pro ty zlaté staré časy :-))) ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část