Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Cor-Angar

Není to špatný film, ale podle mě postrádá to, co bylo pro Akta X nejdůležitejší - atmosféru. Myslím tu typickou, mysteriózní atmosféru. Nebýt hlavních postav, tak je to obyčejná kriminálka, jakých je k vidění spousta. Takže narozdíl od prvního filmu, který je skvělý a rád se na něj v budoucnu podívám, tento druhý už nejspíš nebudu mít chuť vidět znova. Možná leda až doplním mezery ve znalosti pozdějších sérií, to by mi to třeba vzhledem k vývoji vztahu hl. postav mohlo sedět víc...Zatím je to u mě slabší. Ale bylo fajn vidět zase spolu Davida Duchovnyho a C. K. Rennieho, ikdyž jako Hank a Lew jim to sluší mnohem víc :) ()

Gabushe

Kde je to sci-fi, příšerní mutanti a zrůdy? Toto se dá nazvat jen jako kriminálka. Chápu oddělit živou hlavu od těla přišít ji k mrtvému tělu (nebo naopak) je trochu misteriózní (nebo sci-fi), chlap co pláče krev už tolik ne. Film o Aktech X není zrovna 2x propracovaný na úroveň velice mmisteriózního sci-fi. Za mě 2 hvězdičky a příště useknu těm kdo udělají podobný film ruce a zhrabu je do sněhu jako na začátku. ()

Čako

Slovy nelze vyjádřit jakou nudu jsem při sledování filmu zažíval. Každou chvíli mě přepadávala chuť vypnout přehrávač a už se k tomuto filmu nikdy navrátit. Nejsem fanouškem tohoto žánru, ale dokážu ocenit film, pokud je zajímavý a dobře natočený, což se o téhle slátanina nedá říct. ()

vorel999

No tak na rovinu, nic moc :D Scénář na hovno, bez nějakého většího zvratu. prostě průměrná kriminálka, kde jsem čekal trošku více nadpřirozena a ne jenom píchače dětí, který má vidina. Pokud ste neviděli seriál jako já vůbec nepochopíte vztah me Mulderem a Scullyovou, přičemž Scullyová se chová jako kráva a vůbec se mi ve filmu nelíbí. Jinak David Duchovny je dobrý. Už nevim co víc dodat. Dávám 50% ()

Pythonator

Atmosférická mysteriózní sci-fi vhodná i pro diváka, který nikdy neviděl seriál. Od prvního filmu tedy nic nového. Snad jen to, že Mulder spí se Scullyovou. Chápu odpůrce tohoto filmu, protože mám ten dojem, že Chci uvěřit příliš lpí na seriálu a není tam nikde vidět snaha stvořit opravdový velkofilm. Působí to jako prosté televizní drama, sic je to drama prvotřídní. ()

zanvalzans

Serial Akty X som vždy schuťou pozeral.Však tento filmový snímok sa mi zdal byť trocha neohrabaný.Takýchto podobných filmov,kde médium vedie vyšetrovatelov bola už halda.I keď ma dej držal v nervozite a nedočkavosti,očakával som lepší prípad vyšetrovatelov tajných záhad. ()

Mistr119

Celou dobu spíše průměrná kriminálka, ale 4. * dávám nakonec za ten poslední dialog, kdy Scullyová pochopila význam "nevzdávej to" a za tu otázku, že co když tomu otci Bůh už odpustil? :) ()

the_weaver

Fox Mulder v najlepšej forme↵ ↵  Chcem uveriť pôsobí ako jedna z najlepších epizód seriálu Akty X. Pozoruhodná zápletka je niekde na rozhraní abnormality a absurdnosti; dej nie je zložitý a slušne odsýpa, teda s výnimkou pasáží so Scullyovou v nemocnici, ktoré sú zbytočné a dávali by zmysel len ako jej definitívna rozlúčka s Aktami, k čomu ako vieme nedošlo. Zato Fox je tak presvedčivo vo svojej roli, akoby z nej nikdy na dve série nevypadol. Ako obyčajne je najsilnejšou stránkou tak ponurá mrazivá atmosféra, že by do nej mohli baliť aj vakcíny od Pfizeru. ()

PeterVonKV odpad!

Není to příběh do Akta X, není to ani detektivka, ani horor, ani thriller nic. Je to jen sračka. Zbytečná. Nelogická.  Pusťe si radši nejlepší díl celého seriálu, a to 4x02 Domov. Ušetří te čas a dostanete opravdickou bombu. Ne tenhle nesmysl. ()

k.kroketka

Z tohoto filmu jsem byla nadšéná.Vůbec žádná negativa!Příběh byl bez chyby i když trošku morbidní,ale to k tomuhle vlastně patří!No a co se týče vztahu Muldera a Scullyové........no na to jsem čekala celou dobu:-)) ()

k0dl

Upřímně řečeno, byl jsem velmi příjemně překvapen. Nečekal jsem, že reinkarnace tohoto kultu, který zasáhl nás třicátníky v pubertě asi všechny, dopadne až tak dobře. Střízlivá kamera i režie a na rozdíl od minulého filmu i relativně "střízlivý" příběh :-) ()

JohnyPine

Když jsem se dnes vrátil z kina, byl sem dost zklamán.Sice Akta-X nebyl hlavní účel mé návštěvy kina, ale stejně jsem si od něj sliboval mnohem více.Jako náhodou mi zrovna dnes došlo nové číslo časopisu Premiere, tak jsem okamžitě nalistoval recenzi na Akta-X a k mému ohromnému překvapení se dočítám, že film je velice povedený a zaslouží si hodnocení 4*.Docela tomu nerozumím ještě teď, ale kouknu sem a konečně objektivní hodnocení. Příběh by pasoval maximálně do běžného detektivního seriálu, kdyby film neměl hábit akt-x jednalo by se o velice průměrný film.Vzhledem k tomu, že mě navnadil trochu trailer a hodně název, za výsledné zklamání dávám chabé 2* ()

Inrea

Přes veškerou snahu jsem se v kině nudila.Žádný náznak mysteriozna zde nebyl.U seriálu jsem byla zvyklá po shédnutí jednotlivých dílů se ještě dlouhou dobu bát a přemýšlet nad dějem.Film mě však nechal pasivní.Je to pro mě zklamání, protože jsem se moc těšila.Jediné co mě potěšilo je vzat Muldera i Scully , protože patřím do té skupiny, která vždy chtěla ať patří k sobě.Z úcty k seriálu, který si zaslouží více jak 5 * dávam tomuto filmu 2 * s nadějí, že snad další film se již bude skutečně podobat pravým aktům x. ()

daleco

Nesrovnatelné s kultovním seriálem. Nenaštve, ale jedno podívání bohatě stačí. Po jedné hvězdičce dávám Mulderovi a Scullyové za snahu předvést dobrej výkon. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část