Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Phillo

Mulder a Scullyová by si jednoznačne zaslúžili viac. Nie len obyčajnú kriminálnu zápletku pripomínajúcu skôr najpriemernejší film tohto roka Untraceable, než niečo s inteligentným presahom alebo nedajbože kultovým charakterom. Neustále prepínanie dvoch línií a naplnenie obavy z traileru, že sa to všetko bude odohrávať na jednom zasneženom poli. Ale isté momenty strachu a originality tu sú, Carter je originálny, neokukuje od druhých (čo by bolo v tomto prípade ubíajúce 2 krát toľko) a hercov to viditeľne baví. Priemer. ()

Paul_cz

Kdyby to nebyly Akta-X, byly by to dvě hvězdičky.Jenže já mám tenhle seriál a ty postavy rád.Ale jinak je to opravdu slabý, nechápu co si Carter myslel. ()

Illy

Nechci tomu ani uvěřit.... Slabý čajíček nám zbyl z prima sedriálu. Možná průměrný díl v šesté sezóně, ale jako celovečerní film? Ne e.. ()

jerenymo

Bohužel tento snímek má s opravdovými akta X společného jen Muldera a Scullyovou, který zde ke všemu řeší jen své pocity a postoje. Jinak se mi zdá že tenhle snímek byl hodně velkým šlápnutím vedle. Žádné tajemno ani mysteriózno prostě nic co by aspon maličko nasvědčovalo tomu že se jendá o Akta X tak jak sme je všichni znali a tak jak sme si všichni přáli aby se vrátili. Nic méně doufám že tohle nebyl poslední výkřik, páč si to tenhle fenomén nezaslouží. ()

bidja

Ale jo, dalo se to vydržet. Lůzr Mulder má štěstí jako za mlada, ač není žádný Bond vždy se vrhne vstříct nebezpečí a se štěstím sobě vlastním přežije v minutě poslední. Napětí trvá, zda se jedná o mimozemskou věc či krutě pozemskou a tak se vše vysvětlí, že amerika je země neomezených možností. Jindy vědí o každém vašem uprdnutí a když zaplatíte hotově dolarem zatknou vás za rohem pro podezřelou transakci, jindy může imigragrand z Ruska pracovat bez licence pro kliniku transplantace orgánů. Scullyová je v rodiném svazku stále oslovována svým dívčím jménem, skoro jako u nás doma. A tak za povšimnutí stojí nevinný dialog milenecké dvojice v posteli nudné noci kdy se dozvíme že, spolu měli (mají) syna. Nevím zda tak bylo v nějaké osmé sérii seriálu či tak bude v dalším filmu. Nechme se překvapit, tím by oba protagonisti mohli mít konečně společné téma. ()

wampire23

Po rokoch nám Chris Carter opäť priviedol Muldera a Scullyovú. Zub času sa na nich podpísal celkom znateľne, čo by však nebol najvačší problém. Tentokrát totižto nebudeme odhaľovať žiadnu veľkú záhadu, naháňať zelených mužíčkov ani rozplietať zložité konšpiračné siete. Príbeh sa zameriava skôr na riešenie vzájomného vzťahu hlavných protagonistov. Popri tom sa snažia dostať priekupníkov orgánov (tuctová krimi záležitosť, ktorá sa takmer prie s celou podstatou Akt X). Potom mi príde podnázov viac menej zavádzajúci. Čomu to máme uveriť? Že ešte nie je koniec? Že pravda je ešte stále tam vonku? Alebo žeby bol už nadobro koniec? No nechajme sa radšej prekvapiť, či má Carter ešte nejaké to eso v rukáve. Perličkami sú postavy agenta FBI v podaní Xzibita a vždy ochotného Mitcha ,,Skinnera" Pileggiho. Dávam 3* aj keď značná časť z hodnotenia pripadá nostalgii a tomu, že som sa opäť vrátil k seriálovej podobe Akt X. ()

M1k9

Za co dávám tolik hvězdiček? Popravdě tomuto filmu dost nadržuju s ohledem na minulý film akta x, který byl naprosto skvělý a taky s ohledem na seriál. Čekal jsem víc, čekal jsem paranormální jevy... místo toho dostal prostor Xzibit a pár nudných vtípků. Vyzdvihnu záběr na fotku George Bushe s x-files melodií. Dlouho jsem z toho nemohl. :))) Závěr byl až nečekaně romantický, Scullyová zachrání svého nezbedného kluka a pak spolu žijí šťastně až na věky. Možná tohle vyhořelo, ale přesto budu vzpomínat na "X" v dobrém. 3/10 ()

tragicus

Jako jeden díl seriálu by to asi fungovalo mnohem lépe. Přesto nenudí a ač pravděpodobně zklame absencí větší porce "mysteriosna", film jako takový je povedený. A navíc - G. Bush, závěrečné titulky, ... :] Ale Američani si asi myslí, že čeština a ruština jsou jen různé dialekty téhož jazyka, jinak si nedovedu vysvětlit, proč by v pozadí mluvili oběma... ()

chalp

Namiesto mystiky, mimozemšťanov a paranormálnych javov, ktorými nás Akty x krmili takmer 10 rokov prichádza dospelá kriminálka, ktorú ocenia snaď len seriálom minimálne dotknutí diváci.Tiež som čakal ufónov, Mulderovu sestru a nejaký ten oblak záhad, lenže konečný výsledok tohto thrilleru ala Sedem ma žánrovo uspokojil viac ako ktorýkoľvek samostatný diel tohto seriálu.Mulder a Scullyová je asi vôbec jediná seriálová dvojka, ktorej uverím FILM. ()

Blue.Shark

Zas tak hrozné to nebylo. Jak tu už napsali jiní: jen kriminálka...ale dobrá. Mulder a Scullyová jsou klasicky sympatičtí a jejich případ je docela zajímavý. Trochu mě zklamalo, že se film nevěnoval hrozbě zmíněné na konci seriálu. Když jsem ale tohle překousl, dostal jsem ... řekněme...seriálový dvojdíl s pouze malou špetkou záhad, který si to ale vynahrazuje celkovým dojmem. Řekl bych, že kdyby se tenhle film rozdělil a vecpal do seriálu, nikdo by si nevšiml, že tam nepatří :)) ()

Betmän

No tohle už nejsou Akta X. Čekal jsem, kdy tam vyběhne nějakej slizák, co žere játra, chlápek, co se samovzněcuje, nebo aspoň nějaká jiná vobluda, a nic. Obsazení mimo hlavní dvojici taky docela hrozný (Peet staršná, Xzibit by měl zůstat jenom u Pimp my ride). ()

Sega

Působí to spíše jako delší seriálová epizoda než skutečný "film". Podle mě docela zbytečný filmový počin, který Akta X nikam neposouvá a spíš se snaží z celé série vyždímat poslední zbytky jinak už roky uzavřeného seriálu. Za předchozím celovečerním dílem nové Akta silně pokulhávají. Dvě a půl hvězdy. ()

77Ivana

Je to klasický thriller, kde agenti FBI Mulder a Scullyová řeší svůj vztah a otázku víry v Boha. Pro skalní fanoušky je tu špatná zpráva, ve filmu není žádné UFO a ani paranormální prvky. Jediné co je sci-fi, je slyšet na konci filmu dvě české věty z úst ruské doktorky. ()

melloun

Nejvíce jsem se těšil na nějaké mimozemšťany, tajemná zmizení, mutanty a kdo ví co se ještě objevilo v seriálu a mohlo být i tady. Bohužel neobjevilo. Akta X jsou především o záhadách a ufounech. Proto jsem z filmu zklamán. Chtěl jsem vidět Akta X a místo toho se ke mě dostala celkem obyčejná detektivka. Alespoň že Fox Mulder (David Duchovny) nezklamal. ()

THE_Joko

To bolo čo? Film nadväzujúci na super seriál, alebo len kriminálka s Mulderom a Scullyovou o 20:00 večer na markíze??? Sklamanie? Áno sklamanie s miernym nasratím v jednom. ()

Mat21

Osobně považuji seriál Akta X za ne-li nejúspěšnější, pak určitě pro mně nejbližší seriál, který byl kdy natočen. Film Akta X – Chci uvěřit snad ani nelze považovat za důstojného pokračovatele hlavní myšlenky seriálu, jako spíše nostalgické připomenutí, že prvotní řada seriálu byla spuštěna již před 15-ti lety. Těžko se hodnotí průměrná kriminálka, kterou nám tvůrci předložili, nechci-li si zkazit své vzpomínky na seriál. Co pro něho bylo tabuizováno a nepředstavitelného, zde se stává realitou: Scully a Mulder jsou milenci. Taktéž vedlejší dějová linie, ve které se Scully rozhodne léčit chlapce neobvyklou metodou, mi přišla poněkud úsměvná a pro film zbytečná. A jak se vlastně léčí neobvyklé metody? Inu, nejprve je nutné nalézt si návod na googlu. Děkujme webmasterům, že ho vůbec máme :-) A malá perla na závěr: filmem zazní několikrát i čeština, z úst zdravotní sestry ve vedlejší roly. Že by malý bonus za postavení radaru? ║31.10.2008║ ()

ddf76

Musim se priznat, ze se mi tento film libil a to i naproti tomu, jaky to tady ma hodnoceni. Podle me jsou vsichni frustrovani, ze tam nejsou zeleni muzicci, ale me to nevadilo. Sice se tady nejedna o patrani po mimozemstanech, ale i tak to ma stavu. Je to sice komornejsi film, ale to nevadi, ba prave naopak. Sice je muj nazor trochu zkresleny tim, ze jsem fanousek X-Files, ale to na veci nic nemeni :). ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část