Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Fanucci

Obrovské zklámání. Debilní a naprosto nereálná zápletka (Frankenstein), ale co je hlavní - žádná spiknutí, UFO, paranormální jevy. Vztah Muldera a Scullyové to mohl jakž takž držet po hromadě, ale nedržel. Zhovadilé dialogy o víře, vůli v čemsi pokračovat a úchylný kněz, který funguje jako spouštěč těchto konverzací:-) No bída...scénárista/té zklamali na celé čáře a potenciál tohoto filmu nevyčerpali ani z procenta. ()

Efik_CZme odpad!

Než se nechat tiše kamenovat. Radši své hodnocení zdůvodním:-)... Film začal relativně dobře, záhadné vraždy -OK, pedofilní kněz jako médium - Ironie nádhera:-), Duchovný - Paráda! Ale s tím jak se začal rozvíjet... PROBOHA! Vždyť byl primitivní, lineární bez jakéhokoli zašmodrchání... K tomu paralelní neopodstatněná linka o nemocném klukovi, která nám pouze měla ukázat, že Scully má pod sukní furt koule... Nechci být necita, ale kdyby ten kluk umřel na začátku, filmu by to prospělo. Co se pointy týče... "Post-sovětští vědci provádí pokusy na lidech. Aby jim to šlo snáze od ruky, seženou si všichni zelené karty a jedou je provádět do USA." To bych sám skutečně nevykoumal... Další věc ze které jsem kvetl bylo neustále vzpomínání boha a jeho vůle při vyšetřování případu: "Tak tady ležím a proklínám boha za jeho krutost." And much, much more... omfg:-(. Herci hráli, nebo alespoň byly natočeni, velmi nepřesvědčivě. A nezachránil to ani David... když mu strčili kamarádku ze střechy vypadal jako by si v McDonaldu vybíral lunch-menu. Nejspíše bych se na tenhle snímek měl dívat s nadhledem, chápat onu američnost týkající se duchovní spirituality a potřebě divácky nenáročných filmů... Jenže si nemohu pomoct. Když se řekne Akta-X představím si fenomen. Když někdo řekne "Chci uvěřit", představím si hmotu co vám zbude na stěnách potrubí po výplachu žumpy... Nevím zda mohu říct, že jsem viděl horší film, Zlatý Uwe. Zajímavý názor: Tyler ()

Eldrick

X-FILES: I WANT TO BELIEVE se překvapivě nevěnuje paranormálním jevům, ale partnerskému vztahu Muldera a Scullyové, což je dost, protože na to jsme celou dobu čekali. Možná za to může skromný budget 30 melounů a na emzáky nezbyly prachy, možná to chtěl prostě Chris Carter pojmout jinak. Nebo spíš potřeboval vydojit z krávy další doláče. David Djukovný ale už nepřipomíná toho cucáka Muldera, nýbrž zarostlého macho mana Hanka Moodyho. Dokonce i některé dialogy připomenou rozmluvy z CALIFORNICATION. Navíc, jednoho ze záporáků hraje představil Lew Ashbyho, Hankova kalícího parťáka z CALIFORNICATION! Zbytek je kriminální omáčka se zápletkou únosů žen. V zásadě jde o to, jestli vás víc zajímalo ufo nebo Fox a stále krásně zachovalá MCBP, Danuška. ()

zipexx

Carter už natočil lepší epizody. Celou dobu jsem měl pocit, jakoby se nemohl rozhodnout co vlastně točí...na thriller to bylo malo kulervoucí, na drama málo napínavé, ani ta tolik vyžadovaná "tajemná stránka" se nedostavila. Bohužel už teď si skoro nepamatuju jedinou scénu, což mě nepřekvapuje, protože tam žádna zapamatování hodná scéna nebyla. A herecké výkony mi přišly až moc kýčovité, plné klišé dialogu. ()

maverick10

Prumerna detektivka tocici se kolem otazky: "I want to believe". Nic vic nic min. Fanousci mysteriozni Akta X musi byt zklamani. Kde je vsechno to tajemno, kde je ta nekonecna vladni konspirace? Misto toho Ceskorusky reznici skladaji z lidskych casti Frankensteina a Mulder se Sculyovou resi dokola tu samou otazku. Akce a napeti velice poskromnu, to nejsou ta akta na ktera jsme byli zvykli. Nehezky konec jednoho nadejneho serialu, zavrazdeneho vlastnim otcem. ()

BoredSeal

Místo důstojného finále pro nedostatečně uzavřený seriál (mimozemská invaze přijde v roce 2012, vzpomínáte?) vyplýtval Carter přízeň a prachy studia na suchý krimi film, kde jediná věc připomínající oddělení nevysvětlitelných záhad je pedofilní kněz trpící vizemi. Společné "manželské" scény Muldera a Scullyové ve mě vyvolávaly chuť popadnout nějaký zahradnický nástroj a jít se někomu pomstít za tuhle otravnou bídu. ()

HappySmile

Film byl sice v pohodě, ale nebylo to nic světoborného, prostě taková průměrná detektivka. Vlastně nejmenovat se hlavní hrdinové Mulder a Scullyová, tak upadne rychle v zapomnění. Hlavní dvojice mohly být klidně postavy z Měsíčního svitu nebo Vražedného pobřeží stejně tak dobře jako z Akt X, prostě by to vyšlo na stejno, takhle to možná aspoň potěší fanoušky tohoto seriálu, i když těm asi zase budou chybět paranormální jevy. Sice ve vás film asi nevyvolá nadšení, ale zklamaní rozhodně taky nebudete, takže klidně hurá do toho. ()

Joe321

Jelikož jsem zrovna dokoukal poslední dvě sezóny, do kterých jsem se odhodlával kvůli absenci Muldera nějakých osm let, tak mi I Want to Believe nějak tak splynulo se seriálem dohromady. Další krimi epizoda s oblibenými postavami. Jako samostatný film je to výstřel do prázdna. Hlavně po takovém čase. V době slávy prvních sezón by film pobyt v kinech možná i ustál. Od Cartera je to trošku podlé jak k fanouškům, čekal bych mytologický vývoj a hlubší zaměření na postavy, tak nefanouškům, těm se X-Files pojí zase jen s ufounama. Škoda, že tohle možná bude (bylo, je) stopka dalším projektům i přes ochotu dua Duchovny a Anderson pokračovat. První celovečerní film byl skvělý. Rád bych se ještě dočkal něčeho podobného. -"I don't believe this." -"You know, that's been your problem from the very beginning." ()

honajz2

Líbilo se mi to, dokonce mě to ani nenudilo, celý ten film funguje celkem dobře, ale je tu jeden zásadní problém, který se na hodnocení značně poznamená a to je to, že tohle celé má být v rámci seriálu Akta X. Sice už jsem dlouho neviděl ani jeden díl a k tomuhle filmu jsem se dostal hlavně kvůli tomu, že se opět jedná o jeden z filmů, který jsem chtěl vidět jako mladší, ale jestli s dobře pamatuju - nešlo v Aktách X náhodou především o UFO? Jo, občas tam bylo i nějaké jiné jevy, co si pamatuju, ale to UFO tam bylo základní. A proto si z toho filmu nakonec připadám tak trochu ochuzený, protože tohle by klidně mohla být i obyčejná kriminálka, kdyby tam nebyl Mulder a Scullyová. U Akt X bych fakt čekal film na téma UFO a mimozemšťané, tohle se tomu ani zdálky nepřibližuje, jednou se tady zmíní Mulderova sestra a to je všechno. Jinak se mi ten film ale líbil, i když v některých místech je to hluché nebo utahané a pár scén je celkem divných (věřící rodiče chtějí pro svého syna eutanazii?), ale i tak je ten film dobrý, akorát mu nedovedu odpustit, že to vlastně měla být Akta X a tak nějak... nebyla úplně. Jinak pokud na to někdy narazím, tak si to klidně pustím znovu. 4* ()

Jino

Když jsem se díval na seriál, tak jsem se těšíval zpravidla na díly o paranormálních jevech, kryptozoologických úkazech a UFO. Jiné díly mě až tak moc nebrali a tohle je právě ten případ. Je sice hezké, že se Mulder a Scullyová vrátili, ale čekal jsem od toho víc než drsnou kriminálku. Ve skrytu duše jsem doufal, že se Carter zaměří na hororový žánr. Budování napětí šlo tady jaksi kolem, chvíli jsem si připadal jakobych opravdu sledoval "jen" seriálový díl. Určitý podíl má na tom také pro mě otravná vedlejší dějová linie (s tím nemocným chlapcem). Na doktorské prostředí preferuju jiného hrdinu - stačí mi House. Scullyová byla divná a nakonec jsem si stejně kromě jedné myšlenky z této dějové linky neodnesl nic. Finále nebylo moc působivé a myslím si, že celovečerní film by si zasloužil lepší finále. Navíc pokud se jedná o návrat Akt X. 40% ()

Petoss1

Zázrak sa nekonal a tak nové Akty X nepriniesli nič čo by sme tu už nemali. Tvorcovia aspoň mohli vytasiť nejakú zápletku s UFO pretože toto mi pripadalo ako pilotný diel novej série. Nič viac, nič menej. 60% ()

Attta

Film jě sice možná pěkně natočený, ale totálně se vyhnul obloukem tomu, čemu se říká X-files. Jestli tomuhle říkají případ pro ty dva tak tím popřeli celý seriál. Prostě slabý čajík. ()

bourec

Musim uznat,že ten film sem dost nekriticky obodoval čtyřma hvězdama,ale zpětně to je fakt špatný.Ani drsná krimoška,ani mysteriózní,ani nic.Navíc scénář je tak slabej,že fouknout vítr,tak se to celý rozletí jak hromádka neštěstí.40%. ()

Crawler-D

Nebýt postav Muldera a Scullyové, byl by to prachobyčejný thriller o neparanormalním "problému" (nechci prozrazovat, když už na to Foxové tak pracně vyhlásili informační embargo, i když není nic, co by mohlo uniknout). Takhle se tam ještě řeší jejich vztah, jako by toho za těch devět sezón neměl dost. ()

Trainspotter

Krásné a nostalgické připomenutí mého dětství, kdy po každém shlédnutí dílu X Files jsem měl hrůzu v očích a dobře týden jsem nemohl v noci usnout ze strachu před únosem mimozemšťanem. A právě v tom byl kámen úrazu celého posledního filmu; cyhběli mi tam právě UFO. Ne, že by nebylo zajímavý, jak chlápkovi teče z očí místo slz krev, ale flying talíře by byly mnohem lepší. Kinak jsem se příjemně bavil a potěšila mě i přítomnost Skinnera. ()

moviefreak

Nastava tu ten isty problem ako u Bathoricky....ked divak vysiel z kina povedal...ved to nebol horror...a ked skoncili Akta tak....a kde boli mimozemstania? Dobre natocene, zaujimave, ale len pre fanusikov.... ()

cubajz

občas zmatené, občas trapné nebo kýčovité a hlavně celkově tak nějak bez atraktivní zápletky, ale hlavní postavy jsou pořád sympaťáci i v tomto nemastném-neslaném celovečeráku. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část