Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

RobbieM@N

Nuda na entou, prachbídný film, i název klame, v těchto Aktech X nenajdete nic paranormálního, tvůrce vůbec nechápu pokud z toho chtěli udělat kriminálku tak postava Otce Joea je zde naprosto zbytečná, pravděpodobně měl zajistit tu nutnou "tajemnost" příběhu, to se rozhodně nepovedlo, Mulder a Scully kupí rádoby chytré dialogy, které šustí papírem a není v nich žádný náboj, jakoby Davida vyčerpalo účinkování v Californication, avšak viňme hlavně Chrise Cartera, který to doslova podělal. ()

LuNaj

Jsem velkým fanouškem Akt X. Seriál zbožňuju, z prvního celovečerního filmu jsem byl nadšen. O to víc mě zamrzelo, když v tomto dílku chybí jakýkoliv nádech tajemna. Médium v podobě otce Joea neberu. To už nejsou ta správná Akta X. Nebýt Muldera a Scullyové, tak bych ani netipnul, že to má něco společného s kultovním seriálem. Jako thriller je film bezvadný, přesto... Jsem opravdu na pochybách, kolik * mám filmu dát. 3? 4? Dám 4, ale o fous. ()

pride

Je mi to veľmi tažko uznať, ale skutočne to bolo pre mňa veľkým sklamaním. Toto malo od Aktov X aké všetci poznáme veľmi ďaleko. AX boli pre mňa vždy synonymom strachu, zimomriavok a strachu zaspávať pri zhasnutej lampe no tuna sa nič také nedeje. Bola z toho obyčajná kriminálka, ktorá sice cekom funguje. Ale vôbec nechápem významu tohoto filmu. ()

Grunt

Je to film o Aktech-X, ale zase tak tajemně se netváří. Kdybych jej měl brát jakožto fanoušek této série, mohl bych být trochu zklamán. Nakonec jsem se ale nenudil a byl jsem relativně spokojený, prostě bylo fajn zase vidět tuhle dvojku spolu. ()

petisek

Samotný film je tak za 3* - dejovo by to mohla byť obyčajná priemerná epizóda zo seriálu (nechápem, prečo vybrali práve tento námet pre celovečerný film). Tú štvrtú * dávam za záverečné titulky - jedny z "najhaluznejších", aké som kedy videl - tento film sa rozhodne oplatí dopozerať do konca... :-) ()

Mes-siah

Drsné ako Akty X bývajú. No záhadné tu toho nieje moc. Priam nič. Ako píše KevSpa, je to len kriminálka a to je na Akta X málo. Ale aj tak to má niečo doseba. Skôr nostalgia ako prevedenie, čí príbeh. Ale aj to sa počíta. ()

ab.dul

Tajemná atmosféra sálela hned od začátku filmu, ale ne ta typická pro Akta X, kterou jsem vídával na obrazovce televize při seriálové podobě epizod. Hodně kriminálka, málo nadpřirozena. Nechci ale film odsuzovat, protože se mi líbil. Kdyby v hlavní roli nebyli Mulder a Scullyová, ani bych nepoznal, že se jedná o Akta X. ()

GianniP

Trochu zklamání. Žádné velké záhady nečekejte. Nešlo poznat co je vlastně hlavním tématem, jestli vyšetřování ohledně nezvěstných nebo probírání soukromých záležitostí a problémů Muldera a Scullyové. Spíš to vypadalo na to druhé. Kvalita je na úrovni slabších dílů asi tak z posledních 2 nebo 3 sérií seriálu. ()

Pharlap

Ja nevim.. vo K***A hodne slabsi nez jsem cekal! Kdyz uz i Spielberg muze do Indiany Jonese nacpar UFO, tak proc sakra hleda inspiracii ke scenari, scenarista Foxe Muldera v CSI: Miami resp. L.V.??!! Ceho se dockame dalsiho? Celovecerni film pro Grissoma a spol.??! Opravdu jsem cekal dalsi "spookie movie" na tema hledani "alien spiecies'' .. A co jsem dostal? Nudnou tuctovku, kterou si jiz NIDKY na svem DVD nepustim! A to jsem fanda X-files! ()

RedRain

Ou to zabolelo... Radši se na to měl Carter vykašlat. Děj filmu by skutečně obstál jen v seriálu, na celovečerák je to slaboučké. Billy Connolly je skvělý, Hank Moody taky. A Lew Ashby jako ruský záporák? Pro fanoušky seriálu Californication je to vskutku bizarní podívaná. ()

Majo911

Ked som zapinal tento film tak som cakal horor, priseri, mimozenstanov. Ale nic s toho sa nekonalo, len nuda nuda a este raz nuda, pustil som ten film mamine a aj dedkovi. Dedko zaspal mamina po 30 min odisla ze ju to nebavi. Ale fanusikov serialu asi potesi. ()

imarvin

Není to špatný film, ale vzhledem k tomu, co jsme za ta léta mohli z Akt X vidět, jde o slabší až průměrný kousek. Je sice fakt, že 15 let čekám na polibek Muldera a Scullyové, ale úpřímně řečeno, čekal bych to za lepších okolností. Tomuhle bijáku by asi spíše seděla jen televizní obrazovka. Něco jako návrat úspěšného seriálu po několika letech. Za prvním celovečerním filmem pokulhává naprosto ve všem. A pro mě je to veliké zklamání. Myslel, že se budu dobře bavit, ale mé nadšení ochladlo po několika minutách filmu a až do závěru se to nezlepšilo. Bohužel! ()

Landier

Pokud snad uvažujete nad koupí tohoto filmu na dvd, či jen jeho stažením z internetu - hledejte pouze závěrečné titulky, které Vám odhalí křivky Gillian Anderson "skryté" v černých plavkách, nic podstatnějšího film nenabízí ... ()

unrocker

Klasická kriminálka od tvůrcu AKTA X. Nic extra napínavého a skvělého to není , to že Mulder spí se Scullyovou to je mazec , vůbec jsem nepochopil proč vlastně na tento případ povolaly tyhle dve, když šlo o obyčejné vraždy. No a největší síla je jak záporáci doktoři chvíli mluví rusky a chvíli zase česky, je to fakt sranda. ()

Cortesz

Bylo milé vidět Duchovny a Anderson zase spolu v jejich nejslavnějších rolích, ale čekal jsem za prvé něco víc a za druhé, a to především něco jiného, více mysteriózního a hlavně nějaké pořádné sci-fi s UFO tématikou. Nic z toho se bohužel nekonalo, a to je velká škoda. Dějově to není nejhorší, ale na celovečerní film je to málo, kdyby to byl obyčejný řadový díl seriálu, řekl bych si, že to byl jeden z těch lehce nadprůměrných, ale jako celovečerák je to málo. Konec konců se mi zdá, že tento film spíše slavné sérii uškodil, tvůrci měli natočit důstojné finální zakončení a ne tuto natahovanou epizodu. ()

Solverino

Velmi podprůměrné, slabé a řídké :( Kouknul jsem jen z nostalgie po starých Aktech X, ale tohle je fakt nudné a trapné, dalo by se řící Muldra a Scullyové nedůstojné! ()

Bigwave

Nevím kam se stratilo to tajemno. Akta X u mě byl prostě film o tajemnu, nadpřirozenu, zelených mužíčcích, kosmických lodích, nevysvětlitelných záhadách. Tohle byla taková laciná kriminálka. Celý děj a očekávání od filmu se pokusili zachránit jasnovědeckým pedofilním knězem a jistým božím zásahem. U mě slabé. Seriál jsem obdivoval a první celovečerák taky. Ale tohle mě sklamalo. Slabší průměrná detektivka ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část