Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Vxxx

"Sometimes adults don't know what they're talking about." Vůbec né špatně zpracovaný film :) Na můj vkus moc dlouhý. Myslím teda, že ten příběh Burton zbytečně natáhl, mohl z toho udělat mnohem lepší kraťas. Ale i tak. Není to nic extra, ale nenudila jsem se. 3* ()

ivishka

Asi jsem měkota, ale normálně bych dala odpad - kdyby nešlo o Burtona. Není to přímo zlý režisér jsou filmy, které od něj pořád zbožňuji například Střihoruký Edward nebo Karlík a továrna na čokoládu. Bohužel to je asi všechno(zatím). I mistr tesař se někdy utne, ale tohle byla od začátku do konce děsná nuda. Ani hlas Winony Ryder mi nestačil k tomu, abych se pobavila i když se všelijak pitvořila. Nelíbí se mi tahle jeho "pokroková" animace a to je můj soukromý názor - děsí mě podobně jako Koralína s knoflíkama místo očí a postava té blond holčičky vlastnící věštící kočku pomocí výkalů jakoby z oka vypadla nějaké hororové postavě. Strašná nuda .....co na to říct filmově jsem naprostý laik ale dám hodně na působení celkového dojmu a nejhorší na filmu je, když je vám naprosto ukraden příběh hlavního hrdiny Viktora a jeho Sparkyho...Po dobu kdy jsem se na to dokázala dívat mě pouze bavila představa toho, že by snad postavu malého klučiny daboval Johnny Depp(což nedaboval)a setkali by se s Winonou Ryder ve studiu :-D dost možná by Burtona Winona zažalovala :-D.... ()

Lamiczka

Tim Burton se letos ještě jednou vrátil, vyměnil upíry za oživlé mrtvolky zvířat a tak trošku vykradl sám sebe. Inspiraci k tomuto snímku totiž našel ve vlastní tvorbě, ve stejnojmenném krátkometrážním snímku z roku 1984. Z hrané formy se opět přešlo na animovanou, která Timově tvorbě tak sluší, je hlavním tahákem filmu a zalepuje díru po nepříliš povedených Temných stínech. Postavičky jsou jako vystřižené z kouzelné Mrtvé nevěsty a není se ani čemu divit, když se na tvorbě podílel takřka stejný autorský tým. Ostatně i podoby obou Victorů jsou téměř identické. Další postavy jsou parádně vykreslené, ať už je to šišlající Edgar, záškodnický Toshiaki, okatá Weird Girl nebo naprosto cool Elsa Van Helsing, která je v Americe na návštěvě z Holandska. Je vidět, že s postavičkami si animátoři vyhráli a opět předvedli precizní práci. Škoda, že se tolik chvály nedá říct o zbytku filmu, který svým roztahaným příběhem po chvíli přestává bavit. Skvělý závěr bohužel nezachraňuje nudnou vatu, která je rozplizlá ve zbytku filmu. Asi by se Tim měl otočit, přestat vykrádat svojí vlastní skvělou tvorbu a zkusit vytvořit zase něco originálního. Věřím, že v jeho bláznivé hlavě je spousta nápadů a určitě se těším na další jeho filmařský počin. ()

PKD

Dal bych i 4,ale Burton umí/uměl i líp. Rozhodně doporučuju originál. Zvláště postava Edgara (inspirována zcela očividně dle Igora) je skvěle namluvená. P.s. a ta děsivá bílá čičinka, co sere hovínka ve tvaru V :-))) Plus ten závěrečný song, tak to je nářez. ()

Tony.cs

Tak trošku předvídatelné, ne tolik zábavné jako Mrtvá nevěsta, nebo Ukradené Vánoce. Spíše to je takové pohodové, místy až uspávající. Dětsky přirozené, ale nakonec stejně nejvíc potěší Sleepy Hollowský mlýn. ()

Tirion

Vizuálně vypadá tenhle specifický animák úžasně. Ale já osobně postrádám trochu duše a tvořivosti. Scénář i výtvarná stránka jsou svým způsobem vynikající, ale už nevidím originalitu a nemohu se zbavit dojmu, že Burton vyváří již poněkolikáté své vlastní kosti, aby nám neustále vařil stejnou polévku, která je sice výborná, ale začínám se jí přejídat. A i když tu "bramboračku" milujete, občas chcete změnu. To však nemění nic na faktu, že si tyhle černobílé hrdiny zamilujete a zejména Sparky pro Vás bude vzorem věrného a citlivého přítele. ()

ABLABLABLA

Možná že Burton udělal chybu, že se snažil svůj motiv z mládí přepracovat, protože tohle bylo výrazně horší než původní Frankenweenie. Tohle se mi líbilo méně. Byly tam přidané zbytečně věci navíc.. jakože ta godzilla??? Wtf??? A vůbec všechno, co tam bylo naprosto zbytečné a dělala z toho akorát šaškárnu. A ještě tam strčil něco jako prvek "romantiky/lásky" těch dvou psů... takže tohle nebyl šťastný počin Time. ()

René.girl

Jeden z nejpovedenějších "animáků" poslední doby....ale opět si nemůžu odpustit poznámku: "Tim Burton to umí ještě o trochu lépe". 72% ()

Kaluž

Ale jo, pořád to tam je. Hůl je zatím celá, Time. Ty vtipné odkazy na stařičké horory jsou ale nejvíc, fanoušek ve mně se tetelí radostí. Až nám zase jednou umře křeček, jdu rovnou na půdu. ()

salalala

Po standardní Alence a nevýrazných Temných stínech, konečně něco, nad čím burtonovský fanda zaplesá. Je sice znát, že původní půlhodinová stopáž se někdy nutně natahuje, ale Burton to natočil tak skvěle, že to vlastně vůbec nevadí. Citace starých hororů jsou super a roztomilé, postavičky opět typicky burtonovské a podivínské, takže body k dobru. Navíc některé vizuální fórky jsou jednoduché, ale nesmírně účelné. Stejně tak je vyvedený dabing, kde zejména Winona Ryder a Martin Landau kralují. Škoda jen, že se k tomu všemu na konci přidávají ta monstra, protože je to zcela zbytečné. Pocta Godzille je fajn, ale tvůrce si ji pro tentokrát mohl odpustit. Velice příjemný filmek, který zaslouží čtyři hvězdy a 70% a po dlouhé době Burton, který nezklame. Jen musíme počítat s tím, že nepřináší nic nového a Burton točí další variaci na totéž a začíná se opakovat. Jsem zvědav, s čím přijde příště. ()

runner85

Spraviť z tohoto ale 15 minútový kraťas a bol by som aj rád, ale toto natiahnuť na 83 minút je nonsens ... žiadna akcia, nuda, trápnosť, potom zase nuda ... ()

Aleee89

Nikdy jsem nebyla nekritickým obdivovatelem a přívržencem Tima Burtona, proto jsem i k tomuto filmu přistupovala s chladnou hlavou a nulovými očekáváními. Pěkný vizuál zdatně maskuje absenci něčeho hlubšího. I když se objevilo pár dojímavých scén, jako celek to působí spíše jako přehlídka technických možností. Je to taková jednohubka, která neurazí, nenadchne, zhlédnete ji a ona vyšumí. ()

TominoLa

Určitě lepší podívaná než Temné stíny, ale přesto to neni ten Burton jakého mám rád. Snad se ještě dočkám. ()

marleyy

70% Kino. Starý dobrý úleťák Burton namixovaný 3D anime verzí. Já prvotinu neviděl, ale tato verze mě bavila. Animace a postavy měli opravdu zábavný look. ()

Dont

Podle mého názoru trestuhodně promarněná příležitost. Frankenweenie měl potenciál jako málo jiných strašidelných animáků, navíc podpořený osobou režiséra Tima Burtona, ale nedokázal z toho vytěžit nic výjimečného. Čitelná je Burtonova inspirace některými jeho předchozími kousky (Karlík a továrna na čokoládu, Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta), zpočátku film zaujme svou temnou atmosférou, celkově je ale příliš nekonzistentní, postupně ztrácí dech a nakonec ve mně zanechal dojem průměrného snímku. ()

fmash

Fajnové loutky a děti, které jako by vypadly z The Melancholy Death of Oyster Boy. Kvalitní základ, byť působí lehce jako manýra, protože za poslední léta se podobný styl úchylné estetiky značně rozšířil, jak ví asi každý, kdo se občas otře o výtvarnické servery na internetu. Co naplat, že Burton je průkopník. Jenom na zajímavé obraznosti se bezvadný příběh postavit nedá, a zbytek je v tomto případě celkem nezajímavá, byť poučná povídačka o tom, že věci se mají dělat „se srdíčkem“, jinak vědec nevynalezne elektrárnu, nýbrž atomovku, že i zdravý rozum má bez něj své limity, a že i ten rozezlený průměrný dav se dá ovládnout, když mu předhodíte něco srdceryvného. ... ... Jak už to s Burtonem mívám, když se nabaží oči, začnu se zpravidla nudit. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů