Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Terva

CITÁT - Je to normální kluk, akorát má svůj vlastní svět........... Krásně ponurý Burtonovský snímek plný temné lásky a přátelství. CITÁT - Máš hlad? Tak tě dobijem....... Viděli jste jejich učebnice? Podle nich už Pluto není planeta!!! Za mých mladých let to byla skvělá planeta!!....... Přeměna kočky Fouska byla mrazivá. CITÁT - Či či číííííí......... Okolo 73 minuty se obyvatelé Nového Hollandska shromáždí před místním kinem. Na poutači je napsaný film, který právě dávají. Tím filmem je Bambi. ()

Seabeast

Burtonovský animák s trochou mordbidní nadsázky pro děcka, ale vlastně i pro celou rodinu. Stylizací městečka a postav mi to maličko připomnělo Střihorukého Edwarda a má to celkově pěkný záhrobní nádech. Němůžu si pomoci, ale veškeré animáky, co se v poslední době plodí mi příjdou všechny na jedno brdo a Frankenweenie není výjimkou. Stále to na mě působí šablonovitě, ať už vývinem příběhu, charaktery postav, vtípkami, nadsázkou atd., jen to má pokaždé jiný obal. Veškeré tyhle animáky jsou pro mě jen jako takové jednohubky. Opravdu mě dlouho žádný současný animák z dílen Pixaru, Dreamworks, Walt Disney a dalších nechytnul tak za srdce. Každopádně Frankenweenie své kvality má a vedle povedené animace nabídne i lehký punc hororové atmosféry a vkusnou teatrálnost. ()

JohnCZ

Trochu jsem se bál, že celovečerní verze původního kraťasu bude zbytečně natahovat něco, čemu ten krátkometrážní formát naopak slušel. A bál jsem se zbytečně. Animovaný Frankenweenie je spíš reimaginace a původní nápad v mnohém rozšiřuje, po stránce logiky příjemně doplňuje a zároveň více přibližuje mainstreamovému publiku odkojenému moderními animáky. Byť naštěstí stále se zachováním burtonovské lehce morbidní poetiky. Za mě dobrý! ()

villon17

Docela zklamání, nebála jsem se, ani nesmála, věčně pomalá hudba a očesaný dialogy mě spíš nudily. Nápad pěknej, zpracování a to všecko okolo taky, ale nezaujalo mě to. Přišlo mi to spíš jako "hlavně něco natočit, je jedno co, honem, Oscaři se blížej..." ()

Hoyt

Po velmi špatných Temný stínech si Tim trošku napravil reputaci, bohužel zatím jen animákem, kterému ale nechybí jeho klasické rysy jak už hororové nebo komediální prvky. Sparkyho jsem si těžce zamiloval. ()

Ajinka126

Nemůžu si pomoct, ale mám k tomuto filmu osobní vztah. Burtona nade vše miluji a svého psího nejlepšího kamaráda mám taky, takže výsledkem bylo proplakané kino. Vím, jaké to je, ztratit němého přítele, kterého jsi si sami vychovali k obrazu svému. Mě se vskutku líbila i animace a zejména fakt, že to bylo dělané v černo bílém provedení. Nemám výhrad.. Když se něco dělá s láskou, tak to u mě funguje ;). ()

liquido26

Super animák, který oceňuju hlavně kvůli krásné černobílé animaci a velkému množství narážek a odkazů na staré horory (Frankenstein, Frankensteinova nevěsta, Nosferatu, Mumie, nebo záběry Drákuly s Christopherem Lee). ()

corpsy

Ukážkový burtonovský animák, ktorý poteší viac hororových fanúšikov ( neskutočné množstvo odkazov na tento žáner ) ako mladé publikum. Dizajn je tu dokonalý. ()

PauloZ

Je to pěkné, milé, dojemné, hororové a stylisticky výborné. Prostě typický Burton, ale pouze po vizuální stránce. Lehce mi na tom v Burtonově podání totiž vadí jedna věc, a to je ten příliš jednoduchoučký, lineární a prvoplánový příběh. Z toho námětu šlo určitě vytřískat nápaditější a rafinovanější vyprávění. Frankenweenie rozhodně není tuctovka, už kvůli té stylizaci. Hororové pojetí je výborné a černobílý filtr tomu jenom pomohl. Pro fanoušky animovaných filmů to bude určitě skvělý kousek, ale fanoušci Burtona budou nejspíš zklamáni. Já mám chuť napálit 4*, protože se mi to opravdu líbilo a Sparky je velmi roztomilý, ale na Burtona je to prostě takové vlažné a hlavně bez snahy něco zkomplikovat, překvapit diváka, rafinovaně něco promyslet. Zde naprosto převládá ta triviálnost dějové linky, což je škoda. Zatím 4*, přesně 3,5*, uvidím jak se mi to rozleží v hlavě. ()

Astaroth12

Tak po pozretí tohoto animáku som zistil,že Tim Burton je psychopat,a to on určite je.Točí jednu morbídnosť za druhou a zatiaľ mu to vychádza.Podla mňa jedna s vynikajúcich parodií.A do toho skvelá hudba atmosféra ako vyšitá.Aj animácia bola na vysokej úrovni,ako sa od Burtona očakáva.Najprv som nechápal prečo je film čiernobieli,ale zapadalo to do deja ako riť na šerbel.Mrtvá nevesta sa mi páčila o niečo viac,tak nemožem dat plný počet. ()

FFilipCZ

No komedie to teda zrovna není. Vím, že ta černobílá má určitě nějakej svůj smysl, ale mě to hodně kazilo dojem z celého filmu. Jinak hudba i postavičky typicky Burtonovské. ()

Molikop

Styl Burtonovi práce je opravdu jedinečný a vážně skvěle se hodí právě k tomuto příběhu. Zajímavý, zábavný, jemně strašidelný, ale zároveň né tak, aby ho nemohli sledovat děti. Klasická dvojice: samotářský kluk a jeho pes, kdo by odolal tomu (doslova) nerozlučnému páru? Konečně hrdinové, kterým zase budeme fandit od začátku až dokonce(na rozdíl od většiny hlavních postav z posledních Brutonovích filmů). První půlka, která byla neuvěřitelně poutavá, byla trochu sražená na kolena absurdností té druhé. Nejsem si jistá, jestli to bylo naschvál nadsazeno tak, aby se diváci zasmáli, nebo to autoři opravdu mysleli vážně. Já se každopádně nechala pobavit a přijala závěrečnou „bitvu“ spíš jako komediální prvek, než jako dramatické vyvrcholení. Řadím Frankenweenieho jako další povedený animák z rukou Tima Burtona, mezi ty nejlepší z animáků. ()

ledzepfan

Taková fajn pohádka na čtvrteční odpoledne-potažmo večer....Potěší hlavně hromada drobných odkazů(Radon, Gamera, Hello Kitty, Frankenstein(ova nevěsta) atd..) ale jinak je to prostě hlavně filmová značka. Filmová značka Burton a ta se vyznačuje tím(jako každá jiná úspěšná značka), že se zkrátka nemění. Jedna-nadšená-skupina diváků tak dostane přesně to co chce a očekává a druhá-otrávená-skupina diváků dostane zase a znova to samé co viděli už xyz krát a co už ničím nepřekvapí. Já patřím do té druhé skupiny-Burton už mě nudí a pokaždé když mu dám znovu šanci v naději, že se vytasí s nějákým novým nápadem, fintičnou, motivem, námětem, vizuálem atd-jsem zklamaný, protože je to zase to samé.. Z toho vyplývají dva možné závěry(jeden smutnější než druhý)=1 Burton se už více než 20let plácá v jednom a tom samém, protože není schopen své umělecké myšlení posunout někam jinam. 2.Burton už jen hrabe prachy a dává tak divákovi neautentické ale líbivé a populární obrázky........... Neuráží mě to jako Dark Shadows, ale rozhodně mě to ani nechytá za srdce :/... No-aspoň, že v tom tentokrát(pro změnu) nefiguroval Depp. ()

Krissty

Nádherný film, který má hloubku. Jde z něj cítit ten klasický Burton tak, jak jsme ho znali dřív a to je úžasné. Ty animace jsou opravdu okouzlující, postavy jsou dokonalé a dabing perfektní! Celé je to roztomilé, krásné, vtipné, strašidelné, je tam všechno, co tam být má. Sparkyho si musí oblíbit každý... Ale mě osobně nejvíc dostala Weird Girl! Takhle dobrý animák už jsem hodně dlouho neviděla :) ()

maddy

Komerčná sebevražda natočiť v dobe pestrofarebných graficky dokonalých pixaroviek čiernobiely animák s odkazmi na hororovú tvorbu 30.- 50. rokov predošlého storočia. Burton síce opäť raz vykráda samého seba a vytvoril tisíc krát omieľanú variáciu na Corpse Bride alebo Nightmare Before Christmas, ale aj napriek tomu to je stále mŕtvolne pútavé a rozprávkovo morbídne. Karikatúrne postavičky s vizážou „zombíkov“ dokázali aj tentokrát predvídateľnému príbehu vdýchnuť srdce. Nechýba plno odkazov na staré hororové snímky, ktoré ocenia hlavne dospelí. Neviem ako príjmu takýto príbeh deti, ale pokiaľ Vám atmosféra Burtonových animákov učarovala doteraz, tak ani Frankenweenie nesklame. Všetko pokazí až prekombinovaný záver, ktorý už zbytočne plácal jedno monštrum cez druhé, pôsobí len rádoby veľkolepo, chýbalo mu napätie, a už aj humor, aby mohol byť nakoniec vyriešený a useknutý po dvoch strihoch s nápisom „The End“ bez nejakého pocitu zadosťučinenia. CELKOVO: 3,5* ()

agentmiky

Jak to jen ten Tim Burton dělá,že jeho filmy se mi tak líbí.Já bych tento snímek možná srovnal s Mrtvou Nevěstou,protože ty postavy byly graficky podobně udělány.Ta atmosféra filmu je už od prvních minut strhující a úplně vás dostane.Pak mě dostalo,že rodina hlavního hrdiny se jmenuje Frankeinsteinova.No prostě skvělý film a musím jen doporučit.Ale možná se nehodí pro menší děti.Ty postavy jsou trochu děsící.Jinak za mě 80% ()

MartinezZ

Po moc pěkné Alence se Burton vrátil zase zpět do svých zajetých kolejí. U mě je to Burtonovo mínus, protože jsem čekal, že už by jeho další filmy mohly být zajímavější. Nu, vypadá to pěkně a muselo to dát práce, ale i těch 87 minut je pekelně dlouhých. Existence některých postav nedává smysl, žádný vývoj příběhu, protože je to celé průhledné jak igelitový pytlík, a navíc [SPOILER] už trochu přespříliš s oživováním všeho možného a záchranou města, uff. Alespoň kdyby konec znamenal konečné spočinutí Sparkyho. [/SPOILER]. Standardní Burtonovka. Nebýt Tim tak okouzlen smrtí, mohl by ho celého odkoupit Disney a zařadit ho vedle Pixaru mezi další akvizice, nadále produkující "jen pouhý" standard. ()

zlabus

Burton po průměrném Dark Shadows, naprosto hrozné Alence a slabém Karlíkovi (jediná kvalitní věc za poslední dobu je Sweeney Todd, ale tam bych si měl někdy dát druhou projekci) konečně přišel s něčím ve stylu jeho klasických dílek, plných hravosti, imaginace a podivných postaviček. Přimíchal trochu kritiky maloměstské (ne)inteligence a to celé v remaku nebo de facto rozažení jednoho ze svých prvních, tou dobou ještě krátkometrážních, počuinů. Frankenweenie fungoval už v roce 84 a v celovečerní stopáži funguje poměrně stejně, jen škoda lehkého poklesu tempa v prostřední části. Skvělá animace, bezchybně vybraní dabéři (Winona! a Martin Landau nejlepší) a ten závěrečný úlet do monster horroru mě osobně taky potěšil. A do toho samozřejmě ta hromada odkazů, ať už na samotného frankensteina (želva jménem Shelly mě potěšila), na drákulu, na godzillu a hromadu dalších. Za mě palec nahoru, po dlouhé době Burton, u kterýho mi nevadí, že se vykrádá. Jen už si moc nedovedu představit, že se mu něco podobného ještě někdy povede. 85% ()

Hannibal92

Tak Burton se v tom určitě nezapře a člověk prostě pozná že je to jeho dílo. Animace jsou nádherné, černobílá tomu dodává úžasnou atmosféru, všechny postavy jsou vzhledově dokonale sladěné se svou povahou. Ale tím to bohužel nějak tak končí, příběh a dějová linie nedopadli zrovna nejlépe a myslím že je to škoda. Možná by to tak nevadilo pokud by se jednalo o pohádku pro děti, jenže to tohle není. Myslím že Burton má na propracovanější příběh. [Cinestar Anděl - 9.1.2013] ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů