markuc

Kazdopadne zajimavy film, ktery si zaslouzi vice pozornosti. V podstate psychologicka sonda do drsneho prostredi americkeho vezeni. Takto nejak mel vypadat Prison Break a byl by rozhodne zajimavejsi. Originalni zpracovani, neobvykla myslenka a dechberouci zpracovani. Prijemne mne prekvapil Val Kilmer - vyzaz dost podobna Bigu Lebowskemu. Rozhodne film, ktery stoji za to videt. ()

Sfinkter

Struktura tří odlišných charakterů je rozehrána výborně, prostředí věznice je vykresleno neidylicky - tak jak by mělo vypadat. Happyend mi tentokrát nevadil, protože v tomto snímku si ho musí přát každý. ()

Jizni Tlapa

Klasika "loch" žánru, která sází na dva základní stavební kameny a sice, přirozeně nenásilné zpracování celého příběhu a herecké výkony. Žádné prodlevy,žádné pomlky-rovnou na věc. Dorff s Perrineauem předvádějí to vůbec nejvíc, čímž snímek obohacuje divákův prožitek. Bohužel ale...skvěle "vystajlovaný" Kilmer. Tak obrovská herecká ikona a tak slabý, ošizený výkon si společně s jedinou, o hůř hrající dětskou hvězdou, pátou prostě nezaslouží!! ()

Ryuuhei

» Předmluva: Náhodné zkysnutí nočního televizního vysílání mě přivedlo na film, který jsem už kdysi viděl. » Pozitiva: Typický příběh zasazený do vězeňského prostředí, který rozhodně neurazí. Jednání postav jsou ve většině naprosto pochopitelná. » Negativa: Kolikrát jsme tu už měli člověka uvězněného díky hloupé chybě, nebo naopak úplně nevinného? Kolikrát šlo o nadvládu bachařů, o přátelství mezi vězni a následném nastolení spravedlnosti na obou stranách? Nenacházím nic originálního, možná jen, že se zde z vězení neutíká, ani o to není pokus. Nic nového pod sluncem, bez špetky skutečné kreativity. V navíc ne moc pěkném, až televizním hávu. » Subjektivně: Děsivě přehodnocený film, i když mě osobně rozhodně ani zdaleka nenudil. » Celkově: Pro fanoušky vězeňských dramat dobré, ale ti, jenž mají z žánru něco už nakoukáno, sami budou muset uznat, že něco na tento způsob už viděli nejméně 2x. A mnohem lépe zpracované. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na Nově. ()

Beky

Téměř stoprocentně strhující film, dostal mě, bavil mě!! Tleskám skvělým hereckým výkonům, houstnoucí atmosféra se dala krájet!! Je neskutečný, opravdu neskutečný, nijak zvlášť jsem se nepídil po tom, kdo ve filmu hraje, věděl jsem o Dorffovi...a to je všechno a teď to přijde, nepoznal jsem vůbec, ale vůbec Kilmera, celou dobu jsem si myslel, že je to Jeff Bridges, tomu říkám faux pa!! Jako zkušený filmový maniak se hluboce Kilmerovi omlouvám, protože moje komentáře pravidelně čte:)) a tohle by neunesl a možná by mě poslal na dvorek a moje prdel by poznala středověk, to já nechci, na to se mám příliš rád:)!! Jednou větou: Perfektní režie udělala z obecně známého tématu veliký film se skvělýma hereckýma výkonama!! ()

neoBlast

Režisér na nás hraje levnou botu, ale musím se přiznat, že po půl hodině jsem mu jí sežral takříkajíc i s navijákem. Kratičká úvodní kompozice vypadá strašně béčkově a stále po ní nevěříte, že scénárista takhle hloupě Dorffa posouvá dějem. Ale pak si mozek přivykl a byl jsem v tom. Špína, brutalita, bezmoc, bezpráví čouhají daleko na sto honů všemi směry a nutí hrdinovi fandit. Navíc skvěle fungují herci - můj favorit Dorff (Blade je dodnes pro mě jeho filmem) a i Kilmer a Perrineau hrají jedny z nejlepších výkonů kariéry. 70 % ()

uiu

Podle mého názoru zbytečně přeceňovaný film (co se hodnocení zde na csfd týče). Nabízí zajímavou myšlenku a sympatické postavy, ukazuje divákovi, jak to ve vězení chodí a jak ten hodnej vždycky skončí nejhůř, ale po skončení si říkáte, že zas taková bomba to nebyla a rozhodně to není film, na který byste se podívali podruhé. Pro Vala Kilmera je to jistě nejlepší role jeho kariéry a Stephen Dorff (kterého jsem naposledy snad viděla dávno předávno v Bladeovi) mě mile překvapil. PS: Rozhodně se nenechte odradit filmovým plakátem, který působí jako nějaké béčko a filmu dejte šanci. ()

Luk80

Mám rád filmy z vězeňského prostředí.Nasraní bachaři,rvačky mezi gangy,vězeňské pálenky.... Felon na mně zapůsobil skvělým dojmem, i když je to téma staré známé písníčky. Je fajn,na nic si nehrál a svou jednoduchostí si získává fanoušky,nevybočuje nikam do prázdna a ZÁPORNÉ POSTAVY jsou povedené. Hlavní bachař v base nezná bratra a v obchodě káže jak vést rodinný život. Felon neuhnul....... ()

rockwoman

Drsný vězenský drama, jedno z těch lepších co jsem kdy viděla. Je zajímavé sledovat jak se z citlivého člověka milujícího svou rodinu postupně stává někdo tvrdší, protože jedině tak může přežít to peklo. ..."Obvykle cituji slova druhých. Nejmenší co můžu, je dát ti pár originálů Johna Smithe. Nebude to poetické, ale bude to pravda. Ano, vězení tě znecitliví, ale také tě přinutí pochopit, co je nejdůležitější, rodina a loajalita. Protože zločinec jako ty ví, že ani jedno tady není. Neutíkej před tím kým ses stal zločinče, obejmi to, těž z toho a nikdy nezapomeň na čem skutečně záleží. A toto je moje poslední rada Wade Portere. Ochraňuj svou rodinu za každou cenu i kdybys byl nucen znovu zabít, protože kdybych musel, vyhladil bych celou planetu, abych měl tu svou zpátky. Sbohem příteli." ()

ywo666

Solídny film z väzeňské prostredia. Príbeh je zaujímavý, ale nevyhne sa prešlapom. Niektoré scény sú správne drsné. Prerod Dorffa je dobre zvládnutý. Kilmer je tu lepší ako sme u neho zvyknutý posledných 10 rokov. Je to taký nenápadný, žánrový filmík, ktorý asi nikoho nenadchne, ale ani neurazí. U mňa to má za 3 a pol *. ()

Timak

Wow, tak tohle jsem necekal. Skoda toho zaveru, kdy se vse v dobre obratilo. Ale ani ten zaver nemuze pokazit celkovy dojem, ktery je teda hodne dobry. Prijemne prekvapeni ()

zdenny

Velice slušný film z prostředí americké věznice. Docela jasně nám ukazuje, jak je americké vězeňství rozdílné od českého. Nejzajímavější postavou je postava poručíka, který nenávidí všechny vězně. Po 19 letech v kriminálu střežícím zločince nejtěžšího kalibru se ani není čemu divit. Je jasné, že udržet si čistou hlavu ve věznici nejtěžšího stupně je opravdu velice psychicky namáhavé a stresující. Pravdou ale je, že profesionál by měl mít trochu nadhled. Důležitá byla zmínka o tom, že kamery jsou instalovány pro bezpečnost příslušníků. U nás je to jinak a to pro kontrolu příslušníků - to je skutečně oficiální sdělení. Zde je největší rozdíl mezi americkým a českým vězeňstvím a pohledem veřejnosti na ně. Zatímco v Americe má vězeňský příslušník slušnou společenskou prestiž, v Česku nikoli - ba právě jednu z nejnižších. Proto v Americe lidem ani nezáleží na tom, jak zločinci ve vězení "trpí" - jsou to přece zločinci. Je to možná dáno i důvěrou v soudní systém, ve který v naší zemi věří málokdo. Co se týče filmu, tak zápletka klasická, vyústění už tak klasické ne. Kvalitní a místy slušně surový film, nad kterým by divák mohl pouvažovat, byť filosofickými myšlenkami dvakrát neoplývá. ()

Andreas83

Vynikající vězeňské drama která mě natolik pohltilo že jsem přestával vnímat čas a najednou byl konec, to je známka že jsem si to opravdu užíval. Herecké výkony a reálné vykreslení věznice dělají ze Zločince slušný zážitek. ()

Mishqo

bol to naozaj zaujímavý a pútavý film ktorý určite dopozeráte dokonca...možno nie originálny námet, niektoré scény mi pripadali absurdné, iné zase utopistické ale celé stojí to na hercoch a tí sú bezchybní (Dorff, Kilmer, Perrineau)...veľmi uveriteľný film :) ()

fefee

Tento snímok pôsobil dosť lacno avšak všade prítomná neustála dramatičnosť ani na chvíľku nenechá diváka oddýchnuť. Naturálne suché a surové, ale po výkone bravúrne a dramatické napätie zvládnuté na jedničku. (3,8*) ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční