Ošklivka Katka (TV seriál)

Komedie / Romantický

Česko, 2008, 73x52 min

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková, Tomáš Racek, Hana Křížková, Vojtěch Štulc, Alena Štréblová, Viola Ottová, Veronika Žilková, Lumír Olšovský, Ladislav Frej st., Jana Švandová, Ladislav Županič, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Vojtěch Hájek, Simona Postlerová, Liliana Malkina, Pavel Kikinčuk, Nancy Johannes, Agáta Prachařová, Radek Valenta, Barbora Mottlová, Vít Rohr, Kateřina Průšová, Pavel Trávníček, Mahulena Bočanová, Ewa Farna, Kateřina Pospíšilová, Daniel Nekonečný, Zuzana Belohorcová, Daniel Holovský, Jiří Maria Sieber, Dáša Kouřilová, Ondřej Kavan, Thomas Zielinski, Stanislav Lehký, Jitka Foltýnová, Veronika Petrová, Simona Prasková, Martin Maxa, Veronika Poláčková, Pavla Vojáčková, Jiří Ptáčník, Martin Sochor, Karel Pokorný, Lucie Benešová, Vanda Károlyi Konečná, Jan Brich, Radim Vašinka, Václav Knop, Monika Hladová, Petr Meissel, Zdeněk Palusga, Jelena Šebestová-Juklová, Karel Bělohradský, Dana Homolová, Jiří Krejčí, Markéta Coufalová, Mojmír Maděrič, Josef Hervert, Martin Veliký, Radek Zima, Tereza Hofová, Martin Učík, Erik Pardus, Ivo Šmoldas, Mária Dolanská, Petr Falc, Ruben Peguero, Jakub Jech, Jakub Leifer, Lukáš Král, Zdeněk Pikl, Aleš Hnídek, Gabriela Valcová, Peter Strenáčik, Jaroslav Mendel, Petra Ben Messaoud, Nikol Kouklová, Vilma Frantová, Martha Olšrová, Karolína Hlaváčková
  • lesumir

Konecne muzu rict, ze jsem videl ten nejhorsi serial na svete. Na tohle neni vubec pojmenovanim, hodnotim sice po prvnim dile, ale lepsi to uz urcite nebude. Tohle si prevzalo z originalu snad vsechn, dokonce to prevedlo jmena do cestiny vsech hlavnich protagonistu a nektere sceny paroduje hodne spatnym zpusobem.... -8/10(3.3.2008)

• ORIN

Jejda :)(12.3.2008)

Nejsem takový pokrytec, abych se odmítl přiznat k tomu, že jsem tento seriál pravidelně sledoval. A nejsem ani takový pokrytec, abych tomuto seriálu dával tolik moderní hodnocení "odpad". Ano, nedělá mi problém přiznat, že jsem tak 3/4 dílů viděl, narozdíl od zdejších hodnotitelů a komentujících, kterým stačilo ke "spravedlivému" hodnocení několik minut. A mnohdy jsem se i docela bavil. Ale musím uznat, že tomuto seriálu v mých očích docela ublížilo jakési přešlapování na místě. To bylo někdy kolem poloviny celého seriálu, kdy bylo do konce daleko a seriál přešlapoval na místě a nic zajímavého se v seriálu nedělo. To potom byly trapné a ještě trapnější dialogy a účast Martina Maxy a Mahuleny Bočanové, kteří si zahráli sami sebe, tomu nasadila korunu. To mi bylo trapně nejen za herce, ale i za tvůrce. Naopak seriálu velmi pomohla přítomnost Lumíra Olšovského, který se ve své roli úžasně vydováděl a svou přítomností seriál vždy oživil. Pokud se mi bude po tomto seriálu kvůli něčemu stýskat, tak to bude kvůli tomu, že už neuvidím Lumíra v roli Huga. On mě opravdu rozesmíval od začátku až do posledního dílu, kdy byla úžasná jeho reakce na to, jak krásná ženská vlastně Katka je. Díky tomu jsem se hlasitě smál i v posledních minutách celého seriálu. Prostě úžasné. Stejně tak velmi skvěle hodnotím i jeden díl, který se celý odehrával na vltavském parníku a mohli jsme tak obdivovat krásy Prahy. Takže vzhledem k tomu, že pozitiva převažují, tak hodnotím vysoko. Bohužel musím s hvězdičkou dolů za již výše zmíněné přešlapování na místě, kdy se v seriálu nic nedělo a ty díly byly vyloženě trapné a odpadové. Ale celkově převažují pozitiva, a tak hodnotím čtyřmi hvězdičkami. A to myslím naprosto vážně!(22.4.2009)

• psy.cho

Až ma striasa!! Toto je fakt velikánsky odpad!!!(2.5.2011)

• Dudek

Ošklivka Katka bohužel postrádá jistou osobitost, což ji vrhá mezi hloupé standardy české seriálové produkce. Tím ovšem nechci naznačovat, že má navíc. Tahle česká 'telenovela' totiž troskotá již v základech. Pokud zapomeneme na nepochopitlený posun dějové linie a scénář vůbec (!), zbývá tu ještě spousta věcí, které posouvají seriál k těm nejhorším co u nás vznikly. Už první dojem je špatný. Podobně jako Rodinná pouta působí Ošklivka velmi odtažitým a levným televizním dojmem, který ještě podtrhují špatně hrající herci, nad nimiž ční zejména příšerná hlavní hrdinka. A právě i ta je jedním z problémů. Zatímco dle synopse se má jednat o ošklivou ale velmi chytrou, vzdělanou a zkušenou dívku - což je nám neustále předhazováno - již během pvního dílu si můžeme udělal úplně jiný názor. Samotná Kateřina není žádná krasavice, ale nepůsobí o nic hůře než ostatní postavy, které od ní odlišuje pouze nastrojenost. Ošklivost je zde synonemem pro neučesanou ženu s brýlemi a v otřesných šatech, která se neustále zrůdně usmívá. Její 'inteligence' je mazána v každé epizodě minimálně dvakrát. Chová se absurdně, nevyzrále a až na své projekty působí spíše jako velmi hloupá dívka, která se snaží prosadit ve světě, do kterého vůbec nepatří. Komediální posun do české roviny, který tvůrci tak horečnatě slibovali, nepřišel a pokud ano, máme se za co stydět. Homosexuální módní návrhář se změnil v postavu, ze které je mi upřímně na zvracení - i když upřímně podobný posun sliboval již dabing původní série, v němž vcelku normálnímu chlapíkovi znásobili jeho šišlavost. Většina vtipů je trapná a hlavně zbytečná. Dějová náplň jednotlivých dílů je nepochopitelná. Jediné co tuhle seriálovou zrůdičku tahá z hnoje je vcelku slušný hudební doprovod...(18.3.2008)

• - Jana Boušková a Václav Vydra hrají v seriálu manžele, kterými se v roce 2006 stali i ve skutečnosti. (x_silver)

• - Matka Kateřiny Janečkové (hlavní hrdinky seriálu) se také živí jako herečka, ale pro změnu hraje převážně v divadle a jmenuje se Anna Bazgerová. (Agatha)

• - Seriál je českou verzí populárního kolumbijského seriálu Ošklivka Betty (od r. 2000), který se oproti tuzemské verzi dočkal vysílání v 15 zemích světa i svého pokračování. (Dlee)