Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

Dalda

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Souboje se světelňáky nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Stejně tak akční scény v galaktických lodí nejsou nijak ohromující. Na mě to nijak nezapůsobilo. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. ()

predators

Né, že bych byl zrovna fanatikem do Star Wars, ale Války klonů jsem si v pohodě užil. Nezaznamenal jsem závažnější chybičku, kvůli které bych zadupal Anakina a spol. do země. V té záplavě akčních šermířských, laserových a létajících pasáží jsem si vychutnal i příběh, který je zajímavý, není nijak složitý a určitě bude pochopitelný i pro menší diváky. Ti si navíc zamilují animaci, která je v jistém slova smyslu dokonalá... 70% ()

Němi

Krapet dětinské, krapet povrchní, ovšem narvané až po uši. Film začne zběsile a do závěrečných titulků se nezastaví. Pozitivní - schová to slabší místa a dějovou "hloubku" a udrží vás. Negativní - film negraduje, uhání, uhání a pak skončí. Sice bude seriál, ale tohle je podpásovka. Jinak ovšem pro fandy SW kvalitní jednohubka. Animace je stylová a nemusí sedět každému, myslím ale, že těch bude minimum. Kdyby si scénárista odpustil pár stupidních fórků s droidy, mohlo to působit líp (ovšem co jsem čekal, vždyť jsem viděl novou trilogii). Jako pilot velmi dobré, do kina trochu nedotažené... Z novinek jsem měl dobrý pocit z Anakinovi padowanky, ovšem třeba hudba byla místy tragická až hnusná. Fandy potěší, ale neoslní. ()

Bachy

Na tohle by asi i Jar Jar řekl:"Fujky." Takže ještě jednou, hezky popořadě. Lucas vymyslel obrovský kult původní trilogií. Vytvořil mytologii a galaxie, ze kterých se dá těžit ještě spoustu let a těžit se bude. Pak si řekl, že to celé dodělá. Natočil novou trilogii...nablýskal jí. CHYBA! Namontoval na ní "hezčí" herce. CHYBA! Udělal z Jediů větší frajery. CHYBA! Místo dialogů narval akci. CHYBA! A vše se snažil namontovat do hlav mladších divaků. CHYBA! Inu, neudělal toho zrovna moc dobře. Jelikož původní trilogii fanaticky miluji, odpustil jsem mu hodně a i v té nové si něco našel. A co Lucas na to? Vypustil Klonové války, kde vše, co udělal špatně ještě zdvojnásobil. Ono je to svižné, ono je tam spousta postav z původní trilogie a plusy se opět najdou. Jenže! Star Wars nejsou o trapných vtipech droidů, Star Wars nejsou o "hláškách". Na druhou stranu, mečů je tam dost a příběhově je to lepší než nepovedená dvojka a hlavně, kdyby neexistovala původní sága, je to popkornovka dobrá. Jelikož všichni tvrdí, že seriál je daleko lepší, dám tomu ještě šanci. Nehledě na to, že i takováhle blbinka stačila, abych propadl zase mánii. "Nedobré je toto." řekl by starý Yoda. 2 a půl. ()

iamek

Bohužel animované Star Wars mě nezaujali natolik abych shlédl seriál. Čekal jsem přece jen něco více. Některé scénky jsou přeplacané, ale na druhou stranu se vše krásně pohybuje. I přesto velké zklamání a pokud se něco nezmění tak si schánět seriál ani nebudu. ()

SeBig

Je to zajímavé vidět postavy na které jste byli zvyklí od malička ted zanimované. Není to špatný ale mám radši FILM jako film a né pohádku :-) ()

klerik

Pre mňa najlepší SW film! Neviem, načo by svetu Star Wars bola potrebná prepracovanejšia grafika. Príbeh je jednoduchý a akčný, všetko je pestrofarebné a nabušené. Intrigy, humor i súboje sú v tejto hutnej animovanej podobe oveľa funkčenjšie než pri hraných eskapádach. Film je funkčný aj ako samostatný príbeh, ale následný seriál predsa len ešte lepšie využil svoj potenciál. Pre mňa bol Lucasov vesmír vždy trochu prostoduchý. Animovaný dravý prístup ma preto ohromne potešil... ()

Chrustyn

Je vidět, že Lucas už opravdu nic nového nevymyslí a po zbytek života bude ždímat své Star Wars. Tentokrát nám přináší animovanou verzi odehrávající se mezi II. a III. Epizodou. Nutno podotknout, že i když by animace nemohla konkurovat PIXARu ani v jeho začátcích a všechny postavičky vypadají jako ze dřeva, po celou dobu jsem se velice dobře bavil. Takřka celý film je jedna velká bitva a pořád se něco děje, takže divák ani nemá šanci si uvědomit jak moc je příběh plytký. I když jsem psal, že animace je velice slabá bitvy nevypadají vůbec špatně a když si k tomu připočtete všechny zvuky známé z předchozích Star Wars je radost to sledovat. Trochu zamrzí, že o hudební doprovod se nepostaral mistr Williams a kromě úvodní znělky zde chybí všechny známé motivy. Celkově to je strašně infantilní, vizuálně nepovedené, bez příběhu ale zábavné a pokud milujete Star Wars není co řešit. ()

mcb

Tupé a infantilní až hanba, animace do očí bijící, trapné průpovídky, bez scénáře, bez SW motivů.....ale pořád se tam něco děje a člověk ani nemá šanci se nudit. ()

anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen. ()

honajz

Někdo si řekl, že když už mají k těm hraným Star Wars tu počítačovou simulaci, že by to možná šlo marketingově využít a prodat. A ejhle, taky že jo! ()

Larky

Jasně, není to ani zdaleka tak dobrý jako původní hrané (zejména ty starší 3) snímky...ale Lucasova parta se mi na hodinu a půl postarala o skvělou zábavu ač s horší animací, tak ale na druhou stranu s luxusní akcí...jsem zvědav na seriál ()

SLOTH

jak uz nekdo rekl nemuzu jinak je to proste star wars i kdyz me tam srala ta mala holka jak mluvila s anakinem ja bejt jim tak ji dam facku a reknu vzpamatuj se holka ja jsem tvuj mistr nebud drza nebo vodevzdas mec .ale vona ne vona porad rejpala tak pres toto se mi to proste libilo ()

902 10

je opravdu s podivem, kam az george lucas nechal kdysi legendarni serii star wars klesnout. z genialniho napadu a skvele atmosfery se stala animovana trapnost pro deti do 10 let a jejich praprarodice nad 80 let. tomu rikam koncept pro celou rodinu, jak dojemne. ()

MáŠa

Škoda, mohli to natočit, a byla by z toho aspoň solidní vizuální řežba, ale takhle s animací jak z počítačové hry to jako nemá zrovna moc velkej smysl, zvlášť když děj je hlavně o těch bitvách ()

Sawy

Ach jo.Tohle je průser.Po těch zklamaných recenzích jsem vážně moc nečekal,ale že to bude až taková blbost...Animace katastrofální,děj neexistuje,postavy ploché jako ještě nikdy,akce je sice hodně,ale nebavila mě jediná scéna.Star Wars mám strašně rád,ale tohle je skvrna na celé sérii.Snad nejzbytečnější film,jaký jsem v životě viděl,konkurenci má možná tak ve čtverce Vetřelce.Tahle série by ve vlastním zájmu neměla pokračovat.15 % ()

Lucasion

Stará trilogie je dávno za námi v předaleké galaxii. Nová trilogie jakbysmet. A jelikož se dříve studio ošívalo udělat novou hranou trilogii, tak musí tvůrci vytvořit nějaké jiné Hvězdné války. Animovaný Clone Wars je zasazen mezi II. a III. epizodu. Zároveň tak slouží jako pilotní díl k stejně animovanému seriálu. Příběh tedy sleduje opět Obi-wana a Anakina ve válce s Hrabětem Dooku a jeho Separatisti. Anakin dostane novou padawanku a Jabbo Huttovi ukradnou syna. Věřte nebo ne, to je celý příběh pilotního dílu. Je fajn, že Samuel L. Jackson a Christopher Lee nadabovali svoje role. Na druhou stranu jsou jediný. Animace je parádní. Co je zarážející, je soundtrack. Písničky se do Star Wars prostě nehodí. A na škodu je tady komediální vložka. Ono se na SW moc toho zkazit nedá že, řekl by fanoušek. A tak jsou Klonové Války pěknou vatou do celé Ságy. Ovšem ve výsledku mě tento film nijak nepřesvědčil, abych začal sledovat seriál, a to měl být jeho hlavní účel. (73 %) ()

ScarPoul

Je to skrátka dobré. Nie je to také pompézne ako filmy, a už vôbec nie také aké by si to zaslúžilo byť. Lenže vzhľadom na to že toto je príbeh, ktorý je vlastne úplne zbytočný, pretože sa tu nedeje veľa dejových zvratov a ten jeden - anakinov nový padawan- je vlastne len drobným obohatením deja. Ale nezávisle od filmu je to príjemné sledovanie a rozhodne s ním budú niektorý fanúšikovia nadšený aj keď si myslím že tý skolopevný skôr sklamaný. Každopádne dej je plný trefných hlášok a celkovo s toho dýcha atmosféra long time ago in a galaxy far, far away.... A rozhodne ako pilot k seriálu to nie je zlé aj keď musím podotknúť že súboje z mečmi vyzerajú až príliš hlúpo. Ale na druhú stranu je to vizuálne úchvatné a Filoni dokáže snímať akciu čo je len a len plus. Síce to troška narúša dejová línia záchrana Jabbovho syna, ale nie je to až taká hrôza ako pri Ewokoch alebo Gunganoch aj keď niektorý so mnou nebudú asi súhlasiť. Celkovo sa mi to páčilo, či už zvolená animácia, alebo dej príbehu, alebo správanie postáv. Lenže tri dávam hlavne za to že dej je skrátka seriáloví a dĺžka mu vyslovene škodí. Od záchrany Jabbovho syna sa hromadili dejové zvraty, ktoré boli ale pre konečné vyznenie zbytočné. Inak som ale spokojný. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (více)