Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Hellboy

Chudák Seth Rogen, ale tenhle film objevuje nové dno a zkoumá netušené hranice trapnosti. Fakt jsem se zle nebavil. ()

Rogue

Po Mallrats nejlepší věc, co se v posledních patnácti letech odehrála v obchoďáku. Jen je nutné nepodcenit domácí přípravu a smířit se s voskovým Liottou. ()

D.Moore

Pár dobrých momentů to má, ale jinak se v Zevlovat a prudit (to je zase název) střídají výhradně chvíle, kdy "je toho až moc" a kdy "tam není vůbec nic". Vtipy nejsou bůhvíjak originální, o pointách, které se většinou zakládají na tom, že někdo (zpravidla hlavní postava) řekne / udělá cosi trapného a ostatní ho mají za vola, ani nemluvě. ()

freddy

Tohle je přesně film, který mně osobně v zásadě ničím nevadí, ale bohatě stačí vidět ho jednou. A tenhle film má bohužel taky smůlu v tom, že přišel až po docela povedeném filmu "Policajt ze sámošky", a tím pádem neměl příliš šancí zaujmout nějakou originalitou. Ale i přesto se našlo několik věcí, které mě dokázaly pobavit a díky kterým film nedopadl zase tak špatně. Především velmi vtipné byly scény hlavního hrdiny s jeho matkou, u kterých jsem se fakt bavil. Nejzvláštnější ale na téhle komedii je to, že hlavní hrdina má tu zvláštní vlastnost, že dokáže stejně tak být sympatický, jako lézt na nervy. Chvílema mi byl sympatický, ale za chvilku už jsem si říkal, že je to typický zástupce vypatlaných amíků, kteří si myslí, že nad ně není. Celkově tedy film vnímám jako průměrnou komedii o jednom hlídači v jednom obyčejném nákupáku, který má problém sám se sebou a který zřejmě neoplývá nějakým přílišným sebevědomím, a proto se občas chová jako totální vypatlanej blbec, kterej si musí dokazovat, že alespoň někde je kingem. Občas je to vtipné, občas méně vtipné, zkrátka typická americká komedie, která není ani dobrá, ani špatná, ale na kterou se dá rozhodně dívat. Já jsem s výsledkem vcelku spokojený a proto uděluji průměrné tři hvězdy. ()

Spooner

Zatím asi nejhorší Rogenův film, aneb i pod tím vším velkým výběrem rolí můžete jednou šlápnout vedle. Příběh je docela podobnej Policajtovi ze sámošky a je snad ještě o třídu méně vtipnej (a to jsem si myslel, že to nejde). Celý je to o ničem, zasmál jsem se asi jenom dvakrát a na to, že to trvá asi hodinu a čtvrt, jsem se málem unudil k smrti. Hlavní hrdina je navíc maximálně nesympatickej a člověk mu celou dobu přeje opravdu jenom to nejhorší. A navíc je tady nesnesitelná Anna Farris a šišlající Michael Peňa. Aspoň, že ten Ray Liotta byl dobrej a ty bitky byly taky docela dobrý. Jinak ale velice nudné a trapné. 30% ()

Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more! ()

lesumir

Co blbnete, já se luxusně bavil! Seth Rogen fuckuje o život a dává na prdel a sám na ní dostává a je přitom stejně zatraceně dobrej!! :-)) ()

juta

Roztomilá komedie s fajn herci a osobitým humorem zabalený v jednom velkém obchoďáku, kde nic není nemožné. Škoda že Anna Faris si zahrála tu zlou. Navíc je tu hodně slušný soundtrack včele se songem Where is My Mind. :-) ()

Pepinec

Je mi jasné, co tím americký básník chtěl říci. Ale přece jen jsme v Čechách a já bych se daleko raději smál naší ubohosti. Zevlovat a prudit by se mohl jmenovat třeba každý přímý přenos besídky našeho parlamentu. ()

Arkos

Tak nějak nevím, chvilkami jsem se slušně bavil a chvilkami jsem se zase nudil. Rogen mně vůbec nevadil, naopak si myslím, že nebýt jeho, tak šlo všechno do kopru, ale ani on ze scénáře víc vytáhnout nemohl. Takže celkově průměr. ()

JohnnyD

Na pol ceste ku klasickej hrubozrnej absurdite á la Eastbound and Down. Má to skvelých hercov, dokonca aj vo vedľajších rolách (motherfucking cameo Dannyho McBridea!), fajn soundtrack (Super Freak!), veľa vtipných momentov (záver s naháňaním úchyla je epický!) ... no ten dej je jedným slovom katastrofa. Jediná jeho výhoda je, že je nepredvídateľný, no zvyšok už je len totálny fail. ()

S.Quentin QUALE

S vošoupanou prdelí průměrná komedie o sekjůriťácích z obchoďáku se Sethem Rogenem v čele. Film je víceméně o lejnu, ale pár vtipných scén se tam určitě najít dá, takže v kombu s kratičkou stopáží tomu slabé tři kousky prsknu. 52% odpovídá, no doporučit tohle nemůžu... ()

Chlupis

"Do you think it was my fault that dead left?" - "Definitely." Ukrutně upřímný film o údělu buranství, který nemá konkurenci. Nesympatičnost hlavní postavy je pak základní stavební kámen snímku a jakožto takovým jím nelze logicky opovrhovat. ()

2-Xtreme

Jedna z najlepších Rogenových komédií. Seth hláškuje, fuckuje a je ten pravý sympaták s ktorým by ste po práci zašli na jedno, dve chladené. Film ma príjemnú 86 minútovú stopáž a tak tam nenájdete jediného hluchého miesta a k tomu počas celého filmu hrá skvelá muzička. Proste parádna zábava na teplý večer(nie teplý ako gay večer, ale skurvene nechutne teplý večer akože "je teplo večer"). Ten kto dáva nízke hodnotenie prípadne fuckuje: nemá zmysel pre humor a nemá čo strkať nos do takýchto filmov. PS: Zedli ste mi všetci čo dali pod 4* Nie ste hodný tohto filmu! ()

DJ Obelix

Já byl spokojen nadmíru. I přes očividná negativa, jako je občas pocit, že scénárista si připravil až moc nahodilých scének, které pak násilně lepil za sebe bez zřejmého významu. Ale nemohu si pomoci, fuckujícího Rogena jako zabedněného násilnického i maniakálního hlídače v obchoďáku jsem si zamiloval. Stejně tak jako výbornou postavu Raye Liotty. Některé scény (skejťáci, závěrečná honička s exhibicionistou, bitka s policisty v hale) jsou naprosto kulervoucí, takže velice rád některé nedotaženosti filmu rád odpustím. Ač jak koukám, jsem jeden z mála. ()

Sobis87

Vydařená komedie, která odkazuje na filmová 80. léta, a to skrze postavu hlavního hrdiny Ronnieho, šéfa ochranky nákupního centra, neboť právě on je jakousi zvrácenou imitací hrdinů z akčních filmů a kriminálek té doby. Svět, ve kterém se tento film odehrává, je pojat vážně, vážně se berou i samotné postavy, takže se nejedná o klasickou komedii, vtip spočívá v tom, že samotné postavy i jendotlivé prvky jsou jakousi pokroucenou napodobeninou svých vzorů, což ve výsledku působí směšně. Ronnie v podání Setha Rogena se v tomto fikčním světě považuje za neohroženého hrdinu, strážce zákona a pořádku, člověka, bez kterého by se tento svět neobešel. To, že se jedná o řadového člena ochranky, což působí v kontrastu s jeho vysokými cíly a představou o své pozici ve společnosti, z něho dělá figurku hodnou pousmání. Takhle to funguje i s hlavním záporákem - Ronnieho nemesis, který je jen obtloustlým perverzákem, který běhá okolo obchodního domu a náhodným kolemjdoucím ukazuje své směšné přirození. Je to bizardní a ještě bizardnější je to, že Ronnie z tohoto narušeného chudáka dělá zločince formátu záporáků ze Smrtonosných pastí. Film navíc navazuje na nekompromisní 80. léta prostřednictvím otevřené brutality, jejíž přehnanost taktéž působí vtipně (podobně jako přehnaně velké proudy krve tryskající z těl po zásahu meče v Kill Bill). Jednoduše řečeno, Observe and Report je pastyšem a zároveň i parodií hollywoodské filmové produkce 80. let (převážně akční filmy, kriminálky, ale i buddy-movies a romance), jejíž hlavní rysy překrucuje, deformuje a záměrně přehání, v čemž spočívá hlavní vtip tohoto filmu. Tento film pro svou nekorektnost a absurdnost určitě každému nesedne, já si ho ale náramně užil a došlo mi, o co autorům šlo. ()

IQ Tiqe

Přiblblý, trapný, nevtipný. Proč by se někdo chtěl dívat na namachrovanýho blba Setha Rogena, jak se hraje na neuvěřitelně trapnýho poldu? Brr! 30 minut hrůzy! Pak přijde překvapení, dobrej vtip, pěkněj song od Queenů a dál zase představení nevtipnýho "Švejka" Setha Rogena. Výstižný koment napsal Cervenak. ()

Jordan

...tento film je buď totálne geniálny solitér - nesmierne inteligentný psychothriller s prvkami komédie, niečo ako p.t.andersonov punch drunk love, alebo to skrátka jody hill vôbec nevyšlo... a to je aj dôvod, prečo tomu nedávam hodnotenie... asi si to musím uležať v hlave a pozrieť si to neskôr... sú tu isté elementy, ktoré sú nespochybniteľné - že nikto nezahrá tupú blondínu lepšie ako anna faris a že je to asi najlepšia rogenova rola a je totálne rozporuplná, ide z neho strach, je skvele napísaný a vymyslený: ale problém nastane, keď sa rozoberajú penisy, keď sa grcká a keď to má zrazu atribúty "rogenovskej" komédie... lebo inak 90% filmu je smutný až desivý psycho-film o jednom naozaj retardovanom agresívnym psychopatovi, ktorý je hlavný hrdina a sledujeme jeho cestu za naplnením a láskou? veľmi zaujímavý film, nenávidím a zároveň milujem, keď nejaké dielo dokáže tak zmiasť aj skúseného diváka ako som ja - nestáva sa to až tak často... ()

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)