Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Caszidy

Páni! Tak tohle bylo opravdu zvláštní. Očekával jsem klasickou bláznivou komedii a viděl jsem snímek, který zcela odporuje možnosti kamkoliv ho zařadit. Ano, po pár scénách je jasné, že Ronnie exhibicionistu nakonec chytí, že Brandi nebude ta "pravá", i to, kdo tou "pravou" ve skutečnosti bude, ale vše ostatní, mezi začátkem a koncem filmu je naprosto neočekávané. U Observe and Report se kromě několika scén nebudete smát, až by Vám tekly slzy, ale rozhodně si příběh ronnieho barnhardta budete pamatovat. ()

Tommassi3

"Je jasný, že ten úchyl je nějakej sociopatologickej génius, kterej se sem určitě vrátí, aby dokončil svůj plán tím, že Brandi zabije.." ;) Geniální.. ()

Johny_fork

Ptákovina, kterou musíte brát s vysokým nadhledem, zápletka s hledáním úchyla není vůbec podstatná. Přes chaotický úvod a pocit, jako by režisér neustále hledal svůj styl, se Zevlovat a prudit zvrhne v něco mimořádného. Seth Rogen zachraňuje celý film, stupňovaná agrese, totálně přehnaná a neetická brutalita, nulový tlak na morální hodnoty, to žene snímek mimo běžné komediální koleje a musím říct, že závěr mi neskutečně bavil. Kdyby v podobném duchu probíhal celý film, vznikl by kult koketující s Tarantinem.. Oceňuji i použití písně od skupiny Queen, která vždy zahraje v nejbrutálnějších pasážích. ()

PauloZ

Mám Setha Rogena a jeho fu..ování rád , a možná i proto mě film nijak zvlášť nezklamal, nečekal jsem zázrak a taky jsem ho nedostal. Pro mě příjemně strávených 86 minut. Konkrétně likvidace skejťáků byla povedená a to jak nekompromisně sejmul naked mana bylo super :-D jinak na Setha slabé. ()

F.man

Týpek a slečnou stojí před kinem a vybírají na co jít. Oba jsou pro komedii, protože to je jednoduché, můžou se u toho otlapkávat a ještě se snad i zasmějí. Vyberou si teda Zevlovat a prudit, protože to má přece cool název, koupí popcorn a hurá do sálu. Reklamy, trailery, tma, romantika. Najednou se však na plátně zjeví hovado jménem Seth Rogen, jež všechny posílá do hajzlu, mlátí děti a líbá pozvracené holky. WTF? Holce je špatně, kluk se sice trochu posmál, ale jelikož má zkažený šuk, tak je nasraný taky. Jednu hvězdu za pár fóru a tečka. A nebo... Divák zkusí akceptovat tohle extrémního antihrdinu, vykašle se na předsudky a bude se skvěle bavit. Je pravda, že Seth je prostě fakt zmRd na entou, ovšem pravdou je že takových white trash militantních troubů je zejména (ne však nutně) v USA dost. A proč z něj teda neudělat hrdinu filmu... Ten je navíc tak brilatně postavený, že si divák nemůže být jistý naprosto ničím a jen čeká jaká další šílenost ho praští do hlavy. Paradoxně je snímek i proklatě chytrý a i když se teda nejedná o čistou komedii a dá se pojímat i z jiných úhlů, já se bavil skvěle. Na pět to přece jen není, protože příběh mohl být ještě soudržnější, ale čtyři dávám poměrně s čistým svědomím. The world has no use for another scared man. Right now, the world needs a fucking hero. ()

Kryton

Příběh prostého Ronnieho, který si bere za cíl jako ochránce obchodního domu chránit svět před zlem. Celkově pokud by se ubralo pár vtípků a krapet ubral ten "americký svět" tak je to zajímavé drama. Ronnie má doma matku alkoholičku, má sen být policistou a problémy najít pravou dívku. Takto kdyby v tom hrál třeba Ed Norton by to vypadalo uplně jinak. Seth Rogern je momentálně v kurzu a jeho Ronnie je opravdu typický hero-looser v dnešním světě. Co mu nejde tomu nejde. Musíte si taky dost zvyknout, že je slušně nesnesitelný, ale já ho prokoukl. Půl hodiny jsem se krapet ztrácel až jsem našel smysl filmu. One-man hero-looser Ronnie tak jako hledá úchyla tak stejně jsem hledal svůj bod v tomto filmu. Není to žádná taškařice od první minuty. Byť se dalo těžit mraky komických situací, tak si myslím, že by pak tento film spadl do frašky. To hlavní je však příběh Ronnieho, který se pro mě stal uvěřitelný. Odmažete-li nezajímavé postavy ostatních bezpečáků, neskutečně nesympatickou Annu Faris (poslední dobou se mi líbila, ale buď to bylo postavou nebo něčím jiným) a onen "americký svět" pak se dostanete k slušnému filmu o jednom obyčejném hrdinovy od vedle, na kterého už těch neuspěchů a všeho bylo tolik, že mu ruplo v bedně. Komu by ne? Vysvětlím ten americký svět: zmlácení skejtáků nikdo neřeší stejně jako nepadlo obvinění, když normálně odpráskne uchyla a nebo zbije desítku policistů. Za to vše dostane náš Ronnie zpět svou práci, novou dívku (moc příjemná Collete Wolfe) a ještě prostor v TV. Jen abych neříkal, že jsem si film užil jako drama tak má film skvělé zábavné scény: zanechání na křižovatce, zmlácení skejťáků, honění úchyla a bitka policajtů. Musím pochválit, že v celém filmu znějí hlavně Queen, které mám moc rád (songy Hero, Its Late). Jsem zvědavý jak si s hrdiny popere Seth Rogen v Green Laternovi. Nemusím se určitě po tomto bát. "BUM" ()

ladko

Trochu iné ako väčšina komédií, trochu divné, ale stále vtipné a to sa počíta. Keby som si mal vybrať, či si pozriem znova toto alebo Paul Blart Mall Cop tak jednoznačne toto... ()

Rosana

Nevím, co si o filmu myslet. Myslela jsem, že to je stupidní praštěná komedie, ale některé prvky mě tam zarážely. Je to komedie, která se projede několika žánry komedie. Není to klasická pohádka o tom, jak blbej Honza ke štěstí přijde a splní se mu sen, od začátku je ale jasné, kdo ke komu. Charaktery postav jsou vymazlené. Podivná komedie. ()

mysiak

Pripomína to Paula Blarta..akurát viacej crazy a vulgárnejšie...jasné Seth Rogen je typický idiot, ale vo vedľajších rolách Liotta a Pena tí proste vália...a Anna Faris jej rola typicky blbej blond je proste svetová..celkovo je to vtipné, občas trápne, ale celkovo pozerateľné...tá otvorenosť na konci - doslova bola fajn...ale Paul Blart bol lepší jednoznačne ()

ivishka

Pětiminutový "rozhovor" s dvěmi slovy : TRHNI SÍÍÍÍÍ TRHNÍÍÍ SÍÍÍ -> přesně takhle vidím tenhle film a jen ta režie by si zasloužila tento vzkaz - TRHNI SI! Bohužel mám také jakousi averzi vůči Anně Faris a Rayi Liottovi škoda jen Setha Rogena pro tento film. ()

ArsenalEagle

Je to Pitomost, ale nějak se ta směsice gaunera, "policajta" a maminčina mazánka spojila do podoby, na kterou se dá neskutečně dobře dívat .. Jde jen o názor menšiny, ale bud se vám tenhle film bude nadmíru líbit, nebo to pro vás bude jen ztráta času ()

Macejko

Slušná komédia, ktorú nad vodou drží práve Seth Rogen, a po ktorej skončení si uvedomíte, že Američania sú celkovo skutočne j*bnutý národ. ()

kaylin

Když jsem poprvé viděl film se Sethem Rogenem, přišel mi zábavný. Od té doby ale u mě postupně klesá a klesá a já mám pocit, že je jenom otravný, navíc ve všech rolích stejně. Vybírá si stejné postavy, nebo si rovnou píše i scénáře na stejné typy. Jeho šéf ochranky v obchoďáku opět do jeho schématu zapadá bez problémů. Afektovaný, rádoby divácky zajímavý proto, že je zamilovaný a možná se chce i napravit, ve skutečnosti ale prostě jenom nudný. Tohle mě prostě nebaví. Klišovité, nudné a všechno je řečeno vlastně už od začátku. To, že je to místy drsnější a vulgárnější už dnes zas taková výhra není. ()

MATADOR

"Drsná" komedie, která má rozhodně něco do sebe. Skvělé fórky, vymaštění sekuriťáci a jedna velká nuda. No, je pravda, že mít takové sekuriťáky i u nás, tak bych se nezlobil, protože sekuriťák, jakým je zpočátku Michael Peňa, ten je opravdu k popukání. ()

dr.Orlok

Komediální "Taxikář" s několika velmi příjemně nekorektními scénami. "Myslel jsem, že to bude sranda,ale vlastně je to docela smutný" ()

Easykk

Chtěl jsem utéct už po prvních deseti minutách - neudělal jsem to. Chtěl jsem utéct po dvaceti minutách - neudělal jsem to. Chtěl jsem utéct po půl hodině - zase jsem to kua neudělal. Proč jsem neutekl po čtyřiceti minutách je pro mě čirou záhadou a nechápu, že v padesáté minutě jsem na to pořád koukal, přičemž jsem si o deset minut později řekl, že to teda vypnu - trvalo mi deset minut se oblíknout, jenže jsem na to pořád koukal, takže o posledních a nejzábavnějších patnáct později jsem to u závěrečných titulků tedy konečně vypnul!! Vypínali jste už někdy film hodinu a pětadvacet minut??.....já ne a myslím že málokterý film by tohle dokázal. Dávám tři za to že ten idiot v hlavní roli nepřestal býti idiotem a tak to mělo být, což jsem pochopil samozřejmě až nakonec :) ()

Duotone28

Strasne....ale strasne dlho uz nevidel presne taketo nieco, co prave v tejto minute dopozeral. Movie, v ktorom TOTALNE ale absolutne totalne nefungovalo NIC. Biela v nom bola cierna, suche bolo mokrym, kysle sladkym. Proste vsetko naopak....len nie spravne. Uz v zivote! A Seth Rogena som si zhnusil do konca zivota. Nazdar ()

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)