Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

SOLOM.

Kdyby tam nebyl Oliver Andrásy, dal bych ještě jednu hvězdu navíc. Občas se na to dívám, když to opakují v TV a nestačím zírat, co tam oslovují za zjevy a tupce. Ale je to alespoň prdel. Elena Vacvalová se snažila být i vtipná, ale ten tajtrlík mi to prostě kazil. I když je pravda, že ještě nebyl takový ocas, jako v pozdějším Nikto nie je dokonalý… ()

Karush

Kedy sa už konečne Elena a Andrasy a pozvaní hostia uvedomia, že na ich vtipných príhodách sa len oni smejú, od nich trápnejšie vyznejú už len vzdelanejší , ktorí chcú za každú cenu zavtipkovať. Slovensko sa len znižuje tým, že ukazujú akí primitívi sú na Slovensku a ešte sa na tom majú aj smiať aký s prepáčením sprostý národ sme?!Niežeby o tom radšej pomlčali! ()

MM_Ramone

Dominantná Elena Vácvalová a trcko Oliver Andrásy sú mi veru podivná moderátorská dvojica. Ale za tie roky som si už na nich zvykol. Zábavná relácia, ktorá stojí na jednoduchom nápade - dávať záludné otázky ľuďom z ulice, je celkom v pohode. Starostilo vytypovaní respondenti dokážu zo seba dostať neskutočné hlášky. Hlavne si, ale každý musí uvedomiť, že nejde o prieskum inteligencie slovenskej populácie, ale zábavnú reláciu, kde sú zpravidla tázaní primitívni hlupáci. ** ()

Crash master

Ak nesadne výber hostí, stopercentne dokáže pobaviť "výskum národa". V tomto programe totiž "náhodní" respondenti dokážu vytiahnuť neskutočné informácie. Aj tie najjednoduchšie otázky dokážu potrápiť nejedného respondenta. Ak si navyše Andrásy s Vacvalovou pozvú dobrú dvojicu (napr. Marcin/Izer, Ringo Čech/Lučenič, Malachovský/Štúr...), je postarané o skvelú zábavu. ()

DJ Kritik odpad!

Poslať do terénu človeka s naučenou odpoveďou na otázku, ktorú položí ľuďom o ktorých si myslí, že sú "presne" na to určení a dokazovať akí sme my ostatní oslnivo múdri tak to je nevkusné až dosť. Povyšovať sa a pritom nič nevedieť. Nevedieť v tomto prípade znamená, že sú odkázaní /tvorcovia/ len na prácu, ktorá je bezprínosná. Humor nedokážu vymyslieť a ani navodiť, herectvu sa nevenovali a žurnalistikou sa živiť nikdy nechceli. Ale im sa netreba čudovať robia to pre peniaze, len ľudia čo sedia v sále a pri TV .....ale to je o inom. Nie každý dobrý kuchár vie matematiku. Hocikoho stará matka, ktorá vie všetko o záhrade o tom ako treba sadiť mrkvu, starať sa o domácnosť nemusí vedieť akú hodnotu má Pí. Bohužiaľ smejeme sa práve im. Nie tým, ktorých oslovujú na ulici, ale tým, ktorí sedia vedľa nás. A nie vždy vedia odpovedať. Preto nie sú hlúpy. ..... A jeden poznatok za všetky. Prišiel s tým kolega v práci ako sa mu jeho priateľka sťažovala, že oslovili jej syna, dali mu 50 otázok a len na jednu nevedel odpoveď a iba tú jedinú, využili vo vysielaní. Ale veď všetci chceme len toto, či nie? Chceme, aby sme mohli ukazovať na "hlupákov" okolo nás. Len pozor, aby sme nelamentovali až po funuse. ........................ ............... .. ........ ................. ............ ..... Humor: odpad Stupidita: ***** Reálnosť: * Manipulácia z odpoveďami: ***** ()

• Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)
  • Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)