Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

Jamalkaa

Zpočátku velmi originální a zajímavý film, než přišel tak levný závěr, který mi to pokazil, i když to bylo od začátku tak trochu jasné.. ()

PTuranyi

Výborný film o marketingovom biznise a životnom štýle (nie len) američanov keď každý chce byť ako Jonesovci. Demi Moore a David Duchovny hrajú svoje role perfektne. Okrem morálneho aspektu (aj keď trocha prehnaného) vnáša postava Steva Jonesa ešte pohľad neudržateľnosť hry hraných vzťahov a potrebu reálneho. Čo nakoniec vyplynie do trocha lacného happyendu. ()

Texas

Umely film s umelymi hercami o umelej rodinke predavajucej umele zivotne hodnoty. Ako komedia tu nie su ziadne vtipy na ktorych sa da zasmiat a Duchovny hra iba vykastrovanu parodiu na Moodyho. Ani ostatne postavy nie su na tom lepsie a ich psychologicke prekreslenie je niekde na urovni bernardina, ktory hra v Beethovenovi. slaboduchy scenar s moralnym ponaucenim ala 101 dalmatincov zlyhava na celej ciare. Jonesovci tento film skratka nepredali. ()

bbbmarekbbb

Hodně originální téma, skvělý obsazeni, pěkná atmosféra a kapánek klišé konec...ale jak jinak to na druhou stranu mohlo skončit?! Pro mě za 4,5 * ()

Loganberry

Duchovny zas jednou předvedl, že není jen agentem Máldrem. První půlka filmu mě vyloženě bavila, druhá už lehce pokulhávala tažena očekávatelným koncem. Za poměrně vtipný nápad tři hvězdy. ()

ewerell

Musím se přiznat, že v 90. letech jsem Demi M. nesnášel, co se týče rejstříků výrazů byla na úrovni Arnolda Sch. Tady jí to ale sedlo, zahrála tu mrchu dokonale. Tohle je film, který nastavuje zrcadlo všem těm Amwayům a Herbalifům a možná i právě proto jsem se bavil výborně. Žijema abychom nakupovali, nakupujeme abychom žili. Nejvíc to vystihuje dialog: Bože, ty náušnice jsou skvostné. Díky. Překvapení od Steva. Při jaké příležitosti? Úterní dárek. Úterní? Co znamená úterní dárek? To je dárek proto, že je úterý. Bože... To je tak romantické. :-))) ()

Matt2626

Zaujímavý námet filmu a príjemné herecké obsadenie. Samotné spracovanie však stráca na kvalite "vďaka" svojej typickej krčovitej čitateľnosti. Film sa príjemne rozbieha, je svižný, no a následne spadá do všeobecne známych a predvídateľných koľají, ktoré vedú do mainstreamu. Škoda tejto typickosti,... po hereckej stránke je film zvládnutý solídne - Demi Moore po dlhom čase opäť hraje + vyzerá výborne (a tak sa na ňu dobre pozerá) a DUchovnemu rola sedí perfektne. Je to pohodový film, ktorý mal na viac, ale vydal sa len obyčajnou cestou. 3*slabé ()

haakonsen

V první řadě vkusné obsazení a to nemluvím jen o Duchovnym a nestárnoucí Demi Moore. Co se námětu týče, tak jsem byl opravdu hodně příjemně překvapený, na dnešní dobu poměrně originální a to mi přineslo slušný filmový zážitek. Abych jen nechválil, tak jsem měl malinko pocit, že příběh nabral tempo hned na začátku a stoupal směrem k závěru jen nepatrně, s vyjímkou samotného konce, který se dal tak trochu vzhledem k posledním dvaceti minutám očekávat. Závěrem snad jen, že jsem si dokázal během sledování dost živě představit, že bych podobnou obchodní strategii aplikoval do praxe, což patří jistě k pozitivům snímku :-) ()

Welsiot

První půlka jsou jasné čtyři hvězdy, druhá je o poznání slabší. Každopádně originální námět, výborní herci a dobrý přechod z iluze do "života". 75% ()

pavont

Zaujimavy a pomerne originalny filmik, bohuzial nieje ani komicky a ani dramaticky ale za pozretie urcite stoji. Sila konzumu je vazne velka. ()

Morin

Jako nápad určitě dobré, zajímavé a neohrané. Marketingový nápad se jistě jednou stane realitou, pokud již tak není. V podstatě je, jen nám za to nikdo neplatí. Obsazení velice chytlavé a příjemné. Oddechová podívaná, která mě bavila. Demi to moc slušelo. ()

Lightebony

Naturalistické vystihnutie toho akí sú až slepo ovplyvniteľní , závistliví a ľahko manipulovateľní... komédiou by som tento film ale nenazývala lebo mne osobne ušli aj čo i len momenty na pousmiatie ( ak niekde chceli byť ) =D ()

camomilla

Nejak mi namixovani komedie a dramatu v tomto filmu nesedlo. Pocit, ze by se film ubiral spise smerem pouze komedie, se mi zamlouva vice. Cekala jsem zabavu, parodii na dnesni reklamni triky. Cekala jsem stado ovci ktere vse okopiruje jen aby bylo "in" za cenu vlastniho nazoru. Cekala jsem komedii o boji s konzumem. Cekala jsem.. uplne neco jineho. - - - Bohuzel film byl viden s CZ dubingem a David Duchovny s hlasem Petra Rychleho me malem zabil. ()

Sathine

Film to rozhodně nebyl špatný. Čekala jsem tedy mnohem více komedii, ale i když snímek nenudil, nic ve mně nezanechal. Velice pěkně ale ukazuje, jak funguje dnešní trh a marketing. Velice nenásilné nabízení produktů, které nakonec všichni musí mít. ()

optimum

Na filmu mě nejvíc zaujala jeho základní myšlenka – prodej zboží fiktivní rodinou, to by fakt mohlo fungovat. Jinak film nijak zásadně neurazí ale ani nenadchne. Konec je opravdu americký. Demi Moore už sice není tou milou dívkou z „Ducha“, ale dívat se na ni dalo, David Duchovny je díky Callifornication můj favorit, takže film jsem shlédl celkem rád, příjemně mi utekl. Myslím ale, že na něj brzy zapomenu. ()

Snakefinger

Originální nápad, svěží film o fiktivním světě, kde žije každý druhý z nás? Co jinak k tomu dodat? Radost se dívat a přes hodně odlehčený film i nápad k zamyšlení. Tento mix komedie a dramatu se fakt povedl na plné čáře. Plný počet. ()

Stealler

Dalo by sa napísať, že film bol veľmi milým prekvapením, ale od Moore a Duchovneho som ani nič iné nečakal. Idylická rodinka sa nasťahuje do štvrti na úrovni a za pár mesiacov sa im podarí zruinovať (alebo aspoň naštrbiť) nejeden život. Film ma bavil od prvej chvíle a zvrat, keď sa z rodiny stala 'obchodná jednotka' iba pridal filmu na grádoch. Celkovo film hodnotím veľmi kladne, najmä kvôli zábavným dialógom a žiadnym hluchým miestam. Môžem len dúfať, že Duchovny a Moore (čo by jedny z mojich TOP hercov) sa nestretli na filmovom plátne posledný krát. ()