Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

HaiWithLove

Už jenom za ty audiny si nedovolím dát málo hvězdiček :) Ne...ve skutečnosti to je za Davida Duchovnyho, originální námět a celkem dobře propracovaný příběh o tom, jak chtíč přivede člověka akorát tak do hrobu. ()

dragosta

Ten námět..opravdu zajímavá myšlenka!..Kdo ví, jestli to už v nějaké podobě opravdu neexistuje. Jinač co se týče ztvárnění, nejdřív baví, ale od poloviny to jde lehce z kopce a děj zklouzává šablonovitě k "nečekanému" konci... Takže kvůli konečnému zklamání ubírám body a hodnotím 3*. Škoda. ()

jprmusic

Fajn nápad, fajn fil - až na ten konec. Davidovi bych to přiznání ještě odpustil, ale dolejzat za Demi ? To už byla trošku silná káva. Nevěděl jsem, že v Americe vede z každýho města jen jedna silnice ....... ()

Andreas17

V jádru jen průměrný film, ale svým námětem si zaslouží lepší ohodnocení. Skvělý nápad a dobré herecké výkony. ()

Renie42

Takový zvláštní příběh, ale na druhou stranu to bylo i strašně zajímavé. Prvních pár minut člověk nechápe, ale když si přečte text k filmu, tak mu to dojde. ()

Barghest

Jonesovi klamou tělem. Tváří se, jako by neměli moc čím zaujmout, ale když jim člověk dá šanci (třeba když je náhodou potká večer v bedně, jako já), dostane od nich nečekaně dobrou podívanou. Podpořeni dobrým herectvem, nebojí se tvůrci prohnat postavy nějakou tou žumpou, a ačkoliv si při tom počínají trochu radikálně, zvládají svou vizi divákovi prodat a spolu s ní nenásilně podsunout pointu příběhu. Škoda jen toho závěru, který... který neprofláknu, protože nejsem spoilerující hovádko. ()

Davanity

Oceňuji originální nápad, ale komedii si představuji trochu jinak, aspoň tak to bylo nabízeno jistou televizí. Film je totiž něco mezi drama, hodně málo komedii a romantikou, té tam taky nebylo moc, ale jinak vcelku obstojný film. ()

fordhont

Hodně dobrý film o konzumním stylu společnosti, nátlaku na spotřebitele, závisti, majetnictví a materialismu. Problém je, že to vyznívá tak, že špatní jsou prodejci (ti co tvoří nabídku) a ne spotřebitelé (ti co tvoří poptávku). Prodejci se možná snaží vnutit své produkty a uměle tak vytvořit poptávku pomocí závisti (což je každodenní realita a dnes již základní princip trhu), ale pokud spotřebitelé nechají na vše nalákat, jsou to blbci - figurky v systému zisků. A tohle ve filmu řečeno nebylo! ()

Film.maniak

Ze začátku to vypadá jako totální hovadina.. stačí však chvilka a vše je jinak. Mrazilo mne v zádech. Skvělý a originální námět! ()

Tominni

To je tak, když se Vám do sousedství nastěhuje rodina, který vypadá perfektně a co víc, má spoustu skvělých věcí, které ostatní chtějí taky. Drsný marketingový nápad, jak prodávat více věcí. Vytvořit rodinu z herců, kteří budou věci propagovat a podle prodejnosti budou hodnocení........jen s důsledky se tak úplně nepočítalo. ()

HEED

Super tajný marketing vs. normální a spořádaný život ? Jonesovi to z části rozlousknou. Ale to jsou prostě amíci. Vždy si najdou nějakou volovinu, aby nakonec přišli k tomu, co je už všem jasné a tak nějak normální. Tohle bylo stravitelné díky hereckým rolím. ()

Babulik

Neotrepaná filmová variácia o strednej vrstve americkej populácie s ich svetom veľkých domov, veľkých áut, veľkých hypoték, vybielených zubov a vypchatých hrudníkov. Super námet, nebyť toho sračkoidného, kváziromantického záveru, s kľudným svedomím by som dal o hviezdu viac. ()

Blazis34

Tak trochu jsem nevěděl co od tohoto filmu čekat, když jsem si přečetl o čem toto je. Ale velice slušné hodnocení mě přesvědčilo na tento film podívat se. Začátek byl trochu zapletený, divák nevěděl co se děje, uprostřed filmu se vše vyjasnilo a přišla zápletka a konec se mi líbil ze všeho nejvíc. Jako nápad děje mi přišel takový zvláštní, skoro až sci-fi, ale postupem času to začalo dávat smysl. Z toho všeho nakonec vyšla sebevražda Billa. Tento nápad se mi velice líbil a je shodný s realitou. Kolikrát si lidé půjčují mnohem více, než jsou schopni zplatit a když ví, že už to někdy nezplatí, sebevražda je toho důsledkem. Derrick Borte do povedené a extrémně příjemně koukatelné komedie zapracoval spoustu věcí ze života a výsledkem toho je podařená komedie, které dávám 75% - čtyři hvězdy. ()

uhlobaronka

Tak jsem si zase jednou pustila komedii... Námět se mi zamlouval, ale celou dobu jsem měla pocit, že si herci jen zkouší text doma sami před zrcadlem, filmem proplouvají bez jakýchkoliv emocí a dohromady jim to vůbec nefunguje. A z rádoby etického poslání celého filmu se mi dělalo silně nevolno. Možné spoilery (ale v případě tohoto filmu je to, myslím, jedno) – nastrčit imaginární idylickou rodinku do maloměsta, aby propagovala luxusní zboží, které potom sousedi závistivci ve velkém nakupují, velmi dobré. To, že ho nakupují tak bezhlavě, že se zruinují a spáchají kvůli tomu sebevraždu, no pardon. Snaha tvůrců obsáhnout všechny mezilidské problémy jako lež, přetvářka, závist, chtíč – všechno po zásluze potrestáno, mě dohnala k slzám (vzteku). A nezapomněli přidat ani happy end – uznalé chlapácké objetí, jeden comming out a vítězství lásky nad lží a zlou konzumní společností. Dle mého mínění by se měl film jmenovat „Utrpení v přímém přenosu“ a doporučila bych ho maximálně těm, co mají pocit, že dlouho neviděli žádnou hovadinu a chtějí se taky u filmu někdy pořádně nasr.. Mně se to teda podařilo. Původně jsem chtěla dát hvězdy dvě – za ten námět, který mi přišel originální, i když zpracování bylo strašlivé, ale dám jen jednu a tím si vykompezuju aspoň ten čas, který jsem strávila nad komentářem. Čas, který jsem strávila u filmu se žádným způsobem vykompenzovat nedá. Všem, co se film líbil, posílám omluvu za ne příliš pozitivní hodnocení, ale negativní reklama, taky reklama, ne? ()

BlackAngels

Zajímavé dílko, zvláštní nápad a až mě chvílemi mrazilo jak jsme krásně ovlivnitelní ... Nesnesem mít o něco míň než ostatní i když by nás to mělo stát náš poslední pěťák nebo dokonce život... Jak moc se dá vydělat na závisti je až podivuhodný. Filmek mi krásně vyplnil jedno smutné odpoledne kdy jsem byla sama doma a můžu říct, že mě pobavil i žánrově pro danou chvíli uspokojil. Na pohodové zkouknutí doporučuji :-) ()

George.Camel

Pro mě nudne, nezajímavé a tudíž nekoukatelné od hlášky, kdy u snídaně padne věta "musíme být jako tým". Asi nejsem ta správná cílová skupina těchto nuďáren. ()