Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Stegr

25% - Ach jo, těšil jsem se na hezkou pohádku a dostal jsem naprostou... škoda slov. Herci nuloví, trapnost ukapávala z téměř každého záběru jako sliz a jediné, co stálo za pozornost, byly celkem povedené kostýmy. Proč je to sakra to jediné, co mě na pohádkách posledních let zaujme? ()

salahadin odpad!

Strašný......proč, proč, proč nám radši na Vánoce nepouští jen ty starší dobré pohádky, proč nám předkládají tupé slátance, to snad už jen z hrubého sestřihu musí být všem jasné, že tomuhle se drtivá většina lidí vysměje. Přátelé, držme minutu ticha za mrtvou krásnou českou pohádku, kterou už dnes neumí nikdo natočit. A když se podíváte na ty nejlepší pohádky a porovnáte je, tak vám určitě neunikne, že ty starší a lepší jsou po čertech jednoduché (dobro vs. zlo), používají citlivě klišé, dialogy mají hlavu patu (hlavně nejsou ukecané, ale krátké, obsahově však bohaté), přistupuje se k nim s laskavou nadsázkou, humorem a notnou dávkou dětské hravosti - tyhle nové točené zdánlivě "realisticky" jsou k ničemu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +hudební melodie, příběh, herci -postavy, dialogy/// No není to nesnesitelné, ale klasickým pohádkám se to prostě nevyrovná. Je tu jakýsi pokus o příběh a nebylo by to špatné, kdyby to v určitých situacích nepůsobilo moc televizně a z jiného úhlu moc směšně. Občas to byla taškařice. Královnu ohně zadupat. Pak mě překvapilo nějaké to hudební číslo (asi po 40 minutách) které bylo pěkně nazpíváno. Ale píniček tu moc není, myslím že jen 3-4. A co se týče začínajících herců (Martin Kraus, Anna Fialová), bylo poznat, že je to jejich první role. Jinak ostatním hercům nemám co vytknout, líbili se mi, stejně tak i tato pohádka, ale zázrak nečekejte./// Celkem 65%/// ()

Adam Bernau odpad!

Nesmrtelnou tetu jsem neviděl a asi už ani neuvidím, protože ten Zelenka je očividně hysterická šmíra zhruba na úrovni Václava Klause. Boháč a chudák (disponující stejnými efekty v podobě kouzelných ženštin) se ještě dal strávit, ovšem nevkusnost tohoto škváru hraničí se zločinem. Televize, která tohle vyprodukuje a předloží dětem, zaslouží vyhodit do povětří. ()

HoneyBunny

I když máte špatné triky a průměrné herce, scénář toho může hodně zachránit. Ale české pohádky jsou po téhle stránce stále dementnější (s výjimkou Anděla Páně). Kouzla králů nemají dobrou hlavní linii, nemají vtipné dialogy, jednotlivé linie příběhu nedrží pohromadě. Romantika je minimální, humor infantilní nebo žádný, herci nezaujmou. ČT měla na Vánoce radši zopakovat Zelenkovu Nesmrtelnou tetu. ()

Fingon

Mohlo to být lepší, ale tragédie jménem Tři srdce se naštěstí neopakovala (zlaté Tři životy, tam byla navíc i kapka decentní erotiky). Triky sice působí opravdu jako pěst na oko, Ohnivá královna v podání Jitky Schneiderové ve mně místy vzbuzovala i lítost a zcela jistě se to dalo natočit mnohem lépe... ale na jedno zkouknutí se to dalo. Ovšem to ulítlé muzikálové číslo, to už bylo i na mně moc a já nevěděl, jestli mám plakat, nebo se smát. A teď trochu analýzy. Narace je objektivní a hluboká, protože slyšíme myšlenky jedné postavy - kupodivu je to právě Ohnivá královna:-) A o mezerách příště:-) ()

CaptainNor

Když to štědrovečerní pohádkové prokletí nezlomil ani Zdeněk Zelenka, tak co bude dál? Producent na něm měl roztrhat nejméně 4 košile, aby se vykašlal na bohatou výpravu a věnoval se tomu, za co je placen - totiž režii! A když už byl v tom trhání, měl roztrhat v první řadě scénář! Na place jakoby vládla nikoliv improvizace, ale tvůrčí anarchie, protože hrají všichni příšerně. Jediné co stojí za pozornost je kamera. Dejdara už definitivně škrtám a o tom princovi se mi bude dlouho zdát. Mám pocit, že přišel na casting jiného filmu. Původně měl hrát šestou dračí tlamu v Bajajovi. ()

Slarque

Možná není od věci nechat náměty a scénáře zkušenějším. Jinak je to pěkně natočené, na herce se dá koukat, semtam nějaký ten trik (i když občas vypadal krajně podezřele), prostě běžný televizní standard. Schovávat si tohle na štědrovečerní večer? To už musela být u ČT opravdu nouze. ()

Marthos

Soumrak klasických pohádkových příběhů dochází svého hořkého konce v posledních letech zejména prostřednictvím zmetkové tvorby Zdeňka Zelenky, neurvale demolujícího snad všechny atributy dětské fantazie. Kouzla králů nejsou nic jiného, než další mizerný šunt, podléhající současnému konzumnímu diktátu, v němž se romantika a humor propadly kamsi do ztracena. Ztracený je tu ostatně i divák. ()

Crocuta

V posledním pořadu Retro pan Hemala s ironickým úsměvem zavzpomínal, jak si v dobách totality nechávala televize to nejlepší na čas vánoční, neb celý rok vysílala sračky a období vánoc a nového roku bylo jakousi televizní výkladní skříní, kdy mělo premiéru vše co stálo za vidění, v čele s nějakou krásnou pohádkou na Štědrý večer. Ano ano, doba se razantně změnila - teď sice televize také vysílá celý rok sračky, ale na období vánoc si (alespoň ta veřejnoprávní) naopak schovává ty nejostudnější výtvory ze své ďábelské kuchyně a Štědrý večer již několik let za sebou koření pohádkami, na kterých je sice vidět, kolik prostředků naškudlených z koncesionářských poplatků zase tvůrci vyhodili oknem, ale na které se skoro nedá koukat díky dementním scénářům, bídným hereckým výkonům, pouťovým trikům a nevýrazné režii. Ještěže je u nás plno zajímavých lokací, na kterých oko diváka může se zalíbením spočinout - ale to je možná lepší pustit si Toulavou kameru, ne? No nic, loni se podobná hrůza konala hned tři večery v řadě, letos to už snad máme za sebou a můžeme se těšit na příští rok... ()

korbitch22 odpad!

Český pohádky jsou v píči jako mobili s operačním systémem Symbian.Film, u kterého se nudou a trapností červená i šestileté děcko.Nablití mi je z týhle doby.Krause bych pravidelně mlátil kladivem do xichtu.Sračka.0%. ()

triatlet

Výprava sice téměř pohádková, herecké obsazení v podání Abrháma, Šafránkové, Dejdara, Schneiderové, Smutné či Skopala osvědčené, ale scénář slabý. Přitom nápad o sváru vodní a ohnivé vládkyně zajímavý. Kouzla králů prostě narozdíl od československé pohádkové klasiky nezapůsobila, takže je nemusím vidět vícekrát. Příjemná hudba Jiřího Škorpíka, včetně písniček - při songu "Buchet je spousta" hlavní představitelé Petra Tenorová a Martin Kraus působili v takovém klipovitém pojetí v roli kuchtíků nejlíp, ale na celovečerní film nestačili, vypadali spíš jako kluk/ holka z plakátu. Texty písní: Lou Fanánek Hagen, Pavel Vrba. Zpěv: Petra Páchová a Jiří Škorpík (Buchet je spousta), Jiří Škorpík a Dasha (Kouzla králů). ()

Jinny

V promo reportáži dvakrát zaznělo: "Nemám rád ty moderní temné depresivní pohádky". Jako znalec pohádek a jejich výkladů můžu jenom vrtět hlavou, protože všechny "klasické" pohádky snad vyjma Popelky jsou nějakým způsobem temné a násilné a o čtvrcení těl v nich nebývá nouze. Naopak moderní pohádky jsou slabý čajíček a vlastně spíš parodie na to, jaké mají být. Příští rok budu opět bez dechu čekat na středrovečerní pohádku, tentokrát snad už bude tak špatná, až tím bude zábavná. Nevšimli si snad hoši z ČT, že jejich děti čtou třeba postupně stále temnějšího Harryho Pottera? ()

honajz

Takhle si vtipnou pohádku představuje leda banda zhulenců bez smyslu pro humor. Navíc ty strašné herecké výkony, zvláště princezny, ouvej!, to bolelo. Když se po roce objeví její milý živý a zdravý, hraje herečka překvapení princezny ve stylu „mám ischias a navíc zaražené prdy“. A že Martin Kraus neumí mluvit, spíš huhňá, to taky nepřidá. Písnička laciná jako z reklamy na jogurt a příběh utahaný jak cesta po D1. On přitom ten nápad a příběh není úplně k zahození, ale zpracované je to velmi špatně, tak nějak bez emocí, a herci jsou prostě strašní, přehrávající až na půdu. ()

Ilicka

U téhle pohádky čas otupuje hrany, s přibývajícími reprízami se mi dokonce začíná líbit... A to i přes neuvěřitelnou dikci a intonaci hlavní hrdinky. ()

Jenda

Kvalitou a celkovým způsobem zpracování lze toto veledílo ČT vysílat v obvyklém nedělním popoledním čase. Na Štědrý večer jsem ale opravdu čekal něco hodnotnějšího. Holt, stará dobrá klasika se už dneska moc netočí a doba degeneruje pomocí českých telenovel i dříve uznávané herce. PS: Už nezpívejte. ()