Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Hermione

Jako skoro vždy hraje hlavního hrdinu herec bez talentu, který navíc vůbec neumí mluvit. Pohádka má primitivní triky a docela nudný děj. Přidané písně se do této pohádky moc nehodí, vypadá to, jako by měl Martin dejdar za každou cenu získat nějakou roli. ()

AdaMM

ani letos se překvapení nekonalo. jediná věc, která mě napadá jako utěšující: mohlo to být ještě horší - to už se taky stalo. ()

misulka03

Efekty v pohádce naprosto tragické a tím ji shodili hodně dolů. Ještě bych trošku upravila děj, toho cestování a zavírání bylo moc, ale jinak si nemyslím, že by to byla strašná pohádka. Sympatická neokoukaná dvojice se mi vcelku zamlouvala a společná písnička byla krásná :) Přesto tvrdím, že to není žádný výkvět českých pohádek, které v poslední době jdou dost dolů, ale rozhodně o dost lepší než mnou naposledy viděná pohádka Škola princů, kde herecké výkony byly o dost horší než tady. ()

otík

Pěkně natočená pohádka s přijatelnými a nerušivými triky, která bohužel ale je tak šíleně roztahaná, že místy nudí. Hodinová minutáž by byla akorát. Jedna vskutku pěkná písnička však nezachrání prostý příběh, který se v polovině těžce zkomplikuje, aby ke konci se vše rychle rozpletlo. Místy spíše povrchní podívaná, která potěší pěknými exteriéry. Toť vše. ()

kocik1

Kryndapána, na to že kafe vůbec nepiju, je tahle pohádka opravdu silná káva. Tadeáš vysvobodí princeznu prostě tak, že udělá, co se po něm chce, bez špetky invence, takže by ji vlastně mohl osvobodit každej, kdo je natolik blbej, že sáhne holýma rukama do plamenů. Král Dobromil je spíš Hloupomil, protože neudělá jediné rozhodnutí bez toho, aby se šel zeptat obrazu a princezna? Ta se chudák potatila, takže Tadeáše poslouchá jako hodinky. Zlý Vladan zase vydrží být po celý rok hodným Vladánkem a vůbec se neprozradí, co je za záporáka. To už by si tu princeznu snad i zasloužil, ne? Zkrátka a dobře příběh, příběh, příběh.... a taky vesměs mizerné herecké výkony. ()

vesper001

Hezká hudba, ucházející herci (až na Krause mladšího), vlastně je to celkem dobrá pohádka z těch později narozených, které může s potěšením sledovat jen divák po amputaci mozku. I tak jsem ale chvílemi zírala jako jojo. Král Dobromil se radí s obrazem, král Vladan chce vládnout, královna ohně mi připomínala známou z práce, které se říká Královna temnot, a v pětapadesáti se oblíká jak puberťačka, no a slizounek Tadeáš je takový vysmátý oslík-trotlík. ()

HonzaBez

O oblíbenosti této pohádky svědčí fakt, že ji dávají dost často v televizi. Samozřejmě vím, že kvalita a oblíbenost nejsou jedno a to samé, ale přesto se v tomto případě dost divím poměrně nízkému hodnocení. Tahle pohádka mi totiž rozhodně nepřijde jako typická televizní "tuctovka". Jednak za to může příjemná hudba Jiřího Škorpíka (včetně docela chytlavých písniček) a pak samozřejmě duo Abrhám/Šafránková. Pro někoho možná již "ohraná písnička", pro mě vždy znovu a znovu sázka na jistotu. ()

plechulka

Z ukázek a klipu jsem se moc těšila - "belmondovký šmrc" Martina Krause mne, přiznám se, zaujal nejvíc, ale po shlédnutí jsem byla o to víc zklamaná - děj se vlekl, humor veškerý žádný a role pana Abrháma... ach jo, škoda peněz! I když nemám "po ruce" pro dotaz malé děti, pro které jsou pohádky primárně určeny, troufám si tvrdit, že dobrá pohádka zaujme napříč věkovými kategoriemi a jak tak koukám na cca 600 hodnocení lidí přede mnou, tak fakt nezaujala. Škoda... ()

Kamkon

Pohádka je sice praštěná, kostýmy vojáků otřesný, ale točilo se to blízko naší chalupy v jižních Čechách a Martin Kraus krásně hraje, má hezká očka a když slyším, jak mluví, tak se směju od začátku až do konce :-))))))))))))) ()

Lachtaan

Světe div se, ale Kouzla králů jsou pro příjemného Krause, krásnou Tenorovou a dokonalou ústřední písničku mým guilty pleasure mezi všemi novodobými vánočními pohádkami, které každoročně ve velkém uvádí Česká televize. "Buchet je spousta, lahodná sousta..." si rád broukám v hlavě i tolik let po prvním zhlédnutí téhle povedené pohádky. ()

Mrkvič

Příšerná česká pohádka. Nejvíc mě na ní ubijí herci. Buď jsou příšerní a nebo jsou to třeba i mí oblíbenci, ale mají za úkol se tak strašně pitvořit, že mě otravují stejně jako ti mizerní. Ale špatně je snad všechno. Dokonce mám problém si interně obhájit alespoň tu jednu hvězdičku. Kde se ale objevují Cina, Jirák, Skopal nebo Ruml, snad dohromady aspoň dvě minuty příjemného pokoukání nabízí. ()

Triny

hmm, a já se tak strašně těšila!! ježiš viděla jsem ukázku a fakt se těšila jak malej Jarda, i večeři a dárky jsem popoháněla.. a pak to začne a najednou je tam nádhernej klučina krausů! jenže ze zasnění mě vytrhne hned v momentě kdy promluví... a pak už se to jen táhne jako dlouhá lepivá žvejka slepená ze všech pohádek, které již byly natočeny. Pořád se čeká až "to" přijde a ono to pořád nepřichází.. Naopak se na scéně objevuje jedna nepřirozená osoba za druhou. Dvě hvězdy jsou i tak za krásného hlavního hrdinu a za ústřední písničku, která mě k pohádce přivedla. ()

Zdeňka

Líbily se mi písničky, které celkový příběh oživily. Z pekárny světa kraj za láskou svou. Nejednu překonal jsem vůli zlou. A moje princezna ta jistě rozezná, že ji mám vážně rád! ()

Monoxid

Nebyla to ani zdaleka taková kravina jako jsem čekala...alespoň to mělo originální příběh - ale zbytečně to protahovali. Navíc mě tam vytáčel přízvuk (nebo co to mělo bejt) hlavního hrdiny, přesto to překonalo velké procento z nových nedělních pohádek...A jsem ráda, že mám na štědrý večer zajímavější činnosti než sledování pohádek, nechtěla bych si tím zkazit náladu... ()