Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Esgalnor

Ty dvě hvězdy jsou tak za nostalgii a jeden fajn hudební motiv. Jinak bída. Po letech jsem to dnes viděl znovu - stačilo. Triky mizerné, úroveň jak z Kouzelný školky. Kamera amatérská, bez nápadu, nudná. Hudba až na jeden motiv bídná, vůbec nepasuje do atmosféry scény. Herci přehrávají, jediná Šafránková tam ujde. Martin Kraus mimořádně otravný, jeho smích trhá uši. Příběh překombinovaný a navíc strašně urychlený - "bylo nebylo jedno království" a blik, najednou "princezna je zakletá v ohni". Motivace postav jsou o ničem, ale při porovnání se zbytkem to mohlo být horší. Ve zkratce, je to špatné, je to nudné. Pokud ale nezbývá jiná možnost, dá se to přetrpět. ()

VencaS odpad!

Premahal jsem se, ze u tohoto filmu vydrzim az do konce, ovšem v okamziku zpevu jsem se zvedl, a musel jsem pryc. Doporucil bych, nez tocit tohle, to radsi netocit vubec a o Vanocich vysilat klasiku... Absolutne chabe herecke vykony, o deji nemluve. Princezna nesympaticka, a jeji osvobodiltel mi prijde, jako by ho vybrali nekde na konkurzu v hospode. Uprimne mne to pripada jako parodie na pohadky, a melo to skoncit v okamziku, kdy byla princezna vysvobozna ze zakleti. Za to, ze by nam nekazili vecer devadesati minutami, ale jen triceti, by urcite minimalne hvezdicka byla. (lol) ()

naxicka

Konečně nová pohádka, na kterou se dá koukat, aniž by člověk neustále kvůli trapnosti musel přepínat jinam...Sice je to spíše průměrné, ale pobavilo to a neurazilo:-) ()

waits

Scénář je vyloženě hrozný. Nejen dějově (pokud přijde osvobození princezny v první třetině, musí být dovyprávění sakra silné), ale i češtinářsky. V některých dialozích se míchají knižní obraty s hovorovými, jinde se s přísudkem pohazuje ve větě jako se zdobným prvkem, což tahá za uši. Pokud jde o herecké výkony, darmo mluvit. Občas se s dětmi zastavíme na výletě po českých zemích v nějaké vesnici, kde zrovna hrají místní ochotníci. Kraus, Slaný nebo Tenorová hrají přesně takhle. Kraus jakožto hlavní tahoun filmu neumí mluvit a jeho smích mě ubíjel od prvního okamžiku, silácké výkřiky byly spíš smutné. Je mi líto,že to musím napsat, ale Abrhám je na tom s mluvením obdobně, ne sice s dikcí, ale s výslovností. Písnička mi nevadila, u ní jsem se netrápil, za to u doprovodné, nesmírně rušivé hudby ano. Ta jedna hvězda je za Šafránkovou a Dejdara, kteří podali své standardní výkony, v tomhle prostředí ovšem vyhlížely velkolepě. Ještě, že jsem to neviděl o Vánocích, měl bych z dárků radost asi jako Smolík Mc Figgin. ()

lili6

Snaha o tvorbu tradiční pohádky, ze které nakonec vyplynula pohádka nudná, místy až triviální. Autoři se zde moc nesnažili o propracovanost detailů. Dále bych vytkla výběr hlavního hrdiny. Herec Martin Kraus mi to takovou roli nepřišel příliš vhodný. ()

Tomislav

Totální ptákovina, nelogický pelmel... divná princezna, namachrovanej princ, praštěný zvraty, přiblblý dialogy... fakt slabota. No a pak ten videoklip uprostřed ála taneční skupina UNO - hrůza a děs. Nebýt Abrháma a Šafránkové (nevím, jak se k tomuhle mohli propůjčit), tak se na to nedá vůbec koukat. Měl jsem se radši zase dívat na Popelku! ()

jorgus

jednou dobre jednou hodne spatne..takhle se stridaji stedrovecerni pohadky rok co rok v ceske televizi..smesny zaporak, smesna zapletka,smesne klicky ve scenari..ani nevim za co tu jednu hvezdu davam..asi ze jsou vanoce:) ()

Mat21

V rámci produkce naší vlasti v oblasti pohádek je tahle nadprůměr. Avšak, stále výrazně pokulhává za těmi, které vznikaly před 20 a více lety. Mno, těmhle dobám je už definitivní konec a musíme si zkrátka zvyknout, že kouzlo pohádkové nahrazuje kouzlo počítačové. Někteří z hlavních představitelů se ani nedokázali vžít do své role, například "princovi" by lépe slušela role 512. halapartníka umístěného zcela vzadu na louce. Ve scéně s letící lebkou se scénárista patrně inspiroval hrou Doom 3, ještě mohl přidat několik zombíků. Hudební doprovod pro mě byl naopak milým zpestřením. Přeji všem...Veselé Vánoce :-) ║24.12.2008║ ()

Miloš odpad!

Ačkoliv existují horší filmy než Kouzla králů, alespoň nejsou uváděny v hlavním vysílacím čase. ()

mh.mail

50% - Nenadchne, neurazí (alespoň mě). Žádná sláva, ale ani nějaký extrémní propadák. Mezi českou pohádkovou klasiku se ale určitě nezařadí. Mé dceři (6,5 roku) se ale líbila. A pro koho jsou pohádky především? ()

Jeremiah

Nikdy bych si nepomyslel, že dám pohádce pouze jednu " * ", ale stalo se ! Dle mého názoru je toto zpracování průšvih jako hrom ! Této pohádce snad neuvěří ani to nejnaivnější dítě. Navíc strašně zahráno, kdejaký ochotnický soubor by je strčil do kapsy. Ožralý kameramani, kteří "těkají" z jednoho účinkujícího na druhého a dějově též hodně slabé. Takže aniž bych byl na chlapečky, jediný bodík si za herecký výkon zaslouží Martin Dejdar. ()