Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Bozvav

Lidi, vy jste tady vážně banda ma . . . ů! Kouzla králů je moc milá a hezky udělaná pohádka. Pěkné efekty, sympatická (správně princeznovsky rozmarná) princezna, příjemný hlavní hrdina, od pohledu zlosyn zlý Vladan, vtipný Dejdar,velmi vydařené kostýmy královny ohně a vod a hlavně vynikající Abrahám, který si skvěle notuje se svojí manželkou královnou Šafránkovou. Koukat se na ty dva, to je radost. K tomu velmi hezky otextované písničky. Už jsem tu pohádku viděla 3krát a dojem zůstává pořád stejný, je to SUPER pohádka. Vytkla bych snad jen jistou nepřehlednost a ne úplnou logičnost některých činů hlavních představitelů, ale není to nějak extra do očí bijící problém. za mě 95% a třeba se tu zblázněte. ()

zdeny99

První polovina vypadala jako pěkná pohádka. Měla plynulý děj, který se točí kolem Tadeáše (Martin Kraus). Jenže on je naverbován na vojnu. Z ní se mu podaří utéct, že sám rozpustí vojsko a před oprátkou jej zachrání až samotný král vedlejšího království (Abrahám). Abrahám v roli krále byl super, zato Michal Slaný v roli zlého krále Vladana se mi vůbec nelíbil. Byl to takovej uřvanej idiot. Nejlepší herecký výkon ovšem podal samotný Kraus. Kromě jeho vystupování "je mi všechno jedno, všecko mám u prdele" zachrání i zakletou princeznu. Ta záchrana zakleté princezny z ohně je taková snad nejjednodušší ze všech pohádek, ale aspoň to není nic přehnaně překombinovaného. Jenže v tuto chvíli, cože jest po nějakých 40 minutách to všechno krásné končí. V tuto chvíli se pohádka vydává směrem, jak najít Tadeáše a dostat ho ke katovi a ten příběh už začíná působit dost dlouze. Obzvláště když má pohádka jen nějakých 75 minut. Tím to dost pokazili, ale i tak se jedná o lepší průměr z dnešních pohádek. Je to i tím, že kromě odporně zahrané role krále Vladana prostřednictvím necharismatického Michala Slaného všichni herci hráli dobře. A to i ti v menších rolích, jako Schneiderová a Postlerová coby královny ohňů potažmo vod. Kromě jejích pěkných kostýmů se musí ocenit i jejich make-up. Zámek Žleby byl vybrán také dobře. Škoda jen že druhé panství, což byl majestátní hrad Kost, byl jen trošku ukázán, a to ještě v upravené verzi. [7151. hodnocení, 347. komentář, 46%] ()

Aurus odpad!

Řeknu to takhle. Pohádky, České filmy a seriály jsou prostě hodně špatné a jsou to sračky. Tuhle píčovinu jsem nedokoukal dokonce a vůbec toho nelituji. Postavy jdou debilní, hudba je příšerná a efekty vypadají jako z roku 1980. No i ty z 80 let byly lepší než tohle. Za mě 0/10. ()

Narciska

Málokdy je v pohádce k vidění, aby někdo, když potřebuje co nejrychleji utéct, nejdříve sesedl z koně a vzal to radši po svých. Aspoň zde se scénář držel logiky, daleko neutekl. A takových absurdních momentů k pousmání je tam více a spolu s nimi klesá zájem pokračovat ve sledování, i když princezně a jejímu milému to sluší. ()

gumbo

Bože můj! Kdo může vymyslet takové dialogy? A ty herecké výkony??? Přitom výprava je skvělá a i námět a postavy skýtali velký potenciál. Ale bohužel z toho vypadl tenhle brak...25% ()

gombarix

přistupoval jsem k tomu vstřícně, ale stejně jsem se na tento blábol nevydržel dívat déle než půl hodiny. Projev "nového Belmonda" M. Krause mi přišel ochotnický a dost nepříjemný, triky ubohé, Šafránková v obraze divně napuchlá, a tak jediné, co se mi na zhlédnutém líbilo, byla Jitka Schneiderová (což ovšem s kvalitou díla mnoho nesouvisí). Jinými slovy, jako obvykle trapas a vyhozené peníze. ()

hazaba

Bože, za co nás trestáš? Ještě se mi nestalo, abych od pohádky odcházela, ale v tomto případě nešlo jinak. Jediné, co na téhle pohádce stálo za něco, byl Abrhám. Ozvučení příšerné, pitvoření herců ještě horší, scénář jakoby neexistoval. A ten smích hlavního hrdiny!!! Říkala jsem si, že jméno Zelenka zaručí jakous takous kvalitu, ale hluboce jsem se mýlila. ()

atmen

Krásné lokace ( Žleby, Kost) kazí nesympatické postavy, z nichž se žádná nemůže vrýt pod kůži (a nebo je zde nějaká postava podobná hláškujícímu Kaprálu z pohádky S čerty nejsou žerty). Smutné je, že i herci jako Abrhám ty mladší nijak zvlášť nepřehrávájí. Hlavní postava Tadeáš má hlas jako Zilvar z chudubince (Bylo nás pět). Na rozdíl od zdejších uživatelů se mně líbily alespoň ty písničky... Tohle se mezi klasiku nezařadí.... ()

Kolssteyn

Je znát, že to byla pohádka šitá horkou jehlou a ani těch proklamovaných 170 pc-triků moc nepomohlo vylepšit dojem. Snad by jen stačilo, kdyby to dělal někdo, kdo k tomu má cit, než kdo ví, kde na to sehnat peníze... ()

Lars

Hrůza, děs. Nechápu, jak tohle mohl Zelenka natočit. Éra skvělých českých pohádek je už za náma. ()

wictoria

Po dvou letech doplňuji komentář. Souhlas s tím, co tu někteří napsali - režie žádná a herecké výkony otřesné včetně jindy výborného Abrháma. Princezna sice hezká, ale asi měla zůstat radši němá. Snaží se tak možná Jitka Schneiderová, Simona Postlerová a "chudý lid" včetně Sváti Skopala. Musím ale říct, že pětiletá dcera poté, co nedávno viděla výstavu kostýmů a zatoužila tuhle pohádku vidět si jí teď nechává pouštět hodně často a patří momentálně mezi její favority. Takže je to fakt asi spíš pro děti ;-) ()

MickeyStuma

Pohádkový příběh Zdeňka Zelenky je především televizním výtvorem a na její vizualizaci je to znát. Přesto se snažil vytlačit maximum a nutno uznat, že se mu to povedlo. Děj je velice jednoduchý, takže i sebemenší dítě ho pochopí a nikam nespěchající tempo tomu jenom pomáhá. Má to však i své ale. Tak za prvé. Nástup Královny Ohně už v prvních vteřinách děje a vyslovit tak hrozbu je velice uspěchané. Divák se ještě ani neseznámil s hlavními postavami příběhu a už zná padoucha. S tím se mělo chvíli počkat, až se příběh trochu rozvine. Za druhé ty neustálé konce. Příběh není ještě ani dovyprávěn a už tu jsou náznaky na happy end. Tuším, že jsem napočítal dvě. A ouha, ono to pokračuje dál. Až na potřetí se objeví závěrečné titulky. To je trestuhodná chyba. Divák má být napnutý až do samotného konce. Celkově je však snímek jemný, romantický a pohádkově naivní. Pohádka má přesto šanci se stát evergreenem televizních vánočních svátků. ()

Olík

Budu stručný, upřímný a spravedlivý......ostatně takový, jaký by měl být každý král :D Nudil jsem se......nudil jsem se tak, že mít tu čest z jedním z nejméně sympatických budoucích králů (nešlo o Tadeáše jako takového, ale o jeho představitele) naší historie na Štědrý den (což bylo prvotní funkcí Zelenkovy pohádky), tak začnu opětovně balit již rozbalené dárky a dost možná si i místo vepřového vyprosím řízek z kapra, s nadějí, že mi v krku uvízne jedna z jeho kostí :( ()

Llinwen

Konečně pohádka s pěkným a sympatickým hrdinou! :) A příběh, ostatní herci, kamera apod. taky super, osobně moc nechápu takhle nízké hodnocení. Starým klasickým pohádkám se to samozřejmě nevyrovná, ale pořád mi to přijde o řád lepší než naprostá většina nových pohádek. ()

Ben Nevis

Nedávno jsem to viděla znova a nevím, co mě to napadlo dokoukat se do konce. Co to soudruzi ty naše děti učí? Proletáři zase vyrazili do ulic svrhávat krále, poroučí se tu větru dešti (ohni) o sto šest... Škoda komentáře. Snad si už Zelenka uvědomil, že bez důstojných zlořádů žádná pořádná pohádka nevznikne. Na žvatlání tu máme Trošku a pořady pro předškoláky. ()