Epizody(3)

Šípek

Zdá se, že i v našich podmínkách se čas od času zrodí cosi mimořádného, až mystického. Jirka se nemusí stydět za práci svou ani za civilní projev herců, veskrze mimořádně dobře obsazených. Přestože krimi to byla nenápadná až komorní, napětí se dalo krájet. A teď, když vše skončilo, snad jen v klidu dokoukáme Majora a pak to pudem vomrknout -:) ()

hlína

Zručná kamera a poměrně solidně poskládané, ono totiž sladit historická fakta, mystiku a současnost je hodně těžké a tady se to až na pár děr povedlo. Chápu že spousta lidí nemůže překnousnout částečný fantasy konec, ale mě třeba jako největší a zbytečná újma na filmu vadila přiblble směšná scénka s "nahackování" se po internetu do firmy výrobce trezoru :) tomu říkám kontrast... ()

Jonatána

Tak, prostě a jednoduše: líbilo se mi to. A dvojku Trojan - Dvořák zbožňuju už od Anděla páně. Sice jsem v první sekvenci, kdy se objevil Ivan Trojan, nadšeně zavyla:"Ejhle, Petronel :-)!", ale pak už jsem jenom koukala a spokojeně předla.Sice chvilkami docela předvídatelné, ale určitě nevynechám 2. a 3. díl. Dotaz pro admina: Nedaly by se zablokovat přihlouple vulgární komentáře uživatelů jako je igi.B? ()

alonsanfan odpad!

Vřele všem doporučuji, aby si přečetli následující článek na www stránkách SYSIFOS Český klub skeptiků , archiv článků a článek: Arnošt Vašíček a Kodex Gigas neboli Ďáblova bible (komentáře CSFD bohužel neumožnují zobrazení konkrétního odkazu, proto ho takhle jak debil popisuji). Pokud se pan Vašíček podílel na scénáři tak potěš koště a kýbl k hubě. ()

haWranka

Jedna z nejlepších českých kriminálek, kterou jsem kdy viděla. Z atmosféry mi běhal mráz po zádech, o hudbě ani nemluvím, protože ta je fakt mistrovská. Skvělý téma a skvělej výběr herců, veřila jsem jim každý slovo (a že to byly skvělý slova, scénář se fakt povedl). Prostě Jiří Strach mě opět vyloženě potěšil. ()

Kessler

Jiří Dvořák jako detektiv-šupák byl jednoduše okouzlující, Ivan Trojan nasadil na tři díly výraz zmateného vědce a nakonec se spolčil se satanistou, aby zabránil zničení světa... Snímek podtrhuje množství poměrně podařených vtipů a jediné, co mu kazí úroveň, jsou digitální efekty (i když chápu, že Ďáblova lest nejspíš měla rozpočet směšný i pro Kobru 11) a hudba, která se místy vůbec nehodí. Ale podstatné je, že v ČT nechali vzniknout zábavné a zajímavé podívané a to je dobře. ()

E lan

Bože to je škoda! První tři díly tohoto televizního filmu tak povedené - napětí, herecké výkony, prostě na televizní film nadstandard... No a závěr. Jedním slovem blbost. Hrozná. Přesto to člověka po téměř tři hodiny baví, Jiří Dvořák je opravdu vynikající, stejně jako Ivan Trojan. Proto ***. ()

MELODY

Strach je velmi slušný režisér a přes všechny obavy ani tohle nebyl průšvih. Je to tak na tři a půl hvězdy, třeba to časem dopajdá ke čtyřem. ()

Henry Morgan

No co k tomu říct. Chvílema mi přišlo, že si někdo sednul ke scénáři purpurových řek a pár nápadů vykrad a někdy zase, že moc čte Dana Browna. Ale jak mám ve zvyku podceňovat české filmy, tak musím říct, že na naše poměry to bylo nezvykle povedené, docela svižné a místy i překvapivé. Jediné co pokazilou celou trilogii byl samotný závěr. Ten byl tak strašně nepovedený, až mi připomněl Polanskiho Devátou bránu. Jinak bych dal klidně plný počet. ()

Kvasekus

Proč ne...je to sice hodně uhozený, ale první dva díly byly minimálně zajímavý a pro mě i napínavý. Tahle sorta seriálů mě vlastně vždycky bavila a myslim, že se s tim jak řežisér, tak herci vypořádali fakt dobře. Na český poměry je to až hodně překvapivě dobrý. Ovšem nesmíme počítat třetí díl...ten až na začátek byl fakt vtipnej...krádeží kříze a policejního auta začinaje, přes rituál a konče debilnim koncem. Tohle se nepovedlo a chtělo by se říct, že tyhle chyby to strhávaj na dvouhvězdičkový dno...ale já dávam za 4, protože mě to prostě bavilo a konec mě vlastně taky bavil i když z druhý strany. ()

Shakaar

oproti modernějšímu počinu Ztracené Brány určitě kvalitnější. Narozdíl od ZB je tu více tajemna, méně humoru a hlavně protagonisti se nechovají jako amatéři. Jak už jsem zmínil, Strach v Ztracené Bráně se na můj vkuz chtěl zavděčit podobným dílům jako Kriminálky Las Vegas, které si na přiliž velkou akčnost potrpí...tohle naproti tomu bylo více propojené, člověk u toho musel víc přemýšlet a okruh podezřelých byl vcelku úzký...ikdyž trochu jsem nepochopil proč se Kryštof Hádek v posledním díle ani neobjevil a jeho role v trojdílu šla prakticky do ztracena. Dále jak uvedl kOCOUR, ten Hacking jednoho z představitele do informací firmy...trochu úlet, ale mělo to asi odlehčit. V realu to tak nefunguje, stejně jako zbytečná linie o prověřování postavy Dvořáka, která nebyla ani dotažena do konce...takže divák si na konci řekl WTF?. Možná to byl takový pokus o cliffhanger do dalšího filmu, což by to jedině vysvětlovalo. Každopádně až na menší nedostatky, určitě 4*. Strach rozhodně roste ve velkého režiséra. ()

Ergon

Z počátku "ušmudlaná" mystika po Česku, která se mermomocí snaží o něco víc. Inu, nízký rozpočet je opravdu znát. Vyšetřování detektiva v podání J. Dvořáka působí mnohdy značně amatérsky (první díl 2*). Ve 2. díle houstne napětí a mysteriózní atmosféra (3*). Finální díl skvěle kompenzuje ten úvodní a skvěle završuje celý příběh (4*). ()

Psycho.R

Musím říct, že Jiří Strach mě ještě nezklamal. A když si vezmu, že tohle je předchůdce jeho skvělého Labyrintu, tak je vidět, že stále stoupá. K tomu dobře vybraná trojice představitelů. ()

Hannibal1913

Akorát by mně zajímalo, proč v současným strachově filmu prakticky pokaždý jezdí policajti ve felícii nebo i ve formanu? Jinak škoda toho očekávatelnýho konca, jinak by to byla ještě lepší trilogie ()

Likan7

Musím uznat, že Ďáblova lest má zajímavý feeling, na české poměry až nezvyklé. Přesto ale je je faktem, že takový námět na 3 hodiny je neuvěřitelný peklo, který mě nudilo někde po prvním dílu. Všechno to pak končí naprostým fiaskem, který je na dnešní dobu wtf. Dokoukal jsem to jen z hecu. Velké nic zabalené do slušivého hábitu. ()

Inozuka

Víte, co mi tenhle pokus o mysteriózní thriller připomíná? Takové ty strašidelné filmy ve filmech, které tvůrci natočí, protože potřebují, aby se jejich hrdina v televizi díval na něco "napínavého a děsivého". Takovou porci televizní schématičnosti a upachtěné kýčovitosti, doprovázenou slušným přehráváním většiny zúčastněných herců, jsem už dlouho neviděl. ()

Nix

Na české poměry je tohle opravdu povedená kriminálka. Nejen, že má tajemný příběh, ale pojednává o rituálních vraždách, má skvělého Trojana a dobrou policejní dvojici. Pan Strach je borec, že něco takového si lajzl. Úplně mi to připomnělo Langdona, jen trochu jinak. Už mám v hledáčku další počiny pana Stracha, tak si to nemůžu nechat ujít. ()