Epizody(3)

gudlak1

Třídílný seriál o okultismu. Napínavý příběh, který docela pokazila poslední scéna a z jinak výborného seriálu to udělalo pohádku. Herecké obsazení *****, příběh *** (po zpackaném závěru jinak bych hodnotil víc) celkově **** ()

nmarca

Oceňuji, že se někdo pustil do v ČR neobvyklého žánru a zvládl to výborně. Jiří Dvořák je čím dál tím lepší, Trojan a Geislerová obvykle také nemohou zklamat. Kdy se už Jiří Strach dočká pořádného celovečeráku?! ()

alpeew

Detektivní seriály, ať české nebo zahraniční, nejsou běžně mým "šálkem čaje", takže k třídilnému televiznímu filmu přistupuji jako "pole neorané" a s, zatím dvěmi díly, jsem příjemně překvapená. Inteligentně a decentně zpracované vždy zajímavé a tajemně nebezpečné téma satanských obřadů, obětí ve jménu boha apod, včetně tak oblíbené symboliky (a díky tomu snad je důvod nazývat tento film čekou šifrou, jinak toto přirovnání nechápu) podávané v krimi žánru je skvělým nápadem av režii J.Stracha i velmi dobře odvedenou prací. Také herci neokoukaní ze všech možných Ulic a jiných hrůz křížem krážem programem. Hvězda navíc za to, že ani po druhém díle se neví kdo, proč a jak. K superdlouhému a zcela zbytečnému komentáři pod značkou "igi B." bych poznamenala snad jen toto: ještě, naštěstí,existují diváci, kteří se nechají bavit a nehledají např."čistou žánrovost" ap.(ha ha ha co to vlastne jě za klišé?) A já se bavim! ()

Bigfuckman

Kdyby to nebylo tak špatné zakončení triologie a neznámém, posedlém vrahovi, šel bych s hodnocením krapet výše. Bohužel napětí se se Strachem nekonalo. ()

lolaloka

Režisérsky dobře odvedená práce, herci všichni stravitelní :-) námět vynikající, scénář - to je to, co tuhle preličku mírně kazí. Škoda některých nepravděpodobných míst ve scénáři, která -aby příběh mohl jít dál- se musela nastavovat tak naivně pitomě ( všichni mají úžasné znalosti a známosti a dokonce se umějí dostat i do myšlenek mrtvých-viz kód u trezoru). Existují mysteriáky, kde se těchto slabých míst zbavují trochu méně blběji:-) Ale jinak slušné, dobře se na to dívalo, bavila jsem se. ()

macetoma

Na české poměry v kategorii TV film nevídaný majstrštyk. Pan režisér (s velkým P) Jiří Strach zraje jako víno. Zároveň si umí si vybrat herce, kteří mu zahrají. Spousta starších a rádoby zkušenějších kolegů by se u něj mohla učit. Dávám 4 hvězdy. ()

Leonora odpad!

Tak jsem si to pustila... Už za první dvě věty toho rádoby experta by měl autorovi někdo rozkopat držku! Dál jsem to ani nezkoušela, coby religionistka bych u toho mohla přijít o nervy. Takže hodnocení je za prvních kolik... deset, možná dvacet vteřin. ()

Daxus

Strach neměl strach, ale moc mu to nevyšlo. Díl od dílu slabší, až to bylo úplně nejslabší. V poslední půlhodině jsem téměř brečel smíchy a při vzpomínce na některé situace brečím i teď. Česká odpověď na Brownovi knihy se nekoná. 30% ()

imarvin

Pro mě velké překvapení. Na sérii jsem narazil náhodou, díky televizní upoutávce na volné pokračování "Ztracená brána". Hned jsem si našel v archivu ČT (díky za to, že není placený jako na Nově) a ejhle! Tak dobrý televizní film, natočený u nás jsem už dlouho neviděl. Začínám mít pocit, že pan Strach dokázal to, co u nás svede málokdo. Takový příběh s prvky tajemna, většinou dopadnul dosti trapně. Ale tady je vtip, svižnost a hlavně perfektní osádka herců. Takže za mě 4/5, ale s velkou hvězdičkou. ()

Nalimator

Po dvou shlédnutých dílech dávám celkem vysoké hodnocení. Baví mne to více než Leonardo, holt Trojan umí. I když je to občas přitažené za vlasy a na efekt (jako celý tento žánr), tak pořád je to dost zábavné a donutilo mne to si nějaká fakta ověřit a ...světe div se, hodně jich bylo pravdivých. Základ je šikovně napsaný, Ďáblova bible a s ní spojená legenda je dobře vybraná látka, pěkné záběry na úžasné historické památky, herci, ketří opravdu hrají. Celkově mi to připadá nadstandardně zvládnuté na televizní film. ()

maoc

Na tuzemské, notabene televizní poměry velmi dobré, byť chybky by se našly (podivná a místy nepadnoucí hudba, jakoby byla hudební stopa posunutá, hloupý závěrečný "vtip", atp.). Rozhodně chci vyzvednout herecké obsazení. Vedle starých mazáků se objevily i (tehdy) méně známé tváře a ejhle, dnes (2013) jsou z nich hvězdy (Dyk, Voříšková, Vagnerová). Co také na Strachovi musím ocenit je jeho akcent na dobro, morální hodnoty atd. To druhé se na nás hrne odevšad a krapet duchovního maretiálu, notabene v takhle koukatelném balení, rozhodně "nikoho nezabije". ()

Ernie_13

Ono to je skôr takých 50%. Príbeh samotný nie je vôbec tak zlý, práve naopak. Avšak všetko ostatné ma sklamalo, lebo na takúto úroveň podania som bol zvyknutý skôr u slovenkých seriálov, ako českých. Ja teda nie som žiaden expert, ale podľa mňa to režisér nezvládol, taktiež človeka zodpovedného za hudbu by som donútil vrátiť mzdu. Tak klišoidné a nútené vyvolávanie atmosféry pomocou zvuku som ešte nezažil. No a čo ma najviac prekvapilo boli herci. Okrem Trojana to nik nezvládol. Absolútne sa nedostali do svojich rolí. To mám hlavne na mysli oboch hlavných detektívov. No škoda. ()

Hrabovo

Ježšmarjá, jak taková slátanina může mít tak dobré hodnocdení, a to ty 2 hvězdy jsou za herecké výkony!!! Jestli v každé generaci musí žít 36 spravedlivých, tak generace trvá 20 let a je dost šumák, co se dělo dřív, neřkuli před staletími. Když to paní doktorka nestihla v minulém životě, musí začít od začátku (fuška) a čeká ji 36 mordů. Dále spravedlivý nerovná se nevinný, asi je taky myšleno bohabojný nebo spravedlivě žijící, v tomto příběhu je to v naší době náhodně se připletoucí. No a v případě poslední oběti ani to. Taková blbost a přitom nejspíš Ďábel koná své dílo dobře, stačí se rozhlédnout, jen o tom nemůže vydat svědectví každej... ()

jprmusic

Až na Vagnerovou (nakonec jako vždy) dobrý. Dokonce mi nelezla na nervy ani Geislerová, a to tedy před Strachem smekám. ()