Epizody(3)

merlik

Začátek se zdařil, příběh je zajímavý, i když některé dialogy tahají za uši. A závěr příjemně překvapil. ()

Alojs

Po první části: zatím bez hodnocení. Mám za sebou 1/3 a nikde není psáno, že se prozatím uspokojivý výsledek nemůže zvrtnout (scénáristovo pero je v tomto směru všehoschopné). Strach obstává s minimem kaček v kasičce a tu a tam vyčaruje hezký (depkoidní) obrázek. Jirka Dvořák je správně kyselý, hraje českého poldu po americku a... jde mu to. Trochu se obávám zápletky, jejího natahování a případných (avšak velice pravděpodobných) zvratů. Zatím důstojný televizní filmík. Až na tu hudbu.... Tu bych si představil v jakémkoli hororu z padesátých let, ale v současné detektivce ani náhodou. (první díl za 65%) ***** Po druhé části: standard, neurazí, nenadchne, mírně zamrzí první scénáristické "kličky". ***** Po třetí části: Obával jsem se podobně ulítlého konce a nezmýlil jsem se. Možná zamýšlené béčko, možná chtěná groteska... ale je to marné, předchozí díly s trojkou nekorespondují. Atmosféra je rozmělněna v prach, zůstává jen pachuť silně rozporuplných tahů. A taky si říkám (ať už tvůrci zamýšleli to, či ono), být na místě Ivana Trojana - otce, kterému unesli dcerku - určitě bych nebyl tolik v pohodě. ()

tara

Aňa Geislerová této sérii dodává právě ten správný punc zahraniční (mystické) detektivky. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě ona, kdo to svým vzhledem a chováním rebelující policistky drží v dobrém tempu. ()

Brusinka

Slušné, ale ten konec to pohřbil. Každopádně lepší nadprůměr. Filtry nepůsobily zdaleka tak šíleně jako v Kriminálce Anděl, herci skvělí(Geislerová by měla hrát policistky častěji), jen kdyby scénáristé vymysleli uvěřitelné racionální vysvětlení, bylo by za víc. Takhle jsou to horší čtyři. ()

Krwel

Velmi zajímavě zpracovaná detektivka na satanistický téma se stupňující se atmosférou a dobrými herci. Konečný rozuzlení je bohužel levná záležitost a dle mého názoru celé dílko sráží. ()

Kiki-Jiki

To byla ale slátanina! Aby ne, když scénář napsal známý záhadolog Arnošt Vašíček. Doporučuji k přečtení článek Arnošt Vašíček a Kodex Gigas neboli Ďáblova bible na stránkách Českého klubu skeptiků SISYFOS. Ďáblova lest je detektivka s rudou oblohou nad místy činu (že by někdo moc hrál Oblivion?), vyháněním ďábla křížem s pravou kristovou krví, magickými čtverci, vzpomínkami na zabití krále Václava III. v minulém životě, ďáblovo znameními a neuvěřitelně překombinovanou zápletkou. Nechápu, proč to bylo rozdělené na 3 tak krátké díly. Asi aby diváci byli schopni vstřebat záplavu satanistických blábolů. Nebo možná proto, aby nebyla na první pohled poznat snižující se kvalita. To je zvlášť patrné u posledního dílu, který definitivně sklouzává k naprosté parodii, bohužel prý nechtěné. Jestli tenhle film ode mě získává nějaké hvězdičky, tak je to za záchvaty smíchu, které postihly celou rodinu při sledování Brány nebes. Celá akce s krádeží ostatkového kříže z trezoru za pomoci bleskového nabourání stránek výrobce na připraveném zapnutém počítači a následný únik před těmi, co měli objekt hlídat, v jejich vlastním autě... Já teda na parodie prakticky vůbec nekoukám, ale takhle nějak si typickou parodii představuju. ...je období bestie, brána pekel se otvírá, nastane hodina démona, černé mše se konají na místě, které už bylo satanovi zasvěceno, před čertovou jeskyní... To se hodí tak do počítačové hry nebo do ryzí komedie, ale tady podobné proslovy akorát podtrhly přeplácanost celého filmu. Při zásahu těžce ozbrojené policejní jednotky jsem už čekal, kdy se na místě zjeví samotný satan se spoustou bestií z nižších světů a začne velká bitva bezi českými policisty a pekelnými stvůrami. A samotný komediální závěr tomu nasadil korunu! Nakonec ode mě Ďáblova lest dostane celé 2 hvězdy, ale ty jsou za vtip. Tajemnou atmosféru jsem očekával marně. Film můžete zhlédnout na stránkách České televize. Pokud tedy máte rádi "žánr" nechtěná parodie, následujte odkazy na první část Noc hadů, druhou část Vražedný kód a konečně parodickou Bránu nebes. ()

maruli

3 hodiny mé pozornosti tato minisérie udržela bez problému, Trojana a Dvořáka miluju láskou netajenou a nehynoucí, Vojta Dyk je k nakousnutí - takže jsem místy nadsazenost a béčkovost evidentně snadno odpustila. :)) Směle předčí leckterý americký film a to je to, prosím, česká televizní produkce!! ()

Marfab

tak tohle si mi líbí.satan a věci kolem něho jsou a budou zastřeny otazníky(je nebo to není pravda?).tenhle film to tak nějak tu tématiku přibližuje a na to, že to je české tak je to hodně dobré :)) ()

hero_bk

Rozhodně silné k zamyšlení... Co trochu mrzí je rozvleklé finále, ale ani to mě nepřinutí snížit hodnocení pod maximum. Na český televizní film výborně zvládnuté... Všiml si někdo kromě mně vizuální podobnosti Ivana Trojana a Toma Hankse v podobně laděných snímcích? ()

Pulper

Problémový policajt, mladá aktivní kolegyně, odborník introvert, co před pravou láskou dává přednost ďábelské femme fatale (překrásná baba), počítačový šikula, jedna z obětí je příbuzná jedné z hlavních postav, šílená souvislost Ďáblovy bible s reinkarnací a vraždou Václava III., zázrak nakonec, atd. Klišovité a přitom zábavné béčko. Zajímám se o historii a řeckou/germánskou mytologii, ale o křesťanství toho tolik nevím, takže nemůžu posoudit odbornost respektive nesmyslnost křesťanských symbolů, odkazů z Bible a podobných souvislostí. Až na výjimky (Tereza Voříšková, Filip Cíl, Sylvia Šuvadová, Ondřej Vlach) herci moc nepřehrávali a dialogy skřípou sem tam. Nebýt šílené hudby na začátku a konci a zbytečného počítačového hada, bylo by to ještě lepší. Navíc se tu rozebíral můj oblíbený magický čtverec. Na to, jakou jsem čekal hrůzu, jsem ve výsledku prostě nadšen :-) ()

lord-artoo

Je to kravský od začátku do konce. Scénář je naivní až hanba, herecké výkony tristní a jediné, co to drží pohromadě, je atmosféra, což je sice zvláštní, ale je tomu tak. Hvězdičku přidávám, protože jsem příznivcem takových supranaturálních honiček, ale umím si představit, že to někdo rád nemá... ()

LudkovaLevaRuka

Škoda, že se tvůrci tak moc snažili Sumaru vykreslit jako cynického drsného poldu s vnitřními démony a zlatým srdcem, že to až působí směšně. Český "venkov" není předměstí L. A. , postava á la Mazaný Filip prostě nezapadne všude. To samé platí pro Šímovou/Geislerovou. Nehezké počítačové triky v závěru jsou už jen zbytečnou třešničkou na jinak celkem povedeném českém dortu. ()

G04T

Nejlepší český seriál vůbec, co jsem kdy viděl. To si opravdu troufám říci. Úžasný mysteriózní námět Vašíčka, stejně tak scénář výborně zrežírovaný Strachem je klasická Strachovina - náboženství, magor, krimi. Při sledování se mi na chvilku zastavil dech, přestalo mi bít srdce, naopak jsem málem pukl nervozitou, zkameněl jsem, měl jsem husí kůži (před zkameněním) a troufám si říci že jsem si možná trochu uchcal, a za vše může ta atmosféra, sakra! ()

Stillborn83

Neviem o  podobne tematicky ladených českých snímkoch, kde sa rieši okultizmus, rituálne vraždy prepletené s históriou a faktami. Preto som bol veľmi zvedavý aj po rokoch. Prvé dve časti boli skvelé s výbornou atmosférou, aj keď neuveriteľne bolo cítiť, že ide o televíznu tvorbu. Tretia časť však celý dojem mierne pokazila, keď bolo jasné, že Trojanova dcéra bude obeťou, necítil som žiadnu emóciu z neho, aj to vyšetrovanie, kde malo gradovať napätie, tak to celé odišlo kamsi do stratena. Škoda. Aj keď šlo o prvotriedne obsadenú televíznu minisériu (a mnohých Strachových obľúbencov), nie všetkým hercom som veril ich postavy. A asi prvýkrát čo mi nesedela ani Aňa Geislerová. Ale za jedno videnie to stojí. Od Stracha som videl naozaj lepšie snímky (za všetky spomeňme Brainstorm či úžasnú inscenáciu Povodeň - ale uznávam, že zrejme to chcelo odvahu ísť do tohto projektu). ()

unrocker

zatím velmi dobré, skvěle natočené a bravurně narežírované... Nevím jak to někdo mohl hodnotit dřív než to šlo v TV, ale asi aji zázraky jsou možné... Go JIRKO GO... Radši bych to sice viděl třeba jako 2,5 hodinový film než na tři díly což je ubíjející... čakat na další týden... :( ()

deep

ČÁST PRVNÍ: Na český televizní poměry až nečekaně dobrý. Scénář je místy naivní a najde se pár klišé (satanističtí metalisti), ale nedá se říct, že bych se nudil. Velký podíl na tom má i režie Jiřího Stracha. Takže uvidíme dál. BTW: Religionista nezná Ďábovu bibli? To už bylo i na mě jako vcelku nenáročnýho diváka trochu moc. ()

radaauer

po dalších dílech možná hodnocení upravím, ale za první domácí tv detektivku, při níž mi není stydno, ani za herce, ani za scénáristu, ani za režiséra, zatím čt zaslouží absolutorium ()

Lumpus

Skvělá atmosfera, strach a vše co si přeju od českého filmu.ďáblova bible je problematika mě blízká takže i za ni hodnotám kladně. ()