Epizody(3)

muoaner

Příjemný film z české produkce. Přední české herecké obsazení se skvělým Ivanem Trojanem, až tedy na Aničku, která vypadá jako plnokrevná nacistka. Sice konec všemu prdtrhnul nohy, ale za ten podařený rozjezd s navoděním atmosféry dávám slušné 3*. ()

Const.ex

První dva díly se Strachovi opravdu povedly. Jak budování napětí tak humorná stránka byla bezchybná, ale díl třetí mě vysloveně zklamal :-( Potenciál nastavený prvními dvěma díly byl ostudně promrhán.. zakončení velice chabé a beznápadu. Chtělo to více střihu, inovativnější úhly kamery a lepší hudbu. A co se samotného závěru 3h tv filmu týče: ten snad nemohl být kratší (tedy pokud by jste nějaký vůbec zaregistrovali) A tímto já tedy musím slevit ze **** na ***. :-( ()

hellequine

Doufám, že laikové to nebrali příliš vážně.. Tomu kdo se v tomhle tématu vyzná, mohl přijít děj malinko stupidní.. Ale nadprůměr oproti podobně zaměřeným filmům.. ()

IvcaSammet

Ďáblova lest je výborná trilogie, která mě zaujala už od první minuty. Tvůrci si na příběhu dali opravdu záležet a ve stejném tempu příběh dotáhli až do konce. A to se moc často nevidí. Obzvlášť, když se do něčeho takového pustí česká produkce. Je sice pravda, že se jedná o hodně velké fantasy, které asi ne každý dokáže strávit, ale já jsem byla naprosto nadšená. Byly sice situace, kdy se mi zdálo, že se tvůrci možné nechali trošku unést, ale rozhodně to na tuto minisérii nemělo žádný vliv. Právě naopak! Závěr sice byl možná trošku úsměvnější, ale věřím, že kdyby se ho tvůrci snažili udělat jinak, rozhodně by to nebylo ono! Navíc skvělý příběh doplňuje trojice vynikajících herců, které já osobně považuju za jedny z nejlepších. Ivan Trojan, Jiří Dvořák i Aňa Geislerová jsou herecky naprosto dokonale sladění. Navíc mě velmi potěšila i malá role Kryštofa Hádka. A za zmínku určitě stojí i Vojtěch Dyk, kterému to jako satanistovi opravdu moc slušelo :) ... Opravdu vynikající trilogie, která rozhodně patří k mým nejoblíbenějším! ()

PhillM.

Vynikající věc, jejíž všechny tři díly jsem slupnul jako malinu. Scénář je sice plný blbých žánrových klišé a hudba mě místy iritovala, ale jinak jsem si to užil přímo pekelně. Nejde nevyzdvihnout hlavně to obsazení, ovšemže společně se Strachovou režií. To je pak radost pohledět... Mimochodem, spojení Jiřího Stracha a Miloše Urbana by mohlo velice dobře fungovat. A to i za hranicemi naší kotlinky. Tak uvidíme, na Sedmikostelí se už těším, cožpak teprve kdyby přišla řada na Lorda Morda, nebo Boletus Arcanus (ten si o film přímo říká). ()

Milwa

Tak to snad nemyslí vážně? Nevím jak vy, ale já při téměř každém dialogu trpím...kdo to proboha napsal?! Některé dialogy byly opravdu perly, naštěstí jsem je už zapomněla, jinak bych se musela chechtat ještě teď.... ()

Herman

Religionista poučovaný o tom, co že to je Codex Gigas, satanista bojující proti příchodu Satana, více než jasné a přiznejme si, že i přímé vykrádání Brownovy Šifry (případně její filmové verze) a předvídatelný děj, především v závěrečném díle. To by byl opravdu stručný výčet důvodů, které ubírají na hodnocení Ďáblovy lsti. Ale na druhou stranu oceňuju snahu natočit něco co vyčnívá z řady rádoby vtipných komedií nebo dramat do kola řešících vztahy, kterými nás čeští tvůrci hojně zásobují. Slabé 3 * ()

Finarfin

Především slibné herecké obsazení v čele s Ivanem Trojanem mě donutilo tuhle TV trilogii nepropásnout. A jak jsem očekával, úroveň byla na české poměry v tomto žánru velmi dobrá. Napínavý příběh se snoubí s dobrou kriminálkou a mystickým námětem Arnošta Vašíčka. Uznávám, že je ještě co vylepšovat a některé scény působí v českém prostředí poněkud neopravdově, ale přesto je to dobrá ukázka toho, že tento žánr není pro české filmaře zcela zapovězen. Pro mne navíc plus, že se příběh odehrává v Pardubicích a Podlažicích… ()

johnymdoe

Český seriál? po roce 2000?...Být to jen film zkrácený na 2 hodiny, vynechané některé scény...tak se to mohlo řadit k "západním" filmům typu šifra. Dobrý scénář který jen chvílemi kulhal...nezkušenost...Výborní herci a to nemyslím Němečka, Zindulku, Somra či Vlacha o kterých člověk nepochybuje....Především trio Trojan, Dvořák a Gaislerová...výborní. Stálo za to vidět a stálo by za to udělat druhý díl. 75% ()

Eratashi

Na českou úroveň až překvapivě dobré. V žádném případě se nedá srovnávat s profesionálními krimi filmy a seriály z ciziny. ()

mh.mail

70% — Koukatelné a slušně realizované. Na Jiřího Dvořáka mám slabost, takže to je jenom plus. Scenárista Arnošt Vašíček vytvořil životaschopný národní derivát Šifry mistra Leonarda. ()

Bozvav

V podstatě velmi dobrá trilogie, trocha tajemna, trocha mystična, trocha napětí. Výborně obsazené až na nesympatickou, t.č. odbarvenou anorektičku Geislerovou. Tu opravdu nemusím nikde. Kdyby z toho udělali dvojdílný film, dala bych i plný počet. Takto se to poněkud vleklo. Závěr spíše komický, ale dal se. ()

xdutchx

Na současné české poměry nadstandard. Ovšem ve větším rybníku tento hon na jednu neuchopitelnou rybu a zbytečná honba za spoustou malých čudlů vyznívá dost prázdně. Nakonec v člověku zůstane jen několik hezkých nájezdů a pocit toho, že se režisér snaží a že snad jednou by mohl už někdo u nás něco konečně slušného natočit. Trafika na herce zamrzí. Spíše divadlo než ochota jít k podstatě. ()

PDcz

3*** body Nestává se často, že bychom komentovali věci z běžného TV vysílání. Viděli jsme 2 díly a je to povedené, baví to a zabije spoustu času. Potěšil nás detail jako bratr Marka Ebena v roli zpívajícího mnicha ;-) [X] Minus 1* bod A přeci odebíráme body. Jsou 2 věci na které jsem více háklivý u filmů. Ta nejvíc je dabing. Když koukáme na nějaká filmová díla zahraniční, často jsou hlasy zasazené do prostředí, proč ale 95% českých věcí zní jak ze studia? To oni vážně skoro vždy předabují sami sebe? Naprosto nepřirozené hlasy. Žádné ztrácení v prostředí, ale hezky studiově zřetelné a umělé. Češi dabují i české filmy.. VIVAT [X] Minus 1* bod Další věc na kterou jsem citlivější (a přitom mám hudební hluch) je hudba ve filmu. Nemám rád když mne ruší a tyhle klasické televizní melodické pazvuky napětí či pozadí mne opravdu ruší. Koukám, snažím se prožívat si děj a najednou BÁC, melodie.. Dle naší televizní tvorby budu skoro schopen v jakých letech byl který film natočen, protože umíme krásně využívat neustále stejný typ filmových melodií a hudby. Nyní frčí housle při napětí.. [X] Omlouvám se autorům i čtenářům za toto kritizování, celé dílo je na naší úroveň nadstandartní a byl bych opravdu rád, pokud takovýchto děl bylo mnohem více. Hastala vistta dámy a pánové, jde se pracovat. ()

hazaba

Napětí, záhada, humor - tím se vyznačuje tato třídílná televizní série od Jiřího Stracha. Skvělá kamera, vynikající herci. Dovedu si představit, že kdyby se sestříhal, mohl jít klidně do kin a byl by jeden z těch lepších českých filmů.... ()

TETŘEF

Kudy scénář nemůže, tudy sranda pomůže. Většina komentářů vzpomíná ty úžasné QTF scény já bych ještě přihodil Ivana Trojana běhajícího s plastovým zlatým křížem jako s mašínekvérem. Jo a ta muzika je hrozná, tohle Strachovi ujelo tak daleko až bych se styděl. ()