My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

Sfinkter

Škoda, že nezvládám němčinu, páč jsem to viděl s celkem ubohejma titulkama. I tak film stojí za to, i když určité souvislosti mohly být více propracovány, takto to působilo trochu skokově. ()

Leni-cka

Působivý film, který mě dostal pod stůl, i když knižní předloha byla lepší. Chvilku jsem se nemohla vzpamatovat ze scény, kdy Christiane se svým přítelem odvykala, zvracela na posteli vedle něj a on si jí ani nevšimnul. Tenhle film mi taky přines Davida Bowieho, což je další +. ()

Honzíno

V deváté třídě nám to naše (mimochodem úžasná) třídní učitelka paní Věra Cihlářová pustila. Myslím, že na mě snímek jako odstrašující případ celkem v té době zabral a v podstatě jsem tvrdší drogy začal těžce odsuzovat. Sugestivní, ve výkonu své práce brilantní a brutální. Mám dojem, že by se Děti ze stanice Zoo v pozdějších ročnících měly promítat povinně (četba se stává problematickou), dnes už asi dříve jak v deváté třídě, protože ta děcka jsou jak utržená ze řetězu, ale rozhodně by tím kantoři mohli spoustě lidem jedině pomoci. ()

RonaMidu

nejdřív jsem viděla v jakémsi německém časopise článek o filmu (kdysi dááávno),pak jsem četla knihu (dávno) a dnes viděla film....předvánoční náladu u mne tedy zrovna nevyvolal..... byla to síla,i když knížka na mne zapůsobila ještě o trochu víc ()

LadyPupu

Kniha je kniha a film je film. V tomto případě má obojí svoji sílu. Ani po letech neztratilo ani jedno ani druhé nic ze své působivosti. Obojí také jednoho dne poskytnu k přečtení /shlédnutí svým dětem jako prevenci, aby si rozmyslely jak prožijí pubertu. Syrový, drsný, šokující film se skvělými hereckými výkony a perfektní hudbou. ()

Lachtaan

Na filmy podle knižní předlohy, kterou jsem četl, koukám proto, abych si v případě, že se jí adaptace drží, mohl příběh ještě jednou připomenout. Samosebou je knížka lepší v tom, že si všechny reálie vytváříte podle vlastní fantazie a pak se ve filmu divíte, jak moc daleko jste byli od představy tvůrců či jak jste se naopak téměř shodli. Jediná kniha, kterou jsem kdy o drogách přelouskal, toto věrné zpracování ve stejně ponurém filmu má a za to mu náleží velký palec nahoru. Průběh je oproti knižnímu titulu plytký, ale některé scény ke konci celého vyprávění musí opravdu znechutit každého. ()

Tomasso001

Drogy, jak jednoduše se jím dá propadnout a jak se člověk v omámeném stavu řítí světem aniž by si uvědomoval jak se mu bourají morální hranice. Mění se společnost kolem, zásady i charakter. Tento film je výpravou do takové společnosti a díky aplikaci na děti je o to výraznější. Do toho hudba Davida Bowieho, krále koksu a extravagance po desetiletí. Kultovní německý film, podle kultovní knížky. ()

wer4

.. ťažká ale dokonalá prevencia proti drogám (aspoň pre slabšie povahy) .. hustý, depresívny, nikomu nič nepredstierajúci film ()

Jazzzz

Drsné... Velmi špinavé město, velmi odpudivě líčená atmosféra lidí, trosek, kteří jako mnoho jiných ve všech částech světa ulítli na drogách... A jakože dost... Věk aktérů je dost nízky a to přidává filmu na odpudivosti... Ze začátku trošku pomalejší rozjezd, ale pak ohromný, ohromný spád... Jedna z nejdrsnějších odvikaček - bez zvláštních efektů typu lezoucího mrtvého dítěte po stropě... A pak rychlí pád zpět do hlubin... Krutý, nechutný, drsný film... Věřím tomu, že kdybych četl knihu - film by se mi také zdál slabší, ale já viděl pouze film... ()

Tomik. odpad!

Z důvodu nadcházející maturity z Němčiny jsem si byl nucen vybrat jedno německé dílo, na kterém to postavím. Volba padla na nadcházející snímek a verdikt je jednoznačný. Jedná se o film, silně působící na emoce diváka - určitě pravdivě zachycující situaci dané doby. Nicméně pro ty z nás, kteří měli co dočinění s knihou, je to jen slabý odvar. Důležité scény chyběly (ten useknutý závěr je snad špatný vtip!), místy to celkově ztrácelo tempo (bylo velmi lehké zamotat se v ději a dalších 10min pak „lapat po dechu“), dost umělé a nepřesvědčivé herecké výkony (ne nadarmo se říká, že nejeden film stojí na výkonu hlavní postavy a tenhle nebyl výjimkou - hlavní herečka byla vybrána dost nevhodně a celé to táhla dolů). I když téma drog není zrovna mým šálkem čaje, nepopírám, že to má v dnešní době něco do sebe a můžeme se, nejen z tohoto filmu, leccos přiučit. Rozhodně je ale zdejší hodnocení přemrštěné. Jsou lepší filmy s touto tématikou, mám za to, že většina lidí zde ani nezná knižní podobu a soudí čistě na základě tohoto filmového „skvostu“. Abych to uzavřel, kniha je stravitelná, film ne. Dívat se v přímém přenosu na „úžasnou“ kombinaci libozvučného německého jazyka a zbořených německých teenagerů (kteří by mimochodem potřebovali od rodičů pořádně nasekat a celkově držet více na uzdě, protože základ všeho pramení v rodině a držet je více zkrátka, jejich život se ubírá zcela jiným směrem) mě absolutně dodělalo. Jak už tady někdo psal, zkrátka kombinace, bez které si dokážu představit ideální film. ()

venison

Po X letech oprášeno a ono to pořád nadčasově funguje.. Syrovost, paneláky, únik k drogám, které nakonec hlavní hrdiny pohltí až do morku kosti.. Hlavní poklona patří především vynikající Natje Brunckhorst.. Ještě o několik řádů silnější je kniha.. Bolavě působivé.. ()

Minimie

Jestli existuje filmové téma, které zrovna dvakrát nevyhledávám, jsou to drogy. Jednak už dopředu víte, že vás čeká temný a depresivní příběh, a zadruhé mi dělá problém ztotožnit se s postavami, které si kvůli závislostem udělají ze života úplně zbytečně peklo. Jednou za čas je ale asi určitá dávka takové reality potřeba a tenhle film se mi nakonec pěkně dostal pod kůži. Jsem trochu cíťa a sledovat děti závislé na heroinu na mě asi zapůsobilo víc než jiné drogové příběhy. Knižní předlohu jsem nečetla, ale i přesto (nebo možná právě proto) ve mně film něco zanechal... a to já cením. ()

Timak

Velice pěkně a věrohodně natočené, ale knižní podobě se to nevyrovná. Doporučuji nejdříve přečíst knihu a pak se podívat na tento film, v opačném případě byste už nemuseli mít chuť do čtení :) ()

shantim

Velmi slušný sociální dramanářez! Na výpovědi mu roky vůbec nic neubraly, příběh pořád silně zabírá. 85% hvězdiček ()

Maagggdddda

Celkem zklamání. Nedávno jsem četla knížku a ta mě vážně dostala a poznamenala, řekla bych. Na film jsem se těšila, a jak! Dokonce jsem slyšela, že to má být lepší než Requiem for a dream. Ale houby.. Dobrá byla akorát podoba herců s autentickými postavami, dobře zahrané absťáky a taky make-up a samozřejmě David Bowie. ()

nevermore

Když po zhlédnutí My děti ze stanice ZOO čtu tady tu anotaci, musim se smát. Herci-neherci, špatně vygradovaný a lehce předvídatelný scénář a naprostý nezájem o většinu postav mě nutí udělit 30% Nejčastější klišé věta ve fetáckých filmech - "přestaneme" se tu podává v hojné míře. Asi jsem si měl radši přečíst knížku. ()

Mishqo

určite vo vás zanechá dojem na dlhší čas...veľmi naturalisticky vyobrazené...z hlavných hrdinov vám bude zle no zároveň vám ich bude aj ľúto a nebude vám jedno čo zažívajú...film na zamyslenie...8,5/10 ()

sheldonka.

Dlouho jsem přemýšlela, jestli má vůbec cenu se dívat na filmové provedení a teď vidím, že bych zase o tolik nepřišla. Ano, je nemožné do dvou hodin nacpat celou knihu, ale tady byly vynechané klíčové scény a důležité věci. Přišlo mi to docela laciné, narychlo točené a amatérské. Mrzelo mě, že nebylo nabídnuto více prostotu vztahu mezi Christiane a Detlefem. Soundtrack skvělý, kamera laciná a hlavní hrdinové mi taky moc nesedli. Zase nemůžu tvrdit, že na mě film nezapůsobil, protože téma je opravdu silné a o filmy s drogovou tématikou se docela zajímám. Nicméně, kniha je nesrovnatelně lepší, radši sáhněte po ní. ()