bedsore

Velke zklamani. Scenar potazmo pribeh, ac na zaklade skutecnych udalosti, pusobi dost nesourode. Par reportazi ci novinovych clanku o Kajinkovi zaregistrovala asi vetsina z nas, nicmene jsme mel pocit, ze ony skutecnosti slouzily ve filmu jen jako kulisy. A to je velka skoda. Mozna to ani nebyl zamer autoru, pak si ovsem sami na sebe upletli bic, ktery je bude mrskat, dokud snad Kajinka nepropusti. Trochu bych si rejpnul i do predstavitele Kajinka, herce Lavronenka. Slysel jsme pet ody na jeho ztvarneni Kajinka a ikdyz vizualne jakoby mu z oka vypadl, je to tak vse, co hovori v jeho prospech. Jeho herectvi mi prislo dosti nezazivne az toporne. To same plati pro vedlejsi role, obzvlaste vezenska straz pusobila smesne. Stejne tak mi prisel hudebni doprovod dost mimo. Jako treba pri scene v obyvaku, kdy se uprchnuvsi Lavronenko pusti do Dlouhyho a zacne hrat hudba jako vystrizena z akcnich scen Souboje Titanu :-). Sice proti gustu zadny disputat, ale slo to udelat jinak, lepe. Hnidopich, mozna si reknete, ale bylo spoustu casu si tehle veci vsimat, protoze jsem se po vetsinu filmu nudil. Pribeh, ktery negradoval, tak nejak se snazil zjednodusene ukazat skutecne udalosti, prolozene scenaristickym patokem vyverajicim v nesourody celek. Za me tedy ne. ()

Daviidesek

Obléct Kajínkovu kauzu do žánrového kabátu thrilleru byl moc dobrý nápad, ale natočit u nás akčňák na základě důkladně proprané a dobře se prodávající kauzy byl nápad přímo geniální. Nezbývá než stejně jako ostatní vypíchnout kvalitní řemeslo, hlavně kameru házející jeden trajlerový záběr za druhým, a herce, ale postesknout si, že na scénáři to chtělo ještě zamakat. ()

Ocinator

Film, který je na české poměry velice kvalitní. Příběh mě zaujal po celou dobu, navíc podpořen kvalitními hereckými výkony. Nemohl jsem se v průběhu snímku zbavit dojmu, že Kajínkovi fandím. Někdo může namítat lehkou naivitou, ale co když film stínuje realitu??? ()

Honzyg

Pro mě byl film Kajínek určitě příjemným překvapením. Bylo jasné, že si produkce bude muset vybrat z variant Kájinkova vina/nevina a je víc než pochopitelné, že se přiklonili k nevině. Celý jeho případ smrdí a tenhle film to velmi poutavě dokumentuje. Na české poměry je to určitě kvalitní dílo. ()

jvk

Po úvodní scéně exekuce mě přešla chuť na cokoliv. Pak se objevila na scéně Tatiana a zabalil jsem to. ()

Pellik

"Pane jo", ako sa zvykne hovoriť za riekou Moravou. Naši západní susedia majú na natáčanie akčných filmov, to sa musí nechať. Zaujalo ma všetko, čo som videl - atmosféra, tajomstvo okolo prípadu, úteky, akčné scény a samozrejme aj samotné výkony hercov. Klobúk dole pán Jákl ml. Zaujímavý komentár: Enšpígl. Zaujímavosti: Pilda17 ()

Freiheit

Slabý 2 hvězdy. A to ještě za nečesky rychlý střih a kameru, pěkně natočenou scénu útěku z věznice a herecký výkon bratří Dlouhých. Někdy mi drobný nesrovnalosti s realitou až tak nevadí, ale tohle není ten případ. Až moc velký úlet při snaze vylepšit příběh - znasilnění a zmrzačení v minulosti, mrtvý advokát, reální advokáti v taláru soudců. A lepší znalost trestního řádu by taky pomohla ... A to si o trestním řádu myslím různý věci ... to však patří jinam. ()

Calvus77

Nechápu komentáře, které řeší jak blízko či daleko je tento film skutečné cause. Já se na něj podíval proto, abych si udělal vlastní názor na tento kontroverzní (ve smyslu zaujetí médii a diváky) film a taky abych viděl za co ten Vladimír Dlouhý dostal Lva in memoriam. No, můžu konstatovat, že si ho určitě zasloužil, neboť je tak kmotrovsky slizskej až jde hrůza! Film má příjemně "našlapanej" začátek a už jsem si řikal, že Češi konečně udělali parádní akčňák, ale z toho tak nějak sešlo, škoda. Film lavíruje mezi akčňákem a thrillerem a do ničeho nejde naplno. Co se týče akce, tak některý scény jsou vyloženě promarněný... Když to shrnu: byl jsem příjemně překvapen, vizuálně pěkný, hlavu a patu to má, napětí celkem taky, herci fajn, hudba dobrá, tak co by kdo chtěl??! Jestli tentokrát byly nedostatky hlavně o penězích, tak doufám, že si Jákl vydělal a příště to bude zase o něco lepší, určitě se kouknu ()

Lazy87

Po tom, co jsem o tomhle filmu slyšel, jsem čekal něco o hodně horšího. Naoupak mě film Petra Jákla příjemně překvapil, především díky žánru. ()

JARDAHONDA

Dlouho očekáváný Kajínek... Film podle skutečné události přiblíží divákovi nezveřejněné okolnosti případu Jiřího Kajínka nejznámějšího českého vězně, který byl odsouzen na doživotí.. Režii Petra Jákla hodnotím velmi kladně, jde vidět, že zkušenosti ze zahraničích akčních snímků, které byly právem na svém místě, to dokazují i občas drsné akční scény v tomto dramatickém filmu. ()

barons

Rozpoluplné, temně až akčně podané, chvílemi kýčovité klady : hudba, scénář, hlavní představitel, Vladimír Dlouhý a jeho negativní role zápory : zbytečně akční, některé pasáže zbytečně nadnesené, zběsilá kamera 35/100 ()

pelegryna

Začínáme po americku točit i životní příběhy.Vynikající počin, leč přešpatné a nekoukatelné ve svém důsledku. ()

victy

No tak jedna vec je tá či s neho robia nevinného alebo nie , TU SA HODNOTI UROVEN FILMU A NIE ČI OBSAH FILMU JE PRAVDA , čiže netreba dotoho vkladať osobne pocity z KAJINKA ktore potom ovlivňujú hodnotenie samotneho filmu ako takého ! Z pohladu filmu je na pomery českej kinematografie vskutku super (povedal by som niečo extra) a prevyšuje dokonca aj americke thrillery !!! Ako tu bolo už spomínané po obsahovej stranke ktora je velkou neznamou scenarista vytlačil 120% !!! A pozerajte sa hlavne nato aký bol rozpočet ! Tento film ma velmi prekvapil a aj celosvetovo ma podla mňa čo ponuknuť keďže je podla skutočnej udalosti a to zvyšuje jeho hodnotu , keby sa jedna o fiktívny príbeh ,upraviť a ukončiť ho možu ako len chcu , lenže tu musia konať tak ako sa činilo a to scenaru zväzuje nohy !!! Je tu vela faktorov a dokonca aj sam Kajínek pretože on predal prava na natačanie kedže je to film o ňom !!! Preto netreba film zhadzovať pretože je dobre spracovaný , ano vždy su veci na zlepšenie , no aj tak !!! 5* to čo Jákl predviedol pri svojej premiere , klobuk dole !!! Tento film si zasluži vyššie ohodnotenia než dostava !!! ()

karolans

Určitě je třeba to brát s nadhledem co se faktické stránky týče, ale jako film opravdu povedené. Kauzu moc dobře neznám a občas jsem se v souvislostech ztrácel, ale když bude příležitost podívat se ještě jednou a pořádně si to srovnat, tak půjdu rád. Pátá hvězdička je pro Dlouhého, toho ksichtu je neskutečná škoda :-). ()

Cabotin

Chtělo by se zvolat: Vida, že to jde i u nás! Leč nebýt ústředním tématem a titulem právě onen nejslavnější český vězeň, těžko by film dosáhl tak ohromující návštěvnosti. Film je velmi zručně natočen a je zjevné, že Jákl viděl hodně akčňáků, přesto si neodpustím utrousit, že se scénář nevyhnutelně stává součástí bulvárních zpráv, které do jisté míry Kájínka staví na piedestal mučedníka. Jsem přesvědčen, že jím není. Poněkud rozkolísané tempo filmu by mi až tak nevadilo a Brabcova kamera využívá „kameramanského parkinsona“ celkem s vkusem. Nejcennější valutou jsou herecké výkony i když právě tady bych měl jednu výtku zcela zásadního charakteru. Zahraniční herci sice přinesli neokoukané tváře, ale český dabing jejich výkony znehodnotil oposlouchanými hlasy, rutinně intonujícími téměř proti charakteru postav. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý