ZHODNOTITEL

Amerikánské akční krimi. Tak nějak mi přijde, že film buduje atmosféru tak, abychom si hlavního hrdinu/záporáka oblíbili... Nejsem si jist, že to byla cesta správným směrem. ()

honzic

Pro mne je to zklamání, Jáklovský střih a efekty jsou sice fajn, ale slabý příběh a herecké výkony i nic moc režie a držení se přesnosti je pro něj cizí. Potěší jistá podoba herce s Kajínkem, ale to je asi tak vše, Vilhelmová se tam hrubě nehodí a i další volba herců není moc ideální. Hodnocení: 40 % ()

Alden_Larson

Velmi dobré zpracování skutečných událostí, přběhově je to velmi napínavé, obzvlášť scéna, ve které Kajínek utíká z Mírova je podle mě perfektní. To mě ale přivádí k mě největší stížnosti vůči filmu - není zas až tak dobře natočený. Film často používá "crash-zoomy" (rychlé příblížení či oddálení záběru) a ve většině scén to pak vypadá jako díl seriálu "The Office". Ani střih není perfektní, někdy jsou střihy příliš hektické, díky čemuž se můžete v ději jistých scén snadno ztratit. Jako celek je to ale slušný snímek. 7/10 ()

wowylgu313

Považovat to za dokument nebo za film? Ať tak nebo onak, povedené to bylo, tohle téma je neokoukatelné. Můžete ho natáčet na tisíce způsobu a stejně to bude něčím zajímavé. Tento kousek podle skutečné události povídá o Kajinkovi. "Vrahovi" který se spíše proslavil tím že utekl odkudkoliv ale nikdy ne na moc dlouho. Je to takové naservírování ve stylu Sametoví Vrazi. Film vás nudit nebude, svoje tempo si to drží. 55-60% mezi TOP krimi se to zařadit ale asi nedá. Záleží na úhlu pohledu každého z nás ... ;) ()

l.bejk

Jej , český krimi nemám rád pač je to nuda ,prostě všechno špatně .Hned ten začátek jak vytrhl pouta ze země a přiběhly Benga po hodině do cely ... Vilhelmova - kdyby ji nedávaly půl roku předem v reklamě na nově tak by si jí pomalu nikdo nezapamatoval.Nuda no :) Vrazit víc peněz a udělat akci hned od začátku s hudbou.STačil krátký 5 min prolog jak to bylo a hned útěk .) ()

djerba

Tak tohle jsem opravdu nečekala!Dvě hodiny naprosto dokonalého napětí,gradující příběh,skvělí herci ( všem jednoznačně vévodí Vladimír Dlouhý,ale pozadu nezůstává ani Michal Dlouhý,Táňa Vilhelmová a Konstantin Lavroněnko)!A pokud je policie a jurisdikce zkorumpovaná tak,jak je tady naznačeno(čemuž bohužel věřím),máme se ještě na co těšit a možná bude lepší vydat se někam do světa.Film převyšuje mnohé americké thrillery a na naše poměry je to fakt pecka! Jediné,k čemu bych měla výtku,je nešťastně zvolený dabing,zejména Lavroněnka alias Kajínka dabuje Jan Šťastný a dělá tak z ostrého hocha dobrotisko:-).Místy bych mu to snad i věřila:-).Přesto jednoznačně bez ztráty hvězdičky:-).Takže 5:-). ()

komatsu

Na český poměry špica, v globálu průměr (konečně). Hype trošku přehnanej, hudba strašná, postsynchrony děsivý, faktograficky (nemyslim zrovna příběh, tomu se Jákl chytře vyhnul) směšný, kamera od F. A. Brabce (ano, je to TEN F. A. Brabec) trestuhodná. Na druhou stranu akční scény pěkný (vůbec to nerežíroval kaskadér), herecký výkony nadprůměrný, střih optimální. Poctivý tři hvězdičky. A na Jákla a jeho další režijní počiny si dám pozor (v dobrym slova smyslu). Z Václava Noida Bárty bude jednoho dne dobrej herec pro mafiánský role, nikdy ale dobrej skladatel filmový hudby (používat ve scénách, který jsou zamýšlený jako smutný, pomalej ženskej tklivej hlas, to už se dobrejch pár let nedělá). Každopádně jsem měl jít radši na Inception, což příští tejden taky udělám. ()

freEDelL

Nerad bych hodnotil ve stylu udělal/neudělal. Chtěl bych se na film podívat objektivně, ale to moc dobře nejde. Od včerejška jak jsem se vrátil z kina mi film neustále hlodá v hlavě. Ne kvůli své filmové kvalitě, ale kvůli příbehu. Petr Jákl zvolil velmi dobré téma, které bude lidi zajímat a řekl bych, že z filmu bude trhák. Jak jsem četl, že z toho Jákl s Brabcem udělali českou Kobru11, tak nesouhlasím. Kamera pana F.A. Brabce je bych řekl více než dobrá, ba dokonce bych se přiklonil k výrazu výborná. Jednoduše mě zaujala. Ale zpět k příběhu. Je těžké říct jak moc je film "vymyšlený" ale o to je to dle mého názoru dobře, protože o to víc nad ním divák po odchodu z kina přemýšlí. Pokud jste film ještě neviděli, vřele doporučuji!!! 4* ()

morricone

Tak já dávám za čtyři hvězdy! Konečně slušný akční český film u kterého mi nebylo trapně.Na to že je debut Petra Jákla tak smekám .... ()

Scaevola

Jako kriminální thriller (akce bylo přece jen málo) z českého prostředí to funguje výborně a dobře se na to dívá, leč je tu jedno ALE: Celkový dojem z filmu kazí ta oblíbená i proklínaná větička "podle skutečných událostí". Kdyby si ji tvůrci odpustili a změnili i jméno hlavní postavy (tak jako to udělali skoro u všech ostatních postav) bylo by to mnohem živelnější. Takhle divák očekává něco mezi investigativní reportáží a dokumentem s trochou filmařské invence a musí být zklamán. (Odpadlo by i morální dilema, jestli fandit odsouzenému vězni.) Jenže bez Kajínka by zase tolik nefungovala reklama... Můžu jen doporučit odmyslet si, že je to "podle skutečnosti", a nechat se vést dějem, dobrými hereckými výkony (i když Vilhelmová je občas až protivná) a kvalitní kamerou a hudbou. Pak je to zábava. ()

david666

Asi jsem měl velká očekávání, která tento film nesplnil. Sice musím ocenit, že konečně někdo umí udělat akční film v hollywoodském stylu (hlavně začátek s prostřihy na titulky novin se líbíl). Na druhou stranu vztah mezi Kájinkem a "Slámovou" tady je až nějak moc romantický. No a nějaké šokující závěry určitě nepřinesl - víceméně rekapituluje stav známy s médií. ()

LucMosss

Režisér tohoto snímku nedávno prohlásil: "Natočil jsem první český akční film". Nenávidím takto takřka chorobně sebevědomé osoby. Či spíše osobnosti? Po zhlédnutí však myslím, že Petr Jákl ml. příliš nelhal. Oproti vetšině českých počinů velice krvavý snímek, jenž nepostrádá rychlý sled a spád, ovšem je taktéž inteligentní a poutavý právě díky režii a především hereckým výkonům, jež byly doopravdy nad očekávání strhující. Zvlášť Tleskám Konstantinu Lavroněnkovi a zvlášť tleskám Tatianě Vilhelmové... ()

Skank

První pokus o sledování. Kino ve Valašském Meziříčí vyprodané (2 promítací den)... to už jsem nezažil dlouho, jestli vůbec kdy. Příští pokus snad výjde :) Druhý pokus vyšel a byl jsem mile překvapen. ()

DonM

Další a možná jeden z největších kostlivců ve skříni české justice. Případ Kajínek, ať už si o něm myslíme cokoliv, je téma jistě bohaté a proto také tvoří námět hodný zfilmování. Těšil jsem se na počin, který zadá podnět k přemýšlení. Však i jisté ohlasy se zdály býti toho příslibem. Pravda, některé otázky jsou skutečně položeny, ale možná je chyba, že jsou vzápětí i zodpovězeny. Po stránce příběhové bych uvítal větší smysl pro realitu, nestavil bych diváka před hotovou věc, zdržel bych se přílišného idealizování hlavní postavy a krotil bych se v konspirátorství a naivitě. Po stránce filmařské bych ocenil více vyrovnaný snímek a pokud možno silnější spád - osobně jsem nějaký spatřil až teprve po Kajínkově útěku. A právě tato část snímku vyrovnává poněkud utahaný a místy nudící úvod, který zabere téměř hodinu čistého času. Byť je tato (druhá) část řemeslně lépe zvládnutá, naivita se nevytrácí, ba naopak nabírá na intenzitě. Bylo-li účelem rozpoutat veřejnou diskuzi a opět posunout kontroverzní kauzu do povědomí, musím uznat, že se jedná o zdařilou práci. Na druhou stranu obdobnou práci už odvedl nejeden investigativní žurnalista... Příběh, který bych ocenil já, by Kajínkovi jistě tolik nepomohl. Na druhou stranu bych jistě více ocenil jeho autora;-) ()

MUNRO

Možná nejlepší český akční film,jaký byl kdy natočen.Petr Jákl předvedl(a mně osobně velmi mile překvapil...),že i v naší malé zemi lze vytvořit napínavý thriller,se skvěle zvládnutými akčními scénami,které narozdíl od jiných rádoby akčních českých filmů,vypadají věrohodně a mají šmrnc.Pan Jákl zkrátka nezapře svou kaskadérskou minulost,skvěle využívá svých zkušeností a hlavně je dokáže bravurně přenést na plátno a diváka jimi pobavit.Výběr herců také nemohl být lepší a všichni původci důležitých rolí(Lavroněnko,Vilhelmová,M.Dlouhý,V.Dlouhý,Linda)do svých rolí pasují a hrají skvěle.Jestli pan Kajínek opravdu vraždil nevím a je mi to celkem jedno.Osobně beru fakt,že jde o film s předlohou dle skutečných událostí s rezervou,i když to, že je česká justice,politika i policie prohnilá až na kost,ví každý alespoň trochu normální občan této země.A to je další velké plus pro Petra Jákla.Postavit se zkorumpovanému systému,to chce pořádný kus odvahy a já za to celému filmařskému štábu tleskám.Film díky skvělému zpracování velmi rychle uteče a v každém divákovi zanechá spoustu rozporuplných pocitů,kolik z toho co právě zhlédl,se ve skutečnosti doopravdy stalo a zda je to vůbec možné.Rád bych ještě in memoriam poděkoval panu Vladimíru Dlouhému za to,jak skvělý herec to byl.Považuji ho za jednoho z nejlepších a nejoddanějších herců u nás,což zcela potvrzuje i v tomto svém posledním kino filmu.Pokaždé,když se objeví na plátně je na první pohled vidět,jak ho ta zkur...á nemoc pohlcuje(i když o ní údajně v tu dobu ještě nevěděl...),ale on hraje jako vždy na sto procent až do konce.A za to zaslouží stejně jako režisér Jákl za svůj skvělý film můj obdiv. ()

dantiiik

Cesi se snazi natocit film "holywoodskym" stylem, a co z toho asi tak vznikne? Dvou hodinovy "pribeh inspirovany skutecnou udalosti" plny ceskych radoby "hereckych superstars" s bezkonkurencne nejzajimavejsi kamerou. Obvykle kameru moc nezminuji (to je asi tim, ze vetsinou je vse v poradku), ale proste si nemuzu do tohoto rypnout. Do te doby nez se rozbehli zaverecne titulky, tak jsem si byl 100% jisty, ze onen kameraman byl nejaky nahodny brigadnik, prave ta kamera cely ten uz medialne vymackany pribeh jeste vic znechutila... Na jednu stranu to je na ceske pomery celkem dobry film, ale prece jen bych mel byt soudny, a proto jen jedna hvezda ()

paniColombova

Jedna věc je Kajínek a druhá film. Jako první tu máme dokumet o Kajínkovi, jehož hodnotím čtyřmi body - zajímavá podívaná - a jako druhý fakt a pro mne mnohem zajímavější je film jako takový. To že je český film? No ne :-) Parádně natočený snímek s napjatou hudbou, atmosférou a výbornou kamerou a střihem. To na tomto filmu oceňuji nejvíc. Klobouk dolů před českým filmem, konečně jdeme s dobou, jen tak dál. Chtělo to trochu vkročit do světa. Je vidět, že to točila mladá bujná krev znalá světa. PS: Lavronenko je charismatický chlap, Wilhemová je bez chyby a zaujala mě i záporná role Vladimíra Dlouhého. Bravo. Noida do své role obsadili trefně. DODATEK: To co se povedlo nastrojit na Kajínka je hnus a je krutý, že jsou na světě takový lidi. Doufám, že dostane alespoň amnestii, když se ta zkorumpovaná chátra postarala o to, aby zmizely důkazy k jeho osvobození. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý