Iwet.K

Dokonalý scénář, skvělá kamera, excelentní střih a úžasné herecké obsazení... Režie dle mého názoru kapku moc hollywoodská. ()

fantomas19

* Konstantin Lavronenko & Tatiana Vilhelmová vs. Vladimír Dlouhý * väzenie, útek & nitky podsvetia * Český kriminálny thriller z tohto roku (2010), ktorý natočil Petr Jákl ml., je príbehom odsúdeného nájomného vraha. Jiří Kajínek (Konstantin Lavronenko), je vrah odsúdený na doživotie, a odmieta spoluprácu s políciou či advokátmi. Mladá advokátka Pokorová (Tatiana Vilhelmová) svojou snahou o spravodlivý súd pre každého presvedčí Kajínka, aby ho zastupovala. Kajínek má veľa tajností a schopností na útek, Pokorová bojuje na súde a s políciou o dôkazy. Avšak podsvetie a jej tajomný šéf Lečko (Vladimír Dlouhý) má situáciu pevne v rukách. Zaujímavé spracovanie skutočného príbehu vykradača bytov a nájomného vraha je prepletené zvláštnymi náznakmi a možnosťami pravdy a fikcie, či už v prostredí väznice alebo slobody. ()

-henry-

Asi jedna z nejlepších variant jak film mohl dopadnout: profi natočený a postprodukovaný, herci velmi slušný, hlášky fungující a příběh v základu vystavěnej jako z učebnice hollywoodský dramaturgie (leč nesrozumitelnostem se nevyhnul). Problém je jednak jednoduchá bulvarizace skutečnýho případu a druhak, že bez skutečného pozadí je film sám o sobě vcelku nezajímavý příspěvek (lokální záležitost, která v zahraničí těžko zaujme víc než v televizi po desáté). Mírně jsem se nudil. ()

playboy_05

já nemám co bych vytkl a mile rád tohle hodnocení s klidným svědomím přeženu. Dlouho se mi nestalo abych odcházel z kina, z ČESKÉHO filmu, se zatajeným dechem...Kájínek je excelentní. Jákl se nebál a natočil snad první pořádný český thriller. Filmu nechybí nic, mozaika scénáře, herecké výkony, hudba, kamera i střih...všechno je pastva na oči a naprosto se to vymyká standardu české kinematografie. Tupých sociálních sond do života feťáků, šlapek a jiných, na okraji společnosti žijících, induviduí již bylo natočeno víc než dost. Kájínek je jiný, látkou, žánrem je naprostým unikátem a svým způsobem může být přelomový. Za mě nejlepší český film za posledních minimálně deset let a panu Jáklovi děkuji. Jinak 100% souhlas s Malarkey, z některých externích recenzí filmových "expertů" se mi chce blejt...inu kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. ()

m0lL!sS

Od poslední návštěvy některého z nejbližších kinosálů uběhla už pěkně dlouhá doba...nebyl čas, nebyla chuť a nebyla tak velká příběhová motivace, jako v případě Jiřího Kajínka. Očekával jsem hodně, dostal jsem snad ještě víc...Během několika prvních minut je člověk vtažen do děje a po zhlédnutí finální 107. minuty před ním vyvstane otázka, jak je všechno tohle vůbec možné. Těžko se mi hledají vhodná slova, abych mohl s pokud možno co největší objektivností zhodnotit tento úžasný snímek a prvotinu Petra Jákla mladšího, nicméně zkusím to...Film nabízí i přes obeznámost s některými fakty reálného příběhu obrovskou napínavost, rychlý spád, skvělé herecké výkony (nejen v hlavních rolích) a neméně dobrý hudební doprovod (smekám před Václavem Bártou - i přes to, že mi jeho hudba za normálních okolností není příliš blízka, dokázal s obrovským citem podbarvit všechny klíčové scény snímku). Celkově vzato odvedl celý štáb perfektní práci bez závažnějších chyb..jediné, co mi snad trošku vadilo, byla trošku větší míra nasilí (asi tak ve 2 nebo 3 případech). ()

TSZ

Atraktivně "nečeský" vizuál svědčí o tom, že Petr Jákl má nakoukáno hodně amerických filmů a že má evidentně představu o tom, jak natočit konkrétní záběr tak, aby vypadal dobře. Jelikož je ale sám velmi špatný herec, nedokáže pravděpodobně rozpoznat, jak to má vlastně vypadat, když herec hraje dobře (některé vedlejší herecké výkony jsou přinejlepším slabé). Co mi však vadilo úplně nejvíc, je výrazná naivita celého děje (nemám ani tak na mysli logické kopance ale celkové zjednodušení příběhu), která má zřejmě sloužit hlavně k tomu, aby cílová skupina děj snímku vůbec pochopila (většina bohužel bude celý film považovat za rekonstrukci skutečných událostí a znovu přibude remcalů na všechno a na všechny).P.S.:Pokud je takto jednoduché utéct z Mírova tak by možná bylo lepší celou věznici nechat nonstop otevřenou :-). ()

JohnVodka

Vilhelmová a Dlouhý (oba) táhnou film od začátku do konce. Podobný film z české produkce jsem zatím neměl příležitost vidět, ale o revoluci českého filmu se jistě nejedná. Rozhodně si myslím ale že film i přes nevyvážené herecké výkony má čím oslovit. Jako akční thriller toho nenabídne mnoho, ale přesto zatím nejvíce, co český film doposud mohl nabídnout. Je třeba aby se tomuto žánru čeští filmaři přestali vyhýbat, protože když se chce, tak to jde. Hořké komedie o vztazích zkrátka nejsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Mě osobně bavilo film sledovat. Samotný případ Kajínka je jako všechny závažnější justiční procesy velmi komplikovanou záležitostí, ovšem i možnosti spravedlnosti jsou omezené. Kdo ví jak to všechno bylo... ()

dydl1

Jediné co je v tomto českém filmu nové,je,že se přibližuje americkému klišé,což není poklona.Jákl jednoduše zkoukl několik filmů z USA ,smíchal je z příběhem Kajínka a film je na světě.Neříkám,že je to úplně špatný film,ale ani úplně dobrý.Jákl má u mě ještě jeden život do příštího filmu,pak uvidíme. ()

Uiboek

Kájínek, předloha s neuvěřitelným potenciálem, skvělou reklamou už jen svým názvem, možná tohle všechno hrálo spíše proti kvalitě již zmíněného snímku. Pan Jákl se toho zhostil tak, jak se dalo očekávat podle svého účinkování v zahraničních filmech, díky čemuž samozřejmě přinesl pro nás mnoho nového, nejvíce co se týče akčních scén. Rvačka Kájínká s Lečkem byla pro mne nejlepší, co jsem viděl v českých filmech a snad i v jedna z nejlepších celkově. Útěk z věznice nebyl už tak výborný, ale přesto mě hodně bavil. Scénář ovšem nějakou vyšší kvalitu postrádal. Mezi největší tahouny filmu patřili Lavroněnko, kterému nemám snad co vytknout a Vladimír Dlouhý, který byl opravdu pekelně slizký. Kdyby Kájínek byl zahraniční film, hodnotil bych ho 3*, ale jelikož podle mého názoru, debut pana Jákla, ještě k tomu v prostředí, kde se takové filmy netočí, tudíž i pro lidi okolo je to něco nového a hodně zkouší, vyšel. Takže si to ty 4* zaslouží... ()

departed

Na režijní debut od kaskadéra je to vcelku solidní. Dialogy nejsou zas tak brutálně usmrcující, jak to u českých filmů bývá, akční scény jsou zvládnuté dobře (líbil se mi druhý útěk z vězení), k tomu dobrá hudba a kamera, kde rychlé přibližování a oddalování záběrů dodává filmu na zvláštním efektu. ()

Sandler

Hlavní partner: Nova. Hlavní mediální partner: Blesk.:) Tahle hrozivá kombinace mi paradoxně hodně pomohla hned na začátku filmu. Řekl jsem si totiž, že film nebudu spojovat s opravdovým Jiřím Kajínkem a budu ho brát jako pokus o český akční thriller s neznámým hrdinou. Tvůrci si toho totiž hodně vymysleli, přesto Facebookem lítají skupiny Svobodu J.Kajínkovi apod... Z nulových očekávání se tak vyklubal celkem zajímavý snímek, ve kterém nechybí napětí ani akce. Zvlášť druhá polovina filmu mi přijde zdařilá a možná předznamenává blýskání na lepší časy na českém plátně... ()

RajCZitko

Teda jako tento film mě velice příjemně překvapil. Takovýto krimi-thriller se takřka už vyrovnává těm na světové úrovni. jediné co mi tedy dost vadilo bylo občasné totální předabování, takže hlasy postav byly slyšet tak čistě, až to bylo nepřirozené a opravdu nehezké. Jinak mi to částmi připomínalo docela Prison break. Dále se mi líbí, že pro našince je to také zajímavé v tom, že vlastně toto téma zná téměř každý a nasadí jim docela brouka do hlavy. Dle mě nejpovedenější český film. ()

Lukaso1

Že já vůl to nepodpořil v kině, ale koproducent nova, reklamní masáž navíc v podobně znovu omílané kauzy Kamínek, byla to ale náhoda že to nova vysílal těsně před uvedením snímku do kin. To mě osobně zbavilo chutě jít na to do kina. Teď je mě to líto jelikož takovouhle kvalitní detektivku v české produkci jsem dlouho neviděl. Lepší než mnou chválení Sametový vrazi. Smekám před režijí debitujícího Jákla, opravdu kvalitně odvedená práce a největší pochvala pro Konstantin Lavroněnko alias Kájínka. Měl obrovský charizma a opravdu uvěřitelný Kájínek. ()

xenopus

Kdepak, toto mi radost nepřineslo. Kdekdo Kajínka srovnává se Sametovými vrahy, chápu, že krimi založené na skutečných událostech je pojítkem. Ale Sametoví vrazi měli lepší spád filmu (a obhajujte si Brabcovu kameru jak chcete, já ji nemám rád), lepší gradaci a především působili realističtěji. Kajínek postrádá kousku dokumentárního charakteru vrahů, víc sází na thrilling momenty, které ale vyznívají trochu doztracena, neboť mě u nich ruší kromě kamery i střih a také hudba. Jako fakt nevím, jak nad Noidovým výtvorem může někdo tak onanovat, mě to štvalo. No vůbec celý zvukový projev mě štval - postsynchrony i přepálené ruchy. Jinak zpracování příběhu mi přijde spíš jako spekulace a fabulace, což u mě na hodnocení také ubírá. Pozitiva nejsou, ale další negativa také ne, 2*. ()

Baru.89

I když hodně lidí v mém okolí tento film zkritizovalo, já byla spokojena. Nikdy se asi nedozvíme jak to doopravdy bylo ale já mu fandím a věřím, že je nevinnej. Takže? U mě spokojenost na 80 %. ()

Tamdydam

Kdybych byl hluchý, tak od pohledu tento film hodnotím jako nadprůměrný akční snímek. Ale bohužel nejsem a ta trapnost, které jsem díky tomuto faktu neunikl, mi nedovolí dát víc jak jednu hvězdu ()

met87

Nejsem si jist zda je běžnou praxí bachařů si krátit dlouhou noční službu střílením holubů. :-) Nejsem si jist zda Kajínek je opravdu takový hrdina, jak ho líčí film. Nicméně, když bych měl vypnout mozek a hodnotit jen zpracování filmu, tak jde o slušný průměr v rámci našeho českého rybníčku. Cení se Jáklova "SNAHA" dát svému filmu hollywodský nádech, co se týče kamery, střihu apod. Avšak herci mi přijdou velice průměrní, až lehce podprůměrní. Chvílemi jsem si říkal, jestli to není nějaká parodie, proto dávám hodnocení slabší 3 hvězdy. ()

SKreyn

Som prekvapený z toho kvalitného spracovania príbehu a tiež vierohodných efektov. Niektoré herecké výkony síce znižovali kvalitu filmu, aj zopár miest vo filme bolo "hluchých" ale ako celok to hodnotím ako lepší priemer. V týchto časoch, keď seriál spravia aj z dialógu dvoch babiek (mám na mysli tie nové slovenské a české seriály, na väčšinu sa nedá pozerať, asi sa inšpirovali venezuelskými telenovelami - čím viac častí, tým viac zarobia), tak tento film pokladám za krok vpred, u tých spomínaných seriálov sú to tri kroky späť a z čias dávno minulých, kedy boli skoro všetky filmy na jednotku, tak tie časy už dávno skončili. Tento film je jeden z mála nových českých filmov, ktorý stojí za to pozrieť, aj keď má svoje "muchy". ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý