Král Přemysl Otakar II. se navzdory slibu nemůže zúčastnit zásnub Beneše z Dubé a Ludmily z Vartemberka, které mají zažehnat vleklé spory mezi dvěma mocnými rody na severu Čech. Vyšle proto svého vyšetřovatele a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu jako svého zástupce. Cestou Oldřich se svým panošem a pomocníkem Otou narazí na stopy přepadení a objeví mrtvoly kupce a jeho vozky. Zatímco Oldřich pokračuje v cestě, velitele Diviše a Otu vyšle po stopách lapků, kteří kočár přepadli. Marktvart z Vartemberka a jeho syn Marek hosta přivítají, netají se však nelibostí nad tím, že nepřijel král osobně. Ota s Divišem objeví stopy, které spojují přepadení kupce s hradem Vartemberků. Při večeři obviní loutnista Arnošt purkrabího Jošta z pokusu o znásilnění jeho dívky a ještě téhož večera je Jošt zavražděn. Beneš obviní ze zločinu Arnošta, Oldřich však trvá na důkladném vyšetřování a pustí se s Otou do pátrání. Téže noci však dojde k další vraždě, jejíž obětí se stane hradní pán Markvart z Vartemberka. (TV Nova)

NiennaTasart

Jak jsem promarnila 77 minut svého života. Úvod byl vcelku slibný, podmanivá hudba si mne získala, ovšem pak jsem byla zděšena. Kostýmy byly opravdu slabé (co se děvečka diví, že ji oblizuje hradní šafář, když má dekolt až skoro k pasu). Děj byl tak hrozně nudný, od začátku bylo jasné, jak to skončí. Jedinou hvězdičku dávám za kameru-líbily se mně záběry honičky na koních (jako jediné na tomto filmu). ()

Pythonator odpad!

Miluju historické filmy a právě proto jsem se nechal napálit a podíval se na tento trapný pokus o film. Jedná se vlastně o krátkou televizní inscenaci, která kvalitami odpovídá ubohým možnostem mizerných českých filmařů. O tom žádná, ale záhada je proč to nějaký debil vůbec pouštěl do kin. Český divák = hodně nenáročný (a tupý???) divák. Ještěže mám dost rozumu, abych na český film nešel do kina. To bych asi tloukl hlavou do zdi, kdybych za tohle měl platit vstupné. Smutné ovšem je, že někteří čeští herci z tohoto filmu na to mají a pod vedením někoho schopného z Hollywoodu, Francie, Ruska nebo dokonce i Polska, by mohlo vzniknout něco kloudného. ()

Stealth2

Snaha se musí ocenit, ale.....na seriózně zpracované historické drama do slušného filmu to má daleko. Místy to připomínalo nedělní pohádku po poledni.... odpoledne. To Lidice jsou už jiná třída. ()

carnacv

Zajímavý příběh, luxusní herecké obsazení, podmanivá hudba a přec snímek netáhne. Tedy, ne že by to byl vyloženě promarněný čal, ale opět se veškeré klady nepovedlo dostatečně prodat, a tak jsem při sledování nabyl dojmu, že všichni na place ovedli to, co se od nich očekávalo a nedali do toho nic navíc. Průměrná práce, průměrný výsledek. Bohužel se poněku bojím, že tomuto nahrává i dnešní styl natáčení, kdy z důvodů malého rozpočtu není možnost svény řádně vyzkoušet a řádně přetočit. Tak hold zase někdy u nějaké starší klasiky. ()

DanielDall

Ne tak dobré jako skvělé knížky pana Vondrušky. Chtělo by to méně "pohádkovosti" a více atmosféry a naturalismu jako třeba ve starém filmu Dva na koni jeden na oslu. Nicméně na současné české poměry je to slušně odvedený film z historie. ()

artcha

No... není to Covington Cross, není to ani V erbu lvice nebo Poslední propadne peklu. Snahu o natočení výpravné sondy do běžného středověkého života zachraňuje hlavně obsazení. Vondruškovy romány by zadloužily produkci HBO, ale buďme rádi alespoň za toto. ()

Kaunmann

Podle mě to vůbec není špatný. Už sem viděl horší zahraniční filmy, které se pokoušeli o středověké filmy. Z velké části vděčí film za hodně hlavně knižní předloze Pana Vondrušky, která je skvělá. Ale ani produkce a herecké výkony nejsou na české poměry vůbec špatné. Možná největší chyba byla, že to šlo do kin, kdyby to dali v premiéře na silvestra, tak by všichni jásali. Celkově chvályhodný počin. ()

quokam

Osobně jsem spokojen. Nízký rozpočet sám o sobě není důvodem ke snížení hodnocení. Adaptace věrně následuje předlohu. Herečka špička odvadi svůj obvyklý nadstandard. Jo, chybí sice otisky prstů, dna a balistika, ale to od středověké detektivky nemůžeme zadat. Jediné, co mne iritovalo, byl pateticky předlouhý úvodní monolog, který bych osobně buď zkrátil na jednu větu nebo vyškrtl úplne, a pak závěrečný rozhovor mezi Dube a Vartemberkem, který by měl opodstatnění jenom tehdy, pokud se plánovala točit dvojka či trojka. Jinak to byl spíše piar na další knihy pana VV. Za mne spokojených 9/10. ()

babuška

takhle zkurvit vondrušku, se nedivím že nikdo nepokračuje v natáčení, no jo no nova je smrt pro všechny co májí rozum a cit ()

J.CTORN

Perfektní kratší českej středověkej filmek. Každý herec tu exceloval a i když je film dost krátký tak byl využitý na maximum a konečně to nevypadalo jako každá česká pohádka (což jsem rád že vybočili a naplnili potenciál). Role Rodena mě tu velmi bavila a kdyby to nebylo podle skutečných událostí, dal bych si i nějakou jeho trilogii. Každopádně hudba absolutně úžasná a atmosféra též. Musím zdůraznit, že než jsem se na film podíval, podle režiséra, hudebníků či kamery jsem si nic extra nesliboval, ale naprosto mě to překvapilo. Celkově detektivní středověký žánr je něco nového a hrozně zajímavého co bych rozhodně chtěl vidět víckrát.  Zároveň i chápu lidi, kteří tu dali hodně nízké hodnocení, protože přecejen je to hodně krátký a v některých bodech uspěchaný. Já jsem ale nějak s tím počítal a rozhodl se, sledovat to jako ,,Český film", proto jsem tam našel hlavně pozitiva a protože tenhle typ filmů miluji, tak jsem nastolil tento počet, absolutně se za to nemůžu stydět! 8,5/10 ()

Miroslav.Zac

Od Vondrušky jsem přečetl zhruba 90 procent jím napsaných knih, takže bych mohl tvrdit, že patří mezi moje oblíbené spisovatele. Asi ano, ale musím podotknout, že navzdory kvalitě jeho děl. Je to sice velký grafoman, ale kvalita jeho příběhů tím trpí, nehledě na to, že jede podle jasně daného mustru, takže jsou si příběhy velmi podobné, jen místa se mění. Film přesně odpovídá kvalitě jeho knih - tedy, bavil jsem, ale do kin to jít fakt nemělo. Mimochodem, dal bych si další jeho příběhy, ale už třeba jako televizní seriál. Takové zpracování by Oldřichovi z Chlumu sedlo. ()

Thorian

Hodnotit zatím nebudu, film jsem neviděl, ale rád bych napsal pár slov k neuvěřitelnému traileru, který mě rozesmál až k slzám. Tak tedy, pan tvůrce traileru se zřejmě domníval, že JMÉNEM KRÁLE bude jakýsi obrovitý historický epos, který v české kinematografii nebude mít obdob, a proto také v traileru jistě využil veškerý svůj um spočívající hlavně v plagiátorství a kopírování trailerů na americké velkofilmy. A tak si řekl "Když Američané můžou mít akční trailer, proč něco takového nemůžu dát do tohoto filmu, který se svou výpravou, efekty a vším možným jistě takovým filmům vyrovná." A tak si nebohý tvůrce traileru vezme hudbu, která je podle něho dost epická a dost známá. Bohužel, tento nebohý tvůrce jaksi pozapomněl na to, že Requiem for a dream je skladba, která nejenže je již mimořádně ohraná, ale také si ji můžeme poslechnout třeba v traileru na PP: Dvě věžě... V Pánovi prstenů!!! To je teprve epos (a ani nezmiňuju Da Vinci Code, Sunshine...). No a do hudby nám Mistr autor samozřejmě nezapomněl vpálit ta stará klišé - čest, zrada, pomsta atd., a hlas, který denně slýchám na Nově, nám se zaujetím vyjmenoval všechny ty herce, kteří se zúčastnili. Já vím. Jdeme moderní cestou. Učíme se... Ale někdy je třeba seznat, že ne všechny věci fungují tak, jak si je teoreticky představujeme. ()

pelsa68

Zvučná jména herců slibovala zajímavou podívanou, avšak nestalo se tak. A tak potěší jen pohled na naši pěknou přírodu, příjemná hudba a pěkné kostýmy.....ale to je na nějaké lepší hodnocení opravdu málo. Viděl sem, doufal sem se, že i u nás se podaří natočit slušný historický film z naší bohaté a slavné minulosti, tady se to bohužel nepovedlo. Detektivní zápletka hodná kresleného komiksu Otazníky detektiva Štiky, který jsem coby dítě v Ohníčku tak dychtivě hltal....:-) ()

Bojislav

O filmu jsem předem nic nevěděl, znal jsem jen plakát, který mě zaujal na první pohled. Film, který jsem viděl v kině, byl přesně tím, co jsem čekal. Pěkná středověká atmosféra, skvělé kostýmy, výkonu herců průměrné až nadprůměrné. Děj filmu není komplikovaný, možná lehce předvídatelný, ale i tak jsem se dobře bavil po celou dobu. Mám jednoduše rád filmy, kde se v historických reálích odehrává vlastně "úplně obyčejný" zločin. Mně se to líbilo, koupím si to asi i na DVD. :-) ()

Kňour

Doufal jsem, že se nám po tolika letech zase jednou objeví nějaká kvalitní historický film, byŤ jsem si nedělal naděje, že by mohlo jménem krále překonat třeba údolí včel. Výrok o televiznosti celého snímku byl správny, na zásnubách členů dvou vládnoucích rodů severních čech se sešlo všeho všudy dvacet lidí a všechno působáí tak nějak komorně a lacině. Závěrečný souboj na meče působí jakkoliv, jenom ne věrohodně. Takže ne, tudy cesta nevede. ()

Zemřel herec Martin Štěpánek

Zemřel herec Martin Štěpánek

16.09.2010

Narodil se jako nejstarší syn z druhého manželství herce Zdeňka Štěpánka. V mládí k herectví neinklinoval a v nultém ročníku se připravoval na studium medicíny. Odtud ale nakonec přešel na DAMU. Od… (více)