Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

animaxis

Predátoři přináší do této série trochu originality. Film je sice o skupině drsňáků v džungli, která je lovena predátorem/predátory, což nezní moc jinak než první díl. Je tu ale přeci jen dost jiný děj, protože postavy jsou přeci jen dost jiné (i když většina z nich stejně není zajímavá nebo dobře napsaná, vlastně ani nijak extra zahraná) a především, jak se ve filmu úkáže, prostředí je nakonec taky dost jiné. Právě postupné zjišťování "kořisti" ohledně toho, kde vlastně jsou, mě bavilo a atmosféře dodávalo správnou hutnost. Predátoři jako takový tu podle mě ze všech dílů působí nejlépe a dokonce představují krok kupředu v celkévém "loru" této série. Za mě spokojenost! ()

bartias

Solidní rozjezd filmu se snaží co nejvíce připomenout původního Predátora. Partička zabijáckých exotů je sympatická, i když Adrien Brody s přehledem strčí kohokoliv z nich do kapsy nebo klidně jednoho ze svých zásobníků. Brody je coby zkušený drsňák s nějakými těmi temnými zkušenostmi perfektní. Laurence Fishburne sice perfektně hraje, ale jeho role postrádá většího smyslu. Řím víc se film blíží k závěru, stává se obyčejnou vyvražďovačkou. Závěr je slabý a pokusy o velké zvraty neškodně vyšumí. ()

KatanaCZ

Predator patří mezi mé nejoblíbenější snímky, na pokračování jsem se opravdu těšil. Po prvních minutách jsem si říkal, wow, to bude super, skvělá hudba z prvního dílu, atmosféra. Bohužel čím více se blížil film k závěru, tím to bylo horší. V podstatě je to dobrý film, návrat k jedničce, obstojný příběh, ale jsou věci, které prostě jako fanda nepřekousnu. Tak za prvé masky predátorů, co to sakra mělo být?? Mega predátor s připevněnou čelistí z nějakého zvířete, vypadá to komicky, v jednom závěru mu navíc svítí oči tak divně červeně, že to ještě podtrhuje onu směšnost. Pak je zde také maska dalšího predátora, ta je pro změnu hranatá, takže místo predátora pobíhá po lese transformer, navíc vydává divné zvuky, ne jako ostatní predátoři. Pak je tu lovení predátorů jinými predátory (menší a větší predátoři), to je naprostá kravina, ničí to vybudované schéma všech těch let od prvního dílu počínaje až dosud. Ale úplně nejhorší věc se týká onoho "doktora" - lidský vrahoun, který je s predátory v kontaktu a posluhuje jim, to už bylo na mě moc. Nebýt těchto věcí, dám klidně 5 hvězdiček, ale takhle....škoda :( ()

otík

Řečeno žargonem hlavního hrdiny: "Vybrali jste si mě na tuhle zasranou planetu a to byla zasraná chyba." Predators se povedli báječně. Od atmosféry přes akci až po výběr herců. Není to žádný filmařský skvost, ale v rámci žánru je to vynikající film. Scénář se hodně podobá prvnímu, a tedy tomu klasickému, Schwarzeneggerovskému Predátorovi, jen se film oblékl do moderního hávu, aby dnešní mladý divák neodcházel zklamán. A to rozhodně nebude. Navíc se podařilo i pár kvalitních či humorných hlášek. Ale film se bude líbit i staromilcům a fandům prvního Predátora. Akce není ani v nejmenším šíleně střihaná, naopak, užijeme si pořádných záběrů. Stejně jako v prvním Predátorovi dominoval Arnold svou velikostí, svaly a akcí, tady zase dominuje Brody svou ultradrsností, nápady, super hlasem a odvahou. Pár prokouknutých scén jistě rádi scénáristovi odpustíme a s blaženým úsměvem se necháme provázet džunglí neznámého světa, kde řádí tři upgradovaní predátoři a pár nebohých válečníků s jedním "doktůrkem". Hudba: John Debney PS: podle obsazení si tipněte, kdo asi zemře první:-) ()

okkac

Fajn pocta prvnímu Predátorovi, na kterého tento film odkazuje skoro více, než je zdrávo. Antalova režie je prostě dobře řemeslně zvládnutá a old-schoolová. Rovněž potěší skupina naprosto odlišných hrdinů. Brody se obstojně na svoji postavu vymakal, takže trapně nepůsobí, ale pozici svalnatého medvěda zde zastupuje sympaťák Oleg Taktarov, který zde na počátku všechno kosí "bezbolestnou" (byť s celkem malým účinkem mi připadalo), a ještě Alice Braga jako sniperka, yakuzák a Walton "dieyouspacefaggot" Goggins. To byly dobré postavy. Pak zamrzí málo využitý Danny Trejo (v Machete nám to vynahradí), zbytečná postava Tophera Grace (bez finálního zvratu u ní by byla opravdu na nic) a ten černou je tak průměr. Fishburne jako člověk, který přežíval 10 let se taky moc neohřeje a díky jeho tloušťce mu to moc nevěříte. Ale i tak doufám, že finančně to uspěje a dočkáme se trochu velkolepější, ale né o moc, dvojky. ()

SeanLSD

Áno, zopár výhrad by sa síce našlo..., možno by ich bolo aj viac ako iba zopár... ale vzhľadom k absolútnej legendárnej kultovosti, s ktorou sa tvorcovia snažili vyrovnať a na ňu nadviazať... a vzhľadom k tomu, ako veľmi sa im to podarilo... byť podobný, vzdávať hold... ale zároveň napredovať..., myslím, že je im z mojej strany všetko odpustené. Keby som mal o pár rokov menej ( pekných pár ! ), bol by som absolútne neznesiteľne nadšený rovnako ako z PREDÁTORA v dobe, keď som mal o tých pekných pár rokov menej... Antal každopádne presvedčil a fandím mu ( komu zo strednej Európy sa podaril taký vpád do Hollywoodu za celé desaťročia ? ) ()

reky

Akce pěkná, různorodé charaktery taktéž. Brody překvapivě hodně dobrý, Fishburne naopak naprosto zbytečný. Škoda, že kvalitní akce (jako třeba závěr, případně úvodní sklapnutí pasti) nebylo víc, jinak to zas taková sláva není, hlavně napětí chybí. Děj se pak v mém případě zúžil často jen na čekání, až se predátor konečně opět objeví a začne se to řezat. Rovněž radši moc nepřemýšlet nad tím, že kdyby predátoři opravdu chtěli, během pár minut by naši hrdinové skončili s propáleným trupem... Prostě průměrné akční béčko ()

tom88

Veľké nadšenie pred projekciou mi skoro ani nedalo dýchať. Film vtrhol do deja hneď od samého začiatku. Prvé minúty mi prišli iba ako tápanie, no rozbehlo sa to celkom slušne. Prvá polovica bola pre mňa super prekvapením. Z filmu bolo cítiť klasiku z prvého Predátora. Nevedomosť, trocha napätia, hustá džungľa tentokrát cudzej planéty, hudba, atmosféra. Všetko pracovalo ako má. Scéna z predátorskými lovnými zvieratami bola brutálna, napínavá proste super. Od kedy sa objavili predátori šlo to s kvalitou dolu vodou. Digitalizácie nebolo priveľa, to bolo aj celkom v poriadku. Ale tvorcovia mohli naozaj ponechať hlavné prvky predátorov, ako zbrane, zvuky, plíženie, maskovanie, prefíkanosť a naštvalo ma, že boli dosť ľahko poraziteľní. Priveľmi neskúsení na lov v džungli, málo prispôsobiví. Čím viac sa blížil záver, tým horšie. Samotný záver nebol tiež príliš premakaný. Film začal pôsobiť ako riadne béčko. Ale v rámci žánru sa to dalo zniesť a pre fanúšikov povinnosť , ale istá dávka sklamania tu je. Našťastie Antalova réžia nie je až taká zlá a herci hrali nadpriemerne. Efekty ušli na to že film stál 45 miliónov. A hudba bola klasická, pre fanúšikov určite veľmi prijateľná. Prvý Predátor nie je ani zďaleka prekonaný, Predators mu nesiaha ani po pás, ale uznanie mu patrí. Očakávala sa oveľa väčšia zlátanina s priemernou úrovňou. U mňa je to na úrovni s dvojkou aj keď je to už o inom. Vďaka skvelej prvej polovici dávam 70%. ()

Scratt

Není to úplně špatné, ale kvalit originálu s Arnoldem zdaleka nedosahuje a volné pokračování s Danny Gloverem se mi též líbilo víc. Částečně za to může Adrian Brody, který se sice snaží, ale na postavu drsného zabijáka mi prostě nesedí. Mezi kladné stránky filmu nepatři ani scénář. Vychází mi z toho docela dobrá zábava na jeden večer, bohužel však nic víc. 65% ()

sir-dave

Spolu s Expendables a A-Team další výlet do zlatých akčních let 80's. Návratem do džungle, partičkou žoldáků a povedeným odkazem na jedničku opět připomnělo klasiku se Schwarzeneggerem. Každý unesený člen týmu měl něco do sebe, ať už sexy Alice Braga nebo Oleg Taktarov, který mi svou postavou připomínal tu od Charlese Bronsona ze Sedmi statečných :-) Líbil se mi specifický zvuk všech zbraní a poklidně vychutnával jízdu lovem predátorů, nebo lovem lidí? :)) ()

Radiq

A tož... nebylo vubec špatný, že jsme back in the jungle. Ale jinak v dost prasečí. Začne to už těma jejich loveckejma "psama". Je to začátek blbejch digitálních efektů. Bylo tam toho víc, včetně situací, kdy někdo z lidí úplně nesmyslně přežije. Teď mi s hrůzou úplně v hlavě vyvstal jeden uplně trapnej výbuch, jak kdyby to někdo dělal doma po večerech. Nezachrání to ani tajemná postava Laurence Fishburnea. A Danny Trejo tam mohl mít naopak větší roli. Dějově, potažmo logicky, je to zanedbané jak cigánské děti. Návrat to nebyl špatnej, ale fanoušky si to asi nenajde... ()

abenino

Po nevydařené sérii AvsP jsem se na nové Predátory dost těšil a ono to vyšlo. Nápad vybrat náhodné jedince a unést je na neznámé místo, kde smrt číhá na každém kroku je výborný. Film ale dostal po držce ve chvíli, kdy se objevil Laurence Fishburne, který mi tam prostě nesedl. Jinak finále byla prostě bomba. 70% ()

panMartin

Slušná pocta k předchozímu Predátorovi s Arnym, sice se mu kvalitně ani nepřibližuje, ale i tak je to místy zábavná podívaná, ale na druhou stranu lepší než Vetřelci vs Predátoři. Film mě z jedné části bavil, z druhé nudil ale v převaze byla ta nuda. Asi to bude ten film který po pár dnech zapomenu že jsem ho viděl a ani mi to nebude chybět. ()

Nivenx

Paráda. Několik lidí bylo uneseno na planetu predátorů, kde hon může začít. Navíc nám autoři přisadili i boje mezi predátory tím, že tam jsou dva druhy, kteří soupeří mezi sebou a boje jsou velmi povedené. Rozhodně tento díl neuráží nikoho a baví až do samotného konce. 75% ()

NiWi

Říkejte si co chcete, jako fanda rasy Yautja jsem si návrat predátorů užil. Příběh sice nestaví na žádném neotřelém konceptu, nicméně v rámci žánru je solidně řemeslně i scenáristicky odvedený, skvěle zasazený do světa Predátorů. I když se v zásadě jedná o prachsprostou likvidaci, tvůrci jí umí podat zábavně a intenzivně. Postavy působí jako zajímavá sebranka ze všech koutů světa, ve výsledku je většina postav dost povrchně vykreslených, a ve svém jádru bohužel nejsou tak propracované. Když nic jiného, tak jsou alespoň cool (tichý zabiják Yakuzy, ruský kolohnát s bezbolestnou... jak víc cool archetypy byste chtěli) Slušný casting v čele s Adrianem Brodym způsobil, že jsou postavy v rámci té povrchnosti relativně enjoyable a u každého se najde moment, díky kterému se dá postavě fandit, určitě ale mohla být jejich rozmanitost využita lépe. Mým favoritem je jednoznačně Hanzo, a překvapivě i doktůrek Topher Grace, s jehož postavou ale podivně scénář vyjebal. Predátoři nenabízejí žádnou inovativní novinku, ale přinášejí více z Predátorské kultury, a hlavně dokáží udržet pozornost po celou stopáž, a já na ně zkrátka nedám dopustit. ()

Doudis19

Brody prostě drsňák nebude ani kdyby se rozkrájel. To je právě ono, sice partička drsoňů výborná, ale co ty predátoři? To ten původní byl tak dobrej, nebo tihle jsou tak špatný? Každopádně si dneska už kde kdo může zabít vlastního predátora. A to množství vynechaných scén... Asi nejsem jedinej koho na traileru nejvíc zaujal Brody obsypanej laserama predátorů, jenže po téhle scéně ve filmu ani památky. Není to bezchybný, originální už vůbec né, ale zábava je to slušná. Žádná ostuda, ani síň slávy, jen překvapivě slušná pocta kultu. ()

TomStall

Poctivé béčko ze staré školy se skvělým Brodym, mráz na zádech nahánějícím soundtrackem, temnou atmosférou a bez CGI predátorů (díkybohu). Sedlo mi to. ()

eye candy

Rodriguezova partička se vrací do džungle aby se po několika nejapných crossoverech pokusila zachránit pošramocenou reputaci predátorů. Zároveň se nebojí experimentovat a to nejen ve výběru Brodyho, který zde ke zlosti všech stoupenců Arnieho docela úspěšne dokazuje, že velkým bicálům a neohrabanému herectví v akčních filmech zřejmě na nějakou dobu odzvonilo . Překvapivě o dost víc do očí bije skupina vyvolených. Dohromady tvoří sice pestrý tým, kterému ke stoprocentní efektivnosti chybí už jenom expert přes výbušniny (odkud by tak mohl být..) a pojišťovák, chvílemi se ale člověk nemůže zbavit pocitu, že buď predátoři podcenili zimní přípravu nebo je ulovení neozbrojeného vězně pochodujícího džunglí sem a tam v oranžovém rozlišováku, těžší než se na první pohled zdá. Abych řekl pravdu, tak se mi koncept více predátorů (na který jsme si díky crossoverům zvykli) příliš nelíbí. Člověk pak má pocit, že zabít jednoho dva predátory není až taková věda, v tom se radikálně lišila skvělá jednička kde byl predátor opravdovej bad-ass-mofucker a pokud člověk neměl výcvik a pořádnej kvér skončil svlečenej z kůže a za koule pověšenej na stromě. V Predators mě asi nejvíce bavila část s Fishburnem, tou dobou trochu stagnující tempo "rozzářil" svojí těžko přehlédnutelnou přítomností. Film pak chytil druhý dech a gradoval až do (oproti jedničce) torchu směšného finále do kterého měli nejspíš tvůrci, v záchvatu tvůrčího přetlaku, potřebu vtěsnat zbytek svého důvtipu a geniality. V konečném účtování jde ale o nadprůměrný akčňák, který nebude nudit ani při druhém a třetím sledování.. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel