Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Streeper

Takový trošku comeback pro Vetřelce, akorát nechtěli vypadat jako, že ho kopírují, tak ty potvory trošku prohnali evolucí, aby byli chytřejší a lidi byli vyhozeni na planetu jako něco k snědku pro predátory. Není to nic velkého, nakonec se stejně ukáže, že i když jste fakt ošklivý, tak máte srdce. ()

Crawler-D

Nebýt hned první, šíleně digitální scény, tak by začátek byl jak vystřižený ze Ztracených, akorát s tou změnou, že tihle jsou bohatě vybaveni nejrůznějšími zbraňovými prostředky. Jinak to jsou ale stejní zatracenci. Adrien Brody skutečně nebyl dobrá volba. Na mysl mi přichází srovnání s podobně neakčním Gyllenhaalem, který se pro Prince z Persie taky mučil v posilce, ale zatímco jemu zůstalo něco mladického šibalství, kterým nepůsobil jako celek směšně, Brodyho chraplák a snaha o situační hlášky fungují jako perfektní zbraně proti filmu. (SPOILER) Fishburne si pak hraje na totálního magora a má tolik prostoru, co chudák Danny Trejo (KONEC), přitom jsem věřil, že jestli někdo nakope predátorům jejich kosmickej zadek, bude to Machete! Jednoduše řemeslně vcelku spořádaná a neurážející jatka, v nichž se jako vždy tipuje, kdo půjde z kola ven, ale narozdíl od Ztracených je vám to docela jedno. ()

JohnRambo

Velmi dobrá vyvražďovačka, ktorá ani nepotrebovala scenár, stačil jej papier s poradím úmrtí :) V kine som sa nenudil ale jednu vec predsa neodpustím. Na film ma prilákalo meno Robert Rodriguez a som rád že som sa chytil na návnadu lebo som neľutoval ale očakával som väčší masaker. ()

TomikZlesa

Ne, ne, ne..po legendární jednotce, brutální dvojce a zmrvených AvP (i když ne tolik) příchází zoufalý pokus o oživení žánru. Režisérsky celkem ucházející pokus, ale scénáristicky mi to vyrvalo páteř z těla. Několik naprosto vykradených scén z jednotky, hodina běhání po lese, nejlepší badass tuhej v prvních minutách, rádoby tajemnej příchod Fishburna a několik totálně nelogickejch scén tenhle film totálně zabilo. S predátora, nejlepšího zabijáka ve vesmíru a legendy nahánějicí hrůzu se postupně stává tupá ovce, neschopná zabít pár týpků s kudlama. Naprosto souhlasím s Cervenakem a jeho přirovnání s Riddickem, predátoři asi stárnou a místo lovu dobrovolně chcípaj. Jedno z největších zklamání.......... ()

Azrael515

Prvé tóny soundtracku .. tramtadadaaa a sme doma. Scénaristicky takmer verná kópia jednotky, teda celkovo takmer verná kópia jednotky (oo díky, dííky) ma chytila za srdce. Brody úplne skvelý, príslušníka black ops som mu zožral i s navijákom (ono tí commandos zrejme ako Arnie nevyzerajú). Sklamal Fishburne, proste ma nepresvedčil. Postava Gracea by ma celkom prekvapila keby mi to kámoš čo furt brúzdi po rotten tomatoes nevykecal, i keď možno sa na to dalo prísť. Odsypalo to celkom svižne no posledná scéna ktorá ma potešila bola v poli a záver filmu mi príde ako keby mali páni pred termínom a trebalo to rychlo nejak ukončiť. Dúfam že bude sequel, v tom istom duchu, ale tentokrát by som cez kopírku prehnal dvojku. HOPE TO SEE YA SOON UGLY MOTHERFUCKERS ;) ()

starbrejkr

Co můžu říct než - spokojenost. Predátoři jsou filmem, od kterého asi málokdo čekal něco víc a asi málokdo bude taky víc zklamaný. Tvůrci totiž evidentně nechtěli dělat experimenty, převraty či jiné veletoče, které by mohly skončit průserem. Zkrátka především chtěli natočit svižnou poctu původnímu džunglímu Predátorovi. A tak také film funguje - struktura filmu je stejná, sem tam se objeví reminiscence a ono napětí z neviděného alespoň teda u mě probublávalo dost často. Největší klady filmu - bleskový vpád do děje (to jsem se hned na začátek zaradoval) a především Adrien Brody. Jak já jen mu nevěřil, že s tím jeho ublíženým obličejem zmučence dovede zahrát drsňáka, co bude zabíjet Predátora....A on se toho přitom zhosil tak bravurně, k čemuž pomáhá i výborně napsaná postava (mimochodem takřka všechny charaktery jsou na akční zábavovku solidní). A hlavní zápory a důvod oněch "průměrných" tří hvězd? Jak už jsem zmínil, není to nic výjimečného, prostě jen kvalitní akčňák. Bohužel podobně jako u mnoha svých žánrových kolegů ho ale také podráží závěr, který je sice efektně natočen, ale dějově je absolutně čekatelný a stereotypem to přetéká až běda...Nějaký zvrat (pravdu o doktorovi neberu) by tomu rozhodně neškodil, třeba nějaké překvapivé rozvinutí mytologie Predátorů, podobně jako ve dvojce....Ale jak říkám, z kina jsem odcházel s pocitem spokojenosti a za pár let si v TV rád dám repete. Sice krapet lacinější, ale plnohodtný příspěvek do Predátoří série. ()

Amroth666

22.10. 2010 - Prvky Rodriguezovy. Styl jasně Rodriguezův. Zcela jiný predátor co se atmosféry týče a co se dizainu týče. No těžké to bylo. Byl jsem napnutý, jak se tohle všechno kolem nového Predátora vypořádá s kritikou. Kritika se rozdělila na podporu a nesouhlas. To jsem předpokládal. Ale ... ovšem se stejnou výchozí pozicí, stejnou hudbou, a Predátory. Predators byli lepší než v původním Predátorovi. Proč ale takové hodnocení? Někde v polovině filmu se to prostě nějak zvrtlo. Myslím, že to bylo někde kolem příchodu Laurence Fishburna. Jinak výborná sestava, dobrá akce, ale hrozně nevyrovnané. Jednu chvíli jsem měl pocit, že usínám a v další chvíli jsem měl pocit, že je všechno v pořádku. No, no, hodnocení jsem vážil. Chtěl jsem dát čtyři, ale na čtyři hvězdy tam něco predátorského nebo spíše Arnýovského chybí. Kult je prostě kult. Ten už nikdo nikdy nezmění. ()

DruidKarel

971. hodnocený film: No jenom řekněte sami: dokáže se snad tenhle snímek vyrovnat tomu s legendárním Arnoldem Schwarzeneggerem? Ne a asi se chce konečně i z tohoto sevření minulosti vymanit a musím říct, že se mu to i podařilo. Příběh nás zasene na neznámou planetu plnou shozených lidí, kteří zde budou sloužit jako potrava pro predátory a ti si s nimi budou hrát jako kočka s myší. Výborný Adrien Brody dělá divy a vykouzlil mi úsměv na rtech a hlavně další hvězdu pro film. 3* jsou ale i tak maximem, které mohu dát, protože je až mnoho pasáží, při kterých jsem se nudil. závěr byl famózní a možná slibuje i pokračování. Člověk nikdy neví a predátor nikdy nespí... 3* ()

humanbeing

Filmy jako Predators se opravdu těžko hodnotí za předpokladu jste-li dlouholetým skalním fanouškem prvního dílu. Dokonalosti jedničky tento nový díl nedosahuje, ale kdo by to byl taky čekal, že se další film s predátorem může McTiernanovu mistrovskému kousku v kvalitě byť jen přiblížit? Predators by ale bylo nefér smést ze stolu se slovy: "Stačí mi jednička!", a to z toho důvodu, že Predators není vůbec špatný film, dokonce bych si dovolil tvrdit, že jde o velice povedenou podívanou, která si zaslouží být třetím dílem slavné série. Jen kdyby nebylo těch chybiček, jak ve scénáři (např. těsně u konce), tak těch zmíněných v mé recenzi na Studni. Ty chybičky... jinak jde o skvělý film, který si určitě nenechte ujít. ()

wohna

Pan režisér Nimrod Antal nezklamal, bál jsem se pianisty Brodyho, jak se s rolí popasuje, ale po chvíli jsem pochopil, že Brodyho nemohu zaškatulkovat pouze jako Pianistu. Ostatní zabijáci jsou svérázní, drsní. Tak se mi to líbí. A Predátoři sami o sobě? Monstra, která od prvního vidění ve filmu zbožňuji. Otevřený konec jste udělali naschvál, strašně se těším. Doufám, že je proč. ()

laik_60

som celkom rad ze si autori podrzali fazonu z predchadzajucich dvoch predatorov,, naviac tam vtiahli vyybornu alicu bragu, a zaujimaveeho "akčnáka " Brodyho. múdry chalanisko , všetko vám zvládol stratég a taktik .. mnjam mnjam ... len uz by to naozaj malo skoncit, lebo co neviediet naozaj prinde nebojacna rosamunda pilčer a skonci to "zili stastne pokial neumreli" (vid komentare k prvej casti) . ()

C0r0ner

Z McTiernanovy geniality nezbylo vlastně vůbec nic. Místo toho jsou Predátoři jenom tupou vyvražďovačkou, kde je z postav jediný zajímavý Lawrence Fishburne. Člověk se ale ani chvilku nenudí, což musím Antalovi přičíst k dobru. Jako jednoduchá zábava na jeden večer je to optimální. 70% ()

matrosh

tak dobrá správa je, že predátoři už nejsou teenagerovskými vyvraždovačkami (AvP2) ani videohrami (AvP). film samotný je sice kliše na kliše, ale když jsou to klišé s Tiernanova původního Predátora a s Cameronových Vetřelců tak je to jen dobře. jediné co mi vadilo bylo režijní pojetí nimroda antala, který od revizorů působí jako by si v americe nechal udělat lobotomii nebo bral sedativa po kilech. jinými slovy natočil co měl na papíře i jak to tam bylo popsaný bez jediné invence, t.j. mohlo to být vic strašidelné a víc napínavé, víc něco atď, ale vyloženě špatné to není, a lidí co třeba equilibrium hodnotí na pět hvězd, zklamaní nebudou.:P ()

Fallen_One

První polovina slibovala víc než druhá. Se scénářem se určitě taky dalo udělat mnohem víc než to, co nám bylo naservírováno. Podle mě mohl film být klidně i delší a víc akční, takhle se toho vlastně ani tolik nestalo. Atmosféra ušla do okamžiku, než se dostali z lodě. Škoda, mohlo to být mnohem víc kulervoucí a úžasný. Spousta odkazů na prvního predátora (Jakuzan, Brody na konci) je tu spíš ke škodě, chtěl jsem vidět něco nového. Nejlepší postavu má Topher Grace a konec scénáristi i režisér zazdili. Ach jo...snad bude dvojka (a lepší). ()

J0hny5

Nic moc příběh a přišlo mi to až moc podobné predátorovi. Stejná hudba, občas podobné scény.....Ale jo dalo se na to v pohodě podívat, jen jsem čekal nějaký neotřelejší nápad. Doporučuju fanouškům predátora a kostky. Silné 3 *, slabé 4. 69%. ()

agathon

Predátoři mají v roce 2010 působit jako svěží závan osmdesátých let amerického akčního žánru. Problém je v tom, že i přes značnou neklesající oblibu celé řady tehdejších "pecek" a jejich, vidinou zisků motivovaný návrat v poslední době (A-team za všechny), se V Nimrodově režii jedná spíše o trailer roztažený na celovečerní stopáž. Vyloženě mě mrzelo, když se po slibném rozjezdu "in medias res" vlastně jen lvíce či méně zdařile "citují" a někdy i více či méně zdařile variují motivy z prvního Predátora. Na toho se tu - nicméně zoufale nefilmově řešeným způsobem - dokonce přímo odkáže jedna z postav (Druhý díl se zde - nepletu se? - vlastně vůbec neřeší) a vytvoří se tím jakási širší narativní mapa, v které by mohla být (zdůrazňuju mohla!) radost nejrůznější spoje série opakovat. Na postmoderní poctu (např. jako v případě Abramsova Star Treku) je tu ovšem kýžených odkazů málo. Příběh se postupně ukazuje jako prajednoduchý, až nijaký, a přestože se o tom mluví, tak postavy nedokážou nijak těžit z dosavadních zkušeností s predátory (rozumějte ze zmiňovaného prvního dílu) - snad až na samý závěr. A nejhorší je, že i to málo, co ve filmu lze nalézt, zabije malá dávka vyloženě filmařské zručnosti v hledání různých originálních nápadů (která právě novému balení Star treku nechyběla ani trochu). Ani záměrný pastiš, jak je dnes často zvykem, se z filmu rovněž nestane - což je s o to větším podivem, když si uvědomíte, že jde o projekt Roberta Rodrigueze... Byť jsem skalním fanouškem původních filmů, k uspokojení mé vášně rozhodně nestačí využití původní hudby nebo opakování některých motivů z minula. A Brodyho charizma stojí navíc za starou belu (čímž autoři pohřbívají i další - jinak pochopitelnou - snahu nahradit "mozek+megasvaly" praktičtějším "mozkem+užitečnými šlachami" v duchu současných žánrových nároků). Predátoři se zkrátka snaží sedět na dvou židlích zároveň - otevřeně se hlásí k tomu, že navazují na něco, co už je dvacet let spíše nostalgickým "arnie" filmem, a současně se tenhle kult snaží přesadit do vizuality "chytrých akčních filmů" nového tisíciletí. Ve svém celku mi tahle obojetná snaha vůbec nesedla, ve výsledku nejsou Predátoři o moc lepší, než takoví Vetřelci vs. predátor. Navíc, druzí AvP byli aspoň sebeironickou a bez uzardění stupidní řežbou. V Predátorech aby člověk pohledal vtipnou glosu nebo záměrně "přepálený" moment, z nějž by bylo na první pohled jasné, že se tvůrci neberou moc vážně a vědí, že točí brak... ()

campix

Robert Rodriguez naprosto ulítl, pokusil se udělat crossover staré klasiky, přizval si k tomu ne moc zkušeného režiséra Nimroda Antala, obsadil do filmu zajímavé herce (Brody,Trejo, Braga,Fishburne) a selhal. Predators naprosto postrádají napětí a moment překvapení. Několikrát se ve filmu stane, že někam jdou, najednou se všichni zastaví a vykulí oči. K tomu začne hrát důrazná hudba a objeví se nečekané překvapení, jak pak máte být překvapeni, když vás pět minut před tím upozorní, že budete překvapeni. ()

Wormboy

Vynikajuci napad lovu na ludi a par slusnych scen v mojich ociach novych Predatorov nezachranuje a som sklamany. Vidiet, ze sice Antal ma talent, no akcne sceny v tme su miestami az brutalne neprehladne. Potencial tu bol, obsadenie tiez v pohode, no Brody nech sa snazi byt drsnak ako velmi chce, na Arnieho jednoducho nema. Postava Laurencea Fishburnea vo mne vyvolala len pousmiatie, zaverecny twist znechutenie a koniec ulavu. Dufam, ze pootvorene dvierka neznamenaju pripravovane pokracovanie. 2,5/5* ()

Flynn

Já pořád nějak nevím, ale ta jednička s Arniem mi přišla pořád jako nejlepší. Dvojka ve městě se mi taky líbila a pak už to šlo dolů Adrien Brody mi jako drsnák moc nesedí. Jeho chraplák mi přišel místy spíše úsměvný, než cokoli jiného. Pro mě taková obyčená podívaná. Určitě se letos vyskytlo několik mnohem lepších akčních scifi filmů. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel