Sezení

• USA The Sessions (více)

Od dětství ochrnutý a na plicní respirátor odkázaný básník a novinář Mark O'Brien (Hawkes) znovu a znovu překonává nepřízeň osudu. Nyní, v osmatřiceti letech, ale čelí dosud největší výzvě: touží přijít o panictví. Pomůže mu krásná terapeutka (Hunt), sympatický kněz (Macy) a jeho vlastní bezedný smysl pro optimismus a humor. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Silný príbeh (na základe skutočných udalostí), ktoré sa podarilo natočiť a prezentovať aj s priemernou dávkou humoru. Musím sa priznať: keď si vezmem moje problémy a porovnám s tým, čo mal Mark, tak si vôbec nemôžem dovoliť sťažovať sa na Život! Dokonca Markov prístup k Životu ma fascinuje. Čo sa týka trojicu J. Hawkes, H. Hunt a W.H. Macy, tak všetci podali bezchybné predstavenie. Nominácia H. Hunt na Oscara je jednoznačne zaslúžená a nie za to, že „ukázala všetko“. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Gaia.M

Nemyslete si o mně nic zlého, ale já to nemohla vydržet. Tenhle film pro mě svým způsobem byl utrpení. Nic proti nikomu, ale Helen Hunt nemám ráda, William H. Macy mi tam prostě nesedl a na Johna Hawkese jsem se nemohla dívat. Nedokážu si to představit a je mi z toho po pravdě dost těžko.. Z celého snímku je mi hodně těžko, nemám z něj prostě dobrý pocit. Dávám tři hvězdy, za dojem, který ve mně nechal. Ale jedno vím jistě, na tento film už se podruhé nepodívám. ()

Hpatrik

Překvapivě dobrý film, který je velmi otevřený a přístupný, co se nahoty a sexuality týče, a těm které osloví, dokáže nabídnout silný zážitek. Postava kněze v podání W. H. Macyho je k popukání, a Helen Hunt to stále sluší! ()

E lan

Velmi povedené dílo - čekal jsem komedii, ale byl to smutný a vážný film, který rozhodně baví a člověka nutí k zamyšlení. Výborný scénář, herecké výkony a prakticky i vše ostatní táhnou tento film téměř k dokonalosti. ()

tančísvlky

Dám plný počet aj keď by som si mal nechať rezervu. Scenár je jednoducho výborný a teraz už to mohli pokaziť len herci. To sa však nestalo a nebojím sa povedať , že práve herecké obsadenie to rozhodlo. Markovi a Cheryl zdatne sekundujú vlastne všetci. Empatický film ,ktorý treba velebiť a pretože je ich tak skutočne málo. A to , že nemá tento film príliš skvelé čísla v percentách na tomto webe v globále nie je určujúce a povedal by som , že aj zavádzajúce. ()

ANTYCHRYST

zajímavej film s ještě zajímavějším tématem, které se musí dotknout skoro každého, nedovedu s i představit takovej život, když je člověk uplně bezmocnej a musí se spoléhat na pomoc ostatních. Klobouk dolu před Helen Hunt, v 50 letech hrát ve filmu kde je z 95 minut 90 minut nahá. Ve tváři je sice už znát nekompromisní běh času ale jinak na svůj věk dobrý. Film je lidsky citlivej a myslim, že dokáže zaujmout široké spektrum diváků. ()

TommyDiamond

Koukám, že v dnešním světě není žádné téma tabu. Film byl velmi upřímný a ukázal víc než bych čekal. Docela vtipné byli rozmluvy v kostele. Postelové scény tohoto typu nejsou zrovna to co bych vyhledával a chtěl se na to dívat. Pouze se divím Helen Hunt, že vzala tuto roli. Dávám dvě hvězdy, především za humor v celém filmu.... ()

Bezmenny

Celkom vtipné boli pasáže s kňazom. Zaujímavé spracovanie celkom zaujímavej myšlienky, o ktorú asi len tak hocikto nezakopne. Ale vedel by som si to predstaviť aj lepšie... ()

boombang

Film jako celek působí přivětivě, ale trochu fádně, a diváka na něm v podstatě zaujmou jen herci. Klobouk dolů před Helen, že do toho šla. Asi moc touží po Oscarovi a klidně by ho i dostat mohla, protože svou roli zvládla parádně a pořád má i hezké tělo - ale co je to platné, když s tou svojí tváří v nočních scénách vypadá trochu jak smrt? - nic ve zlém, prosím. Hawkes taky zahrál dobře, možná i líp, ale jeho postava mi - a vůbec nevím, proč - bylo trochu protivná. A chybělo mu charizma, jaké měl třeba McAvoy v Uvnitř tančím (o Nedotknutelných ani nemluvě). Sympatický mi byl jen W. H. Macy v roli chápavého kněze a taky Moon Bloodgood v roli asistentky. Citová ždímačka se však u mne nekonala, což je tak nějak plus i minus tohoto filmu. ()

dzberry

Rozporuplné pocity. Téma, kterému by se člověk snad raději i vyhnul, páč to zavání trapností, smradlavýma nohama a nadrženým knězem. Jakžtakž se ale podařilo tohle nejednoduché téma jednoduchého příběhu prodat odlehčeně a s úsměvem. No jo...jenže právě tohle podání na mě působilo hroooozně nevěrohodně, v reálu to takováhle romantika stopro nebude... Na oko ok (možná pro někoho i s nějakou tou slzičkou), jako „skutečný“ příběh to ok není. Helen je statečná baba. Ale ať už to nedělá. ()

DJ Kritik

Zvláštna spoveď postihnutého človeka, kedy sa spovedník stáva človekom, aby pochopil život. Sexuálna terapeutka Helen Hunt a i ostatné ženy v tomto príbehu dokazujú, že sympatie človeka k človeku vznikajú úplne inak, než si myslíme. Niekedy mi skutočne môžeme závidieť "slobodu" mysle a teľa. Neskutočne citlivo podaný príbeh o obyčajných potrebách postihmutého človeka. A nielen postihnutého. Helen Hunt je úchvatná. ()

kiros179

Helen se v padesáti nemá opravdu za co stydět (vzhledem k věku, poznámka pro všechny hnidopichy) a kuráž točit takové scény jí očividně taky nechybí, respect. Každopádně Sezení, i přes svoje vcelku svérázné téma, na mě působí 100 x více jako film, kterému můžu opravdu věřit ono slavné "inspirováno skutečnými událostmi" (Nedotknutelní si můžou nechat jen zdát). Ke konci se nebezpečně zdvihala hladina patosu, ale dalo se to ještě vydejchat. 75% ()

Hoomig

Jestli nějaký film vystihuje slovní spojení "Hřejivý lidský příběh", je to právě tento. A Helen Hunt je i ve svých padesáti stále krásná! 55% ()

shade000

No aký krásny festivalový film. Veľmi dojemné, no je pravda, že na niečo takéto človek musí mať nastavenie. Krásny príbeh, krásna Helen Hunt a neviem si pomôcť, no v tejto úlohe mi John Hawkes veľmi pripomínal Joaquina Phoenixa z filmu Her... ()

maniacxl

Helen Hunt je dočista celá nahá.Co s tím?Místy až pornografické scény s obrnou postiženým panicem, měli diváka strhnout a možná se i zamyslet.Mě spíš ale odpuzovaly.Helenka je v padesáti možná ještě kočka s čárkou,no když si to někdo myslí!Ze všeho toho jsem zkrátka mírně znechucen,než nějak okouzlen.Ale budu asi jediný,40%. ()

DonBraso

Máme tu jednoho na vozíčku,máme tu terapeutku a kněze.Na romantický film dobrý,určitě ne nějak vynikající,protože on víceméně využívá jenom,že někdo je ochrnutý od paty dolů a nahatá Helen ho zbavuje panictví.Film jede šablonovitě po celou dobu,kdy využívá,kněze na pokec mezi očima,terapeutku jako wow efekt a skvělýho Hawkese na lehátku,kdy promlouvá o svých citech,jeho životě.Je to lehký,přímočarý romanťák,který jde na to trochu jinak a určitě ani sám nechtěl překvapit monumentálních moudrama a jedinou jeho vážně slabinou je,že kdo viděl film Nedotknutelný,hrozně rád porovnává,protože Cluzet v hlavní roli,vypadal vážně stejně jako tady v tomto filmu John Hawkes a doopravdy člověk pokukoval,kdo tam bude házet vtipy. ()

Cyberboy

Sexuální terapie pro tělesně postižené v podání Helen možná slaví úspech u postižených (jsou rádi za cokoli), ale u těch štastnějších je tomu opačně. Při všech erotických/milostných scénách jsem se cítil dost nekomfortně a přál si, abych už to měl za sebou. Za celou dobu se mi nedařilo pořádně se do hlavních hrdinů vcítit, složka určitého odporu byla neustále aktivní. Nedostavila se ani radost za toho ubožáka, když to "zvládnul". Na jeho postavě nebylo mimo pár vtípků nic přitažlivého čím by si ho člověk oblíbil a fandil mu (litování neberu jako dostatečný důvod). Naturální podání ukázalo, jak to může opravdu vypadat v praxi, ale divácky se jedná o dost nevděčnou záležitost. (4/10) ()