Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

elanius

(24/2016) / Štýlová zábava nadupaná nápadmi, vtípkami a všakovakými filmovými aj mimofilmovými narážkami. A to všetko v tom správnom R-kovom kabáte. Výnimočne Marvelovka vhodná aj pre najzarytejších anti-komixákov. (8/10) ()

ywo666

Tak toto je úplná čurákovina. Takú kadenciu hlášiek som asi ešte nezažil. Nikdy. Deapool tlačí jednu hovadinu za druhou. Vtipná je možno každá štvrtá. Ale pri tej kvantite som sa de facto presmial celým filmom. Akcia je solídna, ale hrá tu až druhé husle. Jediné mínus filmu je, že Gina kozu ukázala iba tomu plechovému Stalinovi. Pritom na jej prsia čakám odkedy ohlásila, že vstupuje do filmu. A v takom to Rku bola jedinečná príležitosť. Začínam sa báť, že sa tých ciciek nedočkám. 90% a 5 zhovädilých hviezd. ()

MikyAff

Tenhle film má snad všechno. Skvělý hlášky, akci, hudbu, odkazy na jiný filmy, ve kterých se najdete, sex, nahý zadek sexy chlapa, jednorožce.. Prakticky už jen úvodní titulky vás hodí do pohody a víte, že o zábavu bude postaráno. Přes to jsem ale odcházela z kina lehce zklamaná. Proč? Deadpool je zaručeně jedna z nejlepších komixových postav, jaké jsem viděla. Opravdu, je báječnej. Miluju jeho humor, jeho kostým a celkový chování. Jenže daleko víc by mi vyhovovalo, kdyby to byl prostě jen týpek, který zažívá akci, honí zlý padouchy a potom je zabíjí. Proto jsem nejvíc žrala ty bojový scény, jako ta na dálnici nebo finální battle. Dějová linie s jeho láskou a bojem o ni mi tam neseděla. Sice herečka Vanessy je krásná a oceňuju, že prozměnu to není žádná světice, ale bez ní, jenom sólo pro Deadpoola, bych si to užila asi o dost víc. Rozhodně se ale jinak jedná o neuvěřitelně skvělý film, který byla radost na tom velkém plátně sledovat a nemůžu se dočkat, až se na něj podívám znovu! ()

Monoxid

Per-fekt-ní! Nedokážu najít patřičná slova. Nejlepších 108 minut roku 2016! Několik hodin po shlédnutí jsem vždy, když na film zabloudily moje myšlenky, musela v duchu vykříknout: taková romantika! Deadpool mi dal vše, co jsem od něj očekávala. V jiných případech by to mohlo být nežádoucí. Tady to bylo tak správně. Kdyby byl Deadpool o kus lepší, obávám se, že by mi explodovala hlava nadšením. Ano, byly tam vtipy staré jak Metuzalém. Ano, většinu jsme viděli v trailerech. Ale co to vypovídá o filmu? Je tak dobrý, že se na něj milerádi podíváte opakovaně, a to ještě než jdete do kina. Ano, každý si může najít svých deset důvodů, proč nenávidí Deadpoola. Já ho miluju. Mimochodem musím na tomto místě smeknout pomyslný klobouk směrem k Ryanovi Reynoldsovi, jehož jsem až do této doby nemohla vystát. Vždycky mě iritovala ta jeho malá očička, ten jeho divný obličej se štěněčími výrazy... Prostě v každém z filmů, kde jsem ho doposud viděla, působil nepatřičně a toužila jsem mu dát pěstí. Jakoby mé podvědomí už dávno vědělo, že se narodil pro to, být Deadpool. ()

Minimie

Tak já asi půjdu trochu proti proudu... Sice není pochyb o tom, že se jedná o zajímavé zpestření v záplavě komiksových filmů, ale místy už ten humor ve stylu "cooler than the other superhero films" tolik tlačil na pilu, až to bylo skoro nevtipný. Nevím, kde se vzalo tak vysoké hodnocení, protože tohle podle mého měřítka zas tak strašně kvalitní film není... sorry. Nejvíc mě pobavily úvodní titulky. "Starring God's perfect idiot", "Directed by an overpaid tool". ()

T-pack

Nejsem první a nebudu určitě ani poslední, kdo poznamená, že Deadpool, film z roku 2016, doručil, co slíbil, a přines ještě víc. Jestli splnil veškerá fanouškovská očekávání, za to ruku do ohně nemůžu dát, protože jednak nejsem fanoušek komixů (obecně), zároveň ale na uspokojení typickýho fanouška čehokoli by mnohdy nestačilo ani pět Moren Baccarin (bože, ta holka je hezká!). Pro mě je Deadpool zrovna teďka asi třetím nejlepším filmem podle komixu, hned po Temnym rytíři a MiB – ne nutně kvůli jeho inherentním kvalitám, ale už jen kvůli tomu, jak úžasně se snímek oklepal ze všech nepříjemností, který provázely jeho vznik, jak mě Reynolds překvapil jako ten nejlepší možnej Wade Wilson a jak jsem si užíval tenhle (pro některé snad překvapivej) hit, co ze svých nemnohých kompromisů dělá přednosti. Bavil jsem se a nepotřeboval k tomu superhvězdný obsazení ani velkolepej špektákl ve stylu Avengers. Ne, že bych měl něco proti Avengers, ale na rozdíl od těch si myslim, že se nezačnu nudit už při prvním Deadpoolově sequelu. FYI, furt čekám alespoň na pořádný cameo od Hugh Jackmana! ()

Kmotr76

Uprimne, něco takového proste muselo, po tuctech komiksovek na jedno brdo, prijit. Od Deadpoola, po zkusenostech s nadhodnocenými filmy tohoto zanru, jsem necekal nic. A tentokrát to vyslo. Deadpool funguje, protoze je humor dotahnut opravdu do extrému. Mnohokrát se sice dostava za hranici trapnosti, ale na tady to tak nejak neva. Film si dela srandu opravdu ze vseho, a nejvice pak z klise postupu superhrdinskych filmu. Antihrdina Deadpool je to nejlepsi, co mohlo tenhle zanr potkat. PS: 5* je prehnanych, hvezda navic je za to, ze jsem si konecne nejaky film tohoto typu uzil. A taky za vsechny predchozi, ktere jsem hodnotil tak nizko. ()

noriaki

Úvodní titulky mi připomněly Watchmeny, chytrý a rouhačský film vysmívající se komiksovým klišé a šablonám. Nakonec zůstalo jen u těch titulků, protože po nich se rozjel nekonečný sled puberťáckých hlášek a na efekt vystavěných situací, v nichž není ani zbla myšlenky. Deadpool není žádná sebereflexe žánru, jen o dost sprostější a plytčejší verze Wolverina. S hlavní postavou bez ambicí a pudu sebezáchovy a se superschopností přidat ke každému povedenějšímu vtípku tři trapné a tím ho zabít. Započtu mu k dobru, že si pohrál s osnovou příběhu a předvedl alespoň nějakou invenci, ale jestli chcete vidět vtipný a neotřelý film stírající konkurenci, tak si znovu pusťte Kick-Ass. Tohle je objevné jen pro kluky bez občanky. ()

uiu

Prosím, prosím, prosím, nedívejte se na film v českém dabingu! Na Deadpoolovi jsem byla v kině v originálním znění a stejně tak jsem se na něj podívala i doma v originálním znění. Když vyšla dabovaná verze, řekla jsem si, že si chci poslechnout, jak se jim to povedlo a bylo to zklamání na celé čáře. "motherfucker" je překládáno jako "ňouma", spousta narážek na popkulturní filmy a osobnosti je změněná, spousta vtipů je přeložena jinak. Prostě to nebyl ten zážitek mládeži nepřístupného bijáku a opět jsem zastánce bojkotu českého dabingu. ()

mikestiff

Až na ten trošku suchý, ale celkem krátký konec plný klasických komikso-superhrdinsko-akčních klišé to byla naproto svěží záležitost u které jsem se ani chvíli nenudil. ()

tnp101

Neubránil jsem se dojmu, že to tvůrci s tím pomrkáváním na diváka přehnali. Narážky nebyly hloupé, některé jsem nepochopil, některé byly na mainstreamový film až překvapivě geekovské. S čím mám trochu problém, je jejich vyznění. Je to trapné nebo to je jen naoko trapné a já jsem trapný, že jsem to neprokoukl? Možná toto je jeden z důvodů, proč mi film vlastně nepřišel moc vtipný. Má takovou neurčitou identitu, je v základu vytvořen pro úzkou cílovou skupinu, která je ovšem v dnešní době velice početná (zjednodušeně řečeno "je cool být geek"), a tím pádem už není tak specifická a úzká, takže je to vlastně mainstream, proti kterému Deadpool jakoby bojuje, ale zároveň se jím řídí. Mimoto jsem se cítil, jako kdybych jen četl scénář a navození čehokoli, co by připomínalo filmovou atmosféru, se mi obloukem vyhnulo. Je mi zkrátka sympatičtější, když se film alespoň tváří, že neví, že jej někdo sleduje, ale to není vyloženě výtka, jako spíš osobní preference. Abych ale stále jen nekritizoval, pozitivní bylo, že Deadpool působí jako uzavřený film a ne jako díl seriálu, což je slabina téměř všech moderních komiksáren a Reynoldsovi tato role bez přehánění sedí jako Wolverine Jackmanovi. Když budu hodnotit podle toho, jak často jsem se díval na zbývající stopáž, musím hodnotit pozitivně, protože mi film příjemně utekl a to je (asi) to hlavní, na co se tvůrci Deadpoola zaměřili. V žádném případě nevěřte nadšeným ohlasům, které film pasují takřka na oscarový materiál, vypněte mozek a budete se bavit. 70% ()

Nyck

Ryan Reynolds se narodil pro roli Deadpoola, o tom žádná. Film hýří vtipem od začátku do konce (i po konci, trpěliví vědí), drží nastavenou hranici, a jakkoliv se objeví i opravdu absurdní momenty, k náladě celého filmu to pořád dobře sedí. Fanoušci komiksových filmů zaplesají, protože referencí na podobně snímky je v Deadpoolovi spousta. Nesmím zapomenout ani na to, jak skvělá marketingová kampaň Deadpoola provázela, špička. Teď už jenom čekat, jestli se ve dvojce objeví S. L. Jackson. :) ()

Timak

Filmu paradoxně nejvíc ubližuje ten fakt, že je tam až moc vtipu. Nestačím jednu skvělou hlášku ani vstřebat, už se na mě valí další 2. Podle mě se moc tlačí na pilu - jakoby už nikdy žádný Deadpool neměl vzniknout. Vzhledem ke všem peripetiím, které film provázejí od jeho počátku, je to vcelku logické, ale trochu se obávám pokračování - co tam do něj budou chtít dát, když už všechno jsme viděli teď? Každopádně tohle je trefa do červeného :) ()

Yoda sama

Ako povedali úvodné titulky, tí praví hrdinovia sú scenáristi. A Reynolds, lebo si toto erkové vykúpenie vydupal a dokázal tým, že pri dobrej reklamnej kampani a úprimnej snahe vymakať si skvelý, ultrazábavný meta film môžu kiná praskať vo švoch aj pri erku. Sympatický úlet aký chcem(e). ()

VasaX

Radost! Ryan si střihnul Deadpoola excelentně. Jako bourací koule proráží čtvrtou stěnu. A na tom je založeno 70% veškerého vtipu. Jenže ono to nevadí. Ono se s tím počítá. Ono to funguje. A moc hezky. Deadpool "nakládá" a celá ta parta kolem něj mu v tom šikovně sekunduje. Těším se na slíbenou ještě "ostřejší" a rozšířenou BluRay verzi. Stejně tak na případné pokračování. Ano, Deadpool je 70% fanservisu, 20% "comics movie" a 10% normálního filmu. A v rámci své definice je to moc fajn. ()

hroubek

Důkaz, že některé pohádkové sny se můžou stát skutečnými, když jim správní lidé věří. Na Deadpoolovi je vidět, že je to srdcový projekt, za který se režisér a ústřední představitel rvali roky a nehodlali se zlomit, před studiem a ani fanoušky. A teď za to získávají ovace ze všech stran a sklízí pozitivní kritiku. A já jim to od srdce přeji, jelikož se Deadpool povedl a je hodně svůj. Deadpoola jsem nikdy nečetl, ale znal jsem ho mnohem dřív, než když se poprvé objevil v první sólovce Rosomáka. Deadpool je zábavná postava, ale je těžké jí uchopit, jelikož se s ní musí pracovat jinak, než s ostatními komiksovými postavy. A to se režisérovi Timu Millerovi povedlo na výbornou. Deadpool má zajímavý styl vyprávění, boření čtvrté stěny, mraky pop-kulturních odkazů, velkou dávku sebereflexe a nebojí se tnout do živé nebo být fakt romantický. Možná to působí jako jeden velký guláš, ale na druhou stranu, je to velmi chutný guláš, kterého si několikrát přidám a budu se těšit až si ho dám znovu. Deadpool je prostě svůj. hláškuje zabíjí, souloží o sto šest a dělá si srandu ze všeho a ze všech a má výborný vkus na hudbu. Je to magor, který nám chyběl, jelikož komiksový svět potřebuje změnu, a tou Deadpool rozhodně je. Už od úvodních titulků, které ukážou, že se tvůrci nebojí rýpnout si do vlastních řad. Akce je hodně fajn. Je zábavná, krvavá a hlavně vtipná. Humor a gagy jsou dávkovány ve správném sledu a nikdy nenudí(viz scény z taxíku, s Colossusem či flashbacky). Jen je škoda, že tolik pop-kulturních odkazů nelze za jednu projekci vstřebat. Odkazy na X-Meny, skutečný svět(hlavně co se týče Jackmana je geniální) nebo na různé filmy(127 hodin je zde předvedeno geniálně) nebo na samotného představitele Deadpoola. Ryan Reynolds do své role dává všechno a já mu fandil a bavil se s ním. Je to stroj na hlášky a není problém mu věřit i romantické scény, které se opravdu moc povedly. Morena Baccarin je moc sexy a má dost dobrou roli a s Reynoldsem jim to sluší a je to uvěřitelné. Ed Skrein je správně slizký, Gina Carano drsná. Mile potěšili Stefan Kapicic a Brianna Hildebrand. Deadpool má jedinou a to dost zásadní chybu, a tou je slabší příběh, který by snesl mnohem více. Dalo by se Deadpoola dotlačit někam mnohem dál. Bořit více čtvrtou stěnu, pohrát si s regenerací, vytěžit nepřístupnost atd. Deadpool je hodně moc povedený komiksový film, jaký tady ještě nebyl a byla by velká chyba ho nevidět v kině a naplno si ho užít a hlasitě se smát na celé kolo. PS: Po titulkové scény se moc povedly a film má nejlepší cameo Stan Leeho. ()

Mishqo

90-100% ... Aj po druhýkrát som nedýchal. Neuveriteľné. Deadpool má všetko - akciu, humor, romantiku, nekorektnosť, brutalitu - a to všetko podané nanajvýš nenúteným, prirodzeným a zábavným spôsobom. Výborný soundtrack, sexi britský zloduch a celkovo výborne zvolený ensemble. Treba vidieť. The best Marvel movie ever? Quite so! P.S. Morena Baccarin je tiež nádherná žena. ()

yeniczek

Deadpoola filmový komiksový svět prostě potřeboval. Nejenže puberťáckými vtipy sráží cokoliv, nad čím jsme kroutili očima v jakémkoliv Marvel/DC filmu, ale navíc nastavuje vtipné zrcadlo:) Od začátku do konce. A ještě navíc to funguje. Plnou palbu nedávám, protože na dvou místech mi přišlo, že se to solidně zadrhlo a struktura vyprávění nebyla zas tak top, jak se tu píše. Nicméně je to pecka. Doufám, že se dočkám konečného usmíření Foxů a Marvelu a vznikne díl Deadpoola, který bude nepokrytě fuckovat a dělat si p*del ze všech, objeví se u Wolverina doma, olíže mu drápky, vyleští plešku Profesora X, zneuctí Thorovo kladivo a vysměje se Capovi do ksichtu. Fakt moc bych to chtěl vidět:) Ale popravdě budu rád klidně jen za drobný upgrade. Těším se! 8/10 ()

JohnSmith

Tak tohle byl opravdu mega sprostě ujetej komix. Nikdy jsem netušil, že řeknu o Reynoldsovi, že je skvělej, ale tady fakt byl. K tomu perfektní akce, kopec srandy a hustý hlášky. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě